Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

5 Strony  1 2 3 > »  
Closed TopicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Co Myślicie O 6 Części???, opinie o HP i Książę Półkrwi

Voldia
post 17.07.2005 10:44
Post #1 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 10
Dołączył: 12.05.2003
Skąd: Szczecin




O północy skończyłam czytać książkę i nie wiem, co o niej sądzić. Ogólnie jast fajna, ale... Dlaczego to akurat Sevcio musi zabić Dumbledora? A może jaednak Dumbledore nie zginął? Macie jakieś teorie na ten temat?


--------------------
I need to lose
To make it right
I'll confront the stars tonight
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Agnessa
post 17.07.2005 11:06
Post #2 

Ścigający


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 280
Dołączył: 08.11.2004
Skąd: z wariatka.exe




Wg mnie cały ten tom jest równo pokręcony,sadząc po spoilerach.
Co do Seva i Albusa: Myślę,że nie ma czegoś takiego jak były śmierciożerca. Sev mógł przekonać Dumbla,że to,tamto.Ten go przyjął.Sev był szpiegiem,mającym przez kilka lat udawać całkowite oddanie Dumbledorowi.Po za tym..przecież Voldemort by zabił Severusa,jakby ten odszedł cz olał go. Dumbledore,jak wiemy,jest nieco szalony,ale inteligentny i dość szlachetny.Oddał życie,by uratowac Severusowi tyłek. Jednym słowem Severus mógłby być szpiegiem Voldemorta który gdy robił co miał zrobić zabił Dumbledora,bo on jedyny mógł pokonać Voldemorta.A wtedy...Pottera nie uchroni nic,jeśli nie on sam siebie i ew.psor z OPCM.Ale wszyscy wiemy jak to sie dzieje z tymi psorami ;]


--------------------
user posted image
Mistrzyni Eliksirów
Gliwice sa jak rzut ziemniakiem,a kanarki są pyszne!-by Agnessa.Wymyślone o 01:11 rozmawiając z kolegą,o tym,że Agnes jednak pomoze go uratiwac przed rozpędzoną tirówą ;]
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Nadka
post 17.07.2005 13:59
Post #3 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 87
Dołączył: 17.07.2005
Skąd: zza ściany ;)




To okropne! Snape zabił Dumbedore'a? blink.gif No, nie wierze... Naprawdę Rowling mnie zaskoczyła... Ehh, szkoda mi go... Ciekawe kogo w kolejnym tomie mianują dyrektorem... Nie czytałam jeszcze 6 tomu, ale po tym co się przed chwilą dowiedziałam jestem lekko wstrząsnięta wstrząśnięta i ciekawa treści..


--------------------
Uwaga! Patrzą na Ciebie szklane oczy wypchanego łosia!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
t.x
post 17.07.2005 14:01
Post #4 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 5
Dołączył: 16.07.2005




Podobno McGonagall jest nowa dyrektorką Hogwartu
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Nadka
post 17.07.2005 14:05
Post #5 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 87
Dołączył: 17.07.2005
Skąd: zza ściany ;)




QUOTE(t.x @ 17.07.2005 15:01)
Podobno McGonagall jest nowa dyrektorką Hogwartu
*



No tak... w końcu jeszcze przed śmiercią Dumbedore'a była zastępcą dyrektora... Kurcze! Ja chcę to już czytać!! Bardzo mnie też ciekawi jak zareaguje Harry na śmierć Harry'ego...


--------------------
Uwaga! Patrzą na Ciebie szklane oczy wypchanego łosia!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
anagda
post 17.07.2005 14:06
Post #6 

Członek Zakonu Feniksa


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1994
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Kobieta



no pewnie jest.

co do teori zabitego Dumbledora ale nie do końca tą wątpię. ale pewnie znów będzą miesiącami się ciągnęły dyskusje "czy dumbledore na prawdę zginął". tak jak to było swojego czasu i nadal nawet jest z syriuszem... dry.gif

dumbledore zginął koniec i kropka. w gwoli ścisłości został zamordowany przez snapea.


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Nadka
post 17.07.2005 14:14
Post #7 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 87
Dołączył: 17.07.2005
Skąd: zza ściany ;)




Tak! Na którymś forum już pisałam (zdaje się, że na Anagdy wink.gif) Rowling nie uśmiercałaby Syriusza (tym razem Dumbledore'a) po to, aby w kolejnym tomie przywracać mu życie!


--------------------
Uwaga! Patrzą na Ciebie szklane oczy wypchanego łosia!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
anagda
post 17.07.2005 14:19
Post #8 

Członek Zakonu Feniksa


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1994
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Kobieta



tylko że syriusz to jeszcze było dwuznaczne. wpadł, może wypadnie. ale z dumblem to jest oczywiste. oberwał avadą, więc umarł. proste i logiczne. więc znów się nie rozpisujcie... bo tutaj już raczej nie ma innego wyjścia...


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Mira
post 17.07.2005 14:20
Post #9 

Ścigający


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 289
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Kobieta



co do śmierci Dumbla to według mnie to wszystko było wcześniej zaplanowane przez starego Albusa. Poświecił swe życie po to by Snape był wiarygodny wobec Voldemorta i innych śmierciozerców no i po to by w ostatecznej fazie pomółg Harry;emu w unicestwieniu Voldemorta. Bo jak to mówi ta cała przepowdnia ze tylko Potter moze go zniszczyc... smile.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
murof
post 17.07.2005 15:30
Post #10 

Uczeń Hogwartu


Grupa: czysta krew..
Postów: 187
Dołączył: 05.07.2004

Płeć: Mężczyzna



QUOTE(anagda @ 17.07.2005 15:19)
tylko że syriusz to jeszcze było dwuznaczne. wpadł, może wypadnie. ale z dumblem to jest oczywiste. oberwał avadą, więc umarł. proste i logiczne. więc znów się nie rozpisujcie... bo tutaj już raczej nie ma innego wyjścia...
*


Mówisz tak, jakbyś nie znał prawideł sztuki pisarskiej. Oczywiście, że Dumbledore jeszcze się pojawi. Wystarczy przypomnieć sobie inne sagi. Pierwszy przykład z brzegu: Ben Kenobi (względnie Qui Gon Jinn).


--------------------
- Oj, nie wolno rzeczy wielu,
Kiedy celem jest - brak celu...
(Zwłaszcza, jeśli duszy nie ma -
I to wszystko na ten temat).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
anagda
post 17.07.2005 15:40
Post #11 

Członek Zakonu Feniksa


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1994
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Kobieta



może się pojawi na np. portrecie. to jest nawet pewne bo jak wszyscy pamiętamy w gabinecie dyrektora były portrety wszystkich wcześniejszych osób zajmujących to stanowisko. może się również pojawić w formie takiej jak rodzicie
Harry'ego w IV tomie. ale w postaci materialnej już nie będzie. duchem pewnie tez nie zostanie. jestem tego pewna





QUOTE
Mówisz tak, jakbyś nie znał prawideł sztuki pisarskiej.

a tak na marginesie to jestem dziewczyną wink.gif


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Voldia
post 17.07.2005 19:49
Post #12 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 10
Dołączył: 12.05.2003
Skąd: Szczecin




QUOTE(anagda @ 17.07.2005 16:40)
może się pojawi na np. portrecie. to jest nawet pewne bo jak wszyscy pamiętamy w gabinecie dyrektora były portrety wszystkich wcześniejszych osób zajmujących to stanowisko.


Już się pojawił, ale nic nie mówił. Harry i McGonagal tam poszli i już był jego portret... A Dumbledore nie ratował tyłka Severusowi, tylko Draco, bo to Draco miał naprawdę zabić Dumbla. Naiwasem mówiąc, to Sev ma chyba romans z Narcyzą... mad.gif

Ten post był edytowany przez kubik: 17.07.2005 21:12


--------------------
I need to lose
To make it right
I'll confront the stars tonight
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
murof
post 17.07.2005 19:55
Post #13 

Uczeń Hogwartu


Grupa: czysta krew..
Postów: 187
Dołączył: 05.07.2004

Płeć: Mężczyzna



QUOTE(Voldia @ 17.07.2005 20:49)
Już się pojawił, ale nic nie mówił. Harry i McGonagal tam poszli i już był jego portret... A Dumbledore nie ratował tyłka Severusowi, tylko Draco, bo to Draco miał naprawdę zabić Dumbla. Naiwasem mówiąc, to Sev ma chyba romans z Narcyzą... mad.gif
*


Draco Dumbledore'a? Nie czytałem książki, ale to trochę dziwna sprawa. Skąd u niego takie umiejętności?

Anagda - wybacz, patrzyłem na ikonkę =>

Poza tym - może Rowling wpadła na pomysł zabicia Dubledore'a pod naciskiem (lub wpływem) śmierci aktora odgrywającego jego postać w filmie?


--------------------
- Oj, nie wolno rzeczy wielu,
Kiedy celem jest - brak celu...
(Zwłaszcza, jeśli duszy nie ma -
I to wszystko na ten temat).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Nadka
post 17.07.2005 20:06
Post #14 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 87
Dołączył: 17.07.2005
Skąd: zza ściany ;)




Nieee, przecież gdyby tego nie zaplanowała nie usmierciła by Dumbledore'a... Wątpię, aby zrobiła to tylko ze względu na aktora... Zawsze można znaleźć nowego... a odpowiednia charakteryzacja też robi swoje...


--------------------
Uwaga! Patrzą na Ciebie szklane oczy wypchanego łosia!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
anagda
post 18.07.2005 00:18
Post #15 

Członek Zakonu Feniksa


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1994
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Kobieta



mi się zdaje, że Rowling już to pisze bardzo pod media.


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Zwodnik
post 18.07.2005 08:35
Post #16 

Prefekt


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 341
Dołączył: 05.04.2003




Naprawdę nie rozumiem, skad biorą się pomysły o "celowej" śmierci Dumbledore'a. O.K.cała sytuacja była dziwna, ale...jak się chwilkę zastanowić - Zostawia Zakon praktycznie całkowicie rozbity (nadal nie jest przecież pewien rezultatów bitwy w Hogwarcie). i Harry'ego, zupełnie nieprzygotowanego do walki z Voldim. Co oznacza poważne utrudnienia w walce, a może nawet przesądza o triumfie cieności - i to wszystko aby uratować tyłek któremukowleik śmierciożercy ? Baaardzo naciągane IMHO. Tak, Dumbel zginął przez włąsną dobroć, a raczej przez przekonanie, że w każdym drzemie dobro. http://www.tvdarek.republika.pl/warframe.html Zabiła go "rysa" podobna do tej, o której mówił Harry'emu rok wczesniej. A Rowling chciała tą drogą pokazać, że nie ma ludzi idealnych, wszechwiedzących i nieomylnych...No I Potter okazał się już drugi rok być tragicznie niezrozumianym, samotnym bohaterem - tym razem jednak nie uwierzyli mu nawet Dumbel i najbliżsi przyjaciele...

Ten post był edytowany przez vampirka: 06.10.2016 15:09


--------------------
AMOR PATRIAE NOSTRA LEX...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Nadka
post 18.07.2005 16:49
Post #17 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 87
Dołączył: 17.07.2005
Skąd: zza ściany ;)




Pamiętajcie też, że Voldemort boi się Dumbledore'a. A teraz przez jego śmierć zabraknie go w Hogwarcie i Voldemort będzie mógł w każdej chwili napaść na szkołę...

Ten post był edytowany przez Nadka: 18.07.2005 16:50


--------------------
Uwaga! Patrzą na Ciebie szklane oczy wypchanego łosia!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kubik
post 18.07.2005 17:00
Post #18 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1449
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Mężczyzna



Wątpię aby Albus zostawił szkołę i Pottera bez instrukcji co i jak.
Na pewno w pensieve zostawił McGonnagal swoją wolę co do dalszych losów Hogwartu.
Potter też [przez portret] się dowie się co ma dalej robić.

Rowling [argh zamknałem i teraz musze wrócić].
QUOTE(http://news.bbc.co.uk/cbbcnews/hi/newsid_4690000/newsid_4690800/4690885.stm)
Samatha Scattergood for Waterstones - Which is your favourite member of the Order of the Phoenix?
JK Rowling: I keep killing all my favourite members of the Order of the Phoenix, but there is one member of the Order of the Phoenix that you have not yet met properly and you will ­­ well, you know that they are a member, but you haven't really met them properly yet and you will meet them in seven, so I am looking forward to that.


Powiedziała, że sjest członek zakonu którego jeszcze dobrze nie poznaliśmy. Co potwierdza teorię o tym, że Snape wykonał polecenie Dumbla. Bo niby komu miałby raportować. Się nie zdziwię jak w 1 rozdziale VII tomu znów zobaczymy Snapka jak raportuje Zakonowi. smile.gif

Ten post był edytowany przez kubik: 18.07.2005 17:00


--------------------
...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Zwodnik
post 18.07.2005 19:31
Post #19 

Prefekt


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 341
Dołączył: 05.04.2003




@Kubik - zakładając, że zdążyłby otworzyć usta, a o to bym się nie założył jesli znajdzie się w obecności kogokolwiek z członków Zakonu...chociaż pies jeden wie, im dłużej o tym myślę, tym dziwniejsze mi się to wydaje i tym skłonniejszy jestem do uwierzenia we wszelkie absurdalne teoire smile.gif Ale nadal wydaje mi się, że najrozsądniej by było zaaranżować w ten sposób pułapkę na smiercioreżrców, łapiąc ich wszystkich przy próbie wtargnięcia (naturalnie ze Snapem już po właściwej stronie) co pokrzyzowałoby kolejny plan Voldka i pozbawiło go znacznej częsci zwolenników. Bardziej by się to chyba przysłużyło zakonowi i wszystkim czarodziejomi niż tak drastyczne rozbijanie morale i struktur obronnych... Zresztą co tak naprawdę było celem śmiercioerców przy tym napadzie ? Wpaść, narobić zamieszania i uciec ? Zabić Dumbledore'a ? Ja jednak jestem przekonany, że Dumbel faktycznie popełnił błąd, spodziewał się ataku (rozstawił warty, zabrał z zamku Harry'ego) ale nie spodziewał się zobaczyć Snape'a współpracującego z wrogiem, i chyba w tym momencie już wiedział...A z opisu zdarzenia, konkretnie z minu Snape'a w tamtym momencie wynika IMHO jasno, że nareszcie uwolnił od lat skrywaną niejnawiśc do Dumbla...Chociaż tym razem, ku własnemu zaskoczeniu, bardzo chciałbym wierzyć, że był to jakiś podstęp, który miał na celu przekonać Voldka, że Dumbel naprawdę nie zyje i sporowokować go do mniej ostrożnego działania...co zresztą, gdyby się uprzeć przy tej teorii nie jest niemozliwe do wykazania...ale obawiam się, że fani Snape'a będą się jednak musieli pogodzić z tym, że zło jest naprawdę złe smile.gif


--------------------
AMOR PATRIAE NOSTRA LEX...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
GooD AnGeL
post 18.07.2005 20:15
Post #20 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 15
Dołączył: 18.07.2005




Dumbledor nie jest idealny mogł nie przewidzieć wielu rzeczy??


--------------------
Za pisanie postów nie na temat i zakładanie durnych topiców. Wiesz co się dostaje za prace nie na temat. - kubik
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Bella
post 18.07.2005 20:53
Post #21 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 32
Dołączył: 07.07.2005




ja caly czas mysle ze Sev i Albus umówili sie ,a w koncu w 1 tomie bylo jak Dumbledore mówil ze "dla dobrze zorganizowanego umyslu smierc to poczatek nowej wielkiej przygody",a dyrektor bylby w stanie pogodzic sie ze swoja smiercia w przeciwienstwie do Toma ,moze dyrektor poswiecil sie za Harry'ego taka ochrona poprzez oddanie wlasnego zycia albo poswiecil sie dla szkoly.....zreszta nie wiem mam tylko nadzieje ze Severus tak naprawde nie jest wierny Czarnemu Lordowi sad.gif


--------------------
"Mam nadzieję, że kiedy następnym razem zdecyduje się pan bezmyślnie komuś zagrozić, narazi pan na niebezpieczeństwo swoje własne życie, i, dla dobra ludzkiej rasy, mam nadzieję, że je pan straci"TS

"The Dark Arts,are many, varied, ever-changing, and eternal. Fighting them is like fighting a many-headed monster, which, each time a neck is severed, sprouts a head even fiercer and cleverer than before. You are fighting that which is unfixed, mutating, indestructible."

user posted image
THE SNAPERS - Uczeń Alchemika
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Lupek
post 18.07.2005 21:07
Post #22 

Forumowy Śmierciożerca


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 580
Dołączył: 08.07.2005

Płeć: Mężczyzna



Jedno jest zastanawiające bo wielu z was jest za teorią że Dumbledore specjalnie dał się zabić aby Snape potem pomógł Harry'emu w zniszczeniu Voldemorta, ale dlaczego Voldemort nadal ufa Snepowi? Bo co udawał że szpieguje Dumbledora ale przecież Voldzio nie jest głupi i chyba szybko by się zorientował że dostaje fałszywe informacje!I gdzieś przeczytałem że Snapeowi ufa najbardziej (a może Dumbledore specjalnie kazał Snapeowi podać jakąś prawdziwą informacje barrdzo cenną dla Voldemorta?) to wszystko jest bardzo dziwne huh.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Nadka
post 18.07.2005 21:12
Post #23 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 87
Dołączył: 17.07.2005
Skąd: zza ściany ;)




Tak, bardzo dziwne... Pamiętam jak w czwartym tomie w pierszym rozdziale Voldemort wykrył, że Glizdogon się jego brzydzi itp... Gdyby Snape nie byłby mu wierny Voldi od razu by się skapował, że Snape mu kłamie...


--------------------
Uwaga! Patrzą na Ciebie szklane oczy wypchanego łosia!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kubik
post 18.07.2005 21:22
Post #24 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1449
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Mężczyzna



Legimencja i Occlumencja.


--------------------
...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Nadka
post 18.07.2005 21:25
Post #25 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 87
Dołączył: 17.07.2005
Skąd: zza ściany ;)




Aaaa, no racja... Przecież Snape uczył harry'ego oklumencji, więc sam to musiał umieć! Boshe, że ja chwilami potrafie być taka głupia _-_


--------------------
Uwaga! Patrzą na Ciebie szklane oczy wypchanego łosia!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

5 Strony  1 2 3 > » 
Closed TopicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 25.04.2024 17:24