Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

22 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> VII Film 7 tom

PrZeMeK Z.
post 09.08.2007 21:43
Post #1 

the observer


Grupa: czysta krew..
Postów: 6284
Dołączył: 29.12.2005

Płeć: wklęsły bóg



Póki jest czas, zabawmy się w scenarzystów i reżyserów. Jak Wy sfilmowalibyście DH, by zmieścić się w rozsądnym czasie i zachować spójność historii?

Póki co rzucę dwie propozycje:
1. Usunąć wątek przeszłości Dumbledore'a
2. Usunąć scenę na "King's Cross", pozostawiając widzów w przekonaniu, że Harry nie żyje, dopóki nagle nie stanie do walki.

Ten post był edytowany przez PrZeMeK Z.: 09.08.2007 21:44


--------------------
Hey little train, wait for me
I once was blind but now I see
Have you left a seat for me?
Is that such a stretch of the imagination?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ginnusia
post 09.08.2007 21:47
Post #2 

Szukający


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 464
Dołączył: 18.07.2007




Pierwszy rozdział won, ojca Luny - won. I nie wiem, co jeszcze won, bo mi reszty szkoda. Może brata Dumbledore'a?
A w prawdziwym filmie pewnie obetną jak najwięcej ze szlajania się Trójcy po lasach, a szkoda.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ramzes
post 09.08.2007 21:56
Post #3 

Mistrz Różdżki


Grupa: Prefekci
Postów: 1237
Dołączył: 06.08.2007
Skąd: Cz-wa/Krk

Płeć: Mężczyzna



Usunąłbym momenty, kiedy Harry wnika w umysł Voldemorta, okroiłbym te najwcześniejsze wspomnienia Snape'a i...na dzisiaj tyle, nie pamiętam dokładnie, co tam się dzieje mało istotnego na potrzeby filmu biggrin.gif

A nie przeszłość Dumbledore'a też taka...
a)dość mało ważna
b)raczej ciężka do zrealizowania

A resztę faktycznie ciężko wycinać.

King's Cross bym zostawił jednak, bo ta rozmowa mogłaby być naprawdę ciekawie zrealizowana


--------------------
As the philosopher Jagger once said - "You can't always get what you want"
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
PrZeMeK Z.
post 09.08.2007 22:00
Post #4 

the observer


Grupa: czysta krew..
Postów: 6284
Dołączył: 29.12.2005

Płeć: wklęsły bóg



Ale Ramzesie (przy okazji, świetny nick), kilka "wniknięć" trzeba zostawić, bo bez nich trudno pociągnąć wątek Deathly Hallows. Koniecznie musi zostać choć wykradzenie różdżki z grobu Dumbledore'a i ten moment, gdy Harry dowiaduje się, że horkruks jest w Hogwarcie.
Ja bym wyciął jeszcze rozdział "Bathilda's Secret". Obejdzie się bez ataku węża.
I zastanawiam się nad poważnym okrojeniem "Seven Potters" do króciutkiej sceny pościgu.


--------------------
Hey little train, wait for me
I once was blind but now I see
Have you left a seat for me?
Is that such a stretch of the imagination?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ramzes
post 09.08.2007 22:16
Post #5 

Mistrz Różdżki


Grupa: Prefekci
Postów: 1237
Dołączył: 06.08.2007
Skąd: Cz-wa/Krk

Płeć: Mężczyzna



Właśnie też myślałem o dwóch maksymalnie trzech wizjach Harry'ego i też pomyślałem o informacji, że horkruks jest w Hogwarcie wink2.gif wykradzenie różdżki? No w sumie też. Ale reszta jest zbędna, jak wykradzenie różdżki Gregorowiczowi (chyba tak on się nazywał?), czy wizyta w jaskini.
Co do ataku węża...widzowie musieliby po prostu zostać poinformowani, że Harry i Hermiona wybrali się do Doliny Godrika tylko, żeby odwiedzić groby rodziców Harry'ego, ich stary dom i w zasadzie wystarczyłoby.

A tak na marginesie modlę się, żeby nie zniszczyli w filmie bitwy o Hogwart. Jeśli dobrze to zrobią, to to będzie coś pięknego...


--------------------
As the philosopher Jagger once said - "You can't always get what you want"
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Pszczola
post 09.08.2007 22:38
Post #6 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1243
Dołączył: 30.08.2004
Skąd: Sto(L)ica




QUOTE
Póki co rzucę dwie propozycje:
1. Usunąć wątek przeszłości Dumbledore'a
2. Usunąć scenę na "King's Cross", pozostawiając widzów w przekonaniu, że Harry nie żyje, dopóki nagle nie stanie do walki.


Rozumiem, że to była bezczelna prowakacja, tak jak propozycja wycięcia sceny z Nagini?

Pewnie pojadą po wspomnieniach, nie wiem,czy będzie im się chciało pokazywać jaki Stworek się kochany zrobił. Na pewno okroją wesele (jeżeli w ogóle będzie im się chciało je pokazywać, ale to zależy od filmu VI). Pewnie wytną wątek ojca Tonks, Deana, itd. Mogą też spokojnie wyciąć Olivandra (Voldemort móże sam się pewnych rzeczy podomyślać). Co do ojca Luny, mogą pozwolić sobie na wycięcie sceny w domu Lovegoodów. Jeżeli nie będzie wesela, w ogóle można i ich, i Kruma pominąć. Hermiona pewnie coś wynajdzie, a biografia Dumbledore'a,tudzież korespodencja z Viktorem może pochodzenie znaku jakoś wytłumaczyć.
http://szablony.freeware.info.pl/znaki-specjalne.html

Ten post był edytowany przez vampirka: 06.10.2016 13:33


--------------------
“so far from God and so near to Russia”
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ginnusia
post 09.08.2007 22:43
Post #7 

Szukający


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 464
Dołączył: 18.07.2007




Stworka pokazać muszą, bo Rowling im kazała (tak przynajmniej wynika z tego, że wymusiła wprowadzenie go do piątego filmu, by móc potem pokazać go w siódemce). Wesela pewnie nie będzie.
No i pewnie epilog wytną. wink2.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
anagda
post 09.08.2007 22:45
Post #8 

Członek Zakonu Feniksa


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1994
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Kobieta



To z tym weselem, to zależy czy w VI filmie wrzucą ten wątek. Bo jak tak, to będa musieli choć trochę pociągnąć.

Przemek, prowokacja? tongue.gif


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Pszczola
post 09.08.2007 23:07
Post #9 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1243
Dołączył: 30.08.2004
Skąd: Sto(L)ica




Nie no, Stworka nie wytną, ale nie wiem, czy będzie im chciało jego przemianę pokazać (mogą wyciągnąć informację i już). A szkoda by było.

Mam nadzieję, że epilogu nie nakręcą. O nie, to będzie straszne (mam traumę po Narnii i dorosłych wersjach rodzeństwa). Jeżeli już, ja bym to widziała tak: Hogwart, tuż przed sortowaniem i rozmowa dzieciaków, mniej więcej taka jak na dworcu. Że Slytherin, że nie, że źli, tu i ówdzie wpalata się "wujek Ron/Harry", "ciocia Hermiona/Ginny" i któreś z rozlicznych rodzeństw, ewentualnie Ted (ej, mam nadzieję, że tego wątku nie wytną...z Lupinem i kłótnią z Harrym, i ojcem chrzestnym, i w ogóle) ochrzania małego, że zapomina po kim ma imiona. A potem McGonagall (wiem, wiem, stara jest, ale żeby klamra była z pierwszą częścią) wreszcie zaczyna ceremonię i wywołuje: "Potter Albus Severus". Rozlegają się podekscytowane szepty, ciekawe twarze zwracają się ku chłopcu. Mały siadana na stołku, a Sorting Hat mówi: "Difficult. Very difficult. Where shall I put you?" A Albus odpowiada coś w stylu: "Będę dumny niezależnie od tego gdzie mnie przydzielisz", czy coś. Ewentualnie można najpierw dać scenę z Sorting Hat i jakiś ładny montaż na wcześniejszą rozmowę z braćmi. W każdym razie wyciskacz łez i smark :cry: .

Mam wizję!

BTW, wszystkiego najlepszego Ramzes! (co prawda 10.08 jest za godzinę, ale nie czepiajmy się szczegółów)

Ten post był edytowany przez Pszczola: 09.08.2007 23:14


--------------------
“so far from God and so near to Russia”
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ramzes
post 10.08.2007 00:49
Post #10 

Mistrz Różdżki


Grupa: Prefekci
Postów: 1237
Dołączył: 06.08.2007
Skąd: Cz-wa/Krk

Płeć: Mężczyzna



Też nie chcę, żeby kręcili epilog. To będzie zbyt...nie pasujące

Właśnie, wesele zapewne znacznie okroją, podobnie jak starego Lovegooda. Ja bym jeszcze zrezygnował z pobytu u Billa i Fleur (chociaż z drugiej strony jak powiadomić widzów o Tedzie?). A jeśli nie pokażą śmierci i pogrzebu Zgredka to się obrażę dry.gif

I dziękuję Pszczoło za życzenia smile.gif

Ten post był edytowany przez Ramzes: 10.08.2007 11:33


--------------------
As the philosopher Jagger once said - "You can't always get what you want"
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
PrZeMeK Z.
post 10.08.2007 10:15
Post #11 

the observer


Grupa: czysta krew..
Postów: 6284
Dołączył: 29.12.2005

Płeć: wklęsły bóg



Anagdo, Pszczoło - ależ to w żadnej mierze nie była prowokacja. Historia Dumbledore'a jest tak niefilmowa, że aż strach. Trzeba zainteresować widzów postacią, której w filmie nie ma. Trzeba wprowadzić całą masę postaci, których w filmie nie ma (Kendra, Ariana, Grindelwald). Trzeba nawiązywać do poczucia wyższości czarodziejów nad mugolami, czego przeciętny widz nie zrozumie, bo filmy ten wątek praktycznie pomijają. Dlatego byłbym za wycięciem tego wątku.
A scena na King's Cross... Mnie też byłoby jej żal, ale to byłoby świetne zagranie. Widzowie, którzy nie czytali książki, byliby przeświadczeni, że Harry nie żyje i to późniejsze zaskoczenie bardzo by pasowało.
I zastanówcie się... Czy naprawdę potrzebujemy tej sceny? Najważniejsze wyjaśnienia, które podaje nam tam Dumbledore, można spokojnie włożyć w usta Harry'ego w ostatecznym starciu (Elder Wand i użycie krwi Harry'ego).

Pszczoło - dlaczego uważasz, że propozycja wycięcia sceny z Nagini to prowokacja? Musisz zdać sobie sprawę, że:
1. Film nie będzie dłuższy niż 3,5 godziny (a producenci woleliby krótszy)
2. Ilość wydarzeń, które trzeba sfilmować, jest przerażająca
3. Nie czarujmy się, ten film nie będzie tylko dla dorosłych. Ma się utrzymać w grupie wiekowej mniej więcej 15 lat, więc scena tak makabryczna jak wąż wychodzący z ciała kobiety jest wykluczona.

A ja bym epilog chciał. Chyba. O ile byłby dobrze zrealizowany.

Najlepszego, Ramzes! holiday.gif

Ten post był edytowany przez PrZeMeK Z.: 10.08.2007 10:20


--------------------
Hey little train, wait for me
I once was blind but now I see
Have you left a seat for me?
Is that such a stretch of the imagination?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Zeti
post 10.08.2007 10:39
Post #12 

Potężny Mag


Grupa: Prefekci
Postów: 3734
Dołączył: 13.12.2005
Skąd: Kraków

Płeć: Mężczyzna



Jakbym robił film, no to tak:
1. Pierwsze trzy rozdziały wypadają, akcja zaczyna się tak w połowie Seven Potters
2.Ghula w piżamie pomijam, dokłądnie odtwarzam rozdział siódmy.
3. ślub musi być, ale ważniejsze jest to co po nim, czyli poszukiwanie kryjówki.
4. Opowieść Stworka zlać jakoś z łapówką, po czym, od razu akcja w Ministerstwie.
5. Złodzieja i Gobliny pomijamy, akcja przenosi się doo doliny godryka
6. Bathildy nie ma.

I na razie tyle. Co więcej wyciąć się zastanowię


--------------------
user posted image user posted image
...Prefekt Gryffindoru...
'Friends are angels who lift us to our feet, when our wings have trouble remembering, how to fly.'
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ramzes
post 10.08.2007 11:48
Post #13 

Mistrz Różdżki


Grupa: Prefekci
Postów: 1237
Dołączył: 06.08.2007
Skąd: Cz-wa/Krk

Płeć: Mężczyzna



QUOTE
Pierwsze trzy rozdziały wypadają, akcja zaczyna się tak w połowie Seven Potters

Ja jednak bym zostawił Dursleyów, chociaż przez chwilę. Byli obecni przez pięć filmów, w szóstym zapewne też będą (pamiętna rozmowa z Dumbledore'em), więc wg mnie miło by było, gdyby jakoś się pożegnali z widzem (albo przynajmniej ukłon scenarzystów w stronę aktorów).
A propos akcji w Ministerstwie ją też bym skrócił.
Bathildę wyciąć, zgadzam się, a Harry może złamać różdżkę w inny sposób.
Rozdział 19 można sobie darować ("Życie i kłamstwa A.D.")
Tytułowe Deathly Hallows można wprowadzić bez Lovegooda.
Tak jak napisałem wcześniej pobyt u Billa Fleur albo maksymalnie skrócić albo w ogóle wyciąć.
A potem to już wydarzenia dzieją się błyskawicznie i właściwie nie ma co skracać biggrin.gif

Dzięki Przemek smile.gif


--------------------
As the philosopher Jagger once said - "You can't always get what you want"
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Pszczola
post 10.08.2007 12:46
Post #14 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1243
Dołączył: 30.08.2004
Skąd: Sto(L)ica




Nie rozumiem dlaczego tzw. "filmy familijne" mają być spłycane? Historia Dumbledore'a czy scena na King's Cross tworzą atmosferę VII tomu. A przy scenie z Nagini tak naprawdę zdajemy sobie sprawę z ohydy i zła Voldemorta. Przedtem się o tym mówiło, teraz jest się tego świadkiem.
Nie mam ochoty na film, który ogranicza się do dużej ilości fajerwerków i łzawych scenek. Przypomina mi się wtedy "Czara Ognia".


--------------------
“so far from God and so near to Russia”
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
PrZeMeK Z.
post 10.08.2007 12:55
Post #15 

the observer


Grupa: czysta krew..
Postów: 6284
Dołączył: 29.12.2005

Płeć: wklęsły bóg



No dobra, daruję scenie na King's Cross, chociaż jestem pewien, że połowa widzów będzie miała głupie i szkodliwe skojarzenia z Matriksem smile.gif
Ale co do historii Dumbledore'a, po prostu nie wystarczy na nią czasu. Owszem, buduje klimat, ale w KSIĄŻCE. Film musi opowiedzieć całą historię polowania na horkruksy, zrealizować wątek Deathly Hallows, zarysować sytuację w magicznym świecie, pokazać co najmniej dwie ważne śmierci (Fred i Zgredek), ukazać nieco relacje między Harrym, Ronem i Hermioną (Godric's Hollow, odejście i powrót Rona) i do tego wszystkiego jeszcze wyjaśnić całe to zamieszanie z różdżkami i krwią. To bardzo dużo jak na jeden film.
I powtórzę poprzednie argumenty: za dużo przedstawiania nowych postaci jest potrzebne, by opowiedzieć historię Dumbledore'a.


--------------------
Hey little train, wait for me
I once was blind but now I see
Have you left a seat for me?
Is that such a stretch of the imagination?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
anagda
post 10.08.2007 13:14
Post #16 

Członek Zakonu Feniksa


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1994
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Kobieta



QUOTE
1. Pierwsze trzy rozdziały wypadają, akcja zaczyna się tak w połowie Seven Potters

Zgadzam się. Pierwsze rozdziały praktycznie nic kompletnie nie wnoszą do fabuły dalszej części książki, a już nie ma problemu, że coś może być potrzebne w kolejnych ekranizackach.

QUOTE
2.Ghula w piżamie pomijam, dokłądnie odtwarzam rozdział siódmy.

Czy ja wiem... Akurat ten testament można by było może niekoniecznie pominąć, ale tak po łebkach by wystarczyło. No, a ghula rzeczywiscie można sobie odpuścić.

QUOTE
3. ślub musi być, ale ważniejsze jest to co po nim, czyli poszukiwanie kryjówki.

Akurat ślub też można by po łebkach. A kryjówka? Trzy słowa Harry`ego i są na GP.

QUOTE
4. Opowieść Stworka zlać jakoś z łapówką, po czym, od razu akcja w Ministerstwie.

Opowieść Stworka musi być dokładna (najlepiej taka retrospekcyjna jakby). A w ministerstwo to akurat można tak ukrócić do minimum (ja bym wyrzuciła na zbity pysk tą całą komisje do spraw mugolaków czy jak mu tam było.

QUOTE
5. Złodzieja i Gobliny pomijamy, akcja przenosi się doo doliny godryka

No akcja w Gringocie musi być! A co ze smokiem?

QUOTE
6. Bathildy nie ma.

No jej wątek nawet w książce był dla mnie zbędny tongue.gif


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Pszczola
post 10.08.2007 13:43
Post #17 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1243
Dołączył: 30.08.2004
Skąd: Sto(L)ica




Ludzie małej wiary! Trochę zaufania dla scenarzystów! Popatrzcie jak ładnie sterścili najdłuższy V tom w najkrótszym filmie. Mnie się w każdym razie podobało ;).
I serio, według mnie gorszą robotę będą mieli przy filmie VI. VII łatwiej się napisze, bo akcja dzieje się w różnych miejscach, nie trzeba się sztywno trzymać zamkowego roku szkolnego. Poza tym każdy scenariusz autoryzuje Rowling, nie sądzę, by łatwo zgodziła się na wycięcie wątku Dumbledore'a.

Ten post był edytowany przez Pszczola: 10.08.2007 13:44


--------------------
“so far from God and so near to Russia”
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
PrZeMeK Z.
post 10.08.2007 13:47
Post #18 

the observer


Grupa: czysta krew..
Postów: 6284
Dołączył: 29.12.2005

Płeć: wklęsły bóg



Rowling podobały się wszystkie dotychczasowe cięcia, w tym usunięcie wątku Huncwotów z WA. Ona wie, że film to nie książka i myślę, że nie będzie miała nic przeciwko usunięciu wątku Dumbledore'a.


--------------------
Hey little train, wait for me
I once was blind but now I see
Have you left a seat for me?
Is that such a stretch of the imagination?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ginnusia
post 10.08.2007 14:15
Post #19 

Szukający


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 464
Dołączył: 18.07.2007




Komisji do spraw mugolaków wyciąć nie dam, bo to mocne i ważne było (pokazać, jak się świat zmienia na gorsze i że to nie tylko Voldemort jest złem, ale cały system, który się tworzy).
Rodzinkę Dumbledore'ów faktycznie można wyautować. I pewnie Potterwatch usuną, z czym trudno mi się pogodzić.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Pszczola
post 10.08.2007 14:51
Post #20 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1243
Dołączył: 30.08.2004
Skąd: Sto(L)ica




O nie, reżim musi być i nawiązanie do V tomu/filmu!
Szkoda by było przemianę Dudziaczka pominąć, ale całkiem możliwe, że wytną tę scenę.

Wycięcie wątku Dumbledore'a byłoby zbrodnią! Zbrodnią na postaci. Chociaż i tak aktor taki ni w pięć, ni w dziesięć... Ale chciałabym, żeby chociaż tę przeszłość wspomniano. Bo wtedy co takiego dyrektor przerażającego widział w VI tomie, jak tego trującego eliksiru w jakskini się napił? Tego chyba z VI filmu nie wytną?


--------------------
“so far from God and so near to Russia”
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ramzes
post 10.08.2007 14:59
Post #21 

Mistrz Różdżki


Grupa: Prefekci
Postów: 1237
Dołączył: 06.08.2007
Skąd: Cz-wa/Krk

Płeć: Mężczyzna



QUOTE
QUOTE

5. Złodzieja i Gobliny pomijamy, akcja przenosi się doo doliny godryka


No akcja w Gringocie musi być! A co ze smokiem?

Chodzi (chyba) o tą podsłuchaną rozmowę goblinów z Tedem Tonksem i Deanem Thomasem. Gringott był przecież dużo później.

QUOTE
Ludzie małej wiary! Trochę zaufania dla scenarzystów!

To nie tak, że nie mamy do nich zaufania, tylko piszemy, co sami byśmy wycięli, zgodnie z treścią pierwszego postu smile.gif

Tak...Potterwatch pewnie usuną, szkoda.


--------------------
As the philosopher Jagger once said - "You can't always get what you want"
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Pszczola
post 10.08.2007 15:19
Post #22 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1243
Dołączył: 30.08.2004
Skąd: Sto(L)ica




Chyba lepiej wycinać rzeczy zbędne dla fabuły, a nie takie, które są podstawą książki? W końcu o ekranizacji mowa. Można wiele zmieniać, ale jakaś podstawa z oryginału musi być.


--------------------
“so far from God and so near to Russia”
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 10.08.2007 15:22
Post #23 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



Nie no, mimo wszystko liczę, że DH dostanie w ręce jakiś wybitny reżyser. Że dadzą mu zrealizować 3 godzinny film i wydadzą na dvd wersję reśżyserską. Matko, przecież to teraz nagminne, a to będzie ostatni tom!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
PrZeMeK Z.
post 10.08.2007 15:27
Post #24 

the observer


Grupa: czysta krew..
Postów: 6284
Dołączył: 29.12.2005

Płeć: wklęsły bóg



Dobrze by było.

Pszczoło - co Ty byś wycięła, żeby się zmieścić w trzech godzinach? Bo póki co głównie torpedujesz nasze pomysły wink2.gif


--------------------
Hey little train, wait for me
I once was blind but now I see
Have you left a seat for me?
Is that such a stretch of the imagination?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Pszczola
post 10.08.2007 15:29
Post #25 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1243
Dołączył: 30.08.2004
Skąd: Sto(L)ica




Przeczytaj jeszcze raz mój pierwszy post w tym temacie ;) No i mą wizję epilogową (chociaż raczej bym go wycięła).


--------------------
“so far from God and so near to Russia”
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

22 Strony  1 2 3 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 28.03.2024 13:59