Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Spowiedź, Tłumaczenie, one-shot

Roma
post 21.08.2006 21:28
Post #1 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 33
Dołączył: 09.04.2005
Skąd: K-K




Dawno nie tłumaczyłam.... Oj dawno, nie mam bety więc wychwycone błędy będę starała się poprawić smile.gif

Spowiedź

Autor: MuggleMunkey
Tłumacz: Roma
Oryginał: http://fanfiction.mugglenet.com/viewstory.php?sid=56453


Draco patrzył na czysty pergamin leżący na stole. W prawej dłoni trzymał pióro, a świeżo otwartą butelkę atramentu w lewej. Zanurzył końcówkę pióra w butelce po raz czwarty w przeciągu pół godziny.

- Dlaczego to robię? – Sapnął, odgarniając ręką swoje jasne włosy do tyłu.

Próbował sobie przypomnieć co tutaj robi, w pokoju wspólnym Slytherinu zupełnie sam, w czasie, gdy cała reszta była na zewnątrz korzystając ze słonecznego sobotniego popołudnia. Rozkazał nawet żeby, Crabbe i Goyle zostawili go samego.

- Oj, Draco myślałem, że chcesz dzisiaj rzucić w Weasleya jakimś przekleństwem. – Burknął Crabbe.

- Zmieniłem zdanie.

- Ale za niedługo zacznie się lunch...

- Nie możecie mnie po prostu zostawić w spokoju?

- Więc, znajdź nas, gdy skończysz to, czymkolwiek to jest.

- Dobra, ale przestańcie mi już przeszkadzać!

- Ale co jeśli-

- Powiedziałem, że chcę być sam i mieć święty spokój! – Sarknął Draco. Podszedł do nich i wypchnął za drzwi, zamykając je z trzaskiem.

Ale dlaczego tak bardzo chciał zostać sam?

Chciał po prostu napisać list. Nie robił niczego, co naprawdę chciałby ukryć, ale było to dla niego ważne.

Ale co powinienem napisać?

Chciał napisać o tej sekundzie, w której ją zobaczył po raz pierwszy cztery lata temu, jak był nią zafascynowany, jak wszystko, co miało z nią związek było interesujące i zawiłe, jak kochał to mrowienie przeszywające jego ciało za każdym razem, gdy na niego spojrzała, nawet, jeśli było ono pełne zdegustowania i furii, jak proste słowa wypływające z jej małych ust mogą znaczyć tak wiele, jak staje w obronie tego, w co wierzy…

Jak on jej nienawidził.

Draco ścisnął butelkę ze złości. Starając się uspokoić, położył atrament z powrotem na stole i próbował zapamiętać powody, dla których pisze ten list - chciał wyrzucić z siebie wszystkie myśli i uczucia, nawiedzające go za każdym razem, gdy widział ją, śmiejącą się ze swoimi przyjaciółmi. Nie wiedział jak zrobić to osobiście, ponieważ był pewny, że nie wysłuchałaby by go, nie ważne jak bardzo byłby szczery. To było najlepsze wyjście. Zdecydował uwolnić uczucia i myśli, które ukrywał w sobie przez lata. To był niebezpieczny wybór, gdyż nie wiedział, jaki będzie tego rezultat, ale nieważne czy będzie zły, czy dobry, podjął ryzyko.

Czy to go uwolni? Czy będzie w stanie żyć ze sobą, mężczyzną dumnym, którym był od urodzenia i zarówno daremnym tchórzem? Czy to pogorszy jego sytuacje? Czy go znienawidzi? Zapewne już to robi, a może znienawidzi go jeszcze bardziej?

Podczas myślenia o tym odruchowo przesunął lewą rękę w kierunku butelki atramentu, wywracając ją, w wyniku, czego czarny atrament zalał ostatni, czysty pergamin.

- Cholera! – Warknął. Zgniótł poplamiony papier w kulkę i wyrzucił do kosza.

Oparł czoło o krawędź stołu. Zirytowany, oddychał ciężko, czuł się pokonany jak nigdy dotąd.

Jak mógł pozwolić sobie na coś takiego? Jak mógł pozwolić na to, aby uczucia skierowane do niej pochłonęły go? Jest silniejszy od nich, wiedział to. On jest Draco Malfoy: syn Lucjusza Malfoya, duma Slytherinu, czystokrwisty czarodziej, a związanie się z kimś takim jak ona byłoby hańbą. Najważniejszą częścią bycia Malfoyem było posiadanie swojej godności i to uczucie, to głupie, młodzieńcze zauroczenie mogło ją zniszczyć.

Ale dlaczego? Dlaczego nie mógł pozwolić mu się po prostu rozwinąć? Więc dlaczego nawet, gdy znał konsekwencje, ona nadal odwiedzała go w snach? Dlaczego każda kpina, każdy lekceważący komentarz, którym ją obraził, wracał i dręczył go? Dlaczego świadomość, że doprowadza ją do wściekłości, sprawia okropne uczucie w żołądku? Mimo wszystko, dlaczego nadal ją rani? Uśmiechając się lodowato na widok jej cierpienia, mimo że naprawdę pod bezlitosną maską on również cierpi.

Lewa ręka, Draco zacisnęła się w pięść; trzęsła się ze złości jak zawsze, gdy o tym myślał. Nienawidził swojego charakteru w tym momencie: był taki sam jak szlamy, mieszańcy i miłośnicy mugoli, których nauczony był nienawidzić. Jego głowa nadal spoczywała na stole, a prawym ramieniem zasłaniał odsłoniętą cześć twarzy, jakby chciał ukryć swoją hańbę.

Podniósł głowę ze stołu. Wstał z krzesła na którym siedział przez około godzinę, aby przynieść ze swojej torby nową rolkę pergaminu. Kiedy go znalazł, z powrotem usiadł na krześle, położył papier na biurku, zanurzył końcówkę swojego pióra w atramencie i zaczął pisać.

Jego ręka poruszała się szybko, a czarny atrament na pergaminie zaczął układać się w słowa. Nie miał pojęcia, co pisze; jego ręka poruszała się jak zaczarowana. Nie myślał o niczym innym, tylko o niej, a jego serce zdawało się wiedzieć, co napisać. Pisał tak długo, dopóki nie został tylko skrawek miejsca w lewym dolnym rogu. W końcu, z ciężkim sercem zakończył:

Twój,
Draco Malfoy


Wziął kopertę i ostrożnie włożył list do środka. Kiedy pisał imię dziewczyny, poczuł przypływ emocji- nagły impuls, żeby wyrzucić ten list do kominka i spalić. Westchnął; rezygnując z oddania go jej, ponieważ było za dużo problemów, którym nie był jeszcze w stanie stawić czoła i schował kopertę do kieszeni. Spali go. Musi. To i tak na nic. W głębi siebie wiedział, że taka mała spowiedź dużo nie da. Nic, co mógłby zrobić lub powiedzieć, nigdy nie zmieni jej zdania o nim. Więc spali go nad jeziorem. Oczywiście, zaraz po tym jak zaczaruje miotłę Rona Weasleya na mecz Quidditcha Gryffindor contra Ravenclaw.

Gdy Draco opuścił pokój wspólny w poszukiwaniu swoich głupkowatych kumpli, wpadł na osóbkę o stopę niższą od niego, prawie ją przewracając.

- Uważaj. – Powiedział chłodno. – A co ty tak w ogóle robisz w lochach?

Ginny obróciła się do niego, a jej twarz przybrała różany kolor, gdy wyjąkała:
- Ja po prostu idę um… a tak w ogóle to, co cię to obchodzi?

- Nie mam na to czasu, muszę iść. – Draco pośpiesznie odszedł i zwolnił dopiero, gdy była poza zasięgiem wzroku.

Ginny zobaczyła kopertę leżącą na podłodze. Myśląc, że wypadła podczas zderzenia, podniosła ją i chciała podać Malfoyowi, ale on był już za rogiem.

- Hej, Malfoy! Upuściłeś swoją... - Zrobiła pauzę żeby przeczytać imię na kopercie napisane czarnym atramentem i zaniemówiła. Była zaadresowana do niej.

Ten post był edytowany przez Roma: 22.08.2006 17:06


--------------------
Kiedy już wszędzie mało mnie będzie...
musisz wiedzieć,
że by przeżyć taką chwilę
warto czekać wiek.

[ *** ]
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
rhiamona
post 21.08.2006 23:31
Post #2 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 177
Dołączył: 12.08.2006
Skąd: Z kapusty :D

Płeć: Kobieta



hmm.. i co ja mam Ci powiedzieć? Dziwne uczucia mną targają. Z jednej strony styl jakiś taki nieporadny, niezgrabny. W pewnym momęcie odechciało mi się czytać ale dobrnełam do końca... przekonana ze to kolejny fick HG/DM a tu.. Ginny. I właśnie to mi sie spodobało. Zaskakujące zakończenie.
Pozdrawiam
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
SilverMoon
post 22.08.2006 01:47
Post #3 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 9
Dołączył: 20.08.2006
Skąd: sie wzielam na tym swiecie?

Płeć: Kobieta



Fajne zakonczenie smile.gif takie niespodziewane. Gratuluje biggrin.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ailith
post 31.08.2006 18:40
Post #4 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 77
Dołączył: 01.08.2006

Płeć: Kobieta



Ciekawy fic, świetnie przetłumaczony... no cóż... zakończenie trochę zaskakujące, ale nie bardzo. Szkoda tylko, że Autorka nie podała treści listu. Ciekawe co Draco mógł też tam napisać? Pozdrawiam Tłumaczkę. smile.gif


--------------------
"Experience is the name everyone gives to their mistakes."

"A friend is someone who will bail you out of jail, but your best friend is the one sitting next to you saying "that was f***ing awesome" (- J-Dub)

"Stand up for what you believe in, even if it means standing alone."
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Fauna
post 31.08.2006 22:14
Post #5 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 80
Dołączył: 13.02.2004




Tytuł wywołał we mnie nadzieję na coś strasznie ambitnego, więc troche się zawiodłam, że jest tu "tylko" wątek romantyczny, tym bardziej że byłam pewna, ze dotyczy parringu DM/HG. Zakończenie trochę podbudowało jego wartość wink2.gif Ale więcej nie ma mocnych punktów. Może, gdyby zrobic z tego cos dłuższego wyszłoby fajne opowiadanie... Pozdrawiam smile.gif


--------------------
"Połowy z was nie poznałem i w połowie tak dobrze jak bym chciał. A mniej niż połowę chciałbym znać choć w połowie tak dobrze jak na to zasługują."
/Bilbo Baggins/

(\__/) This is Bunny. Copy Bunny into
(O.o ) your signature to help him
(> < ) on his way to world domination
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hermionciaa
post 01.09.2006 18:56
Post #6 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 28
Dołączył: 22.08.2004
Skąd: Nie wie nikt

Płeć: Kobieta



Takie trochę szybkie, nawet nie można było się porządnie rozsmakować w tym tekście... Jednak podobało mi się, zgrabne tłumaczenie, chociaż czasem zdarzały się zgrzyty ("siedział przez około godzinę" - np. to wyrażenie mi podpadło) no i jedna moich ulubionych par wink2.gif Tak jak moja poprzedniczka takze miałam nadzieję na coś głębszego...

Pozdrawiam


--------------------
user posted imageuser posted image

"- Estelu! Estelu! - krzyknęła, Aragorn zaś ujął jej rękę, ucałował ją i zasnął. Twarz jego zajaśniała niezwykłą pięknością, tak że wszyscy, którzy weszli potem do Domu Królów, patrzyli na niego z podziwem, ujrzeli bowiem Aragorna w uroku młodości i w sile męskich lat, a zarazem w pełni mądrości i w majestacie sędziwego wieku. Długo spoczywał tak i widzieli w nim obraz chwały królów ludzkich w nieprzyćmionym blasku, jak o poranku świata."

J.R.R. Tolkien, Władca Pierścieni: Powrót Króla, Dodatek A

Wejdź, jeżeli sądzisz, że jesteś osobą o silnych nerwach...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Kara
post 08.09.2006 17:59
Post #7 

Absolwent Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 666
Dołączył: 12.11.2005
Skąd: 3miasto

Płeć: Kobieta



Przetłumaczone nieźli... W miarę zgrabnie... co do samej treści zaskakujące też spodziewałam sie kolejnego HG/DM


--------------------
Luke I'm your father!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Kasia1551
post 03.12.2006 19:38
Post #8 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 29
Dołączył: 24.06.2006

Płeć: Kobieta



Całkiem ładne opowiadanie, zgrabnie przetłumaczone. Napisane zgrabnym, lekkim i przyjemnym stylem, co sprawiło, że ff przeczytałam z przyjemnością.
Mam pewne wątpliwości co do kanoniczności Dracona, ale w tym opowiadaniu mi to nie przeszkadzało.
Oby więcej takich ładnych tłumaczeń.
Pozdrawiam
Kasia
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Josephine
post 16.12.2006 21:30
Post #9 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 49
Dołączył: 01.12.2006
Skąd: Z piekła rodem...

Płeć: Kobieta



Świetne smile.gif Nie spodziewałam sie takiego zakończenia...


--------------------
Nie należy sądzić, że diabeł kusi jedynie ludzi genialnych. Gardzi zapewne głupcami, ale nie lekceważy ich pomocy. Przeciwnie, pokłada w nich wielkie nadzieje.

[ Charles Baudelaire ]

http://s10.bitefight.pl/c.php?uid=73129
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Rosssa
post 26.01.2007 00:40
Post #10 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 205
Dołączył: 25.09.2006
Skąd: City centre

Płeć: Kobieta



Cóż...Bardzo dobrze Ci wychodzi tłumaczenie, przynajmniej mi się tak wydaje. Zauważyłam, że lubisz tłumaczyć ficki tam gdzie są poruszane osobiste myśli i uczucia. A to nie takie proste turned.gif Tobie się jednak udaje wink2.gif Życzę weny i kolejnych udanych tłumaczeń wink2.gif


--------------------
Love - devotion
Feeling - emotion

Don't be afraid to be weak
Don't be too proud to be strong
Just look into your heart my friend
That will be the return to yourself
The return to innocence.

If you want, then start to laugh
If you must, then start to cry
Be yourself don't hide
Just believe in destiny.

Don't care what people say
Just follow your own way
Don't give up and use the chance
To return to innocence.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Annik Black
post 27.02.2007 00:39
Post #11 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 64
Dołączył: 02.11.2005
Skąd: Wrocław

Płeć: Kobieta



Świetne! Cóż nie spodziewałam się że Draco pisze do Ginny... byłam przekonana że to DM/HG... no cóż lubię zaskakujące zaskoczenia! A co do tłumaczenia... gratuluję wybrania właśnie takiego ff-a! Tłumacz dalej bo dobrze ci to idzie (choć w pewnym momencie się zagmatwałam, ale nie wiem czy to twoja wina, czy autorki tongue.gif) Opowiadanko nawet mi się podobało (ale najbardziej zakończenie, oczywiście biggrin.gif)


--------------------
"There is no good and evil, there is only power... and those too weak to seek it."
"Died rather than betray your friends."
"Voldemort... is my past, present and future...

Nieruchomości - znam się na tym :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 25.04.2024 01:23