Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

6 Strony < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Harcerze, twardziele, wieśniaki,czy zwykli ludzie?

Kasieńka
post 11.12.2003 22:41
Post #26 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 20
Dołączył: 02.12.2003
Skąd: LBN




QUOTE (.:.Juli.:. @ 11-12-2003 20:37)
kiedys na zbiorce mielismy konkurs musztry przed szpola oni zaczeli sie zachowywac jak jakies matoly poprostu mi wstyd bylo

Jej.. skąd ja to znam... Kiedyś pod nieobecność zastępowej prowadziłam zbiórkę zastępu, i chłopaki powiedzieli że może wpadną. A że było lato, więc poszliśmy na dwór. Pomyślałam że wartoby było podszkolić wszystkich w musztrze. Jeden z chłopaków po pierwsze nie słuchał rozkazów i w ogóle koszmarnie się zachowywał... No i niestety musiałam go wyprosić ze zbiórki, co potem odpłacił mi wielotygodzniowym buntem dry.gif Obraził się, jak w przedszkolu dry.gif dry.gif dry.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
anagda
post 12.12.2003 15:42
Post #27 

Członek Zakonu Feniksa


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1994
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Kobieta



U mnie w szkole też jest drużyna harcerska. Ale mam nie chce mnie puścić. (nie wiem czemu. czye średnia 4,76 w drugiej gimnazjum to mało?) teoretycznie jestem zapisana (byłam nawet na biszkopcie (wszycy harcerze powinni wiedzieć o co chodzi)), ale nia zbiórki nie mogę chodzić. Szkoda.


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Khamul
post 12.12.2003 15:49
Post #28 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 198
Dołączył: 27.11.2003
Skąd: Skwierzyna (13267 mieszkańców)




Sorry, byłem harcerzem, ale tylko przez chyba rok albo dwa lata, a było to dawno temu, więc chyba wyjaśnia to moją niewiedzę.

co to jest biszkopt (u harcerzy oczywiście wink.gif )


--------------------
user posted image

Tu cząstkę swą zostawiłem: TW1 | TW2 | bree | hmpge | fantasy frm | quiz | kal-form | twfrm | txt-hitria | lord-tolk | bg-nd | tor-tplta | lynkz | lppl |
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Kasieńka
post 12.12.2003 16:47
Post #29 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 20
Dołączył: 02.12.2003
Skąd: LBN




No biszkopt to taki ktoś bez Przyrzeczenia i bez stopnia. A moze chodziło o Bieg Biszkoptów?? To jest niezłe, ale raczej sie to robi na biwaku lub obozie w nocy hehe...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Itilien
post 12.12.2003 19:12
Post #30 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 42
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: z Manill




QUOTE (Rikku @ 11-12-2003 22:07)
Moje koleżanki nosiły odznaki harcerskie, żeby nie przeklinać i pilnować się z zachowaniem. Jednak, czasem zdejmowały... Szczerze mówiąc, nie rozumiem harcerstwa. Heh, kojarzy mi się z Hitlerjugend. dry.gif

Też jestem harcerką, swoją drużynę kocham, bez względu na to, że nazwyamy się ,,Szpercze" =) i zazwyczaj zachowujemy się jak dzieci specjalnej troski =)

Co do twojego komentarza Rikku, nie wiem jak możesz prównywać harcerstwo to organizacji nazistowskiej, bo po za tym, że nosimy munduru i mamy stopnie jak oni, nic więcej nas nie łączy...


--------------------
"Nie mogę utrzymać duszy, która o wolność krzyczy"
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
anagda
post 12.12.2003 19:19
Post #31 

Członek Zakonu Feniksa


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1994
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Kobieta



Biszkopt to nowicjusz. Inaczej KOT. Po kilku tygodniach od wstąpienia do drużyny drużynowy organizuje rajd "na biszkopta". Drużyna ma jakieś zadania, a na końcu (w moim wypadku) jest ognisko. Podczas niego drużynowy wyjmuje paczkę najnormalniejszych biszkoptów i po koleji dzieli się nimi (jak opłatkiem na wigilię) z każdym "biszkoptem".


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Egwadien
post 12.12.2003 22:34
Post #32 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 234
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Szare Góry

Płeć: Kobieta



hmm... wlasnie wrocilam ze zbiorki i powiem, ze jestem szczsliwa. Moja druzyna (wedrownicza) mi ostatnio dzialala na nerwy dzialala, byla mala i zbyt ideala. Zbyt sztywniacko do wszystkiego druzynowa podchodzila. I jeszcze heppy, bo moja druzyna sie rozpada i wreszcie bede mogla przeniesc sie do zaprzyjaznionej =) (zamotalam, wiem ^^)

A tak poza tym, to w owej druzynie jestem od poczatku maja i NAWET biszkopta nie mam. Zeby nie bylo, to druzynowa sobie dwa miesiace temu przypomniala, ze przydaloby mi sie pozwolenie na noszenie munduru ^^
Ale moja czarna chusta mi sie bardzo podoba (Kiedy nie zdobylo sie biszkopta, nie zdobyla sie chusty, a u mnie w druzynie jest zwyczaj, ze jesli nie ma sie zdobytej chusty pomaranczowej, nosi sie czarna)


--------------------
z podpisów pod postami:
"Elfy powinny się nauczyć żyć w symbiozie z toporem w dupie!"
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Dudleyek
post 13.12.2003 09:16
Post #33 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 28
Dołączył: 25.11.2003
Skąd: Dekapolis, Zawód: odcinacz łbów durnych goblinów, KRASNOLUD




Ja harcerzy uwarzam za city nie mogace sie wywyszszać, za to szanuję dresy, sk8ów i tym podobnych, kiedyś chciałem nim być ale dowiedziałem się, że muszą byc uczciwi.


--------------------
Moja prawdziwa ksywa brzmi BRUENOR

"Królem jest człowiek o silnym charakterze i zdrowym osądzie, który świeci swym własnym przykładem i naprawde troszczy sie o swój lud (...) Nie zaś brutal, który włada po prostu dlatego, że jest najsilniejszy."

Drizzt Do'Urden
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
anagda
post 13.12.2003 15:20
Post #34 

Członek Zakonu Feniksa


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1994
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Kobieta



QUOTE (Dudleyek @ 13-12-2003 09:16)
Ja harcerzy uwarzam za city nie mogace sie wywyszszać, za to szanuję dresy, sk8ów i tym podobnych, kiedyś chciałem nim być ale dowiedziałem się, że muszą byc uczciwi.

nie wiem, co przeszkadza być jednym i drugim...


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Egwadien
post 13.12.2003 17:15
Post #35 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 234
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Szare Góry

Płeć: Kobieta



ja mam takie mniemanie i o sk8ach i o dresach, ze faktycznie by przeszkadzalo...
ale to tylko moje mniemanie...


--------------------
z podpisów pod postami:
"Elfy powinny się nauczyć żyć w symbiozie z toporem w dupie!"
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
neq
post 14.12.2003 00:37
Post #36 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 14
Dołączył: 10.12.2003




Jedni harcerze chodzą właśnie do harcerstwa, żeby pomagać innym, robić zbjórki itp. A inni robią to TYLKO dla zabawy.


--------------------
BEZ TEGO BY SIĘ NIE OBYŁO :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Egwadien
post 14.12.2003 00:57
Post #37 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 234
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Szare Góry

Płeć: Kobieta



ale bawiac sie tez pomagaja innym... i pomagaja sobie. Bardzo czesto mozna polaczyc nauke, prace i zabawe...


--------------------
z podpisów pod postami:
"Elfy powinny się nauczyć żyć w symbiozie z toporem w dupie!"
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Girl of Gryffindor
post 14.12.2003 01:24
Post #38 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 38
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Mężczyzna



Ty wiesz, moze to co teraz powiem zabrzmi samolubnie, ale ja jakbym miala wstapic do harcerstwa to glownie wlasnie dla zabawy, zeby czuc sie czescia jakiejs grupy, wspolnoty, chodzic na zbiorki, jezdzic na obozy itp... brac udzial w organizacjach i akcjach, owszenm, ale wlasnie dla zabawy, pomoc komus, ale jednoczesnie spedzic czas przyjemnie dla siebie... Jak powiedziala Egwadien, pomoc innym bawiac sie i pomagajac sobie jednoczesnie
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Egwadien
post 14.12.2003 01:27
Post #39 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 234
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Szare Góry

Płeć: Kobieta



Girl, z innego powodu nie byloby mnie w harcerstwie... tzn owszem, sa tam moje wartosci, ale tymi awrtosciami da sie zyc bez harcerstwa...


--------------------
z podpisów pod postami:
"Elfy powinny się nauczyć żyć w symbiozie z toporem w dupie!"
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Kasieńka
post 14.12.2003 11:52
Post #40 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 20
Dołączył: 02.12.2003
Skąd: LBN




heh.. Ja w sobotę byłam w hufcu na zbiórce... I jestem po prostu happy:] Od tej zbiórki jestem w Radzie Drużyny.... biggrin.gif Pierwsza Rada już 4.01.04... No a już zupełnie niedługo KAPITUŁA:) I wreszcie otworzę Tropicielkę juppi biggrin.gif Wreszcie się coś w drużynie ruszyło, doszły dwie harcerki starsze, bardzo kreatywne i w ogóle spooko biggrin.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
neq
post 15.12.2003 00:52
Post #41 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 14
Dołączył: 10.12.2003




Ale niekiedy harcerze powinni jednak pomagać, niewiem np.Zbierać kasę na jakiś dom dziecka itp. Wiadomo, że też powinni się dobrze bawić i nikt im tego nie zabrania. Ale jednak harcerstwo to teź jednak obowiązek: nie można palić, pić, klnąć itp.


--------------------
BEZ TEGO BY SIĘ NIE OBYŁO :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Egwadien
post 15.12.2003 01:03
Post #42 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 234
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Szare Góry

Płeć: Kobieta



klnac? ups.. <joke>

to sa wlasnie te wartosci, z ktorymi mozna sie utozsamiac nie badac w harcerstwie...
a zbieranie kasy to zabawa tongue.gif


--------------------
z podpisów pod postami:
"Elfy powinny się nauczyć żyć w symbiozie z toporem w dupie!"
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
vigga
post 25.12.2003 22:39
Post #43 

Szukający


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 489
Dołączył: 06.07.2003
Skąd: Olsztyn




ja naleze do harcerstwa od niedawna ( 8.03.02) i strasznie mi sie podoba. wciagnela mnie do tego przyjaciolka siostry, ktora jest przyboczna w mojej druzynie. podoba mi sie tu, gdyz... niewiem jak to napisac... po prostu kiedy np. na zbiorce spiewamy "Płonie Ognisko", "Bratnie Słowo" ide ulica w mundurku, czuje sie dumnie, ze naleze do takiej wspolnoty i naprawde czuje, ze do niej naleze.
dla mnie harcerstwo nie jest tylko zabawa, ale takze pomoca innym ludziom i staram sie stosowac do Prawa Harcerskiego. chociaz czas na jakas impreza zawsze sie znajdzie holiday.gif


--------------------
mądrzejsi mówili nie rób
mówili
trzymaj się z daleka
nie pozwalali mi
sam się dowiedziałem
czym jest kłamstwo
zło i krzywda
dziękuje Wam
za okaleczenie mojej duszy...


all we see or seem is but a dream within a dream
*************
nierealne jak bajka...prawdziwe jak bajka...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Dudleyek
post 26.12.2003 13:31
Post #44 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 28
Dołączył: 25.11.2003
Skąd: Dekapolis, Zawód: odcinacz łbów durnych goblinów, KRASNOLUD




Niech lepiej zostawią takie akcje, Caritas i WOŚP. U mnie w szkole to kazdy kto chodzi na harcerstwo jest do tego zmuszany przez "rodziców", a jak pokaże w szkole kawałek swojej sukienki to mu ją wszyscy zabierają


--------------------
Moja prawdziwa ksywa brzmi BRUENOR

"Królem jest człowiek o silnym charakterze i zdrowym osądzie, który świeci swym własnym przykładem i naprawde troszczy sie o swój lud (...) Nie zaś brutal, który włada po prostu dlatego, że jest najsilniejszy."

Drizzt Do'Urden
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Crazy_Domx
post 26.12.2003 20:40
Post #45 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 7
Dołączył: 06.07.2003
Skąd: Poznań




QUOTE (Rikku @ 11-12-2003 22:07)
Szczerze mówiąc, nie rozumiem harcerstwa. Heh, kojarzy mi się z Hitlerjugend. dry.gif

Szczerze mówiąc masz pokrętną logikę. Hitlerjugend podobnie jak rosyjscy Pionierzy były organizacjami inspirowanymi scoutingiem, ale jednak nie był to Scouting tylko organizacje parapolityczne, odpowiedzialne nie tyle za wychowanie, co za wychowanie z indoktrynizacją. O ile w przypadku Pionierów było to mniej radyklane, tak Hitlerjugend to był fanatyzm. Zanim zacznie Ci się coś kojarzyć, to z łaski swojej poznaj trochę kontekst. Nieznajomość historii to błąd. Wypowiadanie się na tematy historyczne bez znajomości historii to ignorancja.

A do reszty - możecie sobie gadać co chcecie. Harcerze to nie elita - każdy może dołaczyć do Harcerstwa. Niemniej, zostaną i tak przede wszystkim Ci co czują harcerskie 'śpiewogranie' w sercu i umyśle, Ci którzy zrozumieją harcerskie ideały lub polubią smak harcerskiej przygody. Nie mam nic przeciwko ludziom, którzy zrezygnowali z tej zabawy - nie każdemu leży coś takiego. Jednak bardzo denerwują mnie ludzie, którzy krytykują Harcerstwo, nie mając z niego żadnych doświadczeń. Tym bardziej wkurzający są ludzie, którzy zrezygnowali i narzekają jacy to Harcerze bebe, a tymczasem to właśnie Ci ludzie sami zawinili, nie pokazujac się na zbiórkach, w ogóle nie udzielając etc.
Do wszyskich Harcerzy - Czuj Czuj - Czuwaj! smile.gif Czuwaj Dementorku smile.gif


--------------------
<<Crazy_Domx>>
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
dementorek
post 27.12.2003 01:34
Post #46 

Don Dementore


Grupa: wiecznie żywi...
Postów: 1137
Dołączył: 04.04.2003
Skąd: Caer Deithwen

Płeć: kaloryfer



ech... sam sobie czuwaj, mnie sie juz znudzilo biggrin.gif
Ale wypowiedz przednia smile.gif


--------------------
ewa tu bylam (krotko acz efektownie)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
vigga
post 27.12.2003 12:33
Post #47 

Szukający


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 489
Dołączył: 06.07.2003
Skąd: Olsztyn




ostatnio strasznie wkurzylam sie na moja kolezanke, ktora wybrechtala mnie, ze razem z innymi harcerzami bede stac i pakowac ludziom w hipermarkecie zakupy. to byla taka przedswiateczna akcja na dofinansowanie harcerzy. jak kogos nie ciagnie takie zycie harcerskie to niech przynajmniej uszanuje upodobania innych....

....i moze z łaski swojej nie porownuj tego do Hitlerjugend. shutup.gif i moze powiedz mi dlaczego tak napisalas? znaczy w czym harcerstwo podobne jest do Hitlerjugend?

Ten post był edytowany przez vigga: 27.12.2003 12:38


--------------------
mądrzejsi mówili nie rób
mówili
trzymaj się z daleka
nie pozwalali mi
sam się dowiedziałem
czym jest kłamstwo
zło i krzywda
dziękuje Wam
za okaleczenie mojej duszy...


all we see or seem is but a dream within a dream
*************
nierealne jak bajka...prawdziwe jak bajka...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Tom
post 01.01.2004 17:08
Post #48 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 56
Dołączył: 07.04.2003

Płeć: Mężczyzna



Jak to czytam, plakac mi sie chce cry.gif sad.gif

Nie wiem czy wiecie, ale jeszcze 30 lat temu w calej Polsce bylo kolo 2 mln harcerzy. 10 lat temu ta liczba zmiejszyla sie o polowe. A teraz? Jest nas ledwo 100tys...

Tak, jestem harcerzem... I chyba nigdy nie przestane. Smutno mi sie robi gdy widze, ze polowa tutejszych postow zaczyna sie od "Bylem harcerzem / bylam harcerka". Dlaczego odchodzicie? Dla mnie harcerstwo stalo sie calym zyciem... Teraz chociaz mam jakies ambicje - chce byc sprawny fizycznie, psychicznie... A wczesniej? Tylko siedzialem przed komputerem itd...

Dla mieszkajacych w Dabropwie Gorniczej: Naleze do 5 szczepu "Ad infinitum - Czarna Piatka"; 5DDH. Ciekawe czy jest tu ktos kogo znam? smile.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Lousie
post 02.01.2004 13:29
Post #49 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 165
Dołączył: 29.11.2003
Skąd: Z daleka XD




Ja chciałam kiedyś zapisać się na harcerstwo ,ale mnie rodzice zniechęcili.W sumie nadal chce ,ale już nie tak bardzo jak wcześniej.Moja koleżanka jest harcerką i poleciła mi harcerstwo ,ale okazało się ,że nic z tego.


--------------------
One day you will ask
me what's more
important, your life or
mine? And I will say,
my life, then you will
walk away, never
knowing that you are
my life.

----------------------------

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
dementorek
post 02.01.2004 13:46
Post #50 

Don Dementore


Grupa: wiecznie żywi...
Postów: 1137
Dołączył: 04.04.2003
Skąd: Caer Deithwen

Płeć: kaloryfer



"zapisac na harcerstwo" buhahaaha przepraszam, ale hmm dobierajcie jakos wdzieczniej slowa, bo to nie jest smieszne, ale zalosne. harcerstwo nie jest kursem jezykowym ani klubem brydżowym. "zapisujac sie" nie zostaje sie harcerzem


--------------------
ewa tu bylam (krotko acz efektownie)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

6 Strony < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 14.05.2024 14:16