Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

3 Strony < 1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Pomoc, Czyli dobrego pomysłu reaktywacja :)

kubik
post 30.11.2003 15:03
Post #26 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1449
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Mężczyzna



I co jam robic??? Usunąc. Eee nie może komus się przyda tongue.gif


Gdzie jest ten zeszyt... A jest!
Prace dzielisz na 3 częsci:
- przedstawiasz czytelnikom skład ekipy. Czyli kto jest directorem kto script writerem i oczywiście aktorów. Mozesz napomsknąć o wczesniejszych filmach ekipy.
- opis filmu. Tylko bez spojlerów. Cos tam, gdzies tam. ktos tam, kogos tam.
- i najważniejsze właściwa recenzja. Gdzie go widziałaś. Czy ci się podobał. Prace aktorów [docinki osobiste nie mile widziane hehe], dzwiek, muzyka. Kieruj się kategoriami oskarów.
- na koncu piszesz, że polecasz albo żeby widzowie omijali kino szerokim łukiem

Ten post był edytowany przez kubik: 30.11.2003 15:04


--------------------
...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Khamul
post 30.11.2003 15:59
Post #27 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 198
Dołączył: 27.11.2003
Skąd: Skwierzyna (13267 mieszkańców)




A czy ktoś mógłby mi pomóc z fizyki? Jestem z niej zupełnie zielony, a muszę znaleźć i opisać najsłynniejszych fizyków. Pomocy!


--------------------
user posted image

Tu cząstkę swą zostawiłem: TW1 | TW2 | bree | hmpge | fantasy frm | quiz | kal-form | twfrm | txt-hitria | lord-tolk | bg-nd | tor-tplta | lynkz | lppl |
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kubik
post 30.11.2003 16:18
Post #28 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1449
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Mężczyzna



Ech to boli oj boli
tu
i tu


--------------------
...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Brenda
post 09.12.2003 16:23
Post #29 

realistka


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 288
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: z czocha (:




ja mam do napisania prace na konkurs z polskiego..

temat "moje sukcesy, moje porażki" - nie mam zadnego pomysłu kompletnie, ani cholera czasu, a jak nie napisze, to dostane 1, opieprz i obnizone zachowanie. (jak ja kocham moja polonistke.) ma ktos jakis pomysł, jakby to moglo wygladac?


--------------------
Nie wierzę w to, że koniec nadejdzie
Nie wierzę w to, że coś rozumiem
Nie wierzę w to, że kochać umiem...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Edyta
post 09.12.2003 17:32
Post #30 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 136
Dołączył: 25.07.2003




Dobra, może ktoś z szanownych forumowiczów ma pomysł na opowiadanie, które muszę napisać na historię:
Taki mniej więcej temat: "Z perspektywy dowolnej postaci przedstaw sytuację polityczną i życie codzienne w starożytnym Rzymie u schyłku republiki"
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Draco
post 09.12.2003 17:39
Post #31 

Prefekt


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 346
Dołączył: 02.04.2003
Skąd: Kraków

Płeć: Mężczyzna



QUOTE (Khamul @ 30-11-2003 15:59)
A czy ktoś mógłby mi pomóc z fizyki? Jestem z niej zupełnie zielony, a muszę znaleźć i opisać najsłynniejszych fizyków. Pomocy!

A co ma sama fizyka do fizyków? Naukowcy to naukowcy, przy ich biografii, nie potrzebna jest Ci wiedza fizyczna.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
loonatyk
post 12.12.2003 20:23
Post #32 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 146
Dołączył: 14.05.2003
Skąd: z manhattanu




QUOTE (Edyta @ 09-12-2003 17:32)
Dobra, może ktoś z szanownych forumowiczów ma pomysł na opowiadanie, które muszę napisać na historię:
Taki mniej więcej temat: "Z perspektywy dowolnej postaci przedstaw sytuację polityczną i życie codzienne w starożytnym Rzymie u schyłku republiki"

Możesz opisać sytuacje za czasów Nerona. Oczywiście będziesz musiała przedstawić chrześcijan w złym świetle, co do sytuacji politycznej... hmmm, brakuje mi tu wiedzy historycznej z tych czasów. Zawsze jakiś pomysł Ci dałem, podrążysz dalej i praca z głowy czarodziej.gif


--------------------
yesterday i woke up sucking a lemon
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Kira
post 12.12.2003 22:04
Post #33 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1312
Dołączył: 15.05.2003
Skąd: Roma, Italia!

Płeć: Kobieta



ja mam pytanie do ogółu. jeśli ktoś wie, to niech napisze ;P
mówi się 'bogiem a prawdą' czy [U]między[I] bogiem a prawdą'? osobiście jestem bliższa tej pierwszej opcji, ale często słyszę, że ludzie mówią 'między...'. ktoś wie może?


--------------------
ogni giorno sempre faccio qualche lotta
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Neonai
post 12.12.2003 22:06
Post #34 

Jolene


Grupa: czysta krew..
Postów: 3818
Dołączył: 20.10.2003
Skąd: z nizin.

Płeć: Kobieta



mowi sie 'miedzy Bogiem a prawda'....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Eva
post 13.12.2003 15:57
Post #35 

nocturnal


Grupa: czysta krew..
Postów: 5438
Dołączył: 10.04.2003
Skąd: Poznań, miasto doznań.

Płeć: Kobieta



No to teraz ja potrzebuje pomocy.

Muszę zrobić na wychowawczą lekcję o subkulturach. Moglibyscie mi pomoc jakos skompletowac te subkultury wraz z malymi opisami?


--------------------
“You may be as vicious about me as you please. You will only do me justice."

deviantART
last.fm
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Aniacoolerka
post 13.12.2003 17:12
Post #36 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 20
Dołączył: 31.07.2003
Skąd: Katowice




TU masz troche informacji i Mendelejewie. Może nie za dużo, ale zawsze coś.


--------------------
"This is my December
This is my time of the year
This is my December
This is all so clear

This is my December
This is my snow covered home
This is my December
This is me alone"


Linkin Park - My December

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Neonai
post 13.12.2003 17:16
Post #37 

Jolene


Grupa: czysta krew..
Postów: 3818
Dołączył: 20.10.2003
Skąd: z nizin.

Płeć: Kobieta



A tu i tu o Archimedesie
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Egwadien
post 13.12.2003 17:26
Post #38 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 234
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Szare Góry

Płeć: Kobieta



info o subkulturach poszukaj w jakiejs wyszukiwarce, choc roznie subkultury sa pojmowane... np: Tu... ?


--------------------
z podpisów pod postami:
"Elfy powinny się nauczyć żyć w symbiozie z toporem w dupie!"
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Girl of Gryffindor
post 15.12.2003 18:12
Post #39 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 38
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Mężczyzna



Mam napisac essay z historii na temat Ariela Sharona. To ejst w ramach cwiczenia i mam wybrac czy go przedstawiac w swietle pozytywnym czy negatywnym, ale wtedy musze pokazywac tylko ta jedna strone, byc kompletnie nie obiektywna i "slepa" na fakty zaprzeczajace mopim argumentom.
Wydaje mi sie, ze latwiej bedzie napisac przeciwko Sharonowi, bo on byl winien tylu morderstw Palestyńczykow.. No ale wciaz, troche brakuje mi faktow, a w necie wyskakuja mi glownie ostatnie wydarzenia z jego udzialem (mi potrzebne sa takze takie troche strasze).
Moglby mi ktos pomoc zebrac jakies argumenty przeciwko Sharonowi, albo dac mi jakies linki o nim w necie?
Byklabym bardzo zobowiazana:))
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Neonai
post 15.12.2003 18:26
Post #40 

Jolene


Grupa: czysta krew..
Postów: 3818
Dołączył: 20.10.2003
Skąd: z nizin.

Płeć: Kobieta



proszę..z tego co looknelam to jest troche starszych wiadomosci..
ja natomiast potrzebuje o Wałęsie jak najwiecej =P

Edit: z tym ze moze znacie jakies stronki takie ciekawsze o nim, bo takie podstawowe wiadomosci potrafie znalezc sama, ale moze cos oryginalnego...z gory dzieki.

Ten post był edytowany przez Neonai: 15.12.2003 18:27
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
avalanche
post 15.12.2003 20:17
Post #41 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1391
Dołączył: 11.04.2003
Skąd: Mementium Morium

Płeć: Kobieta



QUOTE (Elvaralinde @ 13-12-2003 15:57)
No to teraz ja potrzebuje pomocy.

Muszę zrobić na wychowawczą lekcję o subkulturach. Moglibyscie mi pomoc jakos skompletowac te subkultury wraz z malymi opisami?

TU jest fajna stronka o subkulturach ^^ - b.ciekawa i treściwa (ale trafilas ^^ bo wlasnie ja tez szukalam o tym ostatnio ^^)

TU - opisane w bardzo obszerny sposób, ale jak masz czas to możesz przeczytać

TU - tej nie komentuje bo jeszcze sie z nia nie zapoznalam XD

TU - biblioteka anarchisty, dosc szeroko objasnione

TU - troche o blokersach





--------------------
"Oznaką inteligencji najwyższej klasy jest zdolność do uznawania dwóch przeciwstawnych idei jednocześnie."
F. Scott Fitzgerald
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
avalanche
post 15.12.2003 20:48
Post #42 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1391
Dołączył: 11.04.2003
Skąd: Mementium Morium

Płeć: Kobieta



QUOTE (Girl of Gryffindor @ 15-12-2003 18:12)
Mam napisac essay z historii na temat Ariela Sharona. To ejst w ramach cwiczenia i mam wybrac czy go przedstawiac w swietle pozytywnym czy negatywnym, ale wtedy musze pokazywac tylko ta jedna strone, byc kompletnie nie obiektywna i "slepa" na fakty zaprzeczajace mopim argumentom.
Wydaje mi sie, ze latwiej bedzie napisac przeciwko Sharonowi, bo on byl winien tylu morderstw Palestyńczykow.. No ale wciaz, troche brakuje mi faktow, a w necie wyskakuja mi glownie ostatnie wydarzenia z jego udzialem (mi potrzebne sa takze takie troche strasze).
Moglby mi ktos pomoc zebrac jakies argumenty przeciwko Sharonowi, albo dac mi jakies linki o nim w necie?
Byklabym bardzo zobowiazana:))

dzisiaj mam dużo czasu ^^ moge pomóc, a więc:

TU - o Sharonie w skrócie, jego kariera poltyczna itpe

TU - kunflikt palestyńsko-izraelski, zajrzyj moze na : Ethos kontra ethos (troche nizej przejdz w dol i bedzie ^^) - ogolnie mysle ze warto tu sie zapoznac o co chodzi w tym konflikcie, jakie wydarzenia wazne sa, jak je widza obie strony - to moze pomoc w przedstawieniu sylwetki Sharona -pozwoli ci ocenic go

TU -dosc dużo o nim, w formie troche biografii, ale może się moim zdaniem przydać

TU - cos w formie dyskusji, ale niewiele jest tego...i nie wiem czy ci cos pomoze ale zobacz...

Ariel Szaron – sylwetka

zrodlo --> news.onet.pl



Ariel Szaron w dniu zwycięskich wyborów/AFP



Nowego premiera Izraela Palestyńczycy nienawidzą. Nazywają go Rzeźnikiem. Pamiętają, że kierując operacją w Libanie w 1982 r., pozwolił na masakrę cywilów w obozach dla uchodźców. Latem tego roku wizytą na Wzgórzu Świątynnym sprowokował trwające do dziś zamieszki. Izraelczycy, którzy nazywają Szarona Buldożerem, swoim wyborem pokazali jednak, że chcą twardej politki wobec Palestyńczyków.



Ariel Szaron urodził się w 1928 roku, na terenie brytyjskiego mandatu Ligi Narodów w Palestynie. W latach 1948-49, w czasie formowania się współczesnego państwa Izrael, Szaron jako młody chłopak był członkiem podziemnej organizacji zbrojnej, Hagana, która w momencie proklamacji Izraela stała się zalążkiem przyszłej armii.



Młody i zdolny żołnierz szybko zwrócił na siebie uwagę dowódców i dzięki zasługom w czasie wojen arabsko-izraelskich z lat 1948-49 i 1956-57 szybko wspiął się na szczyty kariery wojskowej. Podczas wojny sześciodniowej (1967) Szaron pełnił już funkcję generała brygadiera i walnie przyczynił się do aneksji wschodniej części Jerozolimy i Strefy Gazy. Po 1967 roku Palestyńczycy widzieli w nim najbardziej znienawidzonego wroga.



Początek kariery politycznej Szarona datuje się na 1977 rok, kiedy po raz pierwszy został wybrany do izraelskiego parlamentu, Knesetu. Znany taktyk wojskowy szybko zyskał uznanie jako urzędnik państwowy. W latach 1977-81 sprawował funkcję ministra rolnictwa, podczas następnej kadencji Knesetu wybrano go już na stanowisko ministra obrony. Kariera ministra załamała się po niefortunnej decyzji wysłania wojsk Izraela na tereny południowego Libanu, gdzie znajdowały się obozy uchodźców palestyńskich. Wojska, które spowodowały zaprzestanie ataków OWP na Izrael, przyczyniły się również do sparaliżowania funkcjonowania aparatu władzy w Libanie. Sytuację tę wykorzystali miejscowi chrześcijanie, którzy w obozach uchodźców dokonali masakry ludności palestyńskiej. Trybunał Izraela uznał Szarona odpowiedzialnym za dopuszczenie do takiej sytuacji.



Z politycznego niebytu Szaron wydostał się dzięki związaniu się z prawicową partią Likud. W latach 1984-96 w czasie rządów Likudu mianowano go kolejno na funkcje ministra przemysłu (1984-90), budownictwa (1990-92) i narodowej infrastruktury (1996-9. W 1998 wielką burzę wywołała decyzja ówczesnego premiera Izraela i szefa Likudu Benjamina Netanyahu, który ponownie powołał Szarona na stanowisko ministra obrony. Sprzeciw opinii publicznej Netanyahu kwitował zdaniem, że to najlepszy człowiek do pełnienia tej roli. Drogi Szarona i Netanyahu rozeszły się w 1999 roku, gdy stanęli przeciwko sobie w wyborach na nowego szefa Likudu. Zwycięsko z potyczki wyszedł Ariel Szaron i to on został przeciwnikiem Ehuda Baraka w walce o stanowisko premiera kraju.



We wrześniu ubiegłego roku Szaron pojawił się na Wzgórzu Świątynnym w Jerozolimie. Palestyńczycy uznali to za obelgę. Zaczęły się zamieszki, wkrótce przekształcone w nowe powstanie i grzebiące szanse na pokój, do którego zmierzał poprzedni premier Izraela. - to ci skopiowalam z tej stronki (forum) tutaj


--------------------
"Oznaką inteligencji najwyższej klasy jest zdolność do uznawania dwóch przeciwstawnych idei jednocześnie."
F. Scott Fitzgerald
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Neonai
post 17.12.2003 21:58
Post #43 

Jolene


Grupa: czysta krew..
Postów: 3818
Dołączył: 20.10.2003
Skąd: z nizin.

Płeć: Kobieta



Nie znacie może jakichs linków gdzie znajdowałyby się przemówienia Lecha Wałęsy?? Szczegolnie zalezy mi na przemowieniach z okresu strajkow w stoczni, ale moga byc tesh inne. Potrzebne na gwałt ! Z gory dzieki.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kubik
post 17.12.2003 22:14
Post #44 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1449
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Mężczyzna





--------------------
...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kelyy
post 30.12.2003 19:32
Post #45 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 202
Dołączył: 23.04.2003
Skąd: Jelenia Góra




słuchajcie mam problem, już od dłuższego czasu nie mogę korzystać z gadugadu, bo cały czas wyskakuje mi błąd połączenia 602 i nie wiem o co chodzi, bo w ustawieniach połączenia zawsze zaznaczałam, że łącze sie za pomoca modemu i połączenie bez proxy, ale mimo to nie moige soie połączyći tak samo jest z tlenem, czy któś wie o co chodzi?


--------------------
Z miłością jest jak z gruszką. Gruszka jest słodka i ma kształt. Spróbujmy zdefiniować kształt gruszki.
Jaskier, "Czas Pogardy"
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Khamul
post 21.02.2004 17:52
Post #46 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 198
Dołączył: 27.11.2003
Skąd: Skwierzyna (13267 mieszkańców)




Witam,

Potrzebuje informacje na temat:

"Wynalazcy w dziedzinie polskiej motoryzacji:.

Nie ukrywam, potrzebuje jak najszybciej, we wtorek musze oddac opracowanie,


--------------------
user posted image

Tu cząstkę swą zostawiłem: TW1 | TW2 | bree | hmpge | fantasy frm | quiz | kal-form | twfrm | txt-hitria | lord-tolk | bg-nd | tor-tplta | lynkz | lppl |
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Mellisa
post 15.05.2004 20:05
Post #47 

Czarodziej


Grupa: fikcyjnie głodni
Postów: 911
Dołączył: 29.06.2003
Skąd: gd

Płeć: Mężczyzna



odswierzylam ten temat, bo potrzebuje pomocy...

czy wytlumaczylby mi ktos ogólnie kondensatory?
mam w poniedzialek sprawdzian z fizyki, a nie bylam na zadnej lekcji z tego tematu...

Bylabym wdzieczna


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
mroffka
post 15.05.2004 22:12
Post #48 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 111
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: tam ,gdzie rosną poziomki

Płeć: Kobieta



a ja mam takie offtopicowe pytanie do ludzi z 2 klasy gim smile.gif
Co Wy robicie na lekcjach techniki??
Bo ja mam takie "ciekawe" tematy ze cała klasa śpi na lekcjach.
Np. niedawno braliśmy "co to jest świetlówka" albo "jak działa żarówka", "jak dziala zmywarka do naczyń" itp. to jest takie strasznie nudne...
Po co wogóle nas tego uczą?? Moim marzeniem naprawde nie jest zostać elektrykiem a bez tego i tak wiem jak działają urządzenia w kuchni. Obrzydzają mi tylko jedzenie ucząc o jakichś falach oświetlających jedzenie w mikrofalówce ^^

Ten post był edytowany przez mroffka: 15.05.2004 22:21


--------------------
Członkini KLL
Gryfonka

Boisz się śmierci?
Nie wiem, nigdy nie próbowałem .
Cobra Verde
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Neonai
post 15.05.2004 22:16
Post #49 

Jolene


Grupa: czysta krew..
Postów: 3818
Dołączył: 20.10.2003
Skąd: z nizin.

Płeć: Kobieta



Mroffka..a nie pomyslalas, że niektorych (chlopcow) moze to naprawde interesowac? ^^" dlatego wlasnie sa takie topicki...ja w 2 klasie nie mialam techniki XP i dobrze XP
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
mroffka
post 15.05.2004 22:49
Post #50 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 111
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: tam ,gdzie rosną poziomki

Płeć: Kobieta



tia chłopców bardziej interesuje nasza pochodzące ze średniowiecza nauczycielka zwaracająca się do nich "kawalerze" a do nas "panienki" ^^


--------------------
Członkini KLL
Gryfonka

Boisz się śmierci?
Nie wiem, nigdy nie próbowałem .
Cobra Verde
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Strony < 1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 24.04.2024 06:15