Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

13 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Czy Hp Uzależnia?, Czy Harry Potter uzależnia?

vigga
post 07.01.2005 18:55
Post #51 

Szukający


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 489
Dołączył: 06.07.2003
Skąd: Olsztyn




QUOTE
Jak się wyleczyć z uzależnienia?
przejdzie z wiekiem.

ja kiedys byłam w pełni uzależniona. miałam świra. teraz mi przeszło. nadal lubię Harry'ego, siedzę na tym forum czasem godzinami, i z ogromną niecierliwością czekam na następne tomy, ale to już nie to samo, co kiedyś. chyba zmądrzałam troszkę.


--------------------
mądrzejsi mówili nie rób
mówili
trzymaj się z daleka
nie pozwalali mi
sam się dowiedziałem
czym jest kłamstwo
zło i krzywda
dziękuje Wam
za okaleczenie mojej duszy...


all we see or seem is but a dream within a dream
*************
nierealne jak bajka...prawdziwe jak bajka...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Raillie
post 11.01.2005 16:05
Post #52 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 22
Dołączył: 05.01.2005
Skąd: ...z piekła rodem

Płeć: Kobieta



To chyba było pytanie retoryczne...? HP zdecydowanie mnie wciągnąl. Wspaniala książka.


--------------------
"Wszyscy chcą zmieniać świat, ale nikt nie chce zmienić siebie..."


Mój blog
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hermioncia13
post 09.04.2005 07:44
Post #53 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 73
Dołączył: 27.12.2004
Skąd: Z niestąd:P

Płeć: Kobieta



Tak!! Harry Potter też mnie wciągnął!! Wszystkie książki o nim przeczytałam już z 50 razy i znam je na pamięć!!! Harry jest SUPPPPERR


--------------------
~___UmIeSz LiCzYć?___LiCz Na SiEbIe___~

Mój Blog...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hagrid
post 09.04.2005 12:40
Post #54 

Historyk Forumowy


Grupa: czysta krew..
Postów: 1222
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Szczytno/Olsztyn (Apliakcja Radcowska)

Płeć: Mężczyzna



Jesteś więc przypadkiem osoby uzaleznionej, skoro przeczytałaś ksiązkę az tyle razy, przecież wtedy jej odbiór tracvi wszelką oryginalność. Ale rozumiem Cię bo sam czytałem HP bardzo wiele razy i przesadnie wnikałem w niektóre jej szczegóły. Biorąc pod uwagę całą komercyjną otoczkę ksiązki łatwo wpaść w uzaleznienie ale trudno okreslić jego granicę. Możemy kupić grę, to jeszcze nic, obejrzeć filmy, nakupowac sto gadżetów, figurek, dodatkowych ksiązek-opracowąń i same w sobie nie sa niczym złym ale zbieranie wszystkigo naraz to już zwykła głupota. Trzerba wybierać to co jest naprawdę wartosciowe a co do fascynacji- z czasem faktycznie mija. Ale tez wiem ze prawidziwi fani bęą ksiązkę cenić nawet za 50 lat. Coś już w nas zostanie.


--------------------
Dobro zawsze zwycięża, bo zło niszczy się samo!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ewelka
post 12.04.2005 20:03
Post #55 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 145
Dołączył: 15.05.2004
Skąd: ??




Hmmm Harry mnie wciągnął,to prawda. Kończe czytać któryś tom i zaczynam czytać od poczatku. Ale cos mi sie wydaje że powoli mi się nudzi, bo znam tą ksiązkę na pamieć. Dlaatego z niecierpliwością czekam na nowa 6 część.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
czadowa_
post 12.04.2005 20:18
Post #56 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 225
Dołączył: 21.03.2004
Skąd: Białystok




Jedynym sposobem na uzależnienie jest po prostu wypełnienie sobie tego nadmiaru wolnego czasu, który wykorzystywalismy na nie kończące się przezywanie hp. Kiedy zaczęłam się zajmowac szkołą (musialam nadrobić mnóstwo zaległości) a swój czas wolny poświęcałam na innego rodzaju rozrywki, nagle zdaam sobie sprawe że nie muszę juz codziennie wchodzić na strony dot. hp(aa może jest juz coś nowego...). Miło mi czasem powrócić na forum i w ogóle, ale pochłonęły mnie teraz zupełnie inne rzeczy... Ichyba teraz mi lepiej, bo mam świadomość że wykorzystuje swój cenny czas na wartościowsze rzeczy...


Nie chce żeby to zabrzmialo jakoś anty czy coś... W każdym razie podejście jaki kiedyś miałam- zero innych książek tylko hp, zero czegokolwiek innego tylko forum, strony, gazetki i oczekiwanie na kolejne częsci jest chore...


--------------------
Jestem Tobą zafascynowana, M.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
avalanche
post 12.04.2005 20:21
Post #57 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1391
Dołączył: 11.04.2003
Skąd: Mementium Morium

Płeć: Kobieta



QUOTE
Nie chce żeby to zabrzmialo jakoś anty czy coś...


boisz się że cię pobiją potteromaniacy? tongue.gif luzik. masz rację i nie musisz się tłumaczyć.


--------------------
"Oznaką inteligencji najwyższej klasy jest zdolność do uznawania dwóch przeciwstawnych idei jednocześnie."
F. Scott Fitzgerald
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
czadowa_
post 12.04.2005 20:25
Post #58 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 225
Dołączył: 21.03.2004
Skąd: Białystok




QUOTE(avalanche @ 12.04.2005 19:21)
QUOTE
Nie chce żeby to zabrzmialo jakoś anty czy coś...


boisz się że cię pobiją potteromaniacy? tongue.gif luzik. masz rację i nie musisz się tłumaczyć.
*


Maa jakies niejasne obawy, muszę przyznaćsmile.gif różne rzeczy działy się na forum:)


--------------------
Jestem Tobą zafascynowana, M.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ewelka
post 12.04.2005 20:31
Post #59 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 145
Dołączył: 15.05.2004
Skąd: ??




QUOTE(avalanche @ 12.04.2005 20:14)
taaa?

no to dawaj - recytuj co jest na stronie 56 w I tomie. raz dwa, no.
*




Avanlache...to się tylko tak mówi. Chciałam po prostu powiedzieć ze czytałam to tlyle razy ze dobrze znam lekture... smile.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hagrid
post 12.04.2005 22:12
Post #60 

Historyk Forumowy


Grupa: czysta krew..
Postów: 1222
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Szczytno/Olsztyn (Apliakcja Radcowska)

Płeć: Mężczyzna



Na 56 jest chyba taki rysunek dumbla i żaby, coś tam było o tym że się do niego nie odzywali przezcały miesiąc a ostatniego wieczoru Harry poprosił wuja Vernona....dobry strzał?=) \ Ten czas wcale nie był zamarnowany to zawsze mógł być punkt wyjscia do nowych lektur...


--------------------
Dobro zawsze zwycięża, bo zło niszczy się samo!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
avalanche
post 12.04.2005 22:17
Post #61 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1391
Dołączył: 11.04.2003
Skąd: Mementium Morium

Płeć: Kobieta



jak zaglądałeś do książki to się nie liczy


--------------------
"Oznaką inteligencji najwyższej klasy jest zdolność do uznawania dwóch przeciwstawnych idei jednocześnie."
F. Scott Fitzgerald
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hagrid
post 12.04.2005 22:26
Post #62 

Historyk Forumowy


Grupa: czysta krew..
Postów: 1222
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Szczytno/Olsztyn (Apliakcja Radcowska)

Płeć: Mężczyzna



A ktoś tu mówił że zaglądałem? Lepiej sprawż jak masz pod ręką...


--------------------
Dobro zawsze zwycięża, bo zło niszczy się samo!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
avalanche
post 12.04.2005 22:32
Post #63 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1391
Dołączył: 11.04.2003
Skąd: Mementium Morium

Płeć: Kobieta



pudło. o dursleyach, hagridzie, chyba w tej szopie na morzu są =)


--------------------
"Oznaką inteligencji najwyższej klasy jest zdolność do uznawania dwóch przeciwstawnych idei jednocześnie."
F. Scott Fitzgerald
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hagrid
post 12.04.2005 22:35
Post #64 

Historyk Forumowy


Grupa: czysta krew..
Postów: 1222
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Szczytno/Olsztyn (Apliakcja Radcowska)

Płeć: Mężczyzna



Ja mam pewnie to wydanie dla drosłych i dlatego tak wyszło XP\ Dobra dośc oftopu=)


--------------------
Dobro zawsze zwycięża, bo zło niszczy się samo!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
czadowa_
post 13.04.2005 16:21
Post #65 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 225
Dołączył: 21.03.2004
Skąd: Białystok




QUOTE(Hagrid @ 12.04.2005 21:35)
Ja mam pewnie to wydanie dla drosłych i dlatego tak wyszło XP\  Dobra dośc oftopu=)
*


Jeszcze tylko jedno pyatanie... proszę proszę.... wink.gif

Czy wydanie dla dorosłcyh jest eee... takie bez cenzury? tongue.gif bez skrupułów? tongue.gif itp..?


--------------------
Jestem Tobą zafascynowana, M.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Majka
post 13.04.2005 16:42
Post #66 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 70
Dołączył: 10.06.2004
Skąd: Finlandia (Lahti)




w moim przypadku uzaleznia i to bardzo..


--------------------


***

Naprawdę myślałam, że miłość jest tylko w filmach. Dałam się nabrać.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Roma
post 13.04.2005 17:02
Post #67 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 33
Dołączył: 09.04.2005
Skąd: K-K




Uzaleznienie? Przesada. Bardzo lubie HP, ale uwielbiam postacie w nim zawarte i wogole, ale nie jestem uzalezniona. huh.gif


--------------------
Kiedy już wszędzie mało mnie będzie...
musisz wiedzieć,
że by przeżyć taką chwilę
warto czekać wiek.

[ *** ]
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Tenebris69
post 18.04.2005 16:44
Post #68 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 228
Dołączył: 05.10.2004




Ja uważam, że HP to nie cudo. I przyznaję się do tego.
Pewnie - to jest dobra książka.
Rowling "wpasowała" się z tą książką bo na rynku nie było właśnie niczego podobnego, ale żeby wielbić serię to przesada. Są o wiele fajniejsze ksiązki od samego HP. Ba! Nawet niektóre fiki o tej tematyce są lepiej napisane!
Myślę, że to jednak zależy wszsytko od danej osoby.
Ja tam wolę sie nie ograniczać tylko do HP, choć często do niego wracam.


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
corka_ciemnosci
post 23.04.2005 13:11
Post #69 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 42
Dołączył: 02.11.2004




Czy Harry Potter uzależnia?
Myśle, że do pewnego stopnia tak. Czytasz pierwszą część, czujesz niedoscyt, bo chcesz więcej, czytasz kolejną i zżera Cię ciekawość co może być dalej, wiec sięgasz po część trzecią. Trzecia część otwiera nowe perspektywy przed czytelnikiem, wiec wszystko może się zmienić, dlatego sięgamy po część czwartą. I tutaj zaczyna się chęć jak najszybszego przejścia do części czwartej, gdyż Voldek wrocił i wszystko może się zdarzyć, no i sięgamy po ostatnią cześć, która została opublikowana. I co teraz...
Pustka, bo chcelibyśmy przeczytać dalej i dalej... Mnie osobiście nie kręci czytanie po 15 razy jednej części, uczenie się na pamieć zaklęć, eliksirów czy kwesti bohaterów. Ja czytam książkę raz, góra dwa trzy raz - i to tylko wtedy gdy wywrze ona na mnie naprawdę ogromne wrażenie.
Znam osoby, które bez przery czytają HP. Skończą jedną część, sięgają po kolejną... i Tak w koło macieja. Kązdy czytac to co uważa ile razy chce. I krzyż mu na drogę. Ja osobiście to co robią inni mam głęboko w poważaniu.
Hp uzależnia, jakby na to nie patrzeć. Ale jak wspomniała tenebris

QUOTE
Ba! Nawet niektóre fiki o tej tematyce są lepiej napisane!


I tu się zgodzę. I choćby seria Idy Lowry ( "Inny rodzaj magii", "Cicha noc", "Puste miejsce", "Dwie drogi", "Ta sama rzeka" - która jest jeszcze nie skończona ). Wywarły na mnie większe wrażenie aniżeli Harry Potter. Trzeba poczuć to "coś" czytając książke. Myśle, że wiele osób zakochany w HP, właśnie to "coś" poczuło, badź brakowało na świecie właśnie takiej książki, która przypadła do gustu wszystkim niezależnie od wieku. Pani Rowling wyszła z taką inicjatywą, i jak widać jej książki cieszą się ogromną popularnością na całym świecie.
Ja uzależniona od hp nie jestem... prędzej od opowiadań, które powstały na serii książek o małym czarodzieju.
Pozdrawiam
CyCuś


--------------------
user posted image

Członkini (Naczelny psotnik)*- The Marauders - fanklubu Huncwotów

* designe by me :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Tenebris69
post 23.04.2005 17:26
Post #70 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 228
Dołączył: 05.10.2004




A ja napiszę tak:

Na samiuteńkim początku miałam lekkiego "fisia" na punkcie HP. Trwał on jakiś miesiąc. Potem wyrażałam tylko uprzejme zainteresowanie co się dzieje u JO i jak idzie jej pisanie "Zakonu". Założyłam strone itd. Całą serię przeczytałam... ufff.... trudno mi policzyć ile razy, ale nie dlatego bo zwariowałam i byłam zachwycona treścią tak dogłębnie, że nie mogłam bez niej żyć, ale dlatego bo ja zawsze czytam ksiązki po kilka razy. Zawsze jak coś czytam to nigdy nie patrze np. na... tytuły rozdziałów. Albo ktoś mnie zagada i przeocze jakiś fragment. Jak cos czytam po raz któryś to zawsze odkrywam cos nowego.
O.
Miedzy innymi fragment w KT kiedy Harry widzi krzakach oczy Zgredka kompletnie przegapiłam. =P
Taka już gapa ze mnie. ^^
Ale to wynika także z tego, że ja za szybko czytam. A niedokładnosć idzie z tym w parze. ZF przeczytałam w dziewięć godzin. Bez przerwy. I "na szybko".

Tu jest także tak jak napisała nasza CyCuś. Jeżeli jestem uzalezniona to od fanfików. czarodziej.gif


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
corka_ciemnosci
post 23.04.2005 18:26
Post #71 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 42
Dołączył: 02.11.2004




Moim zdaniem ff... wnoszą więcej niż Harry Potter, gdyż autor może pokazać ogromny zasób mozliwości twórczych, wybujałośc języka, powroty do przeszłości, wprowadzanie wielu wątkow i te pe.
Pani Rowling, nie może tak pisac, bo te książki czytają 7-8 letnie dzieci, i zapewne pogubiłyby się co, gdzie, jak, dlaczego i w jaki sposób.
Musi ona pisać proste zdania, przyswajalne dla przeciętnego, młodego czytelnika. Ma ona również ograniczoną ilość tomów, a osoba towrząca opowiadanie może je ciągnąć w nieskończoność.
Czytając ff, mamy także tę pewność, że kolejne odcinki będą pojawiały się w miarę regularnie, możemy nawet porozmawiać a autorem/autorką. Doradzić cos, skrytykować, a ona to przeczyta... i te pe...
Poprostu mamy lepszy dostęp do tego tupy opowiadań, niż do książek. Np. nie wszystkich stać żeby kupić książkę, bo są nieraz naprawde trudne sytuacje finansowe, a biblioteka jest zaopatrzona w 1 góra 2 egzemplarze, które nie tylko my chcemy wypożyczyć.
Pozdrawiam
CyCuś biggrin.gif


--------------------
user posted image

Członkini (Naczelny psotnik)*- The Marauders - fanklubu Huncwotów

* designe by me :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Univien
post 23.04.2005 19:08
Post #72 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 19
Dołączył: 23.04.2005
Skąd: z Wrzeszcącej Chaty




Nadal mam obsesję na punkcie czytania Pottera.
Ostatnio skończyłam po raz 18 czytać "Harry'ego Pottera i Zakon Feniksa" Już się szykuję do kolejnej części. Tym razem chyba będzie pierwszy tom.
Kiedyś wcale nie byłam uzależniona od tej książki, przeczytałam ją raz czy dwa i wystarczyło, ale po wydaniu piątego tomu coś we mnie pękło i teraz moją lekturą numer jeden są właśnie przygody naszego Pottworka
Ostanio tata okrzyczał mnie, że się w ogóle nie rozwijam tylko siedze z nosem w jednej i tej samej książce.
To ja mu na to "Avada Kedavra" i od razu wyszedł z pokoju mrucząc coś o niedorowiniętych umysłowo dzieciach
A najgorsze jest chyba to, że wcale mnie nie nudzą. Oprocz pary fargmentow np. opowieść Hagrida.
Mam nadzieję że uda mi się zachowac ją dla moich dzieci w przyszlości


--------------------
„Gdy Syriusz umarł i Remus wyszedł powoli na zewnątrz, nie do końca jeszcze świadomy co tak naprawdę się wydarzyło, słońce świeciło jasno i mocno i nawet ziemia była ciepła pod jego stopami. Remus pomyślał, że zawsze wiedział, że lato mu coś odbierze.”

Każdy krok wydaje się mały...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Agulka88
post 24.04.2005 14:02
Post #73 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 53
Dołączył: 24.04.2005
Skąd: Takie tam Miasto... ekhm.. (:P)




Heh! PYTANIE!? No jasne, KOmnatę Tajemnic przeczytałam 5 razy! I teraz czytam po angielsku ją smile.gifsmile.gif
Jeszcze nie skończyłam piątej części, ale nie dużo mi zostało... Ogulnie ksiązka bardzo mnie wciągneła i jak słysze gdzieś na ulicy, w telewizji słowo "Harry Potter" Od razu zaczynam interesowac się sytuacją biggrin.gif:D!

PS: Lily POtter, fajny avatarek, skąd taki fajnusi..?

Ten post był edytowany przez Agulka88: 24.04.2005 14:03


--------------------
danradcliffeonline<--- Zapraszam

**************************************************
user posted imageuser posted imageuser posted imageuser posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hefaj
post 25.04.2005 17:54
Post #74 

Cenzor


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 851
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Katofaszystów k./ Ciemnogrodu

Płeć: Mężczyzna



taaak , i kupujesz wszystko co związane z Garnkami , Miotłą oraz Figurki made in Somalia czy fasolki wszystkich smaków z Tajwanu ?


--------------------

Ciemnogrodzkie ogłoszenie:
Jestem strasznym , agresywnym i wojującym katofaszystą , używam nieekologicznego mydła , nienawidzę wszystkiego co się rusza łącznie z Żydami i Arabami , kocham Hitlera i jest on dla mnie Bogiem , biję gejów , lesbijki i murzynów , jestem łysy , mam bejzbola , należę do 8 bojówek neofaszystowsko/nazistowsko/frankistowsko/skinowskich , codzień palę flagę Izraela , kocham Mein Kampf , słucham Radia Maryja , popieram PiS , LPR i PPN , mam moherowy beret , podejdź a odgryzę ci lewe ucho.

W obawie przed życiem i zdrowiem nie klikaj tego linka!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Chooo
post 27.05.2005 14:46
Post #75 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 124
Dołączył: 15.04.2005
Skąd: Tam gdzie marzenia się spełniają...

Płeć: Kobieta



QUOTE(Lily Potter @ 28.12.2004 20:18)
No właśnie...a jak jest z wami?Bo mnie to Harry Potter wciągnął na maksa.Już chyba nie zliczę ile razy przeczytałam tą książkę,ale i tak mi się ona nie znudziła?
Jaki tkwi w tym sekret?Tego nie wiem dry.gif A was też tak wciągneło?
*




Mnie też Harry Potter wciągnął na maksa. I zawsze jak nie mam czego czytać to po niego sięgam, i zawsze mnie ciekawi co będzie dalej mimo że już to czytałam duż razy. Ta książka mówi o magii i magicznie działa na dzieci. Nie znam chyba dziecka co by nie słyszło o Harrym...


--------------------
*...I Believe I Can...*

*Come to my own site: http://isia94.mylog.pl*
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

13 Strony < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 28.03.2024 10:12