Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

9 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
Closed TopicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Klub Luny Lovegood, Temat główny

harolcia
post 17.09.2007 21:51
Post #51 

przerażona


Grupa: Prefekci
Postów: 1425
Dołączył: 30.07.2005
Skąd: wiesz, że żyjesz? <wro>

Płeć: Kobieta



Bo wydaje mi się, że Luna jest nazbyt 'odległą' osobą na wróżbiarstwo. Ona jest jeszcze bardziej zakręcona, niż Sybilla. I jakoś tego sobie wyobrazić nie mogę. Zresztą, kto wie, czy Trelawney nie brakowało Harry'ego na lekcjach, bo może go lubiła, ale to nie znaczy, że on byłby dobrym wróżbią smile.gif


--------------------
Prefekt Gryffindoru Członkini KLL

Tekst do wygrawerowania na nierdzewnej bransoletce, noszonej stale na przegubie na wypadek nagłego zaniku pamięci
Barańczak Stanisław
1.) JEŻELI COŚ CIĘ BOLI: - DOBRA WIADOMOŚĆ: ŻYJESZ. - ZŁA WIADOMOŚĆ: TEN BÓL CZUJESZ WYŁĄCZNIE TY.
2.) TO WSZYSTKO DOOKOŁA, CO CIĘ SZCZELNIE OTACZA NIE CZUJĄC TWEGO BÓLU, JEST TO TAK ZWANY ŚWIAT.
3.) UBAWI CIĘ, ŻE JEST ON REALNY I JEDYNY, A LEPSZEGO NIE BĘDZIE PRZYNAJMNIEJ PÓKI ŻYJESZ.
4.) GDY JUŻ SKOŃCZYSZ SIĘ ŚMIAĆ, ODRZUĆ LOGICZNY WNIOSEK, ŻE TAKI ŚWIAT BYĆ MUSI PRZYWIDZENIEM LUB SNEM.
5.) TRAKTUJ GO CAŁKIEM SERIO, JAK ON PRZED CHWILĄ CIEBIE - DOKONUJĄC WYBORU SPECJALNEJ CIĘŻARÓWKI,
6.) BY W OKREŚLONYM MIEJSCU I UŁAMKU SEKUNDY POTRĄCIŁA CIĘ, KIEDY PRZECHODZIŁEŚ PRZEZ JEZDNIĘ.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
jolinek
post 17.09.2007 21:54
Post #52 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 6
Dołączył: 10.09.2007
Skąd: WLKP

Płeć: Kobieta



Chętnie bym się przyłączyła do Klubu L.L. smile.gif

Zapraszam. Zasady w pierwszym poście.
Przemek


Ten post był edytowany przez PrZeMeK Z.: 17.09.2007 21:57


--------------------
user posted image

user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Zeti
post 17.09.2007 22:01
Post #53 

Potężny Mag


Grupa: Prefekci
Postów: 3734
Dołączył: 13.12.2005
Skąd: Kraków

Płeć: Mężczyzna



QUOTE(PrZeMeK Z. @ 17.09.2007 21:47)
Czemu? Wszak z szóstego tomu dowiedzieliśmy się, że Luna chodziła na wróżbiarstwo (podczas przyjęcia u Slughorna). Trelawney mówi nawet, że brakowało jej Luny na zajęciach. Stąd moje przypuszczenie, że Luna zapewne ze swoim sposobem bycia musiała być dobrą uczennicą u Trelawney.
*



Mogła być dobrym obiektem do wróżenie, tak jak Harry. Choć, w sumie to mogłą i wierzyć, w to co plotła Trelawney.


--------------------
user posted image user posted image
...Prefekt Gryffindoru...
'Friends are angels who lift us to our feet, when our wings have trouble remembering, how to fly.'
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hermiona1900
post 17.09.2007 22:05
Post #54 

Prefekt Naczelny


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 518
Dołączył: 10.06.2006
Skąd: ja to znam??

Płeć: Kobieta



Mogłabym się przyłączyc Do klubu?? smile.gif

Oczywiście, zapraszam do pierwszego posta po szczegóły.
Przemek


Ten post był edytowany przez PrZeMeK Z.: 17.09.2007 22:12


--------------------
Gryffindor

KLL
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
horror_kitty
post 18.09.2007 17:18
Post #55 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 126
Dołączył: 17.08.2007
Skąd: śląsk

Płeć: Kobieta



Czy moja obecność nie przeszkadzałaby :> Również jestem chętna biggrin.gif


--------------------
Krukonka
Członkini Klubu Luny Lovegood
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Miętówka
post 18.09.2007 19:14
Post #56 

Prefekt Naczelny


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 558
Dołączył: 08.02.2007
Skąd: z górnej półki

Płeć: arbuz



QUOTE(horror_kitty @ 18.09.2007 16:18)
Czy moja obecność nie przeszkadzałaby :> Również jestem chętna biggrin.gif
*


Horror kitty - nie jesteś jedyna. Jak to szło...Aha wyrażam chęć przynależności do K.L.L.


--------------------
"In the Internet nobody knows you're a dog"
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
PrZeMeK Z.
post 18.09.2007 19:22
Post #57 

the observer


Grupa: czysta krew..
Postów: 6284
Dołączył: 29.12.2005

Płeć: wklęsły bóg



Zapraszam, zapraszam jak najbardziej. Przypominam tylko, że przynależność do KLL powinna zachęcić Was do brania udziału w dyskusjach, zabawach i konkursach. Członkostwo bez udzielania się jest bez sensu. smile.gif
Regulamin w pierwszym poście.

Mała poprawka w regulaminie. Zapraszam do pierwszego posta.

Ten post był edytowany przez PrZeMeK Z.: 18.09.2007 19:26


--------------------
Hey little train, wait for me
I once was blind but now I see
Have you left a seat for me?
Is that such a stretch of the imagination?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Toujours_Pur
post 18.09.2007 19:37
Post #58 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 54
Dołączył: 09.04.2007




Możnesz mnie dopisać PrZeMeK Z. biggrin.gif Byłabym wdzięczna.


--------------------

Sweet turning sour and untouchable
I need the darkness, the sweetness, the sadness, the weakness
Oh I need this
I need a lullaby, a kiss goodnight, angel, sweet love of my life
Oh I need this.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kObra.
post 18.09.2007 20:49
Post #59 

Czarodziej


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 928
Dołączył: 15.08.2006

Płeć: Kobieta



QUOTE(PrZeMeK Z. @ 15.09.2007 16:11)
Poza tym trochę Lunę rozumiem. Jak się rzadko ma kontakt z ludźmi, zaczyna się myśleć troszkę inaczej. Dlaczego Luna miałaby się przejmować np. tym, że nazywają ją Pomyluną, skoro to tylko słowo? Dlaczego miałoby ją martwić, że ktoś trzyma ją "na muszce" w gabinecie Umbridge, skoro i tak nic nie może na to poradzić? Lepiej zaczekać spokojnie, przemyśleć opcje i zaczekać na rozwój wydarzeń.
*




Bardzo mi się spodobało to co napisałeś. Można wywnioskować, że w pewnych momentach Luna potrafi trzeźno i jasno myśleć.
Wie, że na niektóre sprawy nie ma wpływu.


--------------------
she wolf.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Kit_fan
post 20.09.2007 16:06
Post #60 

Prefekt


Grupa: Prefekci
Postów: 344
Dołączył: 24.07.2007

Płeć: Kobieta



A wracając do ulubionych przedmiotów, może to jednak rzeczywiście było zielarstwo biggrin.gif ? Oto mały przykład:
Luniasta wink2.gif

Jeśli otworzy wam się cała galeria małych miniaturek, interesujący nas rysunek znajdziecie w trzecim rzędzie od dołu, trzeci obrazek od lewej. Widać kawałek ucha z rzodkiewkowym kolczykiem smile.gif .


--------------------
user posted image KONIEC... Dnia 17 lutego o godz. 22.45 zakończyłam moją literacką przygodę z Harrym Potterem. To były wspaniałe lata i jestem szczęśliwa, że na mojej drodze stanęło owe siedmiotomowe dzieło Joanne K. Rowling. :)


członkini Klubu Luny Lovegood
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
owczarnia
post 20.09.2007 17:19
Post #61 

Bagheera


Grupa: czysta krew..
Postów: 4378
Dołączył: 20.07.2005

Płeć: Kobieta



QUOTE(kObra. @ 18.09.2007 20:49)
QUOTE(PrZeMeK Z. @ 15.09.2007 16:11)
Poza tym trochę Lunę rozumiem. Jak się rzadko ma kontakt z ludźmi, zaczyna się myśleć troszkę inaczej. Dlaczego Luna miałaby się przejmować np. tym, że nazywają ją Pomyluną, skoro to tylko słowo? Dlaczego miałoby ją martwić, że ktoś trzyma ją "na muszce" w gabinecie Umbridge, skoro i tak nic nie może na to poradzić? Lepiej zaczekać spokojnie, przemyśleć opcje i zaczekać na rozwój wydarzeń.
*




Bardzo mi się spodobało to co napisałeś. Można wywnioskować, że w pewnych momentach Luna potrafi trzeźno i jasno myśleć.
Wie, że na niektóre sprawy nie ma wpływu.
*


W pewnych momentach smile.gif? Luna jest w Ravenclawie, nie zapominajcie o tym. I na pewno nie znalazła się tam przypadkiem.


--------------------
Welcome back, plus one. we missed you!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
PrZeMeK Z.
post 20.09.2007 17:22
Post #62 

the observer


Grupa: czysta krew..
Postów: 6284
Dołączył: 29.12.2005

Płeć: wklęsły bóg



Nie no, wiemy, że nie znalazła się tam przypadkiem. Pomagała przecież Harry'emu skorzystać z kominka Umbridge. Ale fakt, Luna to niezwykle inteligentna i rezolutna osóbka.

Miło, że zaszczyciłaś nas swoją obecnością, Owczarnio wink2.gif

Dobra, kolejny temat:

Ciemna strona Luny

Trudno nie zauważyć, że Luna nie jest tak całkiem wesołą, komediową postacią. Była w jej życiu tragedia, i to poważna. To właśnie przez nią Luna zamknęła się w sobie i zaczęła żyć we własnym świecie. Podzielcie się swoimi przemyśleniami na temat tej mniej znanej, ale istotnej części Luny.


--------------------
Hey little train, wait for me
I once was blind but now I see
Have you left a seat for me?
Is that such a stretch of the imagination?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
owczarnia
post 20.09.2007 17:26
Post #63 

Bagheera


Grupa: czysta krew..
Postów: 4378
Dołączył: 20.07.2005

Płeć: Kobieta



QUOTE(PrZeMeK Z. @ 20.09.2007 17:22)
Ciemna strona Luny

Trudno nie zauważyć, że Luna nie jest tak całkiem wesołą, komediową postacią. Była w jej życiu tragedia, i to poważna. To właśnie przez nią Luna zamknęła się w sobie i zaczęła żyć we własnym świecie.
*


Szczerze? Nie sądzę. Patrząc na jej tatę i wiedząc to, co wiemy na temat jej matki, Luna najprawdopodobniej zawsze była zakręcona, wyniosła to z domu w genach. A w miejscach takich jak szkoła z internatem (no zresztą w ogóle, świat zewnętrzny) to się równa życie we własnym świecie, niestety lub stety smile.gif.

Ten post był edytowany przez owczarnia: 20.09.2007 17:27


--------------------
Welcome back, plus one. we missed you!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
PrZeMeK Z.
post 20.09.2007 17:36
Post #64 

the observer


Grupa: czysta krew..
Postów: 6284
Dołączył: 29.12.2005

Płeć: wklęsły bóg



Nawet jeśli jest tak, jak mówisz, to oglądanie śmierci matki musiało to pogłębić. Nie powiesz chyba, że oglądanie umierającej matki nie ma wpływu na dziewięcioletnie dziecko?


--------------------
Hey little train, wait for me
I once was blind but now I see
Have you left a seat for me?
Is that such a stretch of the imagination?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
owczarnia
post 20.09.2007 17:38
Post #65 

Bagheera


Grupa: czysta krew..
Postów: 4378
Dołączył: 20.07.2005

Płeć: Kobieta



Nie, no pewnie że nie powiem. Ale myślę, że Luna sobie poradziła z tym być może lepiej niż zrobiłoby to na jej miejscu inne dziecko. Ona jest mądra, tak po prostu i zwyczajnie. I to jej pomaga.


--------------------
Welcome back, plus one. we missed you!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
PrZeMeK Z.
post 20.09.2007 17:45
Post #66 

the observer


Grupa: czysta krew..
Postów: 6284
Dołączył: 29.12.2005

Płeć: wklęsły bóg



Teraz mogę się z czystym sumieniem zgodzić.


--------------------
Hey little train, wait for me
I once was blind but now I see
Have you left a seat for me?
Is that such a stretch of the imagination?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Zeti
post 20.09.2007 20:44
Post #67 

Potężny Mag


Grupa: Prefekci
Postów: 3734
Dołączył: 13.12.2005
Skąd: Kraków

Płeć: Mężczyzna



Oj, Luna nie ma ciemnych stron. Czy dziwactwo można uznać za ciemną stronę? Tym bardziej, ze ona sama tego nie uznaje.


--------------------
user posted image user posted image
...Prefekt Gryffindoru...
'Friends are angels who lift us to our feet, when our wings have trouble remembering, how to fly.'
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
horror_kitty
post 28.09.2007 16:04
Post #68 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 126
Dołączył: 17.08.2007
Skąd: śląsk

Płeć: Kobieta



Chyba każdy ma w sobie jakąś ciemna strunę, Luna pewnie też, może kiedyś ja okaże ? A może do końca pozostanie taką jaką kochamy ją najbardziej biggrin.gif
A przy okazji co sądzicie o łączeniu w parę Nevilla i Lunę ? Mnie osobiście to denerwuje. Luna nie potrzebuje nikogo a tym bardziej Nevilla :| Ale to chyba taka moda 6 tomu na romanse tongue.gif


--------------------
Krukonka
Członkini Klubu Luny Lovegood
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hermiona1900
post 28.09.2007 20:52
Post #69 

Prefekt Naczelny


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 518
Dołączył: 10.06.2006
Skąd: ja to znam??

Płeć: Kobieta



Ciemna strona Luny??Może jest trochę...hmm...jakby to określic - zamknięta w sobie. Ale to nie jest ani żadna wada, ani ciemna strona. Ja nie widzę u Luny ŻADNEJ ciemnej strony. To tak, jakby szukac igły w całym polu pszenicy...dużym polu pszenicy biggrin.gif
A Neville i Luna - jestem temu obojętna. Niby podobne charaktery, ale jednak nie iskrzy.


--------------------
Gryffindor

KLL
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Kit_fan
post 29.09.2007 11:50
Post #70 

Prefekt


Grupa: Prefekci
Postów: 344
Dołączył: 24.07.2007

Płeć: Kobieta



Trudno mi uwierzyć w jakiekolwiek ciemne strony charakteru Luny, zwłaszcza czytając opis jej postaci w książkach Rowling. Lovegood to taki niesamowicie oryginalny, lecz bardzo dobry człowiek. Tak po prostu smile.gif . Jednak, patrząc na to z drugiej strony, być może Luna, pod maską dziwactwa, ukrywa, nie zło, lecz ogromny smutek. Przecież, jakby nie było straciła matkę, osobę bliską każdemu dziecku. Krukonka bardzo ją kochała i z pewnością, poczucie straty, mniej lub bardziej dotkliwe, już zawsze będzie w niej obecne.
Ale Luna zła, czy okrutna? - nie, podobny wizerunek, z całą pewnością, zupełnie nie pasuje do tej dziewczyny!
A jak myślicie, kiedy w ogóle Jo wymyśliła postać Luny? Już w czasie tworzenia „Zakonu Feniksa”, czy może dużo wcześniej i czekała na odpowiedni moment, by wpleść ją do fabuły?


--------------------
user posted image KONIEC... Dnia 17 lutego o godz. 22.45 zakończyłam moją literacką przygodę z Harrym Potterem. To były wspaniałe lata i jestem szczęśliwa, że na mojej drodze stanęło owe siedmiotomowe dzieło Joanne K. Rowling. :)


członkini Klubu Luny Lovegood
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ramzes
post 29.09.2007 12:11
Post #71 

Mistrz Różdżki


Grupa: Prefekci
Postów: 1237
Dołączył: 06.08.2007
Skąd: Cz-wa/Krk

Płeć: Mężczyzna



Myślę, że jeśli nawet nie wymyśliła na początku dokładnej charakterystyki Luny (w co szczerze mówiąc wątpię, wiem, że w czasie pisania pierwszego tomu miała już opracowanych wiele szczegółów, ale bez przesady- to tylko człowiek cheess.gif ), to miała przynajmniej zarys takiej postaci- zupełnie odmiennej od innych bohaterów, a do tego ważną dla fabuły.


--------------------
As the philosopher Jagger once said - "You can't always get what you want"
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Windykatorka
post 29.09.2007 22:19
Post #72 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 27
Dołączył: 24.09.2006

Płeć: Kobieta



Każdy ma ciemną stronę, jakkolwiek by jej nie nazwać. Luna też. A co to takiego konkretnie to muszę trochę pomyśleć:] (z zaletami jest mi łatwiej^^).
A paringu Luna/Neville nigdy nie lubiłam i to się prawdopodobnie nie zmieni. Szczególnie łączenie ich jako podobne charaktery i opieranie tego na ich ogólnie mówiąc byciu odludkiem mnie odstrasza. Bo Neville jest widziany jako ciamajda i nieudacznik, a Luna jest po prostu^^ trochę inna niż reszta, szczera i żyje we własnym świecie, który jej odpowiada. Mają jakieś tam cechy wspólne, ale i tak nie widzę zupełnie tego związku.
Ach, i nie zgadzam się, że Luna nie potrzebuje nikogo. Radzi sobie samotnie, ale oczywiście, że potrzebuje.
W kwestii kiedy Jo wymyśliła Lunę zgadzam się z Ramzesem.


--------------------
'Ludzie twierdzą, że Ziemia jest okrągła. Ale jak nie chcesz, nie musisz im wierzyć.'
Członkini Klubu Luny Lovegood
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Kit_fan
post 30.09.2007 19:31
Post #73 

Prefekt


Grupa: Prefekci
Postów: 344
Dołączył: 24.07.2007

Płeć: Kobieta



Zgadzam się z Wami, jednak zauważcie, że Jo niektóre momenty z dalszych tomów miała wymyślone już od początku, jak chociażby spotkanie z mugolskim premierem. Kiedyś czytałam jakiś wywiad z nią i wspominała, że owy fragment wciąż ją „prześladował” smile.gif . Najpierw chciała go umieścić w „Kamieniu Filozoficznym”, lecz uznała, że jeszcze za wcześnie, później zastanawiała się nad wpleceniem go do fabuły trzeciego tomu, po ucieczce Syriusza z Azkabanu, lecz ostatecznie jest to pierwszy rozdział „Księcia Półkrwi” i sama Rowling przyznała, że w tej książce pasuje doskonale. Być może podobnie było z postacią Luny. Po prostu się nad tym zastanawiam, czy miała Lovegood, tą dziwaczną, niezwykle sympatyczną dziewczynę od początku w głowie? A może jednak stało się to nagle, podczas pisania „Zakonu Feniksa” spłynęła na nią wena, poraził ją prąd biggrin.gif i postanowiła ożywić fabułę piątego tomu nieziemsko oryginalnym dziewczęciem wink2.gif ?!


--------------------
user posted image KONIEC... Dnia 17 lutego o godz. 22.45 zakończyłam moją literacką przygodę z Harrym Potterem. To były wspaniałe lata i jestem szczęśliwa, że na mojej drodze stanęło owe siedmiotomowe dzieło Joanne K. Rowling. :)


członkini Klubu Luny Lovegood
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Zeti
post 30.09.2007 20:00
Post #74 

Potężny Mag


Grupa: Prefekci
Postów: 3734
Dołączył: 13.12.2005
Skąd: Kraków

Płeć: Mężczyzna



Raczej wena. Lunę mogła wpleść już w Komnacie. A w WA po prostu by śpiewała.


--------------------
user posted image user posted image
...Prefekt Gryffindoru...
'Friends are angels who lift us to our feet, when our wings have trouble remembering, how to fly.'
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
harolcia
post 30.09.2007 21:38
Post #75 

przerażona


Grupa: Prefekci
Postów: 1425
Dołączył: 30.07.2005
Skąd: wiesz, że żyjesz? <wro>

Płeć: Kobieta



A ja jednak myślę, że Jo miała już wcześniej zamiar wprowadzić taką Lune do opowiadania, tylko czekała na odpowiedni moment. Bo przecież Lunę nie można sobie tak ot wprowadzić, że jest i niby nic. Dla niej trzeba stworzyć odpowiednią oprawę, atmosferę i myślę, że to właśnie ma w sobie 5 tom i Luna jednocześnie smile.gif


--------------------
Prefekt Gryffindoru Członkini KLL

Tekst do wygrawerowania na nierdzewnej bransoletce, noszonej stale na przegubie na wypadek nagłego zaniku pamięci
Barańczak Stanisław
1.) JEŻELI COŚ CIĘ BOLI: - DOBRA WIADOMOŚĆ: ŻYJESZ. - ZŁA WIADOMOŚĆ: TEN BÓL CZUJESZ WYŁĄCZNIE TY.
2.) TO WSZYSTKO DOOKOŁA, CO CIĘ SZCZELNIE OTACZA NIE CZUJĄC TWEGO BÓLU, JEST TO TAK ZWANY ŚWIAT.
3.) UBAWI CIĘ, ŻE JEST ON REALNY I JEDYNY, A LEPSZEGO NIE BĘDZIE PRZYNAJMNIEJ PÓKI ŻYJESZ.
4.) GDY JUŻ SKOŃCZYSZ SIĘ ŚMIAĆ, ODRZUĆ LOGICZNY WNIOSEK, ŻE TAKI ŚWIAT BYĆ MUSI PRZYWIDZENIEM LUB SNEM.
5.) TRAKTUJ GO CAŁKIEM SERIO, JAK ON PRZED CHWILĄ CIEBIE - DOKONUJĄC WYBORU SPECJALNEJ CIĘŻARÓWKI,
6.) BY W OKREŚLONYM MIEJSCU I UŁAMKU SEKUNDY POTRĄCIŁA CIĘ, KIEDY PRZECHODZIŁEŚ PRZEZ JEZDNIĘ.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

9 Strony < 1 2 3 4 5 > » 
Closed TopicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 28.03.2024 10:18