Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> F.a.q. Poll Na Stronie Rowling, przemyślenia

IceSoul
post 15.07.2004 22:44
Post #1 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 38
Dołączył: 22.07.2003




Wszyscy odwiedzający stronę J. K. Rowling, wiedzą, że w sekcji F.A.Q. można było oddać głos na jedno z 3 pytań. Ostatecznie J.K. udzieliła odpowiedzi dotyczącej znaczenia Marka Evansa w przyszłych tomach.
Okazuje się, że jest on nic nie znaczącą postacią (czego w sumie można było się domyślić - w jednym z tomów jest wzmianka o tym, że Harry był jedynym czarodziejem w okolicy).
Jednak odpowiedź pisarki zawiera zdania, nad którymi warto by było się zastanowić... Oto one:

QUOTE
(...)Mark Evans did indeed look like one of those 'here he is, just a casual passer - by, nothing to worry about, bet you barely noticed him' characters who would suddenly become, half way through book seven, 'Ha ha! Yes, Mark Evans is back, suckers, and he's the key to everything! He's the Half Blood Prince, he's Harry's Great-Aunt, he's the Hair of Gryffindor, he lives up the Pillar of Storge and he owns the Mystic Kettle of Nackledirk!' (Possible title of book seven there, must make a note of it).
czyli:
"Mark Evans faktycznie wyglądał jak jedna z postaci typu 'oto on, zwyczajny przechodzień, nie trzeba się nim przejmować, pewnie nawet go nie zauważyliście', która, w połowie VII tomu, nagle powraca i staje się kluczem do rozwiązania zagadki, Pół Krwi Księciem, krewnym Harry'ego, dziedzicem Gryffindora, który żyje w ostoi rodzicielskiej miłości i ma w posiadaniu Mistyczny Czajnik Nackledirk(Możliwy tytuł ostatniego tomu, muszę to zanotować)


Czyżbyśmy właśnie otrzymali odpowiedź na pytanie o tytuł siódmego tomu? wink.gif wink.gif wink.gif

Ale bardziej na poważnie...
QUOTE
If you knew how often I've checked the FAQ poll hoping that one of the other questions might edge into the lead...
czyli:
"Gdybyście wiedzieli, jak często sprawdzałam ankietę w nadziei, że jedno z pozostałych pytań obejmie prowadzenie..."

Niby takie niepozorne zdanie, ale mnie osobiście zaintrygowało. Jeśli Rowling wolałaby odpowiedzieć na jedno z pozostałych pytań ( 1. Czy Syriusz naprawdę nie żyje? 2. Czy Snape jest spokrewniony z Lily Evans?), to chyba znaczy, że miałaby do powiedzenia coś ciekawego na ten temat... Co wy o tym sądzicie?

Ten post był edytowany przez IceSoul: 16.07.2004 16:01


--------------------
Sometimes I wake up, and I'm falling asleep,
And I think that maybe the curtains are closing on me,
But I wake up,
Yes I wake up,
Smiling.


"A Dementorów wyśle się do Azkabanu" =P
"Czy gdyby Voldemort miał komórkę, lubiłby grać w wężyka?"
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kubik
post 15.07.2004 23:01
Post #2 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1449
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Mężczyzna



zdecydowanie ciekawe wrecz podejrzane wink.gif
ale co miałaby nam do przekazania?
2. Czy Snape jest spokrewniony z Lily Evans?
ODP: nie do jasnej ciasnej swiecącej smierdzącej choinki samochodowej! I jeszcze dodam ze jedyny anagram który uzyłam w serii to ten z 2 tomu.
1. Czy Syriusz naprawdę nie żyje
ODP: Nie pije własnie herbatkie z Peterm - o shit powiedziałam za duzo wink.gif LUDZIEEEEE Syriusz jest kaput dead und other stuff. słowem nie zyje... - ta słysze te mdlenia, skoki z wysokości i pluski do wody ale mnie to nie wzrusza XP
====
POniewarz odpowiedz pozytywna na te pytania odsłoniłyby zbyt wielki kawał fabuły
"O mój boze Snape jest wójkiem HARREGOOO!!!!!!"
oraz
"Ha Syriusz zyje lalalalala"
smiem twierdzić ze udzieliłaby negatywnej odpowiedzi na kazde z tych pytań
A jezeli chodzi o Marka, to dowiodłem ze mógł być czarodziejem.

Luna Lovegood =>
byc moze i jest temat o stronie Jo ale jest tam ekhm wiedza co jest na tej stronie i dlaczego a nie wiedza co bedzie w książkach która to wiedze czerpiemy z tej strony.


Ten post był edytowany przez kubik: 15.07.2004 23:05


--------------------
...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
IceSoul
post 16.07.2004 11:30
Post #3 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 38
Dołączył: 22.07.2003




Ech... O pytaniu nt. Śmierci Syriusza napisałam wyłączne z kronikarskiego obowiązku. Ja wiem, że Łapa jest R.I.P.
Ale widzę, że wszyscy nadal lubią rozwodzić się nad tą kwestią... wink.gif


--------------------
Sometimes I wake up, and I'm falling asleep,
And I think that maybe the curtains are closing on me,
But I wake up,
Yes I wake up,
Smiling.


"A Dementorów wyśle się do Azkabanu" =P
"Czy gdyby Voldemort miał komórkę, lubiłby grać w wężyka?"
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Luna Lovegood
post 16.07.2004 13:58
Post #4 

Absolwent Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 673
Dołączył: 16.02.2004
Skąd: wJakimś mieścieNaJakiejśUlicyW jakimśPomieszczeniu

Płeć: Kobieta



Ok, ok i jeszcze raz ok , nie będe się kłócić.
Hhehe a tak ogólnie można bybyło to przedłumaczyć na polski. Nie jestem biegła w angilskim i zajeło by mi to z 20 min.


--------------------
...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
muggle
post 16.07.2004 16:21
Post #5 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 3
Dołączył: 15.07.2004




Pewnie chodziło o to, że mieliśmy podstawy przypuszczać, iż Mark Evans jest kimś niezwykłym. Sama nas wyczuliła na takie drobiazgi, wspominając o jakiejś postaci, by później zrobić z niej kluczowego bohatera. Więc zaczęliśmy czytać uważnie, znaleźliśmy coś ciekawego.. i fiasko, zbieg okoliczności.

Co do pozostałych pytań - nie mieliśmy podstaw uważać, że te przypuszczenia są prawdziwe.

Przez całą resztę książki Harry utwierdza się w przekonaniu, że Syriusz nie żyje, słyszy to od Lupina, Dumbledore'a, Nicka.. JK w wywiaddach mówi, żebyło jej przykro.. że jest jakiś powód jego śmierci..
(Choć sama głosowałam na to pytanie.. wolałam to jeszcze raz przeczytać, upewnić się.. jakoś byłam przekonana, że w 2 pozostałych nie ma nic prawdziwego)

Tak jak Snape raczej nie może być spokrewniony z Lily Evans. Lily pochodziła z mugolskiej rodziny, więc jak? Chyba że jakieś odleglejsze pokrewieństwo.. Właściwie to nie jest do końca wykluczone, lecz jakieś... Mało prawdopodone. Np. gdyby jakaściotka Lily zawarła małżeństwo z wujkiem Snape'a wink.gif Troche odległe.. i naciągane.

A przy okazji.. nigdzie chyba nie mamy powiedziane, że Snape jest czystej krwi? (Choć Malfoyowie się z nim zadają.. ale.. no, Voldemort też nei jest czystej krwi, więc.. hehe.. Snape HBP! wink.gif)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Inciaa
post 16.07.2004 17:15
Post #6 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 118
Dołączył: 13.04.2003
Skąd: Elbląg




Snape HBP? XD
Ha, myślę, że z tym, co napisała na pozostałe dwa pytania, to bylo po prostu tak, że odpowiedx byłaby krótsza i nie zdradzałaby właściwie nic, a my nadal byśmy się głowili nad nieistotną sprawą.


--------------------
user posted image
Po co się męczyć i tak wszyscy zginiemy! :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Closed TopicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 28.03.2024 11:08