Świat Magiczny..., Hogwart, mugole a czarodziejski świat
oferta kolonii Harry Potter Kolonie dla dzieci Travelkids | Szybki i bezpieczny 24h | ![]() ![]() ![]() ![]() |
Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
Świat Magiczny..., Hogwart, mugole a czarodziejski świat
Wróżka14 |
![]()
Post
#1
|
![]() Kandydat na Maga Grupa: Magiczni Forumowicze Postów: 52 Dołączył: 06.12.2005 ![]() |
W książce wspomniano obszerniej jedynie o trzech "normalnych' szkołach (bez nauczania CM zamiast OPCM), a przecież krajów jest o wiele, wile więcej. Zastanawiam się (zakładając, że jest tylko kilka góra kilkanaście szkół), czy magia mogła sprawić, ze wszyscy uczniowie (może nawet nieświadomie) mówili ( w tym przypadku) po angielsku.
Z drugiej strony w HPiCO widać wyraźnie, ze uczniowie z Bułgarii i Francji mają pewne niedociągnięcia w nauce angielskiego (ale umieli dużo), a uczniowie Hogwartu w ich językach "anie mee ani bee". Może gdzieś o tym wspomniano, ale ja nie zauwazyłam. Ten post był edytowany przez Wróżka14: 01.02.2006 15:35 -------------------- wskrzeszam martwe tematy!!!
nie używam 'edytuj' jestem n00bkiem !!! sse. |
![]() ![]() ![]() |
Katarn90 |
![]()
Post
#2
|
Czarodziej Grupa: Magiczni Forumowicze Postów: 826 Dołączył: 13.07.2005 Płeć: Mężczyzna ![]() |
nie, chyba nie wspomniano, ale myślę, że to jest tak jak dzisiaj: polacy jakoś tam umieją mówić po angielsku bo jest powszechny (a akcja HP dzieje się w latach 90. - czyli prawie teraźniejszych), ale anglicy po polsku ani be ani me. Tak samo Bułgarzy czy Francuzki w HP umieją jako tako angielski i myślę, ża czarodzieje na całym świecie też chociaż troszkę umieją ten język.
Ten post był edytowany przez vampirka: 06.10.2016 16:44 |
![]() ![]() ![]() |
Kontakt · Lekka wersja | Time is now: 15.05.2025 05:40 |