Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

[ Drzewo ] · Standardowy · Linearny+

> Emmy Potter i Księżycowe Oko

Ellie
post 16.05.2003 20:15
Post #1 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 236
Dołączył: 16.05.2003
Skąd: Nowy Dwór Maz.




Dawno nas tu nie było i dopiero teraz dajemy nasze ff. Najpierw damy to, co juz było na tamtym forum, a potem nowe części.

ROZDZIAŁ PIERWSZY
Biały dom

Wszyscy na ulicy Redbeans wiedzieli, że nikt nie kupi starego domu spod numeru jedenastego. Dom był w opłakanym stanie. Miał powybijane okna. Ogródek przypominał dżunglę. Metrowa trawa i winorośl zasłaniały cały ganek.
Jednak pewnego dnia stała się rzecz wręcz dziwna, ktoś kupił ten dom. Było to młode małżeństwo.
Nazajutrz każdy, kto przechodził obok domu, nie wierzył własnym oczom. Stał tam taki sam dom tylko, że wyglądał jakby dopiero co go postawiono. Wokoło czuć było świeżą farbę. Żywopłot i trawa były elegancko przystrzyżone. Winorośl, oplatająca ganek, nie była już taka gęsta. Dom był parterowy, miał jednak jeszcze strych i małą wieżyczkę w swojej lewej części. Przy chodniku stała skrzynka na listy. Z boku, nie wiadomo po co, wystawał długi drążek. Na białej skrzynce napisana była ulica i numer domu oraz nazwisko nowego właściciela.

C.H. Potter
Redbeans 11
Middlewich

Z domu na ganek wyszedł mężczyzna. Był średniego wzrostu. Miał kruczoczarne włosy, jasnozielone oczy, a na nosie okulary. Zszedł po schodkach na kamienną ścieżkę, prowadzącą do furtki. Kiedy do niej doszedł, zajrzał do skrzynki. Był w niej list i gazeta "Prorok Codzienny". W tej chwili zauważył on kierującą się w jego stronę parę.
- Witaj Harry! - przywitali się z nim Lucy i Alan.
- Hej!
- Jednak udało się doprowadzić tę ruinę do stanu używalności?
- Nie gadaj Lucy, to jest naprawdę ładny dom - powiedział Harry.
- Harry, nie uważasz, że trochę za szybko przeprowadziłeś remont? No wiesz, mugole - powiedział Alan.
Alan i Lucy Simmsonowie byli małżeństwem z naprzeciwka. Wprowadzili się na Redbeans trochę wcześniej od Potterów.
- Wiem Alan, Cho mówiła mi to samo. Ale dom mi się tak spodobał, że nie mogłem się powstrzymać. Zapraszam was do środka.
Wszyscy troje weszli do domu przez białe drzwi frontowe.
Simmsonom bardzo podobał się dom. Parterowy dom Potterów był nieduży. Miał jednak zagospodarowany strych. Na dole mieściła się kuchnia, pełna przeróżnych półek i małych szafek. W większości stały na nich szklane buteleczki, słoiki, wazoniki, w których mieściły się najpotrzebniejsze składniki do przyrządzania eliksirów oraz suszone zioła i wszelakie rośliny. Poza tym mieściły się tu: okrągły, drewniany stół, krzesła i inne sprzęty kuchenne. Obok kuchni była łazienka. Naprzeciwko łazienki znajdował się salon z kominkiem, a dalej sypialnia Harry'ego i jego żony.
- Harry, a co będzie na strychu? - zapytała się Lucy.
- Jeszcze nie wiem - odpowiedział Harry.
- Jak to nie wiesz? Pokój dla dziecka - powiedziała kobieta wchodząca do pokoju.
Była to Cho - żona Harry'ego. Cho była niską kobietą o jasnej cerze, ciemnych włosach i niespotykanej urodzie. Miała lekko skośne oczy brązowego koloru, w tej chwili zwrócone w stronę męża.
- Dla dziecka? - zapytała chórem cała trójka.
- Tak, Harry. Będziesz tatusiem.
Harry patrzył na żonę z niedowierzaniem.
- Ta ... tusiem? - wykrztusił te słowa z wielkim trudem.
Ale już po chwili ściskał żonę i cieszył się, że jego rodzina wkrótce się powiększy.
Harry od razu napisał długi list do swoich starych, dobrych przyjaciół ze szkoły - Rona i Hermiony Weasleyów, małżeństwa. Pobrali się trzy lata wcześniej od Harry'ego i Cho. Mieli już małego synka Jimmiego Chłopiec miał, podobnie jak jego tata, rude włosy. Patrzył na świat niebieskimi oczkami. A poza tym był to mały, ruchliwy brzdąc.
List zawierał wiadomość o nowym domu i o tym, jak Harry dowiedział się, że zostanie tatusiem. Zaklejając kopertę i wchodząc na strych, Harry o mało co nie przewrócił się. Wyglądał jakby zaraz miał skakać i krzyczeć "Będę tatą, będę tatą". Gdy był na strychu, podszedł do wąskich kręconych schodków. Wszedł po nich do domowej sowiarni. W sowiarni na drążku siedziała śnieżnobiała sowa. Była to sowa Harry'ego, którą dostał na jedenaste urodziny.
- No Hedwigo, przelecisz się trochę, bo przyrośniesz do tego drążka - powiedział Harry do białej sowy, która podniosła głowę spod skrzydła.
Sowa wzięła kopertę w dziobek i wyleciała przez otwarte okno sowiarni.
Następnego dnia w skrzynce był "Prorok codzienny" i jakaś ulotka. Chwilę później na drążku przy skrzynce usiadła Hedwiga, a w dziobie trzymała kopertę, na której było wypisane wielkimi literami:

C.H. Potter
Redbeans 11
Middlewich

Był to list z gratulacjami od Rona i Hermiony:

Harry, Cho! Gratulacje!
To wspaniałe być rodzicem!
Wiem, co mówię! Ma się w końcu doświadczenie w tych sprawach.

Dalej Harry rozpoznał pismo Hermiony:

Harry! Mam nadzieję, że nie macie nic przeciwko temu, abyśmy wpadli do was w przyszłym tygodniu? Dołączam się do gratulacji Rona. Muszę kończyć, bo Jimmy rozlał atrament na mój nowy obrus. Ach te dzieci! Zresztą sam zobaczysz. Masz kleksa z pozdrowieniami od Jimmy'iego.
Do zobaczenia w przyszłym tygodniu.
Hermiona, Ron i Jimmy.

Przez cały następny tydzień skrzynka na listy pękała w szwach od listów i kartek z gratulacjami od: Hagrida, państwa Weasleyów, rodziców Cho, Freda i George'a, Syriusza, Nevilla, Ginny, Lupina, Dumbledora, McGonagall, Billa, Charliego, Percy'iego i jego rodziny oraz innych przyjaciół ze szkoły. Harry i Cho nie nadążali z wysyłaniem odpowiedzi, a Hedwiga była padnięta i ledwo żywa.
W następnym tygodniu, w czwartek po południu do domu Potterów przybyli Ron i Hermiona z małym Jimmy'im. Ron zadręczał Harry'ego radami na temat wychowywania dzieci, a Cho razem z Hermioną zastanawiały się, jak urządzić pokój dziecka. A pokój musiał być wyjątkowy. Po obmyśleniu wyglądu pomieszczenia, rozpoczęły się prace nad jego urządzaniem. Malowano ściany, wstawiano mebelki. Nie wiadomo było, czy będzie to dziewczynka czy chłopiec, więc Cho powstrzymywała się z kupnem niektórych rzeczy aż do narodzin dziecka.
Kiedy już urządzono pokój zaczęto zastanawiać się nad imieniem dziecka. Ron z Harrym wybierali imię dla chłopca, natomiast Cho z Hermioną imiona dla dziewczynki.
- A co powiecie na Kathleen? - pytała się Hermiona
- Nieee... Może lepiej nadamy jej imię po twojej matce, Harry? Lily to bardzo ładne imię - mówiła Cho.
- Lily? - Harry podniósł głowę i wpatrywał się w sufit coś szepcąc pod nosem - Już wiem! Emily! - krzyknął Harry.
- A jeśli będzie chłopiec? - zapytał się Ron.
- Będzie mieć na imię... Billy - wtrąciła się Hermiona
- No dobrze. Więc dziewczynka będzie mieć na imię Emily, a chłopiec Billy - podsumowała Cho.
Głuchą ciszę, która zapadła na chwilę zakłócić Jimmy, który zrzucił doniczkę z parapetu okna. Gdy całą czwórka dorosłych odwróciła się w jego stronę, chłopczyk z niewinną miną walnął wyrwanym kwiatkiem w ścianę, rozrzucając naokoło ziemię. Widząc zdziwione miny dorosłych, uśmiechnął się dumny ze swojego dzieła.
- To jego szósty - powiedziała Hermiona, patrząc na synka trzymającego w rączce czerwone listki.
Ron odkładając filiżankę z herbatą na stół, powiedział obojętnym tonem:
- Będzie obrońcą.




Ten post był edytowany przez Ellie: 05.03.2004 15:38


--------------------
As happens sometimes a moment settled...
... and hovered and remained for much more than a moment.
And sound stopped and movement stopped?
... for much, much more than a moment.
And then the moment was gone.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Posts in this topic
Ellie   Emmy Potter i Księżycowe Oko   16.05.2003 20:15
Ellie   ROZDZIAŁ DRUGI Jedenaste urodziny Od tego cz...   16.05.2003 20:18
Ellie   ROZDZIAŁ PIĄTY Nowy nauczyciel - Dziękuję Hag...   16.05.2003 20:22
Ellie   No a teraz specjalnie dla Wilczków z pozdrowie...   16.05.2003 20:25
Brenda   hm.. nudza mnie tego typu fficki, wole jak kt...   18.05.2003 17:32
Ellie   A to już końcówka rozdziału siódmego. Po pow...   27.05.2003 14:02
agniesha   FF pisany fajnym stylem, ale nie podoba mi sie...   27.05.2003 20:01
Merkury   Mi także się podoba. Napisane fajnym stylem, a...   27.05.2003 20:27
Abaska   Przeczytalam.Nie lubie fickow typu HP, ale prz...   31.05.2003 16:29
Raven   Popieram Abaskę. Jak to ktoś kiedyś powiedział...   31.05.2003 20:52
Ling   ff bardzo mi się podoba. co z tego, że jest o ...   04.06.2003 20:26
Ellie   Te postaci są podobne, bo w końcu to ich dziec...   05.06.2003 15:10
Megan   Podoba mi się. W przeciwienstwie do niektórych...   05.06.2003 20:00
Ellie   Ten post jest króciutki. Życzę miłego czytania...   07.06.2003 20:01
Alisia   Świetne. A najbardziej podoba mi się zestawien...   07.07.2003 22:02
Longina   Hej! Pozdrowienia dla Alisi i odpowiedzi na je...   22.07.2003 21:54
Tajemnicza   Bardzo mi sie podba wasz Fick. Jest taki miły ...   22.07.2003 23:00
Abaska   " który wyglądał jakby kamień spadł mu z serc...   24.07.2003 14:47
Longina   My nie klonujemy, to było uwarunkowane genetycznie...   25.07.2003 19:39
Longina   Oto ciag dalszy, no moze jego niewielka czesc: :d...   09.08.2003 20:26
Abaska   Taa, Longina, wiemy, ze mamy fajne emoty =P ...   18.08.2003 12:47
Longina   Abaska   Boze!! To ja az taka wredna jestem?? A...   18.08.2003 23:13
Longina   Oto następny part: Na krześle na przeciwko kom...   12.09.2003 21:04
Longina   Ja wiem kiedy przerwać co?   13.09.2003 15:08
Longina   Cos jest nie tak juz 2 party zamiescilam
  02.12.2003 21:39
Merkury   Nie wiem jak wam, ale mnie nie. <_< Wedł...   03.12.2003 09:23
Ellie   Hej! Wszystkiego najlepszego z okazji Miko...   06.12.2003 14:39
Merkury   No właśnie, wszystkiego najlepszego, ale nie o...   06.12.2003 21:52
Ellie   Merkury: gdzie na przykład są powtórki, to pos...   09.12.2003 15:48
Mordoklejka  
  09.12.2003 21:33
Ellie   A o to pierwsza część rodziału 11. Muszę wam p...   12.12.2003 14:04
Ellie   Tutaj jest kolejny fragmencik. Wyjeżdżam do ba...   23.12.2003 23:21
Ellie   Merkury, jak zwykle wypatrzysz najmniejszy bła...   30.12.2003 20:02
Ellie   To już końcówka tego rozdziału. Tykon zauważy...   09.01.2004 13:39
Silda   Mój post nie będzie tyle o opowiadaniu, ale o samy...   13.01.2004 15:06
Ellie   Ech wspomnienia... Silda, czyżby terźniejsze f...   13.01.2004 15:41
Merkury   ...   16.01.2004 14:06
Ellie   Kurcze chciałam dać nowego parta, ale na dyski...   20.01.2004 15:23
Ellie   Dalszy ciąg "Złotych wstążek". Zamie...   21.01.2004 21:43
Ellie   Obiecuję, że teraz party będą częściej i może ...   22.01.2004 19:30
Ellie   Hej Merkury! Mam nadzieję, że jeszcze nie ...   25.01.2004 23:18
Ellie   Mordoklejka- a o czym jest twój fick? Dużo ci ...   26.01.2004 18:55
Mordoklejka   Postaci mam aż nadto! A Fick bedzie o czasac...   27.01.2004 19:07
Ellie   Zamieszczam dzisiaj parta, bo jutro to pogrążę...   30.01.2004 20:51
Merkury   Fajnie, fajnie, ale jak zwykle denerwujesz mni...   31.01.2004 00:38
gpopo   Super teksty Ellie   Ja już przedwczoraj skończyłam i tak mi jakoś ...   04.02.2004 21:45
Alisia   I co ja mam powiedzieć? Wszystko w miarę ok, j...   05.02.2004 15:11
Ellie   Emmy jest w pierwszej ,a James w trzeciej
  11.03.2004 22:20
Moongirl   fajniutkie kurde Yavi   Opowiadanie dobre...może pomysł nie jest najor...   31.03.2004 20:18
Ellie   Witam! Po bardzo długiej przerwie nowy par...   04.05.2004 20:09
Ellie   Na kolejnego parta trochę znowu poczekacie. Mo...   07.05.2004 20:47
Mordoklejka   Chciałabym mieć taką książeczkę w domu! A ...   10.05.2004 21:28
Merkury   OMG, jak dawno mnie tu nie było..

Closed TopicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 16.04.2024 16:24