Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

[ Drzewo ] · Standardowy · Linearny+

> Żongler, II miejsce praca Karoliny Świątek

Hipopotamus
post 24.05.2004 18:53
Post #1 

Hipo Zawsze Czujny


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 35
Dołączył: 25.01.2004

Płeć: Mężczyzna



Londyn
Czwartek 13.05.04
Cena 1 galeon
Nakład 10000 mln. egz.

Żongler

Jak doszły nas ostatnio słuchy potężny lecz od niedawna dość zwariowany dyrektor Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie Albus Dumbledore (lub „Dabi” jak wolą mawiać na niego znajomi) nie potrafił znaleźć żadnej osoby na stanowisko nauczyciela obrony przed czarną magią. W końcu Minister Magii Korneliusz Knot postanowil wziąć sprawy w swoje ręce: „Postanowiłem sam wybrać odpowiedniego nauczyciela na to stanowisko gdyż dyrektor Hogwartu dość nietrafnie dobiera kandydatów”. Wiemy ze minister mianował tym stanowiskiem niejaką Dolores Umbridge, oszałamiająco brzydką kobietę o przesłodzonym uśmiechu i dość wymuszonej grzeczności, pracującą w Ministerstwie Magii. Jak informuje nasz specjalny korespondent z Hogwartu (Karolina Świątek) program nauczania tej kobiety jest imponująco...nudny. Każe ona czytać uczniom długie rozdziały z podręcznika a sama wcina pod swoim biurkiem pączki z truskawkowym nadzieniem oraz popija dyniowym sokiem. Przez uczniów jak i przez nauczycieli nie jest zbyt lubiana: „Kazała mi zrezygnować z posady wróżbitki, chociaż miałam ją przez 16 lat, cóż za stek bzdur!” opowiada zszokowana nauczycielka wróżbiarstwa Sybilla Trelawney prawnuczka słynnej Kasandry. Gdyby tego było mało owa nauczycielka rozwiązała w Hogwarcie wszelkie organizacje, stowarzyszenia, drużynu,kluby itp., obejmując w ten sposób drużyny Quidditcha. Kapitanowie drużyn w popłochu musieli prosić Wielkiego Inkwizytora Hogwartu (jak lubiła mówić na siebie Umbridge) o pozwolenie na ponowne zawiązanie klubów. A po pierwszym meczu Quidditcha wyrzuciła z drużyny Gryffindoru trzy osoby: szukającego i dwóch pałkarzy. Z powodów, których nasza gazeta nie może ujawnić. „Ta stara wariatka skonfiskowała nasze miotły dzięki którym nasze życie miało sens, już ona nas popamięta” opowiadają z nutą groźby w głosie dwa rude wyrostki o identycznych twarzach pragnący nie ujawniać swojej tożsamości. Jak widać Ministerstwo popełniło duży błąd zatrudniając tą nietoperzyce. I teraz drodzy czytelnicy rodzi się pytanie: CO BY SIĘ STAŁO GDYBY TO ONA ZOSTAŁA DYREKTOREM HOGWARTU? „Ohh...bardzo by mi to odpowiadało na pewno wyrzuciłaby ze szkoły tego Pottera za jego wybryki i nocne przechadzki” opowiada woźny Hogwartu Argus Flich. Osobiście nasz magazyn nie popiera takiej opcji aby taka kobieta jak Dolores Umbridge została dyrektorem to wręcz nieetyczne i odrażające. JEŻELI UWAŻACIE TAK SAMO JAK NASZ MAGAZYN ŻE TA STARA WIEDŹMA NIE POWINNA W OGÓLE UCZYĆ W HOGWARCIE WYŚLIJCIE SOWE NA NUMER 1122 W TREŚCI WPISUJĄC „TAK” LUB JEŻELI UWAŻACIE INACZEJ WYŚLIJCIE SOWĘ NA NUMER 1122 W TREŚCI WPISUJĄC „NIE”. W GŁOSOWANIU MOGĄ BRAĆ UDZIAŁ TYLKO POSIADACZE SÓW SIECI LONDYN. A na samym końcu przeprowadzimy krótki wywiad z ów nienormalną kobietą.


Żongler – Dzień dobry. Jak czuje się pani na stanowisku nauczyciela obrony przed czarną magią?

Umbridge – Witam. Jest to bardzo trudne zadanie gdyż uczniowie są zbyt zarozumiali i ciężko jest się z nimi porozumieć. Ponadto są źle wychowani i nie mają do mnie żadnego szacunku. Dlatego czas to zmienić.

Żongler – Niektórzy uważają ze pani metody nauczania są nudne i bezużyteczne gdyż uczniowie np. 5 klasy mogą nie zaliczyć sumów ponieważ nie będą mieli wiedzy praktycznej na temat obrony przed ciemnymi mocami. Co pani o tym sądzi?

Umbridge – Robie wszystko na polecenie Ministerstwa Magii. Poza tym uważam ze jeżeli ktoś sumiennie uczy się teorii nie będzie miał problemu wykorzystać jej w praktyce.

Żongler – Czy wierzy pani w powrót Sam-Wiesz-Kogo?

Umbride - Uważam to za opowiastkę wyssaną z palca. Nie ma powodu by obawiać się czegoś czego nie ma.

Żongler – Dziękuje za ten krotki wywiad.

Umbride – Ja również i myślę ze moje metody nauczania wszystkim wyjdą na dobre.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
 
Closed TopicStart new topicStart Poll
Odpowiedzi
Sajdon
post 27.05.2004 07:57
Post #2 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 3
Dołączył: 27.05.2004




Jezeli to jest praca, ktora zajela pierwsze miejsce, to poziom konkursu musial byc naprawde niski. Az zal czasu na czytanie takiego badziewia, pelnego bledow stylistycznych i interpunkcyjnych, o braku polskich znaczkow nie wspominajac. Duzo pracuje nad tekstami, ale ten jest po prostu niedopracowany i to nawet bardzo.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Posts in this topic
  26.05.2004 20:05
Sajdon   Jezeli to jest praca, ktora zajela pierwsze mi...   27.05.2004 07:57


Closed TopicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 06.05.2024 10:26