Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Barry Trotter, bezczelna parodia - i co na to fani?

abstrakcja
post 28.07.2007 08:05
Post #1 

Reborned. Siódma z O6.


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 801
Dołączył: 27.07.2007
Skąd: Wszędzie

Płeć: Kobieta



"Barry Trotter - postać fikcyjna, bohater serii książek Michaela Gerbera, pomyślanych jako parodia Harry'ego Pottera

Książki Gebera, zawierając z jednej strony wiele ironicznych aluzji pod adresem książek autorstwa J. K. Rowling, skupiają się jednak na wyśmiewaniu "potwora marketingowego", jakim stał się Harry. Ukazały się następujące części:

* Barry Trotter i Bezczelna Parodia
* Barry Trotter i Niepotrzebna Kontynuacja
* Barry Trotter i Końska Kuracja"</i>

źródło - wikipedia. Najprościej.

Ogólnie rzecz biorac to nie czytałam Trottera, ale kiedy po raz pierwszy ujrzałam go w empiku, nie dało sie ukryc oburzenia i jakiegos takiego zniesmaczenia. "CO TO KURDE JEST?!" To się nazywa abstrakcja zbulwersowana.
A Wy czytaliscie to-to? Jesli tak.. moze podzielcie się jakąś bardziej wyrafinowaną opinią. Jestem ciekawa, co sadzicie na temat tej , biorac pod uwage kilka przeczytanych stron, dosc kiepskiej parodii Harrego. Moim zdaniem. Mozecie je podwazac do woli.


CODE
[COLOR=blue][B][I]na forum tagi oznaczane są nawiasami kwadratowymi[/I][/B] [estiej][/COLOR]


Ten post był edytowany przez estiej: 28.07.2007 09:47


--------------------
Jedyną stałością jest zmiana.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 28.07.2007 13:59
Post #2 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



A możemy jej nie podważać? Ja czytałem fragmenty w Empiku i całkiem mnie rozbawiła.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
hazel
post 28.07.2007 17:28
Post #3 

czym jest fajerbol?


Grupa: czysta krew..
Postów: 3081
Dołączył: 24.12.2005
Skąd: panic room

Płeć: kaloryfer



Czytałam "Bezczelną Parodię". Muszę przyznać, że to lekkie nieporozumienie jest. Książka jest napisana dla ludzi, którzy przeczytali Harry'ego Pottera. Większość żartów jest nieczytelna dla kogoś, kto serii JR nie czytał. Z drugiej strony rynsztokowy poziom humoru raczej nie zapewnia przyjemnej rozrywki, chociaż musze przyznać, że w kilku miejscach się uśmiechnęłam. Ale to chyba za mało na coś, co ma służyć przede wszystkim dla poprawy humoru.

Chociaż tak sobie myślę, że lepiej, jak pojawia się coś takiego, niż cała masa plagiatów, czy książek, które bezmyślnie powielają schematy z HP.


--------------------
user posted image
The voice in my head doesn’t think I’m crazy.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kazia
post 29.07.2007 19:39
Post #4 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 14
Dołączył: 28.07.2007
Skąd: z kapusty

Płeć: Kobieta



Obi,co Ty piszesz?
Czytałeś kiedyś tą książkę? Jeżeli tak, to powinieneś wiedzieć, że, żeby ją zrozumieć, trzeba znać dzieło J.K. Rowling. Owszem, humor rynsztokowy, jak to umiejętnie określiła Hazel, ale ta parodia ma zachowywać w czytelnikach książek o Harrym Potterze pewien dystans do całej opowieści, świata przedstawionego.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hermiona1900
post 29.07.2007 21:12
Post #5 

Prefekt Naczelny


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 518
Dołączył: 10.06.2006
Skąd: ja to znam??

Płeć: Kobieta



Nie czytałam tej parodii, ale mam nadzieję, że kiedyś będe miała okazję przeczyta. Jestem poprostu ciekawa, co to takiego jest biggrin.gif Jak na początek odbieram to tak, jak urozmaicenie książek J.K.Rowling, albo komuś się porządnie nudziło...


--------------------
Gryffindor

KLL
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Zwodnik
post 29.07.2007 21:50
Post #6 

Prefekt


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 341
Dołączył: 05.04.2003




A mi się podobało. Nie lubię oceniać poziomu humoru bo każdego bawi co innego i nie powinno to być kryterium do wartościowania. Może się podobać, może się nie podobać. Ale bulwers jak ten u autorki tematu pokazuje, że intencje twórców były słuszne - niektórzy zdecydowanie powinni mieć do HP trochę więcej dystansu smile.gif


--------------------
AMOR PATRIAE NOSTRA LEX...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 29.07.2007 22:50
Post #7 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



Ja tam lubię od czasu do czasu rynsztokowy humor, ot co.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Zeti
post 30.07.2007 13:49
Post #8 

Potężny Mag


Grupa: Prefekci
Postów: 3734
Dołączył: 13.12.2005
Skąd: Kraków

Płeć: Mężczyzna



Nie czytałem, pomimo, ze ponad dwa miesiące leżał mi na biurku. Nie mogłem się na to zdobyć. Czytałem ostatnio Opowieści z Blarni tego samego autora. Humor to rzeczywiście rynsztokowy. I tak właściwie to ta parodia była smieszna, ale nie dziękuje, więcej nie czytam. Denerwuje mnie takie coś.


--------------------
user posted image user posted image
...Prefekt Gryffindoru...
'Friends are angels who lift us to our feet, when our wings have trouble remembering, how to fly.'
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Amellive
post 30.07.2007 17:47
Post #9 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 18
Dołączył: 28.07.2007
Skąd: Zza rogu

Płeć: Kobieta



Nie czytałam, ale jeśli kiedyś wpadnie mi w ręce.. Ogólnie - nie mam nic przeciwko parodiom, czasem są naprawdę świetnie zrobione/nakręcone/napisane, tylko humor musi być na jakims poziomie..
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 27.04.2024 14:42