Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

9 Strony « < 2 3 4 5 6 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Filmy Dajace Do Myslenia, cos polecacie?

Eva
post 23.06.2005 21:35
Post #76 

nocturnal


Grupa: czysta krew..
Postów: 5438
Dołączył: 10.04.2003
Skąd: Poznań, miasto doznań.

Płeć: Kobieta



Sceptycznie podchodze do tego typu produkcji. Moze dlatego ze ze wszystkich stron patrzy na mnie papiez, zeby tylko gazeta sie lepiej sprzedala.

Ale obejrzec - obejrze.


--------------------
“You may be as vicious about me as you please. You will only do me justice."

deviantART
last.fm
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Avalon
post 23.06.2005 22:26
Post #77 

Prefekt


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 360
Dołączył: 13.04.2003
Skąd: Gdańsk




popieram, undo jest swietne - warto obejrzec.
i podam jeszcze taki maly przyklad, ktory pewnie wiekszosc adoratorow ciezszych brzmien kojarzy ale naprawde polecam obejrzec sobie teledysk "tool - parabol/parabola". genius


--------------------
/pewnie znowu wpadlem na jednego posta/
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
voldzia
post 24.06.2005 00:00
Post #78 

Prefekt


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 367
Dołączył: 20.08.2004
Skąd: Łódź

Płeć: Kobieta



tylko nie "Karol..." nie obrazajac nikogo - tandeta i beznadzieja. Ogladajac to mialam wrazenie, ze rezyser jedyne co chcial przekazac widzom, to to, zeby przyszli jeszcze raz do kina lub pobiegli do wypozyczalni. wielki temat potraktowal po prostu zalosnie, zamieniajac w kilka ckliwych scenek, przy ktorych z zalozenia miala ryczec cala sala kinowa. Nagle dziwne przypadki, nawracajace sie ZOMO (kilka przykladow pominelam ze wzgledu na osoby majace zamiar obejrzec). powierzchownie traktujac pewne sprawy dazyl tylko do tego, zeby wzruszyc. po prostu wlanac w czuly punkt nie poakzujac przy tym niczego niezwyklego. owszem, oglada sie gladko, ale tak naprawde nic oprocz czerwonych oczu (w przypadku niektorych, nie w moim) nic nie pozostaje. Zaprzeczycie pewnie, ze owszem, zmienia sie. no, zastanawiam sie co takiego sie zmienilo? i czy zmienil to film, czy sama wielka osobistosc, jaka byl Jan Paweł II? zrobiono z niego postac zupelnie pozbawiona charyzmy, tego czegos, co jest neizbedne wrecz do odtworzenia tej roli. takiego wiecznie swietego, dobrotliwego Karola z przyklejonym slodkim usmieszkiem. to na tyle co do tego filmu. wypowiedzialam sie.

Ten post był edytowany przez voldzia: 24.06.2005 00:02
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Madame Rosmerta
post 24.06.2005 23:25
Post #79 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 36
Dołączył: 24.08.2003




Jak juz widzialam u przedmówców : "Butterfly effect" (chociaz rozczarowuje banalnym zakończeniem/zakoczeniami to jednak robi pranko mózgu), "Między słowami" (ciepły i mądry), a ponadto:
"Tańczący w wilkami" (klasyka!!!)
"Dziewczyna z perłą" (niepowtarzalny, urzekający klimat, przepiękna, orginalna sceneria, manifique!!!! ------> polecam też książkę wink.gif)

natomiast zawiodłam się strasznie na "A lot like love'' ("Zupełnie jak miłość"??) - moim zdaniem stanowczo przereklamowany, nudny jak flaki z olejem i bez odrobiny inteligencji ;////////////

Ten post był edytowany przez Madame Rosmerta: 24.06.2005 23:25


--------------------
if thou must love me, let it be for nought,except for love's sake only
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Kira
post 24.06.2005 23:31
Post #80 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1312
Dołączył: 15.05.2003
Skąd: Roma, Italia!

Płeć: Kobieta



QUOTE(Madame Rosmerta @ 25.06.2005 01:25)
Jak juz widzialam u przedmówców : "Butterfly effect" (chociaz rozczarowuje banalnym zakończeniem/zakoczeniami to jednak robi pranko mózgu)
*



i wbrew tytułowi wcale nie obrazuje za bardzo tej teorii chaosu. trochę mnie to rozczarowało...


--------------------
ogni giorno sempre faccio qualche lotta
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Carmen
post 26.06.2005 21:40
Post #81 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 46
Dołączył: 26.06.2005
Skąd: Gdynia




Ja przy kazdym filmie staram sie ruszyc szarymi komorkami, choc nakrecic film dajacy do myslenia jest wg mnie bardzo trudno, bo kazdy rezyser jest w jakims stopniu subiektywny i narzuca nam swoja wizje, wiec mam niby wszystko podane na tacy dry.gif Jest to powod, dlaczego zdecydowanie uznaje wyzszosc slowa pisanego, ale do kina chodzic uwielbiam.
Wiekszosc filmow zostala juz wymieniona ( "pomiedzy slowami" i "zle wychowanie" ), wiec dorzucam tylko " 2046" choc na poczatku niezbyt go zrozumialam,a nawet niezbyt mi sie podobal, ale pozniej bylam nim zachwycona.


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
voldzia
post 28.06.2005 23:32
Post #82 

Prefekt


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 367
Dołączył: 20.08.2004
Skąd: Łódź

Płeć: Kobieta



oo, a widzialas moze: "Spragnieni miłości" rowniez Kar Wai Wonga? Jak dl amnie w tych filmach jest cos takiego jakby magicznego... poszczegolne sceny, poszczegolne jakby klatki, ten klimat i to wszystko... chociaz tez to nie ten "idealny film" ktory bym obejrzala... chyba taki moj ideal nie istnieje smile.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
GrimmY
post 28.06.2005 23:41
Post #83 

Potężny Mag


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 2510
Dołączył: 08.07.2004
Skąd: z miejsca, gdzie stało zomo.

Płeć: Mężczyzna



ostatnio filmem, ktory dal mi do myslenia byla 'pogoda na jutro' j. sthura. szczegolnie zakonczenie.


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Carmen
post 29.06.2005 10:30
Post #84 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 46
Dołączył: 26.06.2005
Skąd: Gdynia




" Pogode na jutro" ogladalam dosyc dawno, ale pamietam, ze tez chyba koniec mnie zaskoczyl.
" Spragnieni milosci" - niestety nie, ale z opisu wnioskuje, ze trzeba zobaczyc.
Widze jeszcze,ze duzo osob mowi o "Efekcie Motyla". Z tego co pamietam to bylo juz troche filmow poruszajacych ten temat, a ten jest z nich po prostu najnowszy, ma lepszych aktorow, lepsze efeky, ale...wg mnie przyjemnie sie go oglada, posiedzi w glowie najwyzej kilka dni, a potem wedruje sobie spokojnie do zakurzonych partii naszego mozgu i nie zaprzata nam juz glowy smile.gif


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
loonatyk
post 29.06.2005 17:45
Post #85 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 146
Dołączył: 14.05.2003
Skąd: z manhattanu




QUOTE(voldzia @ 24.06.2005 01:00)
tylko nie "Karol..." nie obrazajac nikogo - tandeta i beznadzieja. Ogladajac to mialam wrazenie, ze rezyser jedyne co chcial przekazac widzom, to to, zeby przyszli jeszcze raz do kina lub pobiegli do wypozyczalni. wielki temat potraktowal po prostu zalosnie, zamieniajac w kilka ckliwych scenek, przy ktorych z zalozenia miala ryczec cala sala kinowa. Nagle dziwne przypadki, nawracajace sie ZOMO (kilka przykladow pominelam ze wzgledu na osoby majace zamiar obejrzec). powierzchownie traktujac pewne sprawy dazyl tylko do tego, zeby wzruszyc. po prostu wlanac w czuly punkt nie poakzujac przy tym niczego niezwyklego. owszem, oglada sie gladko, ale tak naprawde nic oprocz czerwonych oczu (w przypadku niektorych, nie w moim) nic nie pozostaje. Zaprzeczycie pewnie, ze owszem, zmienia sie. no, zastanawiam sie co takiego sie zmienilo? i czy zmienil to film, czy sama wielka osobistosc, jaka byl Jan Paweł II? zrobiono z niego postac zupelnie pozbawiona charyzmy, tego czegos, co jest neizbedne wrecz do odtworzenia tej roli. takiego wiecznie swietego, dobrotliwego Karola z przyklejonym slodkim usmieszkiem. to na tyle co do tego filmu. wypowiedzialam sie.
*



Bede troche bronił tego filmu. "Karol..." został zrobiony nie tylko dla Polaków, ale może przede wszystkim dla Europejczyków, którzy nie znają tak dobrze polskiej historii. Reżyser nie wchodził dokładnie w to co w tedy w kraju się działo, bo nikt za granicą by tego nie zrozumiał. Może dlatego wydaje się, że film nie przekazuje żadnych głębszych treści. Polacy lepiej, lub gorzej znają biografię Karola Wojtyły, ale napewno w większym stopniu od przeciętnego obcokrajowca. Dlatego trudno jest nas zadowolić czymś co pokazuje tylko pewniej przekrój jego życia.


--------------------
yesterday i woke up sucking a lemon
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Potti
post 01.07.2005 22:22
Post #86 

Plotkara


Grupa: czysta krew..
Postów: 2140
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Paris or maybe Hell

Płeć: Kobieta



może to dlatego, że nie jestem najbardziej wymagającym widzem, ale mnie ''Karol- człowiek, który został papieżem'' zadowolił. podchodziłam do niego bardzo sceptycznie, poszłam dzięki koleżance, a wyszłam z czerwonymi oczami i głową zajętą myśleniem. lub raczej wspominaniem.
nie, nie zmieniło się moje życie. trudno wymagać od jakiegokolwiek filmu, żeby tego dokonał. ale patrzę na to z innej strony- dobrze mi zrobiło, nawet symboliczne, zobaczenie tej całej historii. jedno to, że znałam ją, ale wyobrazić sobie to wszystko to zupełnie co innego.
nie uważam też, aby Piotr Adamczyk stworzył postać bez charyzmy, żyjącą z wszechobecnym, potulnym uśmiechem. dla mnie to byłoby bardzo trudne zagrać papieża, gdybym była facetem mającym do tego predyspozycje. hm, w sumie chyba bym nie przyjęła roli. a on przyjął i dla mnie odegrał ją dobrze. sprostał moim wyobrażeniom, jeśli można tak powiedzieć.

nie wiem czy taki film w ogóle powinien powstać. ale jeśli powinien, to nie wiem jak możnaby to zrobić, aby był lepszy. być może to tylko mój brak kreatywności.


--------------------
voir clair dans le ravissement
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Myśka
post 01.07.2005 22:44
Post #87 

nigeryjski chłopiec


Grupa: czysta krew..
Postów: 1196
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: podróżny busik the kooks

Płeć: Kobieta



oj nie lubię takich filmów. zawsze wydaje mi się, że pieniążki toczące się dzięki wierze innych, wcale nie powinny się toczyć.
zatem nie idę do kina. a wówczas klasowe kółko różańcowe opluwa się groźbami rzucanymi pod moim, rzekomo antychrystycznym, adresem.
i to jest dla mnie przykre.


--------------------
she moved so easily all i could think of was sunlight
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
voldzia
post 02.07.2005 19:41
Post #88 

Prefekt


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 367
Dołączył: 20.08.2004
Skąd: Łódź

Płeć: Kobieta



Potti - ja, gdybym miała stworzyć film dotyczący Karola Wojtyły, poswiecilabym choc troche czasu filmowego na to, co bylo w Jego zyciu istotne, a nie tylko podawac kilka tanich chwytow, i zmaniupulowac widza jakimis ckliwymi scenkami i cudownymi przypadkami (nawet, jezeli byly prawdziwe). Kazdy ma swoje zdanie, a ja wcale nie uwazam sie za wielkiego znawce filmow, ale osobiscie czulam, ze w tym filmie nie ma nic niezwyklego, ale to sam Jan Paweł II sklanial do przemyslen czy łez, nie film. No nie wiem, mi sie to nie podobalo. Aha, a co do historii Polski - jezeli tak wygladala historia Polski zdaniem rezysera, to nietrudno odgadnac, ze nie jest Polakiem :].
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Carmen
post 02.07.2005 20:48
Post #89 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 46
Dołączył: 26.06.2005
Skąd: Gdynia




na " Karolu..." bylam z polowa mojej szkoly ( katolicka, wiec zobowiazuje), wiec nie ogladalam go w jakims pelnym skupieniu, czemu zreszta nie mozna sie dziwic. Film mnie nie zachwycil, faktycznie momentami wydawal sie moze nie naciagany, ale niektore sceny wydawaly sie byc robione na pokaz. Moze to przez moj dosyc lekcewazacy stosunek do religi, ale ogolnie wg mnie trudno nakrecic dobry film biograficzny, nie mowiac juz o filme opowiadajacym o Janie Pawle II


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
hiob27
post 04.07.2005 20:31
Post #90 

Prefekt


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 379
Dołączył: 28.05.2004

Płeć: Mężczyzna



najlepsz filmy IMO dajęca do myślenia to:
-21 gramów
-Miasto Aniołów
-Piękny Umysł
-Efekt Motyla
-Karol, człowiek któy został papieżem
-Biegnij Lola, biegnij
-Telefon


--------------------
Prefekt Hufflepuff
user posted image ...... user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Carmen
post 04.07.2005 21:51
Post #91 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 46
Dołączył: 26.06.2005
Skąd: Gdynia




"Biegnij, Lola, biegnij" musze obejrzec, bo wstyd sie przyznac, ale do tej pory nie wpadl w moje lapki, niestety :/
Ja osobiscie dorzucam jeszcze jeden film djacy do myslenia, przynajmniej dla mnie i mimo, ze nie jest najnowszy, nie ma super nowoczesnych efektow specjalnych to wywarl na mnie duze wrazenie, a mianowicie mowie tu filmie "Pytanie do Boga".


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Myśka
post 04.07.2005 21:55
Post #92 

nigeryjski chłopiec


Grupa: czysta krew..
Postów: 1196
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: podróżny busik the kooks

Płeć: Kobieta



lola fajna =)
chwilami może się dłużyć, ale i tak jestes ciekawa jak się losy potoczą.


--------------------
she moved so easily all i could think of was sunlight
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Eva
post 06.07.2005 00:27
Post #93 

nocturnal


Grupa: czysta krew..
Postów: 5438
Dołączył: 10.04.2003
Skąd: Poznań, miasto doznań.

Płeć: Kobieta



QUOTE(Avalon @ 23.06.2005 23:26)
polecam obejrzec sobie teledysk "tool - parabol/parabola". genius
*


Szczegolnie koncowka jest.. no sam wiesz jaka ;] Trans.

Co do filmow, polecam Zatoichi. Owszem, japonska krew leje sie strumieniami i to czasem az zbyt obficie, ale element z potknieciem sie na koncu i pointa jest cudooowna ;]


--------------------
“You may be as vicious about me as you please. You will only do me justice."

deviantART
last.fm
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
vigga
post 15.07.2005 11:57
Post #94 

Szukający


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 489
Dołączył: 06.07.2003
Skąd: Olsztyn




"Pogoda na jutro" również oglądałam to pare dni temu i trzeba przyznać - zakończenie zaskakujące, aczkolwiek film jak film. naparwdę niezły i naprawdę warto obejrzeć.


--------------------
mądrzejsi mówili nie rób
mówili
trzymaj się z daleka
nie pozwalali mi
sam się dowiedziałem
czym jest kłamstwo
zło i krzywda
dziękuje Wam
za okaleczenie mojej duszy...


all we see or seem is but a dream within a dream
*************
nierealne jak bajka...prawdziwe jak bajka...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Neonai
post 16.07.2005 21:22
Post #95 

Jolene


Grupa: czysta krew..
Postów: 3818
Dołączył: 20.10.2003
Skąd: z nizin.

Płeć: Kobieta



"edukatorzy".

film nie tylko daje do myślenia, ale wręcz do niego zmusza. jak to jest z tymi "wielkimi" ideami...zaskakująca puenta.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Magya
post 17.07.2005 21:36
Post #96 

Czarodziej


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 874
Dołączył: 01.08.2004

Płeć: Kobieta



Ostatnio widziałam film "Znamię". Gra w nim Kevin Costner. Film świetny, obyczajowy. bardzo mi się podobał ;]


--------------------
Motylem jestem.


user posted image

Członkini The Marauders - fanklubu Huncwotów
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Eva
post 18.07.2005 11:26
Post #97 

nocturnal


Grupa: czysta krew..
Postów: 5438
Dołączył: 10.04.2003
Skąd: Poznań, miasto doznań.

Płeć: Kobieta



I pewnie daje do myslenia.


--------------------
“You may be as vicious about me as you please. You will only do me justice."

deviantART
last.fm
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Magya
post 18.07.2005 14:57
Post #98 

Czarodziej


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 874
Dołączył: 01.08.2004

Płeć: Kobieta



QUOTE(Elvaralinde @ 18.07.2005 11:26)
I pewnie daje do myslenia.
*



nie, to zwykły niczym nie zachwycający film dry.gif
Film wciąga, opowiada o facecie, któremu zginęła żona. Cały czas próbuje mu coś przekazać. Przyjaciele myślą, że facet oszalał. Dopiero potem udaje mu się zrozumieć to, co próbowała przekazać mu żona... Koniec jest zaskakujący i wzruszający.


--------------------
Motylem jestem.


user posted image

Członkini The Marauders - fanklubu Huncwotów
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Nadka
post 18.07.2005 15:01
Post #99 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 87
Dołączył: 17.07.2005
Skąd: zza ściany ;)




Ja szczególnie polecam ''Star Wars" - starą trylogię i "The Ring" - fajniusi horrorek wink.gif


--------------------
Uwaga! Patrzą na Ciebie szklane oczy wypchanego łosia!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Myśka
post 18.07.2005 17:47
Post #100 

nigeryjski chłopiec


Grupa: czysta krew..
Postów: 1196
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: podróżny busik the kooks

Płeć: Kobieta



to fajniusio, że pomyliłas topiki!


--------------------
she moved so easily all i could think of was sunlight
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

9 Strony « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 29.03.2024 01:22