Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

[ Drzewo ] · Standardowy · Linearny+

> *****lednica*********, i wszystko jasne

Madame Rosmerta
post 30.05.2004 19:09
Post #1 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 36
Dołączył: 24.08.2003




No cóż, w zasadzie wszystko zawarłam w temacie.
Co możecie powiedzieć na temat tegorocznego, VIII już spotkania Młodziezy Katolickiej "Lednica 2004"?
Pytam tak, uczestników, jak i tych, co na temat coś wiedzą i chcą się wypowiedzieć.

ja byłam dopiero pierwszy raz ( wciągnęła mnie przyjaciółka), ale muszę przyznać, że jestem zachwycona!!!!!!!! Atmosfera, poczucie wspólnoty - wszystko, czego szukać może młody katolik było na wyciągnięcie ręki. A piosenka "Tak, tak Panie" naprawdę porwała 180 tysięczny tłum!!!!

Czekam na odzew i pozdrawiam wszystkich Ledniczan !!!!!!!!


--------------------
if thou must love me, let it be for nought,except for love's sake only
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
 
Reply to this topicStart new topicStart Poll
Odpowiedzi
Potti
post 01.06.2004 11:32
Post #2 

Plotkara


Grupa: czysta krew..
Postów: 2140
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Paris or maybe Hell

Płeć: Kobieta



Zusia -> ja wiem, że w naszej religii ''wierzący niepraktykujący'' nie ma racji bytu. i właśnie w kimś bardzo religijnym takie wypowiedzi jak moja może wywołują złość. bo tak pan Bóg nakazał i nawet jeśli nie podoba mi się Kościół to mam chodzić, modlić się modlitwami z modlitewnika itp., przecież dla Niego mogę/muszę to zrobić.
ale do mnie to nie trafia. mogłabym przecierpieć te 45 min. w kościele co tydzień- jednak nie widzę w tym większego sensu. całą Mszę mam ochotę kląć, bo mój proboszcz bez przerwy mówi o jakichś opłatach, ofiarach, datkach itp. tak jakby wszystkie obrzędy spychał na dalszy plan i odprawiał ''na odwal'', a o pieniądzach mówił z prawdziwą pasją. a jeśli w kościele mam ochotę tylko wyrażać się niecenzuralnie, to wolę już nie iść.
wiem, wiem. mogę sobie wybrać inną parafię. ale wszelkie pruszkowskie kazania zupełnie do mnie nie trafiają... nie ma tu dobrych księży. okazjonalnie więc jeżdżę do kościoła do mojej babci. przyznaję, że co niedziela mi się tego robić po prostu nie chce.
jeśli chodzi o modlitwy- modlę się własnymi słowami. znam wszystkie najważniejsze (chyba tylko dzięki dobrej pamięci, ale nieważne), ale praktycznie ich nie używam. tylko w kościele. i na religii w szkole.
może kiedyś zobaczę sens w tych wszystkich ''kościelnych nakazach''. może jako babcia będę chodzić na wszystkie nabożeństwa, msze kilka razy w tygodniu etc. może będę się wtedy uważać za najlepszego człowieka na świecie z tego powodu, jak większość chyba starszych osób. pomimo, że nie będę już robić nic dobrego. ale na to jeszcze nie przyszedł czas. nie dorosłam do tego, chyba.

mam nadzieję, że takie wyjaśnienie Ci wystarczy, strażniczko sprawiedliwości na forum (: zresztą nie widzę problemu, bo teraz Ty mnie upominasz (postem coprawda bez większego sensu i argumentacji, nawet nie wiem co mi właściwie zarzucasz) i jesteśmy kwita. sądzę ponadto, że nikt nikogo nie opierdzialał- po prostu się nie zgadzał i próbował dyskutować.



--------------------
voir clair dans le ravissement
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Posts in this topic
...   31.05.2004 23:07
nadzieja   He he, widać, że nie macie pojęcia czy jest i ...   01.06.2004 10:19
Potti   Zusia -> ja wiem, że w naszej religii ...   01.06.2004 11:32
Kira   nadziejo Lilly  
...   01.06.2004 18:08
Potti   Anagda. dla Ciebie to dla Ciebie. ale nie Ty u...   01.06.2004 18:56
Eva   Ogladalam "Stygmaty". Chodze do kosc...   01.06.2004 20:05
Madame Rosmerta   Widzę, że nastąpił lekki zjazd z tematu główne...   01.06.2004 21:32
Naiah   Wiecie co, ja od niedawna należę do 'prakt...   04.06.2004 21:12
Madame Rosmerta   Oto link na oficjalną stronkę Lednicy:   05.06.2004 15:50
Naiah   Aj, dziękuję:) Napewno znajdę potrzebne info, ...   05.06.2004 16:38
Sayaka   Lednica to sprawa trochę kontrowersyjna.. Wiec...   13.06.2004 18:33
Animka   Szczerze to chciałam jechac ale jednak coś ne ...   19.06.2004 14:43
Ludwisarz   Mi sie bardzo nie podobalo ja wrocili z Lednic...   20.06.2004 18:33


Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 27.09.2024 11:06