Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Harry, Komercja I Inne...

patix
post 17.09.2006 17:28
Post #1 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 126
Dołączył: 28.08.2006

Płeć: Kobieta



Nie jest tajemnicą, że Harry Potter już dawno przestał być chłopcem-z-książki i stał się ikoną popkultury. Więcej ludzi zna Harry'ego Pottera niż Tony'ego Blaira - to o czymś świadczy.

Ostanio z powodu promocji kolejnego nadchodzącego filmu - Harry Potter i Zakon Feniksa nastąpił kolejny wysyp arykułów promocyjnych - popiersia, figurki, koszulki, karty... długo by wymieniać. Co Wy sądzicie o tendencji do komercjalizacji Harry'ego? Czy kupujecie artykuły promocyjne, czy też zostaliście wierni tylko-i-wyłącznie książkom?

Przy okazji: Czy pochwalacie powstawanie nowych zespołów muzycznych opierających swoją twórczość na książkach Jo? Czekamy na Wasze wypowiedzi.

Ten post był edytowany przez estiej: 18.09.2006 15:11


--------------------
i don't think he wanted to kill James ... i mean,it's Voldy!~he'd kill everyone and everything
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Aylet
post 18.09.2006 13:55
Post #2 

shinigami


Grupa: Prefekci
Postów: 1465
Dołączył: 16.04.2003
Skąd: z lodówki

Płeć: Kobieta



a mi się plik nie wyświetla -____-


--------------------
Prefekt Ravenclawu.
user posted image
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
smagliczka
post 18.09.2006 14:15
Post #3 

Prefekt Naczelny


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 638
Dołączył: 21.10.2005
Skąd: Warszawa

Płeć: Kobieta



Tak to już jest - żyjemy w skomercjalizowanym świecie, i trudno by było, gdyby coś co odności sukces na masową skale, nie było wykorzystywane w sposób komercyjny.

Nieco plastikowy ten nasz świat - ale to też kwestia postrzegania i podejścia do wszystkiego.
Może być to ogłupiające... dla dzieciaków w szególności - dzieci to najwspanialsi, najwdzęczniejsi i najlepsi do zmanipulowania konsumenci. Szkoda tylko że również ich rodzice ulegają chwilami plastikowej histerii.

Gadżety... a niech sobie sprzedają. Skoro dzieciak chce zbierać talie kart sprzedawaną z czekoladowymi żabami - nie widzę w tym nic problematycznego. Swój wiek rządzi się swoimi prawami. Kiedyś wycinało się zdjęcia z gazety z ulubionymi bohaterami, teraz można sobie kupić plastikowe popiersie Harry'ego.

Kiczowate jak najbardziej, ale przecież na szczęście większość z tego wyrasta (mam nadzieję), a że dodatkowo wyciąga się kasę z portfeli rodziców, cóż... takie życie. Przed komercją i plastikowym obłędem trudno się uchonić.

Na wszystkim robi się kasę a HP to kopalnia złota - mnie to nie dziwi, choć nadal powoduje u mnie pokpiwający uśmieszek.
Najważniejsze to nie dać się szaleństwu.
Zachowanie złotego środka - oto panaceum na wszystko.

Pozdrawiam.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kObra.
post 19.09.2006 18:03
Post #4 

Czarodziej


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 928
Dołączył: 15.08.2006

Płeć: Kobieta



Nie chcę mi się pisać na ten temat, ale co mi się rzuciło w oczy - patix - "książkOM" !?!?!?!? = =...Sorry...Takie wewnętrzne "psiefff.."


--------------------
she wolf.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
patix
post 19.09.2006 19:42
Post #5 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 126
Dołączył: 28.08.2006

Płeć: Kobieta



QUOTE(estiej @ 18.09.2006 13:06)
a jakie jest Twoje zdanie?

Osobiście nie widziałbym w tym nic szczególnie złego, gdyby cała rzecz nie sprowadzała się do wyprowadzania kasy z kieszeni rodziców na za przeproszeniem g(')wniane, kiczowate harypotery wyprodukowane z kawałka plastiku.
*



Jakie jest moje zdanie? Poniekąd zgadzam się z Tobą, estiej, ale w gruncie rzeczy sądzę, że bardzo miło jest mieć jakiś gadżet w pokoju - popiersie - zwłaszcza te produkowane przez Gentle Giant Ltd. prezentują się nieźle (może oprócz L.V. - ale to wyjątek). Co do bubli - zgadzam się w 100% - lepiej wydać kasę na coś innego - może książka/program komputerowy? Nawiasem mówiąc obecnie uczę się... robić na drutach, żeby wyprodukować szalik rodem z Harry'ego Pottera, zgadnij skąd się wziął ten pomysł? Pozdrawiam, patix


--------------------
i don't think he wanted to kill James ... i mean,it's Voldy!~he'd kill everyone and everything
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Child
post 19.09.2006 20:38
Post #6 

leżący rybak


Grupa: czysta krew..
Postów: 7043
Dołączył: 26.11.2003

Płeć: Mężczyzna



jeśli mówimy o popiersiach. wolę te bez 'po' :}

QUOTE
Czy pochwalacie powstawanie nowych zespołów muzycznych opierających swoją twórczość na książkach Jo?
Blind Guardian nagrał całkiem całkiem płytę na podstawie twórczości Tolkiena. Jeżeli potterowi muzykanci pokażą chociaż połowę tego, to uznam to za niezły wynik.

btw - Pottheads? XD


--------------------
user posted image
His power level... It's over ni-- oh, wait. It's only over seven thousand.

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
owczarnia
post 19.09.2006 23:21
Post #7 

Bagheera


Grupa: czysta krew..
Postów: 4378
Dołączył: 20.07.2005

Płeć: Kobieta



Harry and the Potters. O, i tu też.

I gdzie, u licha ciężkiego jest mój post, który tu zamieściłam kilka godzin temu?!?! blink.gif

Ten post był edytowany przez owczarnia: 19.09.2006 23:25


--------------------
Welcome back, plus one. we missed you!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 20.09.2006 00:21
Post #8 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



Cóż zrobić. Wszystko w rękach mądrych rodziców. Gadżeciarstwo istnieje, potterowe jest tylko nową twarzą dinozauro - starwarso - lordringowo - piraciano - Bógwijakiej zajawki i można psioczyć, ale wiadomo było, że tak musi być.

Szkoda, że dzieci zamiast Lego albo jakiejś rozwijającej gry osadzonej 'w realich' wolą zwykle jakieś gówno. Od tego w sumie też są rodzice.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hagrid
post 19.10.2006 19:02
Post #9 

Historyk Forumowy


Grupa: czysta krew..
Postów: 1222
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Szczytno/Olsztyn (Apliakcja Radcowska)

Płeć: Mężczyzna



Wychodzi na to że rodzice nie powinni kupowac książek HP dzieciom przed 10-tym rokiem życia. Albo popadną w gadżeciarstwo albo w fascynaację "zabawą w magię" co nie jest zjawiskiem korzystnym. Niestety, astroglogia i magia we wspołeczensnej kulturze staje się coraz bardziej popularna, nawet jeśli "realnie" uwierzy w nią co setna osoba to może mieć to fatalne skutki społeczne.


--------------------
Dobro zawsze zwycięża, bo zło niszczy się samo!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Aredhel
post 31.12.2006 18:20
Post #10 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 20
Dołączył: 29.12.2006
Skąd: z daleka

Płeć: Kobieta



Chymmm... komercja, tak towarzyszy wszystkim książkom lub filmom które są "na topie" i są szczególnie popularne wśród dzieci i młodzieży. Osobiście nie przeszkadza mi to że dzieciaki cieszą się z tego że mają takie zabaweczki czy gadżeciki... no, tak tyle że ich rodzicom zawartość portfela cały czas przez to maleje... smutne no ale... smile.gif Trochę denerwuje mnie jednak że często Potter jest traktowany jedynie jak towar na którym można nieźle zarobić... wiem, że takie są jednak prawa rynku... skoro jest podaż na takie bubelki to są produkowane.
Denerwuje mnie czasem że prawie wszędzie tam gdzie pójdę spoglądają na mnie nieudane figurki bohaterów HP, wszędzie pełno breloczków, kolorowanek, papieru do pakowania prezentów, pocztówek, długopisów, czy gumy do żucia Harry Potter smile.gif , a ceny są niemałe (no może z wyjątkiem gum do żucia). Co jeszcze związanego z Harrym możemy kupić? Uwaga wymieniam: nalepki wielorazowego użytku, zestawy do wyszywania, skarpetki, karteczki „post-it”, ręczniki, rękawiczki do mycia, pozytywki, przybory szkolne, tornistry, papiery listowe, kopertym, buty, czapki, pościel, adresowniki, zegarki, pudełka na różne przedmioty, pluszaki, podpórki pod książki, puzzle, gry planszowe, gry karciane, szpilki!, pocztówki, i uwaga to co mi się osobiście najbardziej podoba: tusz do drukarek marki „Harry Potter” i szczoteczka do mycia zębów „Harry Potter” Colgate! smile.gif Mamy spory wybór, trudno się na coś nie skusić.
Sama nie kupuję takich rzeczy... jedyne co mam związane z HP to książki, no i o ile pamiętam to jakieś 6 lat temu gdy byłam mała naciągnęłam mamę na komplet pięciu figurek z postaciami z HP smile.gif teraz leżą gdzieś daleeko na strychu (właściwie to do dzisiaj nie wiem kogo miała przedstawiać ostatnia... nie wiem nawet czy to mężczyzna czy kobieta;] ) Jedyne na co bym się teraz skusiła to byłby być może kalendarz, ale nie z postaciami filmowymi ale narysowanymi przez ilustratora smile.gif (oczywiście w przystępnej cenie). Kupiła bym być może też np. zeszyt z Harrym, albo jakiś notes, czyli rzeczy które są przydatne, a nie takie, które położę i będą leżały bezużytecznie. No bo w sumie miło jest jednak mieć coś ze swoim ulubionym bohaterem.

A co do zespołów które tworzą utwory na podstawie HP... no cóż... nie słyszałam jeszcze i chyba za chwilę posłucham, jak gdzieś znajdę ich piosenki, ale podchodzę do tego raczej dość sceptycznie, chyba że wykonanie będzie bardzo dobre. Blind Guardian to zespół który gra świetnie (sama mam całą dyskografię), i teksty piosenek oparte np. na "Silmarillionie" Tolkiena świetnie pasują do ich muzyki, więc polecam ten zespół miłośnikom WP. Co do zespołów zainspirowanych HP - ocenię gdy posłucham smile.gif


--------------------
"Tread softly because you tread on my dreams" - W.B. Y.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Closed TopicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 29.03.2024 00:03