Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

[ Drzewo ] · Standardowy · Linearny+

> Barry Trotter, bezczelna parodia - i co na to fani?

abstrakcja
post 28.07.2007 08:05
Post #1 

Reborned. Siódma z O6.


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 801
Dołączył: 27.07.2007
Skąd: Wszędzie

Płeć: Kobieta



"Barry Trotter - postać fikcyjna, bohater serii książek Michaela Gerbera, pomyślanych jako parodia Harry'ego Pottera

Książki Gebera, zawierając z jednej strony wiele ironicznych aluzji pod adresem książek autorstwa J. K. Rowling, skupiają się jednak na wyśmiewaniu "potwora marketingowego", jakim stał się Harry. Ukazały się następujące części:

* Barry Trotter i Bezczelna Parodia
* Barry Trotter i Niepotrzebna Kontynuacja
* Barry Trotter i Końska Kuracja"</i>

źródło - wikipedia. Najprościej.

Ogólnie rzecz biorac to nie czytałam Trottera, ale kiedy po raz pierwszy ujrzałam go w empiku, nie dało sie ukryc oburzenia i jakiegos takiego zniesmaczenia. "CO TO KURDE JEST?!" To się nazywa abstrakcja zbulwersowana.
A Wy czytaliscie to-to? Jesli tak.. moze podzielcie się jakąś bardziej wyrafinowaną opinią. Jestem ciekawa, co sadzicie na temat tej , biorac pod uwage kilka przeczytanych stron, dosc kiepskiej parodii Harrego. Moim zdaniem. Mozecie je podwazac do woli.


CODE
[COLOR=blue][B][I]na forum tagi oznaczane są nawiasami kwadratowymi[/I][/B] [estiej][/COLOR]


Ten post był edytowany przez estiej: 28.07.2007 09:47


--------------------
Jedyną stałością jest zmiana.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
 
Reply to this topicStart new topicStart Poll
Odpowiedzi
kazia
post 29.07.2007 19:39
Post #2 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 14
Dołączył: 28.07.2007
Skąd: z kapusty

Płeć: Kobieta



Obi,co Ty piszesz?
Czytałeś kiedyś tą książkę? Jeżeli tak, to powinieneś wiedzieć, że, żeby ją zrozumieć, trzeba znać dzieło J.K. Rowling. Owszem, humor rynsztokowy, jak to umiejętnie określiła Hazel, ale ta parodia ma zachowywać w czytelnikach książek o Harrym Potterze pewien dystans do całej opowieści, świata przedstawionego.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Posts in this topic


Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 05.06.2024 01:26