Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

3 Strony < 1 2 3 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Horcruxy, Czy one mogą samodzielnie myśleć ?

kubaj0
post 25.02.2006 11:13
Post #51 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 150
Dołączył: 05.02.2006
Skąd: Mińsk Mazowiecki

Płeć: Mężczyzna



Ale przecież ręka Dumbledore'a może była uszkodzona z powodu wyciągania tego Horkruxa z tamtąd gdzie on był (coś w rodzaju takiego zadania jak to że Dumb musiał wypić truciznę)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
hazel
post 25.02.2006 16:08
Post #52 

czym jest fajerbol?


Grupa: czysta krew..
Postów: 3081
Dołączył: 24.12.2005
Skąd: panic room

Płeć: kaloryfer



Ja też tak uważam, poza tym sądzę, że gdyby było ryzyko opętania noszącego pierścień przez Voldemorta, to Dumbledore by się tego domyślił, wiedział w końcu jak działał dziennik i musiał wysnuć z tego jakieś wnioski. Raczej to samo zdobycie Horkruksa wymaga od "zdobywającego" jakiegoś poświęcenia.

Ten post był edytowany przez hazel: 25.02.2006 16:08


--------------------
user posted image
The voice in my head doesn’t think I’m crazy.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
voldzia
post 06.02.2007 00:11
Post #53 

Prefekt


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 367
Dołączył: 20.08.2004
Skąd: Łódź

Płeć: Kobieta



Odgrzebuję temat, bo przypomniało mi się kilka rzeczy odnośnie horcruxów, a konkretnie - Harry'ego jako horcruxa. Być może był jakiś bardziej pasujący do tego temat, ale nie znalazłam. Możliwe też, że o moich "odkryciach" fani dyskutują półtora roku, ale mi nic o tym nie wiadomo, bo długo nie bywałam na forum.

Myślę, że Voldemort przypadkowo uczynił z Harry'ego horcruxa. Pamiętamy, że w chwili rzucenia na Harry'ego avady, kiedy ten był niemowlęciem, oddał mu część siebie, czyli możliwe, że Harry został horcruxem.

I powraca tutaj motyw błysku triumfu w oczach Dumbledore'a. Może przez połączenie się z krwią z horcruxa sprawił, że Harry częściowo lub całościowo przestał być horcruxem (byłoby to logiczne - to tak, jakby wczesniej oddany fragment duszy z powrotem do siebie dołączyć)? Że nie będzie musiał zginąć, by zginął Voldemort?

Nie pamiętam dokładnie, ale Voldemort w pewnym momencie (chyba w piątym tomie) zorientował się, że jego i Harry'ego coś łączy. Możliwe, że uświadomił sobie, że Potter jest horcruxem. Mimo to chciał go zabić, co wydaje mi się trochę dziwne. Ja na jego miejscu najpierw unicestwiłabym Dumbledore'a, a później dopiero wycelowała w Harry'ego avadą. Dlaczego? Dumbledore mógł domyślać się horcruxów i po zabójstwie Harry'ego zniszczyć wszystkie pozostałe. Natomiast nie sądzę, by był zdolny zabić Pottera. W takiej sytuacji tylko Potter trzymałby go przy życiu.

Powracając do tematu zadanego w tytule: jeżeli moja teoria jest prawdziwa, to w Harrym tkwiła dusza Voldemorta. Miał dzięki temu kilka jego cech, co oznaczałoby, że horcruxy mają jakieś tam osobiste właściwości ich "właściciela".

No dobra, koniec wywodu. Pozdrawiam i przepraszam, jeżeli porobiłam jakieś błędy rzeczowe i jeśli wyskoczyłam z czymś, co wszyscy od dawna wiedzą ;). Proszę o wyrozumiałość :D

edit: właśnie zauważyłam w temacie "The last Horcrux" teorię podobną do mojej, heh :P no, ale wątku z błyskiem w oku nie zauważyłam nigdzie ;).

edit2: Dodam jeszcze, że horcrux z Harrym nie mógłby być siódmym horcruxem, bo byłby utworzony przypadkowo. Jeżeli Vold planował siedem horcruxów, to stworzył siedem horcruxów, a oprócz tego ósmy, przypadkowy - Harry'ego.

Ten post był edytowany przez voldzia: 06.02.2007 03:39
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
szelma
post 06.02.2007 12:26
Post #54 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 83
Dołączył: 05.01.2006

Płeć: Kobieta



Heh... do mnie jakoś ta teoria nie przemawia... sama nie wiem. Tak czy inaczej masz jednak jeden błąd - Voldemort stworzył sześć horcruxów, nie siedem. Na siedem części podzielił swoją duszę, ale jedna z tych cząstek znajduje się w jego ciele.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hermiona1900
post 06.02.2007 14:53
Post #55 

Prefekt Naczelny


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 518
Dołączył: 10.06.2006
Skąd: ja to znam??

Płeć: Kobieta



Jak dla mnie to także jest to mało prawdopodobne, ale nie niemożliwe - w końcu horkruksy to cząstka duszy, a dusza coś tam rozumuje...


--------------------
Gryffindor

KLL
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Mroczny Wiatr
post 06.02.2007 15:17
Post #56 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 223
Dołączył: 07.09.2005
Skąd: Mroczny Zakątek

Płeć: Mężczyzna



QUOTE(Hermiona1900 @ 06.02.2007 14:53)
Jak dla mnie to także jest to mało prawdopodobne, ale nie niemożliwe - w końcu horkruksy to cząstka duszy, a dusza coś tam rozumuje...
*



Nie są przypadkiem naczyniem, w którym jest zakleta czy też przechowywana cząstka duszy? Bo to różnica zasadnicza, która wyklucza wogóle główne pytanie tego tematu. Zarówno dziennik, pierścień jak i medalion nie rozumowały i tak samo bedzie w stosunku do innych przedmiotów. Wyjątek może stanowić jedynie Nagin, która może się okazać horcruxem, a tego jeszcze nie wiemy. Nie byłaby ona jednak typowym horcruxem, tylko błędem Voldemarta który mógł umiescić częśc swojej duszy w istocie żywej lecz dosyć kruchej czego robić się nie powinno.


--------------------
Jeżeli sądzisz że w dobie Harry'ego Potter sztuka komputerów zanika ....... zapraszam do centrum chłodzenia i wyciszania PC cooling

The Dark Lord shall raise again!.....Give me your hand Wormtail.....Yes Master, thank you Master!.....The other hand!
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
voldzia
post 06.02.2007 22:06
Post #57 

Prefekt


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 367
Dołączył: 20.08.2004
Skąd: Łódź

Płeć: Kobieta



Za błąd przepraszam - w każdym razie Harry, moim zdaniem, jeśli został horcruxem, to przez przypadek i Voldemort nie uwzględniał go w swoich obliczeniach wink2.gif. Czyli oprócz niego chciał mieć 6 horcruxów, żeby jego dusza była podzielona na siedem części (w rzeczywistości byłaby podzielona na osiem).

Nie sądzę, by Vold uczynił hoprcruxa z Nagini przypadkiem. Tworzenie horcruxów to sprawa skomplikowana. Harry byłby wyjątkiem, bo samo to, że odbiła się od niego avada jest wyjątkowe. Nikt nie mógł tego przewidzieć, a już na pewno nikt nie mógłby przewidzieć konsekwencji takiego dziwnego odbicia (stworzenie z niedoszłej ofiary horcruxa, jeśli moja teoria jest prawdziwa).

Harry ma wiele cech należących do Voldemorta, chociażby umiejętność rozmawiania z wężami. Sam Dubledore podkręlił, że łączy ich jakaś więź. Jeżeli Harry rzeczywiście jest (był) horcruxem Voldemorta, to miał w sobie część jego duszy, dzięki czemu odczuwał to, co działo się z Voldemortem na własnej skórze.

No dobrze... ale nikt z Was nie skomentował sprawy błysku w oczach Dumbledore'a. Moja teoria z poprzedniego wpisu wydaje mi się to dość sensowna
- jeżeli w Voldzie płynie krew Harry'ego, który jest jego horcruxem, to harry przestaje być horcruxem, ponieważ odłączony kawałek duszy powraca do właściciela, włącza się do reszty. Dlatego też Dumbledore mógł ucieszyć się na tę wieść.

Argumentem za tym, że nadzieje Dubledore'a się nie spełniły, może być to, że więź między Harrym a Voldemortem nie zanikła po jego odrodzeniu.

Przypomnę też, że Dumbledore powiedział do Harry'ego:

"Jak się okazało tej nocy, celem Voldemorta, gdy zamierzał cię opętać nie było zniszczenie mnie. było nim znieszczenie ciebie. Miał nadzieję, że kiedy mu się to uda, poświęcę ciebie, aby zabić jego."
co mogłoby sugerować, że Dumbledore uważał, że Voldemort uważa Harry;ego za horcruxa.

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
szelma
post 07.02.2007 11:39
Post #58 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 83
Dołączył: 05.01.2006

Płeć: Kobieta



Nikt nie skomentował tego błysku w oczach Dumbledore'a, bo pewnie nikt nie wie jak biggrin.gif Też sie nad tym zstanawiałam i szczerze powiedziawszy nie mam pojęcia o co mogło chodzić. Moze masz rację, ale... hm... Jeśli rzeczywiście Harry byłby horcruxem, to pojawia się pewien problem. Otóż, żeby zabić Voldemorta, Harry musi zniszczyć wszystkie horcruxy, a co za tym idzie - także siebie. Jeśli zginie przed zabiciem Voldemorta, to kto jego zabije? A jeśli najpierw zgładzi Voldemorta, to istnieje ryzyko, że nie zdąży zabić siebie i Czarny Pan znowu sie odrodzi.
Zaczyna mnie od tego głowa boleć... dry.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Mroczny Wiatr
post 07.02.2007 18:33
Post #59 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 223
Dołączył: 07.09.2005
Skąd: Mroczny Zakątek

Płeć: Mężczyzna



Nie zmienia to faktu że horcrux nagle nie zacznie mysleć sam z siebie. Według mnie to działa jak jakieś sprzężone zaklęcie które uaktywnia sie w momencie opuszczenia jednej części duszy tego świata. horcrux może sie wtedy uaktywnić i wypuścić część skrywanej duszy na zewnątrz choć w postaci nikłej i bardzo słabej która nie ma nawet swojego miejsca w łańcuchu pokarmowym. Nie stanie się nagle myślącym medalionem S.


--------------------
Jeżeli sądzisz że w dobie Harry'ego Potter sztuka komputerów zanika ....... zapraszam do centrum chłodzenia i wyciszania PC cooling

The Dark Lord shall raise again!.....Give me your hand Wormtail.....Yes Master, thank you Master!.....The other hand!
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
voldzia
post 08.02.2007 19:03
Post #60 

Prefekt


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 367
Dołączył: 20.08.2004
Skąd: Łódź

Płeć: Kobieta



QUOTE
Nikt nie skomentował tego błysku w oczach Dumbledore'a, bo pewnie nikt nie wie jak  Też sie nad tym zstanawiałam i szczerze powiedziawszy nie mam pojęcia o co mogło chodzić. Moze masz rację, ale... hm... Jeśli rzeczywiście Harry byłby horcruxem, to pojawia się pewien problem. Otóż, żeby zabić Voldemorta, Harry musi zniszczyć wszystkie horcruxy, a co za tym idzie - także siebie. Jeśli zginie przed zabiciem Voldemorta, to kto jego zabije? A jeśli najpierw zgładzi Voldemorta, to istnieje ryzyko, że nie zdąży zabić siebie i Czarny Pan znowu sie odrodzi.
Zaczyna mnie od tego głowa boleć...


No... dlatego mogłoby być tak: Voldemort zabija Harry'ego (spełnia się przepowiednia), nie wiedząc, że jest on jego ostatnim horcruxem, bo wszystkie pozostałe zniszczono, a ppotem samego Voldemorta pokonuje inny czarodziej. Np. Snape, Lupin, Ron czy obojętnie kto wink2.gif.

Jest też inna opcja: Harry mógłby użyć zaklęcia, które rozwala wszystko w promieniu kilkunastu metrów (umarliby w tym samym momencie).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
szelma
post 08.02.2007 21:23
Post #61 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 83
Dołączył: 05.01.2006

Płeć: Kobieta



No ta ostatnia opcja to jeszcze... Bo Voldemorta ma zabić Harry i koniec kropka. tongue.gif
I dalej myślę o tym błysku w oku... Zabiłaś mi ćwieka, no... tongue.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Zeti
post 06.08.2007 20:47
Post #62 

Potężny Mag


Grupa: Prefekci
Postów: 3734
Dołączył: 13.12.2005
Skąd: Kraków

Płeć: Mężczyzna



a więc: UWAGA SPOILER!
Właściwie każdy Horcrux moze tak po prostu pójść sobie gdzieś, ale muszą być spełnione pewne warunki...

szkoda, że ten temat nie jest na Tonie VII to bym sobie popisał więcej...

Ten post był edytowany przez Zeti: 06.08.2007 20:48


--------------------
user posted image user posted image
...Prefekt Gryffindoru...
'Friends are angels who lift us to our feet, when our wings have trouble remembering, how to fly.'
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Zeti
post 11.08.2007 15:28
Post #63 

Potężny Mag


Grupa: Prefekci
Postów: 3734
Dołączył: 13.12.2005
Skąd: Kraków

Płeć: Mężczyzna



Lista Horcruxów

Horcrux \zniszczony przez \zniszczony czym \Utworzony po śmierci

1. Dziennik Toma \Harry Potter \kieł bazyliszka \Jęczącej Marty
2. Pierścień Marvola/ \Albus Dumbledore \miecz Gryffindorra \Tom Riddle sr.
Resurrection Stone
3. Medalion Slytherina \Ron Weasley \miecz Gryffindora \Jakiś mugoli
4. Czarka Huffelpuf \Haemiona Dranger \kieł bazyliszka \Hepzibah Smith
5. Diadem Ravenclav \Vincent Crabbe \Fiendfyre \Albański wieśniak
6. Harry Potter \Lord Voldemort \Avada Kedavra \Lilly I James Potter
7. Nagini \Neville Longbottom \miecz Gryffindora \Berta Jorkins

Ten post był edytowany przez Zeti: 11.08.2007 15:31


--------------------
user posted image user posted image
...Prefekt Gryffindoru...
'Friends are angels who lift us to our feet, when our wings have trouble remembering, how to fly.'
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Marcinn
post 11.08.2007 22:50
Post #64 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 4
Dołączył: 08.02.2007




QUOTE(Zeti @ 11.08.2007 15:28)
Lista Horcruxów

Horcrux  \zniszczony przez \zniszczony czym \Utworzony po śmierci

1. Dziennik Toma \Harry Potter  \kieł bazyliszka  \Jęczącej Marty
2. Pierścień Marvola/ \Albus Dumbledore \miecz Gryffindorra \Tom Riddle sr.
    Resurrection Stone
3. Medalion Slytherina \Ron Weasley  \miecz Gryffindora \Jakiś mugoli
4. Czarka Huffelpuf \Haemiona Dranger \kieł bazyliszka  \Hepzibah Smith
5. Diadem Ravenclav \Vincent Crabbe  \Fiendfyre  \Albański wieśniak
6. Harry Potter  \Lord Voldemort  \Avada Kedavra  \Lilly I James Potter
7. Nagini  \Neville Longbottom \miecz Gryffindora \Berta Jorkins
*
http://gory.5v.pl/

Poprawcie mnie proszę jeśli się mylę, ale czy Nagini nie została zamieniona w horcruxa przy zabiciu Franka? No chyba, że to było napisane gdzieś w DH iż to była Berta, ale nie doczytałem tego w książce smile.gif

Ten post był edytowany przez vampirka: 04.02.2019 14:38
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
PrZeMeK Z.
post 11.08.2007 22:52
Post #65 

the observer


Grupa: czysta krew..
Postów: 6284
Dołączył: 29.12.2005

Płeć: wklęsły bóg



Informacje podane przez Zetiego pochodzą z czata z Rowling, więc to w sumie kanon. Owszem, Nagini stała się horkruksem po śmierci Franka, ale nie DZIĘKI tej śmierci.


--------------------
Hey little train, wait for me
I once was blind but now I see
Have you left a seat for me?
Is that such a stretch of the imagination?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Strony < 1 2 3
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 29.04.2024 01:53