Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

9 Strony « < 7 8 9 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Behind The Scar

Calissa
post 28.09.2008 22:31
Post #201 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1
Dołączył: 28.09.2008
Skąd: Okolice Wrocławia

Płeć: Kobieta



Mogę powiedzieć szczerze, że bardzo mi się to podobało biggrin.gif
Nie przepadam za pairingiem Harry/Hermiona, dlatego, jak to ze mną bywa, po prostu udawałam, że go nie ma tongue.gif Nie czytam fików z tą parą, ale dla tak świetnej fabuły warto było to zrobić.

Mogę się przyznać, że przyciągnął mnie do tego "zły" Harry. Zawsze uważałam, że nie jest tak biały, za jakiego chciała zrobić go Rowling. Bądź co bądź kiedyś Tiara Przydziału chciała umieścić go w Slytherinie.

Tak się trafiło, że BtS przeczytałam za jednym tchem. Dlatego widziałam różnice w stylu. A także czasem pisałeś tak, jakbyś rzeczywiście tłumaczył fika z angielskiego. Jednak jestem w stanie ciebie zrozumieć, bo gdy za długo siedzę w fandomie angielskim, to sama miewam z tym problemy.

Całość (pomijając wątek romantyczny) bardzo mi się podobała. Nie spodziewałam się, że wątki z "złym" Harrym są snem. Nawet nie przyszło mi to do głowy. Ciągle na siłę próbowałam sobie wmówić, że Harry jednak naprawdę jest zły.
Nie wiem, ale chyba mam manię na temat tajemniczych nauczycieli, zwłaszcza OPCM. Sama jedno piszę, więc trudno mi się dziwić. Tutaj podoba mi się właśnie to, że dopiero na końcu dowiadujemy się o nim całej (albo i nie?) prawdy.

Wiem, że jest to dość chaotyczne. Chciałabym to jakoś lepiej przekazać, ale jak zwykle nie umiem. Wiedz jednak, że bardzo mi się podoba i byłabym naprawdę zadowolona, gdybym mogła poczytać sequel (bo ja widzę, ze takowy mógłby się pojawić), albo inne twoje opowiadania.

Pozostało życzyć mi wenów w ogromych ilościach i kolejnych tak świetnych pomysłów.

Wciąż wstrząśnięta i zafascynowana.
Cal.


--------------------
;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Georgia
post 06.11.2008 15:05
Post #202 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 11
Dołączył: 02.10.2008
Skąd: EM

Płeć: Kobieta



po pierwsze chciałam pogratulować pomysłu i wykonania, świetny fick (Dwie noce były dobre, ale BtS bije je na głowę)

świetna końcówka, choć wydaje mi się, że trochę za dużo niewyjaśnionych rzeczy zostało i chyba za szybko się to potoczyło - ta cała walka z Voldziem i reszta.

ogólnie było bardzo dobrze, styl pisania w porządku
dobrze się to czytało, zupełnie jak oryginał HP, chociaż BtS bardziej mi się podobało, ta Mroczność,

życzę weny na nowe dzieła,
Georgia
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Tomak
post 20.01.2014 20:17
Post #203 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 116
Dołączył: 12.07.2005
Skąd: Hogwart




Lata już minęły. Pamiętałem jedynie że czytałem gdzieś fanfick z mrocznym Harrym. Wróciłem do Dwóch Nocy i tak trafiłem tutaj. Z niejakim zdziwieniem spostrzegłem swoje posty. Ahh lata temu to było ale byłem szczylem. Do Dwóch Nocy wróciłem ze względu na sentyment do pary HP/HG a niestety brak takich ficków odczuwam. Świetlane lata fanfiction o HP przeminęły i ja na jakiś czas straciłem zainteresowanie... ale stara miłość nie rdzewieje. Poprzednim razem chyba nie skończyłem czytać ficka. Teraz mi się to udało ale nie wiem czy się jest czym cieszyć. Akcja rozwijała się momentami wspaniale, momentami niestety już bywało gorzej. Wątpię żebyś to jeszcze kiedyś przeczytał ale skoro i ja tu wróciłem po latach to może tak? Żałuję niestety zakończenia ficka. Historia z rozmachem i wciągająca niestety podstawą była idea prosto z "czapki" jak ja to nazywam. Siły nadnaturalne...... Wiadomo świat magii... samo jego istnienie... ale to jest normalne. Mieszanie sił nadnaturalnych/niewyobrażalnych dla tego normalnego świata magii niestety przytępia odczucia. Dlaczego, jak to, w jaki sposób...? Aha no tak... tak bo tak...


--------------------
user posted image

S.Z.K.O.Ł.A.- Społeczny Zakład Karno Opiekuńczy Łączący Analfabetów

Kierowanie się logiką przy pracy z komputerem jest nielogiczne
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

9 Strony « < 7 8 9
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 28.03.2024 13:23