Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

2 Strony  1 2 > 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Will Harry Ever, talk again to Albus?

kubik
post 26.07.2005 00:50
Post #1 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1449
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Mężczyzna



Yes that was my name, Albus the grey. I'm Albus the white. I now I come, in the turn of the tide.
XD
Nie ale serialnie przewidujecie powrót Albusa? Inaczej. Czy Harry jeszcze z nim pogada?


--------------------
...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ahmed
post 26.07.2005 00:55
Post #2 

The Fallen


Grupa: czysta krew..
Postów: 2027
Dołączył: 16.07.2005
Skąd: 20eme arrondissement de Paris

Płeć: Mężczyzna



Ja podejrzewam że Harry będzie jeszcze korzystał z Myślodsiewni i w jednym ze wspomnień zobaczymy Dumbledore'a. Nie liczę jednak na jakąś sytuację w której HArry rozmawiałby z Dumbledorem.
Szczerze mówiać wątpię żeby JKR zgodziła się na "Dumbledore Reloaded" tongue.gif Jak sama autorka powiedziała Harry posiada już całą wiedzę do tego by zniszczyć LV tylko jeszcze sam sobie z tego nie zdaje sprawy.
Nie zaprzeczam że przyjemnie byłoby jednak zobaczyć starego,dobrego Albusa.


--------------------
w nocy spać i grzecznym być za dnia.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Pszczola
post 26.07.2005 01:00
Post #3 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1243
Dołączył: 30.08.2004
Skąd: Sto(L)ica




Hehe, czy z nim pogada? Najwyzej z obrazem,ale to wiele nie da. Zgadzam sie, pewnie zetkniemysie jeszcze z jego wspomnianiami, albo wpsomnieniami o nim...ponoc VII czesc ma najwiecej ujawnic o Dumbledorze. Bedzie nawet to czego najbardziej pragnal... Dumbledore nie zyje, a jedyne co Harry moze taraz miec, to pogaduszke z jego bratem http://finansowe.strefa.pl/ ( czy to rzeczywiscie ten barman? ;P Ciekawie by bylo).

Ten post był edytowany przez vampirka: 07.10.2016 14:02


--------------------
“so far from God and so near to Russia”
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kubik
post 26.07.2005 01:02
Post #4 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1449
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Mężczyzna



A po swojej śmierci? :>


--------------------
...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Pszczola
post 26.07.2005 01:06
Post #5 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1243
Dołączył: 30.08.2004
Skąd: Sto(L)ica




To pogada i z mamusia, i z tatusiem, i z Syriusiem, i z Dyrektorusiem, a czy z Voldziusiem, to mam watpliwosci,czy do Nieba trafi ;P A Snape w Czysccu ;PPPP


--------------------
“so far from God and so near to Russia”
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kubik
post 26.07.2005 01:10
Post #6 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1449
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Mężczyzna



No bo coś mnie naszło i Jo powie, że Harry będzie gadał z Albusem i cały fandom powie: Juuupiii! A po premierze doda: Ale po śmierci tongue.gif

Nie wydaje mi się aby możliwości pogadania ze zmarłymi w świecie Hp były tak ograniczone. Przeciesz to jest magia ludzie! I jak nie wierze, że nie da się przywrócić zmarłych do życia [inna sprawa za jaką cenę] tak nie wierzę, że nie ma możliwości pogadac ze zmarłymi. Przeciesz nawet mugole mają seanse spiritystyczne.


--------------------
...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Pszczola
post 26.07.2005 01:19
Post #7 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1243
Dołączył: 30.08.2004
Skąd: Sto(L)ica




Chyba Rowling na przykladzie Voldemorta pokazuje co daja ekserymenty ze smiercia i niesmiertelnoscia. O to chodzi,ze wskrzeszanie nie uda sie na dobra sprawe, bo inaczej nie byloby tyle miejsca przeznaczonego na smierc, na duchy, itd. w serii o Potterze.
Nie sadze zeby Dumbledore zostal duchem, bo nie bal sie smierci, a i od razu chyba by sie nim stal? Nie sadze takze, aby Rowling poruszala jakies seanse spirytystyczne O_o Natomiast moze byc tak,ze wroca owe cienie duszy, podobne do tych, ktore pomogly Harry'emu w IV czesci, podczas walki z Voldemortem? Jak? Nie wiem.
Ale i tak nie sadze, aby do takiej rozmowy doszlo. Kto wie jednak? Moze Dumbledore zostawil jednak Harry'emu jakies wskazowki, wszystko oczywiscie scisle zakonspirowane. Ale moze Potter bedzie znajdowal od czasu do czasu pozostalosci po swoim dyrektorze,ktore moga przyjsc z pomoca?
A tak w ogole, moze Dumbledore zostawil testament? I moze pozostawil cos Harry'emu, co pomoze mu w jego misji? Cos co by wystarczalo za wszelkie rozmowy.
Harry staje sie samodzielny, moze myslec i radzic sobie sam.

Ten post był edytowany przez Pszczola: 26.07.2005 01:22


--------------------
“so far from God and so near to Russia”
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Gem
post 26.07.2005 01:25
Post #8 

Magik


Grupa: Prefekci
Postów: 749
Dołączył: 24.07.2005
Skąd: z oślizłego lochu >:]

Płeć: Kobieta



Sii, Sii, chociaz nie możliwe jest żeby Dumb został duchem, a sesje robi się raczej z duchami.

Nie, no szkoda dziadzia Dumbledora cry.gif

Karramba...nie sądzę zeby znim już kiedys mógł rozmawiać.


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Cloud
post 26.07.2005 10:53
Post #9 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 45
Dołączył: 23.07.2005




Stawiam na obraz, jeżeli wogóle z nim porozmawia przed swoją śmiercią... Tylko jak porozmawia z obrazem bez Mcgonnagal jako świadka?? Będzie radził sobie sam.... może Lupin mu pomoże, ale wątpię: nie powiedział Macgonnagal gdzie byli, co robili, itd. , więc nie powie nikomu, może Ronowi i Hermionie.... ale znając go, nie będzie chciał ich narażać


--------------------
Historia przypomina niekończący się walc. Trzy takty: wojny, pokój, rewolucja i tak bez końca.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Pszczola
post 26.07.2005 11:00
Post #10 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1243
Dołączył: 30.08.2004
Skąd: Sto(L)ica




Oni beda sie chcieli narazac, ale maja rodziny, oni im nie pozwola. Beda pomagali, ale jak przyjdzie co do czego, Harry bedzie sam.
No coz, nie jestnigdzie powiedziane, ze Harry musi wtajemniczach czlonkow Zakonu. Wystarczy,zeby choc jeden mu zaufal i pomogl bez zadawania zbyt wielu pytan.


--------------------
“so far from God and so near to Russia”
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kkate
post 26.07.2005 11:15
Post #11 

Czarodziej


Grupa: slyszacy wszystko..
Postów: 894
Dołączył: 10.03.2004

Płeć: Kobieta



Niechby to był Lupin biggrin.gif

A tak w ogóle... to ja wątpię, czy Dumbledore wróci. Tak samo, jak mieliśmy nadzieję na powrót Łapy... i co? I nic. Może Harry zobaczy go w myślodsiewni, na obrazie, i w innych miejscach... ale tak normalnie, to chyba z nim nie pogada.


--------------------
just keep dreaming.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Zwodnik
post 26.07.2005 15:10
Post #12 

Prefekt


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 341
Dołączył: 05.04.2003




QUOTE(kubik @ 26.07.2005 01:50)
Yes that was my name, Albus the grey. I'm Albus the white. I now I come, in the turn of the tide.
XD
Nie ale serialnie przewidujecie powrót Albusa? Inaczej. Czy Harry jeszcze z nim pogada?
*



Takie same dyskusje były przy okazji smierci Syriusza,i IMHO odpowiedź jest jedna - NIE. Znów odwołam się tu do jedenj z wypowiedzi Rowling, która twierdziła, że rozpoczynając pisanie o magii zaczęła nie od tego, co Magia może, ale od tego, czego NIE MOŻE. I Na pierwszym miejscu znalazła się smierć - żadne zaklęcie, ani żadne inne działanie, magiczne, czy nie, nie może ozywić umarłego. (Moim zdaniem do tego grona powinien był dołąćzyć także czas, ale cóż...)

A inne metody ? Lusterka, obrazy, duchy itd...to wszystko już było. Rowling nie po to zabiła Dumbla (Ponieważ jestem w zdecydowanej mniejszości, nie będę się teraz spierał o celowość jego smierci), aby natychmiast podać go nam z powrotem, w jakiejś innej formie. Spodziewam się jedynie, że Dumbel zostawił Harry'emu jeszcze wiele róznorodnych wskazówek, które mają mu pomóc w znalezieniu pozostałych Horcruxów (No bo przecież Dumbel miał sposoby, na ich odnalezienie, Harry nie ma pojęcia, gdzie szukać), Harry znajdzie więc jeszcze kilka wskazówek, ale na tym "kontakt" się IMO skończy...

Nawet jeśli Harry zginie, w co wątpię, nie spodziewam się ukazania "tamtej strony".


--------------------
AMOR PATRIAE NOSTRA LEX...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ania*
post 26.07.2005 16:12
Post #13 

Unregistered









Nie macie racji. Dumbledore wróci jak Gandalf tongue.gif

Myślę, że Harry pogada z Dumblem, ale na obrazie. Przecież obrazy mają dużo zdolności, np. Gruba Dama - jest jakby "żywa"

Ten post był edytowany przez Ania*: 26.07.2005 16:13
Go to the top of the page
+Quote Post
Pszczola
post 26.07.2005 20:28
Post #14 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1243
Dołączył: 30.08.2004
Skąd: Sto(L)ica




Ale Rowling sie juz wypowiadala w tej sprawie. Obrazy to tylko kopia zachowan, ktore czesto sie powtarzaja, cechy charakteru i osobowosci, ktore sluzylyby np. rada w przypadku nowego dyrektora Hogwartu. Ale na tym sie konczy. Obrazy ludzi nie maja przeciez ich duszy.


--------------------
“so far from God and so near to Russia”
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Gem
post 26.07.2005 20:46
Post #15 

Magik


Grupa: Prefekci
Postów: 749
Dołączył: 24.07.2005
Skąd: z oślizłego lochu >:]

Płeć: Kobieta



hmmm...wydaje mi się że poza obrazem nie pogada z Dumbem. No nie wiem, jakos nic innego nie przychodzi mi do głowy(no chyba, że opacja pogadania z nim jak załatwi Voldzia i te strzępki dzuszy, czy czegośtam przemówią do Pottera)


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Lupek
post 28.07.2005 12:11
Post #16 

Forumowy Śmierciożerca


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 580
Dołączył: 08.07.2005

Płeć: Mężczyzna



Pogada z obrazem dry.gif choć pod koniec VI części mówił że nie wróci do Hogwartu.Jedno jest ciekawe czy Dumbledore będzie miał obrazy poza Hogwartem np.w Ministerstwie Magii?Pożyjemy zobaczymy! blink.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Pszczola
post 28.07.2005 17:31
Post #17 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1243
Dołączył: 30.08.2004
Skąd: Sto(L)ica




Ciekawe jakby to zniosla np. taka Dolores Umbridge? ;P Ale moze byc tak, ze moda zmienia sie podobnie w swiecie Mugoli jak i w swiecie magii. Tzn., kiedys malowalo sie obrazy slawnym i bogatych, a teraz moze byc to postrzegane jako akt snobizmu. Zrezszta, Dumbledore nie wydaje mi sie osoba, ktora chetnie pozowalaby do obrazow i jeszcze dawala skopiowac swoja osobowosc do srodka ;P Ale wszystko sie moze zdarzyc...

Ten post był edytowany przez Pszczola: 28.07.2005 17:32


--------------------
“so far from God and so near to Russia”
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Verita
post 28.07.2005 17:36
Post #18 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 90
Dołączył: 27.07.2005

Płeć: Kobieta



Jak wiekszosc, sadze, ze Harry pogada sobie jedynie z obrazem Dumbledora. NIe przewiduje zmartwychwstania tongue.gif

Dumbledore cos niecos zrobil dla swiata magii, wiec mogli gdzies go jeszcze 'powiesić' tongue.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Cloud
post 28.07.2005 19:00
Post #19 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 45
Dołączył: 23.07.2005




Tylko gdzie Dumbledore mógłby mieć swój drugi obraz?? Obrazy czarodzieje(byli dyrektorzy Hogwartu) mają w tych miejscach gdzie pracowali( wnioskuje to z V tomu), a Dumbledore pracował jako nauczyciel, więc szczerze wątpie w istnienie drugiego obrazu.


--------------------
Historia przypomina niekończący się walc. Trzy takty: wojny, pokój, rewolucja i tak bez końca.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Verita
post 28.07.2005 19:54
Post #20 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 90
Dołączył: 27.07.2005

Płeć: Kobieta



Jakby nie bylo odkryl 12 zastosowan smoczej krwii.
Z reszta to tylko moje przypuszczenie co do istenia drugiego obrazu.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ania*
post 28.07.2005 20:39
Post #21 

Unregistered









Chociażby w siedzibie Wizengamotu. W ministerstwie za poświęcenie. Tyle zdziałam w magicznym świecie, ze obrazy z jego podobizną można by było powiesić praktycznie wszędzie.
Go to the top of the page
+Quote Post
Gem
post 28.07.2005 22:59
Post #22 

Magik


Grupa: Prefekci
Postów: 749
Dołączył: 24.07.2005
Skąd: z oślizłego lochu >:]

Płeć: Kobieta



Pewnie będzie jeden w MM bo jak jest tam portret dziadzia Blacka to Dumba z pewnością będzie...


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Pszczola
post 29.07.2005 03:31
Post #23 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1243
Dołączył: 30.08.2004
Skąd: Sto(L)ica




Hmmm...a gdyby rzeczywiscie bylo pare obrazow, to to moze byc forma dostarczania informacji Harry'emu. Wtyki w paru miejscach, moze Dumbledore sie o to wczesniej zatroszczyl? Ale jakos mi sie to nie podoba ;P. Wolalabym zeby jednak Harry w mniej prosty sposob zdobywal informacje. Troche samodzielnosci Potter! I od razu postac jeszcze bardziej rozwinie. Chociaz nikt nie mowi,ze wpadniecie na pomysl z obrazami nie zajmie Harry'emu duzo czasu i wysilku? ;P


--------------------
“so far from God and so near to Russia”
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Cloud
post 29.07.2005 18:50
Post #24 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 45
Dołączył: 23.07.2005




Fakt, trochę samodzielności to, by się wreszcie trochę nauczył, bo zawsze szedł na gotowe:P. Co do rozmowy z obrazem Dumbledore, to myślę, że napewno porozmawia, bardziej męczy mnie pytanie: kiedy??


--------------------
Historia przypomina niekończący się walc. Trzy takty: wojny, pokój, rewolucja i tak bez końca.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Gem
post 29.07.2005 22:42
Post #25 

Magik


Grupa: Prefekci
Postów: 749
Dołączył: 24.07.2005
Skąd: z oślizłego lochu >:]

Płeć: Kobieta



Dobra...nie viem, ale vydaje mi *ię, że już vięcej na ten temat nic *en*ovnego poviedzieć nie można.... dementi.gif

I'T* OVER!!!


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Strony  1 2 >
Closed TopicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 28.04.2024 21:29