Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

3 Strony < 1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Skąd bierzecie natchnienie do pisania ficków?, Jak zapowiedziałem w "Poradach..."

ikar
post 14.08.2003 04:02
Post #26 

Mały człowieczek...


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 368
Dołączył: 06.04.2003
Skąd: Wawa :D

Płeć: Mężczyzna



Tak sobie myślę - ostatnio sporo piszę... listów znaczy się - i sporo natchnienia na mnie przychodzi po prostu idąc gdzieś - patrzę dokoła siebie, zbieram myśli, układam je sobie i ubieram w słowa - już czasem po paru sekundach mogę pisać i pisać... No, pewnie tu jeszcze chodzi o to, że mam DO KOGO pisać te listy... ale sprawa z natchnieniem pozostaje... Druga rzecz - gdy się dzieje coś ciekawego/śmiesznego - zapamiętuję toto i potem sobie spisuję... . Trzecia rzecz - gdy do miejsca, gdzie się jest wleci piękny ć-motylek, zacznie chodzić po rękawie i uroczo krążyć dokoła nadgarstka, to wiem, że tematu do pisania mi nie braknie...


--------------------
"At least we had a chance to say... Goodbye"
Nie ma opowiadań doskonałych - są tylko takie, w których jeszcze nie znaleziono błędów... (albo już je poprawiono :D)
Tolerancja, Wolna wola, Miłość (:)), Optymizm :)
Największe polskie forum RPG by Forum: Strefa Forumowych RPG ^^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Basia
post 20.09.2003 18:41
Post #27 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 19
Dołączył: 29.08.2003




Gratuluję. Ja mogę pisać listy bez końca, ale jeśli chodzi o opowiadania, to zwykle nie mam pomysłów. Jak się do jednego przyczepię to mogę ciągnąć bez końca, bo nie mam niczego innego. A najgorsze, że nie mam pomysłów na środek...Uch...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
r*o*m*i
post 24.10.2003 20:43
Post #28 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 5
Dołączył: 22.08.2003




smile.gif Skąd się bierze natchnienie? hmmm... oto jest pytanie,wielu odpowiadało na nie laugh.gif ja napiszę krótko zwięzłowato i poczekam,co wy na to?
Trzeba zaczac od tego,że czasami ludzie myślą (co samo w sobie jest dobrym objawem), że majś "Wielkie natchnienie" i, niestety, grubo się mylą... Tak to już jest z tym pisaniem,jedni potrafią, inni nie; jendym pomysły na coś ciekawego przychodzą łatwo, inni siedzą po kilka dni zastanawiając się o czym napisać,
a koćcowym efektem rozmyślań i tak jest kicz dry.gif
Powiedzmy sobie szczerze - nawet mając najcudowniejsze nachnienie czy też nieopanowaną rządzę nabazgrania oryginalnego tworu - nie majac talentu wielki guzik wyjdzie..powiadam wam zatem - natchenie bez taletnu jest niczym laugh.gif oto kolejna twórcza wypowiedź mego autorstwa blink.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Psychopatka
post 26.10.2003 18:39
Post #29 

Prefekt Naczelny


Grupa: czysta krew..
Postów: 518
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Glajwic

Płeć: Kobieta



R*o*m*i, ma droga istoto, twe komentarze jak widze są wyjątkowo błyskotliwe... zgadzam się z twą opinią całkowicie... ale wiesz. Pisać każdy może, a motłoch tak właśnie czyni =) I ja także. Wielkie pozdrowienia dla Ciebie mój mały dałnie. uwielbiam nabijac posty =)


--------------------
Hey you little Jesus bride why have you smiled to me ?
Hey you little Jesus bride why have you sang to me ?
They say that God is inside us all, and sometimes
He is not in the way that I have preached for to wish to
but God is my lover and I love him too

//F.Ribeiro//
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ana-Malfoy
post 20.12.2003 19:21
Post #30 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 4
Dołączył: 28.11.2003
Skąd: Z Tajemniczej Strefy...




R*o*m*i, ma droga istoto, twe komentarze jak widze są wyjątkowo błyskotliwe... zgadzam się z twą opinią całkowicie... ale wiesz. Pisać każdy może, a motłoch tak właśnie czyni =) I ja także. Wielkie pozdrowienia dla Ciebie mój mały dałnie. uwielbiam nabijac posty =)

Droga pSyhopatko widać że lubisz nabijać posty owszem=)Ja też kocham tak robiź..Ale nie obrażaj innych... blink.gif

PS:
Mam nadzieje że z tego wierszyka coś skumasz :Pisać każdy może,troche lepiej czasem nawet gorzej,ale kazdy ma talent(?) tongue.gif


--------------------

Nic nie robić..Zupełnie nic nie robić..
[/LIST]
Moje dzieło...Niech każdy w nie zajrzy...user posted imageJak go ktoś dotknie to uduszę!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Mordoklejka
post 30.12.2003 19:21
Post #31 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 83
Dołączył: 24.08.2003
Skąd: Wolsztyn




Najczęściej costam mi się sni a ja to zapisuje, a potem łączę różne sny, klecę opowiadanka w głowie i zeszytach, a potem mam gotowe materiały na prace klasowe i dostaje 5. biggrin.gif
czasami wena przychodzi w najmniej oczekiwanym momencie na matmie albo pod prysznicem, a wtedy się wkurzam bo nie mam na czym zapisać!!! mad.gif


--------------------
Wczoraj wieczór myślałem o ratowaniu świata. (...) Dziś rano o ratowaniu ludzkości. Ale cóż, trzeba mierzyć siły na zamiary. I ratować to, co można.

A. Sapkowski "Narrenturm"
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hefaj
post 30.12.2003 19:36
Post #32 

Cenzor


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 851
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Katofaszystów k./ Ciemnogrodu

Płeć: Mężczyzna



Natchnienie... Zainteresowania. U mnie starczy się zadumać lub spojrzeć na pierwszą lepszą rzecz. A wtedy natchnienie samo przychodzi.

Ten post był edytowany przez Hefaj of Gryffindor: 30.12.2003 19:37


--------------------

Ciemnogrodzkie ogłoszenie:
Jestem strasznym , agresywnym i wojującym katofaszystą , używam nieekologicznego mydła , nienawidzę wszystkiego co się rusza łącznie z Żydami i Arabami , kocham Hitlera i jest on dla mnie Bogiem , biję gejów , lesbijki i murzynów , jestem łysy , mam bejzbola , należę do 8 bojówek neofaszystowsko/nazistowsko/frankistowsko/skinowskich , codzień palę flagę Izraela , kocham Mein Kampf , słucham Radia Maryja , popieram PiS , LPR i PPN , mam moherowy beret , podejdź a odgryzę ci lewe ucho.

W obawie przed życiem i zdrowiem nie klikaj tego linka!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Meridien Auris
post 01.01.2004 02:10
Post #33 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 81
Dołączył: 18.11.2003
Skąd: Silence Garden

Płeć: Kobieta



To przychodzi samo.
Człowiek spoży na jakąś rzecz, przeczyta jakąś książkę lub oberzy jakiś film i ma świetny pomysł.
Albo ostatnio zaczełam pisać część mojego opowiadania i przerobiłam ją (tę część) na początek zupełnie innego opowa.
Wena lubi płatać figle tongue.gif .


--------------------
||Grafiki|| <= moje prace na DeviantArt
||Muggle|| <= wiadomo :)
||Forum Antrim|| <= zaglądać, mam nadzieję, że się spodoba :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Amelia_hwdp
post 06.01.2004 22:56
Post #34 

Unregistered









Cieżko powiedzieć... Jak siędze i żre chipsy, popijam colą to życie staje się pikne i pełne pomysłów... Biore pilot w łapy, oglądam kolejny odcinek teneloweli (nie powiem jakiej tongue.gif Na fulla włączam hip hop... No i nowy fick w zasięgu ręki, tylko po napełnieniu brzucha nie chce mi się nić pisać smile.gif
Go to the top of the page
+Quote Post
Longina
post 19.02.2004 18:55
Post #35 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 35
Dołączył: 16.05.2003
Skąd: NDM

Płeć: Kobieta



Przed snem pomysly najlepiej wpadaja do glowy. sleeping.gif ostatnio nawet mi sie przysnil kawaleczek mojego dziela i to sam koniec.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Kasandra Black
post 19.02.2004 19:28
Post #36 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 74
Dołączył: 05.02.2004




Ja czytam książkę, film oglądam, wymyślam coś przed snem..... Różne rzeczy, nie wyłączając drogi do szkoły, a wyłączając jedzenie i dyskoteki szkolne.


--------------------
Niechaj to Niemcowie wżdy postronni znaja iż dresy nie gęsi iż swoje kije mają...
Jeżeli muszę wybrać, dajcie mi powód...
Jestem jak jasny szczur... Nic mi nie wychodzi...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Gaara
post 03.03.2004 17:41
Post #37 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 32
Dołączył: 01.03.2004
Skąd: Modlin Twierdza




Pomysły przychodzą same, jeśli ktoś ma wyobraźnię i natchnienie może pisać i pisać ale do tego terz trzeba mieć ..... serce, aby te dzieła ożyły.......................


--------------------
Nie można dostać czegoś, nie tracąc czegoś w zamian.
Żeby coś otrzymać musisz poświęcić coś o podobnej wartości.
To zasada równoważnej wymiany.
to prawda o świecie...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Agrado
post 03.03.2004 18:17
Post #38 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 112
Dołączył: 16.01.2004
Skąd: Bydgoszcz




U mnie natchnienie przychodzi samo. Budze się rano i mówie sobie, że dzisiaj musze napisac jedno opowiadanko. Przez pół dnia o tym myslę, aż w końcu siadam do kompa i powstaje szkoc. Dopiero potem go rozwijam.
Najczęściej sni mi się jakaś sytuacja, albo wracając do domu widzę jakąś sytuację, zapamiętuję ją a potem dowolnie rozwijam na opowiadanko. Ostatnio pisze opowiadania autobiograficzne, uttrzymane w klimacie fantasy - a skąd pomysł?? Otóż śniło mi się ciemne pomiszczenie, resztę dopisałem.
Średnio w ciągu dnia pisze jedno opowiadanko. Mam ich kilkanaście, a tylko 3 wrzuciełem na Forum. Poza tym piszę, też większe rzeczy - tu tez pomysł wbiłsię sam.


--------------------
"300 Minut" - Amatorski Serial Sensacyjny

Me llaman la Agrado, porque he intentado siempre hacer cada uno ojos formados una almendra más agradable de la vida (...), 80 miles, silicón en labios, frente, mejillas, caderas y el asno... el litro cuesta sesenta mil Pesetas... que usted lo agrega para arriba, porque paré el contar... Tits? Dos. No soy ningún monstruo. Setenta por cada uno, pero éstos se han despreciado completamente. Me costó mucho para ser auténtico. Pero no debemos ser baratos en respeto a la manera que miramos. Porque una mujer es más auténtica más ella mira como qué ella ha sońado para se.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Roxxa
post 28.05.2004 19:13
Post #39 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 3
Dołączył: 28.05.2004




Mnie wena nachodzi nagle, ale i niespodziewanie opuszcza. Pomysły na opowiadania biorę z filmów, książek, gazet. Przedewszystkim jednak obserwuje ludzi na ulicy, w autobusie i szkole. Nie wykorzystuję wszyskichg swoich pomyslów i jestem bardzo krytyczna wobec tego co napiszę.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Irwena
post 27.06.2004 10:09
Post #40 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 49
Dołączył: 29.03.2004
Skąd: Lublin




Zwykle kiedy się nudze, to wymyslam jakies głupie historyjki smile.gif potem wymyslam postacie, sytuacje itd. i jakos wychodzi tak samo z siebie smile.gif wogole to mam taki zeszycik gdzie zapisuje sobie jakies pomysly, czy fragmenty bo czasem np. przychoidza mi do glowy najlepsze pomysly w srodku ohydnej lekcji przyrody itp smile.gifsmile.gifsmile.gif


--------------------
Zawiodłam się na nim... Ale z drugiej strony... On nigdy nic nie obiecywał... On nie wie...

TGZK rulezzz XD!!!

Don't you cry... ja chcę tam wrócić!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Siobhan
post 27.06.2004 10:26
Post #41 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 98
Dołączył: 25.01.2004




Pomysły nachodzą mnie same z siebie, kiedy idą sobie ulicą, albo przed zaśnięciem. Czasem zapamiętam jakieś słowa z piosenki czy z filmu i coś na ich podstawie wymyślam. Fakt, że większość koncepcji szybko zapominam albo odrzucam, dlatego piszę raczej niewiele.


--------------------
"So laugh in your loneliness
Child of the wilderness
Learn to be lonely
Learn how to love life that is lived alone
Learn to be lonely
Life can be lived
Life can be loved
Alone."
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Kasjopeja
post 05.07.2004 14:58
Post #42 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 10
Dołączył: 05.07.2004
Skąd: Zakon




Jak ktoś zaczął czytać moje opowiadanie pt. "Stos" to będzie wiedział o co chodzi. To jest moje pierwsze takie oryginalne opowiadanie, a tak normalnie to drugie. Pomysł przyszedł mi kiedy oglądałam w telewizji program o paleniu czarownic, no i czytając po raz drugi trzeci tom Harry'ego Potter'a. Potem posmysły same mi przychodzą do głowy. Najczęściej wieczorami... Chociaż zgadzam się z innymi: pomaga w tym także czytanie książek. Ja to uwielbiam... (o ile natknę się na jakąś dobrą). Pozdrawiam serdecznie.


--------------------
Cienką linię między dobrem a złem łatwo przekroczyć.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kaola
post 07.07.2004 17:16
Post #43 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 50
Dołączył: 17.06.2004
Skąd: warszawa




pomysły przychodzą do mnie albo gdy słucham muzyki, albo po przeczytaniu jakiejś książki, która mnie zafascynowała... smile.gif

Ten post był edytowany przez kaola: 20.07.2004 15:14


--------------------
...i już mnie tu nie ma!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Galia
post 07.07.2004 18:31
Post #44 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 249
Dołączył: 28.05.2004
Skąd: *From the land of stars *




QUOTE (Gaara @ 03.03.2004 17:41)
Pomysły przychodzą same, jeśli ktoś ma wyobraźnię i natchnienie może pisać i pisać ale do tego terz trzeba mieć ..... serce, aby te dzieła ożyły.......................

Zgadzam się z tobą w pełni.
Do mnie pomysły najlepiej przychodzą, kiedy słucham muzyki, którą kocham, obserwuję coś co mi sie podoba (coś, nie kogoś wink.gif ), albo poprostu spaceruję. Jest jedno miejsc, które kompletnie wypiera mnie z weny na dłuższy czas gabinet lekarski biggrin.gif .


--------------------
Jestem myślicielką niezależną, wolną poszukiwaczką oazy nieskrępowanych istnień. Przemierzam pustynie w poszukiwaniu sensu... Czy odważysz się pójść za mną?

Myśli, marzenia, złudzenia. Moje życie...

Nie można dostać czegoś, nie tracąc czegoś w zamian.
Żeby coś otrzymać musisz poświęcić coś o podobnej wartości.
To zasada równoważnej wymiany.
To prawda o świecie...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Nati
post 13.08.2004 16:59
Post #45 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 108
Dołączył: 09.08.2004
Skąd: Pszów (woj.śląskie)




Tak.
Mnie pisani przychodzi z łatwością. Zawsze miałam bujną wyobraźnię tongue.gif
Pomysłysam przychodzą mi do głowy (takjakbymiały nogi laugh.gif smile.gif).
Nawet kiedy sprządam sad.gif czasami w mojej głowie powstają różne obrazy i sceny tongue.gif (to brzmi jak magia,wiem biggrin.gif, ale tak już ze mną jest)

A tak na maginsie, już wkrótce wyślę coś do Fan fiction smile.gif


--------------------
Harry Potter wywrócił moje życie do góry nogami ale w takiej pozycji jest ono o wiele cikawsze :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kkate
post 13.08.2004 21:43
Post #46 

Czarodziej


Grupa: slyszacy wszystko..
Postów: 894
Dołączył: 10.03.2004

Płeć: Kobieta



A mi najlepsze pomysły przychodzą wieczorem i w nocy. Zanim usnę, często rozmyślam o różnych rzeczach. Wiele rzeczy, które są w moim ficku (link w podpisie), wymyśliłam właśnie w ten sposób...

A gdy wiem, o czym pisać, to jakoś mi się pisze...


--------------------
just keep dreaming.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Eowina
post 14.08.2004 15:46
Post #47 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 200
Dołączył: 09.03.2004
Skąd: Lublin




To przychodzi samo.W nocy,na jakis nudnych lekcjach.Zastanawiam sie nad jakimis sytuacjami które mogliby przezyc moi bohaterowie.

Moi bohaterowie czasami przypominają mi przyjaciół,ludzi których widze na codzien,albo wyobrazenia ludzi zblizonych do ideałów(których tak na serio nie ma),a nie których zblizonych do wyobrazenia najwiekszych idiotów itd.

Gdy oglądam jakis film i którach scena mi sie podoba analizuje i po paru zmianach scena ląduje w ff.

Czasami pisze to co sama chciałabym przezyc.Np.wyslalam bohaterke mojego ff na koncert Beatelsów smile.gif Ale o tym kto i co z tego wyniknie dowiecie sie we wrzesniu tongue.gif


--------------------
"Nie każdy bładzi,kto wędruje..." J.R.R Tolkien

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hinako
post 18.08.2004 18:01
Post #48 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1
Dołączył: 18.08.2004




Skąd biorę natchnienie?
Ono jest jak westchnienie, jak mgnienie oka, jest ulotne i dlatego żadko przychodzi, bo mam słabą tendencję do łapania go.
Dają mi je sny, które przecież mam tak żadko.
Dają mi je smutne notki na cudzich blogach, które czytam tak często jednak żadko w której odnajduję parwdę [bo tylko takie dają mi natchninie].
Dają mi je ulotne chwile...
Dają mi je przyjaciele, których mam tak mało...
Moje natchnienie to żadkość


--------------------
http://fleurinka.board.dk3.com --> zapisujcie się na RPG :]
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Serena
post 11.04.2005 16:36
Post #49 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 17
Dołączył: 24.11.2004
Skąd: KCN




Ja natchnieni biore najczęściej z rozmów *OMG wiem, że to dziwaczne XP XD* Rozamwiam sobie z kimś i wystarczy mi jedno zdanie, żebym wieczorkiem 50 stronicowy epos napisała XD *leci but XP XD*
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Aisha
post 18.08.2005 12:23
Post #50 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1
Dołączył: 18.08.2005




Jestem tu nowa i od niedawna piszę FF, najczęściej związane z tematyką Harry'ego Pottera. Jednak najbardziej lubię pisać o Huncwotach, których Rowling nie dała nam do końca poznać i mogę ich "urobić" według własnego uznania. Biorę natchnienie z książek, filmów i takich tam. Ale moim najlepszym sposobem który polecam jest oglądanie teledysków, dobrze żeby były animowane. Niektórem może wydam się strasznie dziecinna, ale oglądam teledyski z SailorMoon, tam zawsze jest świetna muzyka. Najpierw go puszczam normalnie potem następny raz i zamykam oczy. Wyobrażam sobie jakąś postać, a potem dopasowuję różne sceny do muzyki, np. jak dany bohater rzuca zaklęcie lub wyładowuje się u stóp znienawidzonego nauczyciela. Póżniej wiąże to w całość dodaję kilka nowych sytuacji i powstaje FF. Mam bujną wyobrażnie, która jest do tego przydatna. Hehe... czasami jednak wolę jej nie mieć. Np. po obejżeniu I części władcy pierście wydawało mi się, że nad lasem (mieszkam niedaleko) jest łuna, jakby się palił...
Pozdrawiam wszystkich i życzę weny wink.gif.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Strony < 1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 28.03.2024 21:02