Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

4 Strony < 1 2 3 4 > 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Czym jest dla Was tak naprawde Harry Potter, postac z ksiazki, idol,a moze przyjaciel

Aida
post 11.01.2004 20:27
Post #26 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 6
Dołączył: 01.01.2004
Skąd: Lublin




Dla mnie Harry Potter to książka, ktora ma w sobie coś specjalnego. Niby ma banalną fabułę, ale coś mnie do niej przyciąga. Kiedyś (w jakiejś przerwie między tomami) juz m się znudziło. Ale na koloniach była jakaś pottermanka no i to wszystko mi się przypomniało. Znowu zaczęłam snuć przypuszczenia typu co bedzie w następnym tomie. No i zaczęłam czytać ff dzięki czemu nie opuszczam już tego magicznego świata...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Aylet
post 11.01.2004 20:31
Post #27 

shinigami


Grupa: Prefekci
Postów: 1465
Dołączył: 16.04.2003
Skąd: z lodówki

Płeć: Kobieta



Ja prawdę mówiąc- nigdy go nie opuszczam... A tylko w świecie Harry'ego widzę sens życia... czarodziej.gif


--------------------
Prefekt Ravenclawu.
user posted image
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Lousie
post 11.01.2004 21:47
Post #28 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 165
Dołączył: 29.11.2003
Skąd: Z daleka XD




Kim jest dla mnie Harry? Jedynie postacią książkową, głównym bohaterem jednej z moich najlepszych książek. Nie mogę powiedzieć, że to mój przyjaciel czy idol, bo ja go nawet nie lubię.


--------------------
One day you will ask
me what's more
important, your life or
mine? And I will say,
my life, then you will
walk away, never
knowing that you are
my life.

----------------------------

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
dr@gon
post 13.01.2004 16:27
Post #29 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 9
Dołączył: 12.01.2004
Skąd: z Mordoru




Harry Potter jest dla mnie wspaniałą książką. Zawsze jak mi coś nie wychodzi, albo coś takiego poprostu biorę HP i czytam. Pozwala mi zapomnieć o kłopotach w realu. Niestety do nich i tak trzeba wrócić.
A tak swoją drogą to HARRY jest the best
P.S. Jak się ustawia te obrazki koło logina, albo gdzie mogę się tego dowiezdieć
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
żaba
post 13.01.2004 20:31
Post #30 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 146
Dołączył: 06.12.2003
Skąd: obsypany różanym kwieciem Olsztyn...(pff jasne =P)




dr@gon : Masz tam na gorze "Moj Profil"-kliknij.Potem masz po lewej stronie napisy (np. edytuj podpis,edytuj buzke itp.).Jak klikniesz na ktorys z nich to bedziesz mogl wszystko pozmieniac.Wiecej nie pisze bo reszta jest bardzo prosta... smile.gif


--------------------
„I nagle zdałam sobie sprawę, jak bardzo jestem próżna; jak próżni jesteśmy wszyscy i jak wielką wagę przypisujemy sobie samym, naszemu istnieniu w świecie, które tak naprawdę ma znaczenie jedynie dla paru najbliższych. A może nawet i to znaczenie przeceniamy? A nawet jeśli nie, to czymże ono jest wobec milionów tych, którym nasz los jest obcy i najzupełniej obojętny; którzy o tym, że w ogóle jesteśmy, nawet nigdy się nie dowiedzą? Tysiące, miliony takich jak ja dziewcząt i chłopców – tak samo przecież jak ja ważnych i niepowtarzalnych – mogłoby zniknąć w jednej chwili jak jakiś obłok albo tęcza i czy to by cokolwiek zmieniło? Czy świat by przez to przestał istnieć? Wszystko by nadal biegło już utartym torem, a po zimie, jak zwykle, zakwitłyby kwiaty... Z jaką siłą dotarła do mnie ta brutalna prawda! Ta oczywista prawda, którą tak łatwo jest przeoczyć, przez to, że taka oczywista...”
Helena Saniewska –Mały wielki świat

Mój blog
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Spiżobrzuch - Ironbell
post 14.01.2004 18:51
Post #31 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 81
Dołączył: 01.01.2004
Skąd: z koziej dupy




chyba nawet dobrze, ze nie utozsamiamy Harry'ego jako przyjaciela, bo i tak nigdy z nim nie pogadamy wiec bylaby to przyjazn jednostronna - a taka chyba nie istanieje ;/ fakt postac pozytywna ...


--------------------
They were standing in a large, circular room. Everything in here was black including the floor and ceiling; identical, unmarked, handleless black doors were set at intervals all around the black walls, interspersed with branches of candles whose falmes burned blue; their cool, shimmering light reflected in the shining marble floor mad it look as though there was dark water underfoot..
'Someone shut the door,' Harry muttered....

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
..::Black Beauty::..
post 14.01.2004 19:28
Post #32 

KAFEL


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 70
Dołączył: 26.04.2003
Skąd: Zion




Obecnie dla mnie też Harry Potter jest nikim... Kiedyś tez miałam manie, zbierałam wszystko co związane z HP, czytałam ciągle książki, wchodziłam na strony itp. ale przeszło mi... Choć kto wie może z Zakonem Feniksa to powróci? smile.gif


--------------------
I luv P.O.D.! =)

user posted image

"The Truth is love and The Truth is peace kid!"

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Lousie
post 14.01.2004 19:39
Post #33 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 165
Dołączył: 29.11.2003
Skąd: Z daleka XD




QUOTE
Obecnie dla mnie też Harry Potter jest nikim... Kiedyś tez miałam manie, zbierałam wszystko co związane z HP, czytałam ciągle książki, wchodziłam na strony itp. ale przeszło mi... Choć kto wie może z Zakonem Feniksa to powróci? 



Hehe. Skąd ja to znam?? Zaraz po przeczytaniu Harry'ego zaczęłam zbierać wszystko. Zakładki, naklejki, kubki, itd. Teraz wszystkie zakładki ma moja koleżanka, naklejki widnieją na szafie szkolnej (ktoś musi zadbać o wygląd klasy, nie? biggrin.gif ), a kubki dałam koledze. Takich rzeczy jest wiele, ale nie chce mi się wymieniać.


--------------------
One day you will ask
me what's more
important, your life or
mine? And I will say,
my life, then you will
walk away, never
knowing that you are
my life.

----------------------------

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Spiżobrzuch - Ironbell
post 14.01.2004 23:46
Post #34 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 81
Dołączył: 01.01.2004
Skąd: z koziej dupy




jesli nie czytaliscie piatej czesci po angielsku to zapewniam was ze zapał wroci biggrin.gif


--------------------
They were standing in a large, circular room. Everything in here was black including the floor and ceiling; identical, unmarked, handleless black doors were set at intervals all around the black walls, interspersed with branches of candles whose falmes burned blue; their cool, shimmering light reflected in the shining marble floor mad it look as though there was dark water underfoot..
'Someone shut the door,' Harry muttered....

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Livery
post 14.01.2004 23:57
Post #35 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 39
Dołączył: 05.01.2004




Ktoś napisł, że jest to książka specjalna, zgadzam się, nie jest taka, którą czyta się bez emocji ja przygody Harry'ego przeżywm razem z nim. Ona pomaga mi odłączyć się od świata, to jest coś co urozmaiciło moje życie, nie jest już takie szare i monotonne. Zawsze jak coś mi nie idzie, albo mi się nudzi mam pewność, że mogę otworzyć na odpowiedniej stronie odpowiedni tom i mnie rozweseli, pomoże coś wymyślić, czy poprostu przeniesie w świat marzeń.


--------------------
"Spójrzcie w niebo.
(...) I zobaczcie, jak wszystko się zmienia. A żaden dorosły nie zrozunie nigdy, jak wielkie to ma znaczenie."



"Być człowiekiem, to właśnie być odpowiedzialnym.
(...) To czuć, kładąc swoją cegiełkę, że się bierze udział w budowie świata."



"Młodzi nie wiedzą, jak myślą i czują starzy, więc to starzy są winni jeśli zapominają, jak to jest być młodym."

-----------------------------------------------------------------------

Świetne avatary z japońskich bajek:
== MUSASABI-NO TORIDE ==
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Lousie
post 15.01.2004 16:32
Post #36 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 165
Dołączył: 29.11.2003
Skąd: Z daleka XD




QUOTE
Ktoś napisł, że jest to książka specjalna, zgadzam się, nie jest taka, którą czyta się bez emocji ja przygody Harry'ego przeżywm razem z nim. Ona pomaga mi odłączyć się od świata, to jest coś co urozmaiciło moje życie, nie jest już takie szare i monotonne. Zawsze jak coś mi nie idzie, albo mi się nudzi mam pewność, że mogę otworzyć na odpowiedniej stronie odpowiedni tom i mnie rozweseli, pomoże coś wymyślić, czy poprostu przeniesie w świat marzeń.


Może jest to książka, która czasami trzyma w napięciu. Dla mnie to jest książka, do której aż mnie ciągnie. Nie mogę się doczekać, kiedy będę miała czas wolny i wreszcie spokój, aby przeczytać tą książkę sama ze sobą. U mnie tak jest zawsze. Jak mnie książka wciąga, to nie myślę o niczym innym, tylko o niej biggrin.gif


--------------------
One day you will ask
me what's more
important, your life or
mine? And I will say,
my life, then you will
walk away, never
knowing that you are
my life.

----------------------------

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
agolmig
post 17.01.2004 21:59
Post #37 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1
Dołączył: 07.06.2003




Dla mnie Harry to i wciągająca książka, i obywatel magicznego świata. Przyjaciel? Raczej nie, ale dzieki niemu można na chwilę 'uciec' z tego świata.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
wioleeetka
post 18.01.2004 14:47
Post #38 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 3
Dołączył: 13.01.2004




Harry to poprostu kolejna księżka ktora przeczytałam. tylko ze jeszcze sie nie zakonczyla, a ja czekam na koniec..


--------------------
Only I'm perfect!!!

I love Tolkien's and Sapkowski books.

REGUŁY SĄ PO TO ABY JE ŁAMAĆ!!!


User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Julias
post 24.01.2004 15:57
Post #39 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 2
Dołączył: 24.01.2004




QUOTE (vigga @ 25-11-2003 16:50)
Czym jest dla Was tak naprawde Harry Potter?
Dla mnie jest to drugi swiat. Kiedy mam dola poprostu zaczynam czytac Harry'ego. Wylaczam sie... Codziennie wchodze na jakies stronki o Harrym, sidze na tym forum, czytam najnowsze newsy... w pewnym sensie jest moim przyjacielem, wiem, ze mnie nigdy nie opusci.


Jesli byl juz kiedys taki temat to najmocniej przepraszam.

Dla mnie Harry Potter to tylko postac z ksiazki.
Lecz bardzo go lubie! holiday.gif


--------------------
http://www.julias-forum.up.pl
Wchodzccie i rejestrujcie sie!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
H_E_R_M_I
post 25.01.2004 22:14
Post #40 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 3
Dołączył: 25.01.2004
Skąd: Konin




Świetny temat. HP jest tak samo dla mnie jak i dla Ciebie drugim światem. Czasem pocichutku wierzę, że po śmierci tongue.gif przeniosę się do świata magii.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Puszczyk
post 16.05.2004 20:48
Post #41 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 236
Dołączył: 14.05.2004
Skąd: się biorą dzieci ? :P

Płeć: Mężczyzna



Dla mnie Harry to przedewszystkim autorytet - wzór do naśladowań. Może i ja zostanę kiedyś czarodziejem?


--------------------
..user posted image Moje kuly zararzom wasz ptasiatą grypom
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
peggy_brown
post 17.05.2004 19:55
Post #42 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 79
Dołączył: 15.12.2003
Skąd: Wałbrzych




Dla mnie Harry to przede wszystkim bohater książki, którą czyta się lekko, łatwo i przyjemnie, a która jednocześnie niesie z sobą jakiś przekaz i można się nad nią zastanowić. A co do samych bohaterów - tak, są sympatyczni, chciałabym ich spotkać, jednak bardziej fascynuje mnie świat, w którym żyją, sam fakt, że mogą przeżywać takie przygody, to jak ich życie jest zorganizowane.....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
vigga
post 17.05.2004 20:17
Post #43 

Szukający


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 489
Dołączył: 06.07.2003
Skąd: Olsztyn




QUOTE
Dla mnie Harry to przedewszystkim autorytet - wzór do naśladowań. Może i ja zostanę kiedyś czarodziejem?

hm... w sumie to jest Twoje zdanie, ale nie wiem, jak mozna mowic ze Harry jest autorytetem... przeciez, te niektore jego zachowania (szczegolnie z V tomu) to normalnie sa tak dziecinne i glupie, ze az sie plakac chce. zreszta nie wiem, co on takiego wspanialego zrobil, a by od razu nazywac go swoim autorytetem. jest zwyklym chlopakiem, ktory po prostu mial farta, ze to akurat jego matka oddala za niego zycie... ja osobiscie bardzo go lubie, ale napewno nie jest to moj wzor do nasladowania.


--------------------
mądrzejsi mówili nie rób
mówili
trzymaj się z daleka
nie pozwalali mi
sam się dowiedziałem
czym jest kłamstwo
zło i krzywda
dziękuje Wam
za okaleczenie mojej duszy...


all we see or seem is but a dream within a dream
*************
nierealne jak bajka...prawdziwe jak bajka...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Child
post 17.05.2004 20:24
Post #44 

leżący rybak


Grupa: czysta krew..
Postów: 7043
Dołączył: 26.11.2003

Płeć: Mężczyzna



hehe - a zwróćcie uwagę na temat CZYM jest HP, nie KIM :>
to dwie różne kategorie
ale ja się tylko czepiam


--------------------
user posted image
His power level... It's over ni-- oh, wait. It's only over seven thousand.

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
mroffka
post 17.05.2004 22:55
Post #45 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 111
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: tam ,gdzie rosną poziomki

Płeć: Kobieta



zwykłą książką. No może nie ąz tak zwykłą bo jedną z ulubionych. dzięki niemu trafiłam na to Forum i poznałam kilku przyjaciół, dzięki niemu przeżyłam wspanaiale chwile (np. na premierze 4 czy 5 tomu ^^).


--------------------
Członkini KLL
Gryfonka

Boisz się śmierci?
Nie wiem, nigdy nie próbowałem .
Cobra Verde
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
MisieK
post 18.05.2004 08:15
Post #46 

Chrapiący Mesjasz New Age


Grupa: czysta krew..
Postów: 4619
Dołączył: 27.03.2004

Płeć: Mężczyzna



Postacią z ksiazki. Bo czymże jest marny Harry, przecie to tylko bajka na dobranoc. Przyjaciół to ja mam takich z którymi moge porozmawaić, a Idol? Po cholrer mi idol, wole być niepowtarzalny i być czyimś idolem biggrin.gif


--------------------
QUOTE
MisieK: Ja jepie [pozdro dla matoosa, przyp. red.]
PrZeMeK_Z.: Tak trochę.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ewelka
post 18.05.2004 14:37
Post #47 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 145
Dołączył: 15.05.2004
Skąd: ??




HARRY POTTER JEST NAJLEPSZĄ KSIĄŻKĄ JAKA CZYTAŁAM. jest ksiązką wręcz magiczną .Każda kartka to oderwanie sie od naszego świata .Kiedy ją czytam zapominm o całym świecie.Przeżywam z nią całe emocje i przygody.

Kim tak naprawde jest Harry Potter ?
Chyba bohaterem książki ale nie takim zwykłym, poniewaz bardzo wiele wnosi do mojego życia smile.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
peggy_brown
post 18.05.2004 16:24
Post #48 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 79
Dołączył: 15.12.2003
Skąd: Wałbrzych




QUOTE
Prawie każdy post zaczynający się od "dla mnie". Nie znacie innych form zaczynania postów?


Niestety, my po zawodówce. Może nas oświecisz?

QUOTE

Co z tego, że była to pierwsza książka fantasy jaką przeczytałam? Źle zaczęłam, jak zawsze.


Czy tylko mnie śmieszy określanie HP mianem "książki fantasy"? Przecież fantastyka to coś więcej. Może ja się na tym nie znam (osobiście zupełnie nie trawię fantastyki, przynajmniej tej, którą poznałam), ale mi ten typ literatury kojarzy się z elementami wymienionymi poniżej:
QUOTE

Przypominając sobie fragmenty tej powieści ogarnia mnie wstręt "artystyczny", że tak powiem. Mało rozbudowanych opisów, czyli ograniczone pole dla wyobraźni. Co z tego, że młodzież nie lubi czytać opisów, "bo to nudne"? Opisy miejsc, sytuacji, ludzi powinny być w każdej książce rozbudowane. W ten sposób można się czegoś nauczyć, wykształcić sobie styl pisania.
Dialogi. Teraz wydają się dla mnie płytkie. Głupie. Fakt, że mowa Voledmorta w czwartej części zrobiła na mnie wrażenie, ale to był po części monolog. A monologi zawsze wychodzą ponad przeciętnej według mnie.
Postacie. Zwykłe, proste. Ale tak proste, że aż śmieszne. Brakuje w tej książce jakiegoś skomplikowanego charakteru. Lub prostego, ale takiego naprawdę ciekawego (jak Milva u Sapkowskiego).


Ludzie najpierw mówią "fantastyka", bo przecież są smoki i czarodzieje, a potem porównują HP z Władcą Pierścieni i Sapkowskim. Przecież Harry, to książka napisana po to, abyśmy mogli usiąść, przeczytać, zaśmiać się, uśmiechnąć czy zaniepokoić. Prosta konstrukcja oraz prosty język - dzięki temu książka trafia zarówno do dzieci, młodzieży, jak i do dorosłych. Ta "lekkość" pisania czyni ją uniwersalną. Ten, kto lubi kryminały sięgnie po książki Deavera. Wielbiciel romansów - po Harlequina. A HP jest dla każdego, kto lubi czytać i ma ochotę oderwać się od "wysiłku intelektualnego" przy rozgryzaniu skomplikowanego słownictwa i fabuły w innych książkach.


QUOTE
Brakuje w tej książce jakiegoś skomplikowanego charakteru. Lub prostego, ale takiego naprawdę ciekawego (jak Milva u Sapkowskiego). Wyjątkiem jest Syriusz. Jedyna według mnie barwna postać sagi Rowling.


A Dumbledore, a choćby Snape lub Mcgonagall? Zagadkowość krążąca wokół tych postaci?

QUOTE
Żeby czytelnik odbierał książkę wszystkimi swoimi zmysłami. Żeby coś pozostawało po niej, wrażenie smutku/radości, pozostawawało coś wartościowego w pamięci. A co może pozostać po, dajmy na to, piątej części przygód Harry'ego Pottera? Harry włóczący się po ulicach Little Whining w brudnej koszuli, wytartych spodniach nie jest zbyt dobrym przykładem.


Może Harry pozostawia nam tylko uczucie zniechęcenia (ale to również uczucie!) do swojej osoby. Ale przecież poznajemy również kolejne oblicza takich postaci jak Mcgonagall czy Percy. Oni pokazują, jak różni są ludzie, i jak bardzo mogą się zmienić.

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Nimbuska2000
post 19.05.2004 08:20
Post #49 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 166
Dołączył: 13.05.2004

Płeć: Kobieta



Dla mnie Harry jest kimś...nieodłącznym.Lubię go można nawet powiedzieć,że obsesyjnie go kocham wink.gif Czytam książki parę razy.Uwielbiam np. moment w czwartej części kiedy Dumble obwiesza,że czwartym zawodnikiem jest....
Często równierz boje się różnych rzeczy.Głównie występów publicznych.
Konkurs itp. I wtedy myślę o tym jaka jestem głupia bo Harry tyle przeżył i teraz nie bałby się jakiegoś głupiego konkursu.(W którym zajęłam 8 miejsce i wygrałam nagrodę laugh.gif )No i to wszystko co miałam do powiedzenia.Czyli Harry jest dla mnie Idolkiem i Przyjacielem.


--------------------
-To żałosne. No, mam nadzieję, że będziesz się świetnie bawić. Wiesz co, może zaczniesz chodzić z McLaggenem, wtedy Slughorn mianuje was królem i królową Ślimaków...
-Możemy przyprowadzić gości-powiedziała Hermiona, która z jakiegoś powodu zrobiła się purpurowa na twarzy- i zamierzałam zaprosić ciebie, ale skoro uważasz, że jesteś ponad takie głupoty, nie będę nawet próbowała! (...)
-Zamierzałaś mnie zaprosić?- Zapytał Ron zupełnie innym tonem.
-Wyobraź sobie, że ta.- Odpowiedziała ze złością Hermiona.- Ale jeśli wolisz, żebym chodziła z McLaggenem... (...)
-Nie, nie chcę- powiedział bardzo cicho Ron.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
peggy_brown
post 19.05.2004 14:38
Post #50 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 79
Dołączył: 15.12.2003
Skąd: Wałbrzych




Ja, osobiście, lubię cytować wink.gif

QUOTE
  Ale McGonagall? Nie widzę w niej żadnej zmiany po pięciu częściach. Nadal taka surowa, nadal po cichu faworyzująca Pottera.


W V części McGonagall wyjrzała zza poważnego i surowego "kołnierza". Pokazała, że jest wrażliwą kobietą, i że w imię dobrej sprawy nie obawia się niczego.

A faworyzowanie Pottera? Może to po prostu zwykła sympatia do niego i jego rodziców, których niegdyś znała? Każdy jest przecież tylko człowiekiem, jednych lubi, innych nie.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

4 Strony < 1 2 3 4 >
Closed TopicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 27.04.2024 22:28