Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

4 Strony < 1 2 3 4 > 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Czym jest dla Was tak naprawde Harry Potter, postac z ksiazki, idol,a moze przyjaciel

vigga
post 20.05.2004 21:16
Post #51 

Szukający


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 489
Dołączył: 06.07.2003
Skąd: Olsztyn




QUOTE
hehe - a zwróćcie uwagę na temat CZYM jest HP, nie KIM :>
to dwie różne kategorie
ale ja się tylko czepiam 

heheh...ten temat zalozylam baaardzo dawno temu i w sumie to nie wiem o co mi konkretnie chodzilo biggrin.gif. ale tak w ogole to chyba bardziej chodzilo mi o ksiazke, a nie samego Harry'ego. i uwazam, ze ten temat jest beznadziejny i myslalam, ze juz dawno go nie ma...=)


--------------------
mądrzejsi mówili nie rób
mówili
trzymaj się z daleka
nie pozwalali mi
sam się dowiedziałem
czym jest kłamstwo
zło i krzywda
dziękuje Wam
za okaleczenie mojej duszy...


all we see or seem is but a dream within a dream
*************
nierealne jak bajka...prawdziwe jak bajka...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Fauna
post 20.05.2004 21:19
Post #52 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 80
Dołączył: 13.02.2004




Gdy zbliża się czas wydania nowego tomu nie potrafię myśleć o niczym innym. Chodzę jak zakręcona, niemal zakochana tongue.gif .Wtedy Harry jest dla mnie wszystkim. Gdy czytam jestem nim. Przeżywam wszststko, co bohaterowie. Ale mija to w tydzien po przeczytaniu książki. Zostaje zachwyt, ogromna chęć podzielenia się tym wszystkim z resztą świata i żal, bo następna książka dopiero za rok sad.gif .


--------------------
"Połowy z was nie poznałem i w połowie tak dobrze jak bym chciał. A mniej niż połowę chciałbym znać choć w połowie tak dobrze jak na to zasługują."
/Bilbo Baggins/

(\__/) This is Bunny. Copy Bunny into
(O.o ) your signature to help him
(> < ) on his way to world domination
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
paulina
post 24.05.2004 16:05
Post #53 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 13
Dołączył: 09.02.2004
Skąd: tarnow




dla mnie harry jest jednym z typowych nastolatkow (pomijajac fakt ze jest czarodziejem i poza wakacjami zyje w calkiem innym, fantastycznym swiecie ;))
z ktorym czest sie utozsamiam. Co do ksiazki to jest to jedna z najwiekszych przygod (nie w sensie doslownym ;)) jakie mailam okazje przezyc :) w ogole ksiazka jets nie do opisania i zawsze jak mam dola, zle dni, albo sie z kims pokloce, biore ksiazke ,,pod pache" i przenosze sie do hogwartu , prez co od razu zapominam o klopotach...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
lajti92
post 24.05.2004 16:54
Post #54 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 2
Dołączył: 24.05.2004




cóż mogę powiedzieć...
Gdy jestem smutna, siegam po harry'ego, gdy sie nudzę, siegam po harry'ego...
Myslę, że dla mnie harry jest czymś w rodzaju ucieczki do świata marzeń. Ucieczki od rzeczywistości... Gdy czytam Harry'ego Pottera, nieważne który raz, śmieje się, płacze i złoszcze. I tym jest dla mnie.. Jest domem dla mnie, dla moich mysli...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
moniczka
post 24.05.2004 19:47
Post #55 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 143
Dołączył: 26.02.2004

Płeć: Kobieta



Jest to sposub na zabicie wolnego czasu. Siegam po Harry'ego i tak sie wciagam, ze nie potrafie przerwac: "tera bedzie to, musze dokonczyc ten rozdzial" i tak jest po kazdym rozdziale az nie przeczytam calej ksiazki:)


--------------------

trzaba wiedziec kiedy ze sceny zejsc
niepokonanym
wsrod tandety lsniac jak diament
byc zagadka ktorej nikt
nie zdarzy zgadnac nim minie czas

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Vilanda
post 25.05.2004 19:36
Post #56 

Prefekt Naczelny


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 558
Dołączył: 25.05.2004
Skąd: israel

Płeć: Kobieta



Harry Potter jest strasznie płaską postacią. W V tomie zachowuje się jak smarkacz a nie nastolatek. Jest nienaturalny.


--------------------
jestem w nastroju nieprzysiadalnym,
FREE percy!
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
moniczka
post 25.05.2004 19:56
Post #57 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 143
Dołączył: 26.02.2004

Płeć: Kobieta



No wlasnie Vilanda. Rowling zrobila osobe ktora nic nie umie i musi sie o wszystko pytac i radzic innych.


--------------------

trzaba wiedziec kiedy ze sceny zejsc
niepokonanym
wsrod tandety lsniac jak diament
byc zagadka ktorej nikt
nie zdarzy zgadnac nim minie czas

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Vera
post 25.05.2004 20:07
Post #58 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 5
Dołączył: 25.05.2004




Dla mnie Harry Potter to również drugi świat.Nie mam co robic,nudze sie lub jestem w dolku biore ksiazke HP i zaczynam czytać.(potrafię tak robić godzinami)
biggrin.gif Pozdrowonka
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
cedrik_diggory
post 30.05.2004 14:38
Post #59 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 36
Dołączył: 29.05.2004
Skąd: Mysłowice




Dla mnie Harry jest czymś niezwykłym.
Mogę sięgnąć po tą książkę i oderwać się od rzeczywistości, wejść w jakiś lepszy świat. wink.gif
Nie mówie, że wszystko w tej książce rozumie, niektóre rzeczy są dla mnie dziwne, dlaczego zrobił tak a nie inaczej... dry.gif
Ale staram się to zrozumieć. A gadanie, że stał się smarkaczem TO dla mnie absurd !!

Ciekawe co byście zrobili jakby wam rodziców pozabijało, ojca chrzestnego.... mad.gif

Harry potrzebuje pomocy ze strony innych, potrzebuje się o coś zapytać, boji się, że jego ojciec był zły, (nieuważam, że taki był !)

Dlatego ta cała pogadanka z Dumbledorem, też jej z początku nie rozumiałem....

Harry jest wspaniałą osobą, czarodziejem i kumplem !! czarodziej.gif


--------------------
"Z daleka, gdzieś sponad jego głowy, napłynął piskliwy, zimny głos:
- Zabij niepotrzebnego.
Coś świsnęło i drugi głos zaskrzeczał w noc:
- Avada kedavra!
Harry miał zaciśnięte powieki, ale błysnęło przez nie zielone światło. Usłyszał, jak coś ciężkiego pada na ziemię tuż obok niego. Ból w czole osiągnął takie natężenie, że poczuł gwałtowne mdłości, a potem nagle ustąpił. Bojąc się tego, co zobaczy, otworzył piekące powieki.
Tuż obok niego leżał z rospostartymi ramionami Cedrik. Był martwy."

Pub TrZy MIOTŁY - REAKTYWACJA - Moja Super Stronka. ZZZapraszam. PO REAKTYWACJI.

Forum - REAKTYWACJA
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Puszczyk
post 30.05.2004 14:52
Post #60 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 236
Dołączył: 14.05.2004
Skąd: się biorą dzieci ? :P

Płeć: Mężczyzna



QUOTE
Nie mówie, że wszystko w tej książce rozumie, niektóre rzeczy są dla mnie dziwne, dlaczego zrobił tak a nie inaczej... 
Ale staram się to zrozumieć. A gadanie, że stał się smarkaczem TO dla mnie absurd !!


Dobrze gadasz Cedrik. Harry nie zachowywał sie jak smarkacz - to był poprostu młodzieńczy bunt. Sięgnijcie pamięcia wstecz - czyżbyście nie byli w wieku piętnastu lat tacy sami jak on? Ja sam mam piętnaście lat więc wiem jak to jest. A moze poprostu zapomnieliście jak to wy sie buntowaliście?


--------------------
..user posted image Moje kuly zararzom wasz ptasiatą grypom
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
moniczka
post 30.05.2004 17:08
Post #61 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 143
Dołączył: 26.02.2004

Płeć: Kobieta



Ale to jeszcze zalezy czy Harry jako Harry czy Harry jako ksiazka. Bo Harry jako postac nie jest przeze mnie lubiany. Jest wiele osob ktore lubie ale akurat Harry jest osoba dziwna i malo rozwinieta. Natomiast ksiazka ogolnie jest fantastyczna.


--------------------

trzaba wiedziec kiedy ze sceny zejsc
niepokonanym
wsrod tandety lsniac jak diament
byc zagadka ktorej nikt
nie zdarzy zgadnac nim minie czas

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Child
post 30.05.2004 19:38
Post #62 

leżący rybak


Grupa: czysta krew..
Postów: 7043
Dołączył: 26.11.2003

Płeć: Mężczyzna



QUOTE (moniczka @ 25.05.2004 19:56)
No wlasnie Vilanda. Rowling zrobila osobe [Pottera - dop. mój] ktora nic nie umie i musi sie o wszystko pytac i radzic innych.

szczerze mówiąc, to potter-bachor jest wynikiem tego, że w poprzednich częsciach wszystko mu się udawało [z pomocą czy nie, ale zawsze], więc teraz jest postacią alternatywną dla siebie. zamiast prostych, ciągniętych pod linijkę szczęsliwych momentow teraz jest trochę nagmatwania, złych decyzji, chaosu i książka przybiera na atrakcyjności.
bo tak była schematyczna: wakacje u chu... wujostwa -> Hogwart -> jakieś pogłoski o Valdku/Kimś Innym Niebezpiecznym przez cały rok -> seria mniej lub bardziej cieszących scen -> Valdek/KIN ujawnia się i zostaje pokonany przez Pottera -> Gryffindor wins -> spowrotem do wujostwa i kółeczko.
A tak, przez głupote i szczeniactwo HP mamy - coś innego, nieszablonowego - choćby śmierć Syriusza.


--------------------
user posted image
His power level... It's over ni-- oh, wait. It's only over seven thousand.

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
cedrik_diggory
post 30.05.2004 19:47
Post #63 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 36
Dołączył: 29.05.2004
Skąd: Mysłowice




QUOTE (Child of Bodom @ 30.05.2004 19:38)
QUOTE (moniczka @ 25.05.2004 19:56)
No wlasnie Vilanda. Rowling zrobila osobe [Pottera - dop. mój] ktora nic nie umie i musi sie o wszystko pytac i radzic innych.

szczerze mówiąc, to potter-bachor jest wynikiem tego, że w poprzednich częsciach wszystko mu się udawało [z pomocą czy nie, ale zawsze], więc teraz jest postacią alternatywną dla siebie. zamiast prostych, ciągniętych pod linijkę szczęsliwych momentow teraz jest trochę nagmatwania, złych decyzji, chaosu i książka przybiera na atrakcyjności.
bo tak była schematyczna: wakacje u chu... wujostwa -> Hogwart -> jakieś pogłoski o Valdku/Kimś Innym Niebezpiecznym przez cały rok -> seria mniej lub bardziej cieszących scen -> Valdek/KIN ujawnia się i zostaje pokonany przez Pottera -> Gryffindor wins -> spowrotem do wujostwa i kółeczko.
A tak, przez głupote i szczeniactwo HP mamy - coś innego, nieszablonowego - choćby śmierć Syriusza.

Zgadzam się z tobą.
Harryego poniosły emocje i wyobraźnia.
Może nie zachował się jak dorosły czarodziej czarodziej.gif , ale miał odwagę pobawić się śmierciożerkami ! dementi.gif
A co najważniejsze wyszedł cało i nie dał Voldkowi odczytać przepowiedni !!! draco.gif


--------------------
"Z daleka, gdzieś sponad jego głowy, napłynął piskliwy, zimny głos:
- Zabij niepotrzebnego.
Coś świsnęło i drugi głos zaskrzeczał w noc:
- Avada kedavra!
Harry miał zaciśnięte powieki, ale błysnęło przez nie zielone światło. Usłyszał, jak coś ciężkiego pada na ziemię tuż obok niego. Ból w czole osiągnął takie natężenie, że poczuł gwałtowne mdłości, a potem nagle ustąpił. Bojąc się tego, co zobaczy, otworzył piekące powieki.
Tuż obok niego leżał z rospostartymi ramionami Cedrik. Był martwy."

Pub TrZy MIOTŁY - REAKTYWACJA - Moja Super Stronka. ZZZapraszam. PO REAKTYWACJI.

Forum - REAKTYWACJA
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ronald
post 26.08.2005 12:31
Post #64 

Czarodziej


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 815
Dołączył: 26.08.2005
Skąd: stolec:/

Płeć: Mężczyzna



Dla mnie Harry Potter jest postacią z książki, która za każdym razem, gdy ją czytam pozwala mi się oderwać od szarej, nudnej rzeczywistości smile.gif .


--------------------
- A mugole...nie widzą nas?
- Mugole? Oni nie potrafią patrzeć...
- Nie, ale jak ich pokujesz widelcem to ich boli. Hahaha!


"Dopóki człowiek się śmieje, nie przegrał" Adrew Vachss
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
nowa
post 26.08.2005 16:29
Post #65 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 57
Dołączył: 06.08.2005
Skąd: z mamusi oczywiście:P




Dla mnie Harry jest po prostu głównym bohaterem moich ulubionych książek i tyle...
Nie znaczy dla mnie nic więcej. I chyba to nic dziwnego... dry.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Eowina
post 01.09.2005 15:53
Post #66 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 200
Dołączył: 09.03.2004
Skąd: Lublin




No cóż.Potter to taka ksiązka którą czytam kiedy jest mi smutno i mam doła. To takie miejsce do "ktorego moge uciec" i nie zajmowac sie swoimi problemami.

Natomiast nie mysle o tym caly czas i nie odliczam dni do polskiej premiery VI tomu. Teraz nie ma - trudno.Później będzie - fajnie,kupię i przeczytam. Ale po co az tak to przezywac ?

pozdrowionka smile.gif


--------------------
"Nie każdy bładzi,kto wędruje..." J.R.R Tolkien

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Oo.Motylczyca.oO
post 10.09.2005 15:12
Post #67 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 4
Dołączył: 10.09.2005




Jeśli chodzi o Harry'ego tak we własnej osobie to średnio go lubię...
Wolę Dracona biggrin.gif


--------------------
Łzy cicho rzeźbiąc duszę na kształt róży
Szlachetny zarys, który kocham tak
Lekko chłodziły pożar mojej twarzy
Kiedy śpiewałam ten pierwszy raz
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Lupek
post 10.09.2005 15:26
Post #68 

Forumowy Śmierciożerca


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 580
Dołączył: 08.07.2005

Płeć: Mężczyzna



QUOTE(Eowina @ 01.09.2005 16:53)
No cóż.Potter to taka ksiązka którą czytam kiedy jest mi smutno i mam doła. To takie miejsce do "ktorego moge uciec" i nie zajmowac sie swoimi problemami.

Natomiast nie mysle o tym caly czas i nie odliczam dni do polskiej premiery VI tomu. Teraz nie ma - trudno.Później będzie - fajnie,kupię i przeczytam. Ale po co az tak to przezywac ?

pozdrowionka smile.gif
*



Zgadza się !!! Zwłaszcza nie odliczają ci którzy przeczytali VI tom w wersji angielskiej (między innymi ja) tongue.gif .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Tenebris69
post 10.09.2005 18:43
Post #69 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 228
Dołączył: 05.10.2004




Albo ci co przeczytali pirata. biggrin.gif

Ja kiedyś na punkcie HP bardziej wariowałam. Teraz mniej. ^^
Książka jest niezła, orginalna i miło się ja czyta. Aczkolwiek 6 częśc mnie nieco zawiodła. W kazdym razie, póki co żyję opowiadaniami. laugh.gif

Z Harry'ego Pottera można dużo wycisnąć, wiele można powiedzieć i sporo dopisać. Dlatego jest taki popularny. Och, no i nie jest napisany jakoś specjalnie po mistrzowsku, więc można spokojnie pisać opowiadania. Np. ja w życiu nie odważyłabym się napisać opowiadania do WP. Za wysoka poprzeczka. Zresztą Władca ma to do siebie, że jest dobrze tak jak jest. I wszyscy są szczęsliwi.
A tu już widzimy...
Jo porobiła pary i już się czytelnicy dzielą na zwolenników tego czy innego związku...


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
nowa
post 11.09.2005 13:10
Post #70 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 57
Dołączył: 06.08.2005
Skąd: z mamusi oczywiście:P




Dla mnie jest to po prostu bohater książki, którą lubię czytać i tylę!!! tongue.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Xel
post 13.09.2005 19:39
Post #71 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 70
Dołączył: 15.08.2005




QUOTE(Lupek @ 10.09.2005 16:26)
QUOTE(Eowina @ 01.09.2005 16:53)
No cóż.Potter to taka ksiązka którą czytam kiedy jest mi smutno i mam doła. To takie miejsce do "ktorego moge uciec" i nie zajmowac sie swoimi problemami.

Natomiast nie mysle o tym caly czas i nie odliczam dni do polskiej premiery VI tomu. Teraz nie ma - trudno.Później będzie - fajnie,kupię i przeczytam. Ale po co az tak to przezywac ?

pozdrowionka smile.gif
*



Zgadza się !!! Zwłaszcza nie odliczają ci którzy przeczytali VI tom w wersji angielskiej (między innymi ja) tongue.gif .
*



Eeee ja tam odliczam. tongue.gif Ale jesli chodzi o 7 tom to chocby w orginale kosztowal 150zl to kupie bo mam dosc dowiadywania sie fabuly przed przeczytaniem. Naczy narazie dowiedzialem sie tylko przez przypadek o jednej parze i jednej w sumie malo istotnej rzeczy. Ale juz mnie kumpel denerwuje i wyskakuje mi z tekstami ze cos tam przeczytal i ze ktos tam umrze albo ten i ten jest ksieciem. Ma fuksa ze jak narazie wiem ze to jego wymysly ale jak mi tak wypali i cos mi zdradzi to chyba go udusze... dry.gif a do premiery jeszcze tyle czasu. No chyba ze caly czas bedzie podawal sprzeczne inf. i bedzie mieszal zebym nie byl pewny tongue.gif Nie no 7 tom czytam rowno z premiera i chocby nie wiem jak trudnym jezykiem byl napisany (no jakby JO cos sie odwidzialo tongue.gif IV tom idzie mi wolniej niz po poslku ale calkiem niezle) to bede slenczal ze slownikami. smile.gif

EDIT:A wlasnie, Nowa juz nie wnikam w to ze sie powtarzasz ale usunelabys chociaz 2 takie same posty co ?

Ten post był edytowany przez Xel: 14.09.2005 19:38


--------------------
Członek "The Marauders" - fanklubu Huncwotów
user posted image
Jacy są ludzie takie są ich marzenia...
Only solution is a mental revolution...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ahmed
post 13.09.2005 19:55
Post #72 

The Fallen


Grupa: czysta krew..
Postów: 2027
Dołączył: 16.07.2005
Skąd: 20eme arrondissement de Paris

Płeć: Mężczyzna



HP jest dla mnie odskocznią od rzeczywistości raz na 2 lata, niegdyś fascynacją i pasją, dziś jednym z wielu zainteresowań... Przyjemnie się czyta, potem zastanawiam się jak JKR rozwiąże te wszsytkie zagadki, jednak nie doszukuje się w tej książce głębszego sensu. jest to dla mnie lekka i miła lektura.


--------------------
w nocy spać i grzecznym być za dnia.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
BlackOmen
post 14.09.2005 20:00
Post #73 

Animag


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1526
Dołączył: 29.05.2004
Skąd: 4chan.org

Płeć: Mężczyzna



Potter? Tylko do zabijania nudy. Zawsze mozna rpzeczytac i zawyzyc statystyki jezeli idzie o czytanie ksiazek czyt. lektur nieobowiazkowych



--------------------
user posted image
"Czy świat bardzo się zmieni, gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy, wkurwieni?"
Jonasz Kofta
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Anita
post 14.09.2005 21:44
Post #74 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 88
Dołączył: 13.05.2004
Skąd: (z)myślona




Na początku fascynacja, faktycznie. A potem? Nie czytałam tych książek po dziesięć razy, na oderwanie od świata mam przezabawną i życiową Chmielewską.
A HP? Ani to lektura życia, ani jakaś specjalna pasja... Mam czasami wrażenia, że to czytanie fan fiction i, jak ktoś tu kiedyś napisał, "ta grupa ludzi, która roztrząsa po kolei każdą z dwóch tysięcy stron" spowodowały, że nie zapomniałam o "Harrym". Bo mnie się fascynacja nim trzyma przez trzy dni od przeczytania. Potem mija. Są inne książki. Na HP świat się nie kończy.

zaraz wejdę w moralizatorstwo, więc przerywam smile.gif


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
moniczka
post 17.09.2005 17:41
Post #75 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 143
Dołączył: 26.02.2004

Płeć: Kobieta



Dla niektórych to jest coś wiecej niz ksiazka


--------------------

trzaba wiedziec kiedy ze sceny zejsc
niepokonanym
wsrod tandety lsniac jak diament
byc zagadka ktorej nikt
nie zdarzy zgadnac nim minie czas

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

4 Strony < 1 2 3 4 >
Closed TopicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 28.04.2024 18:26