Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

7 Strony « < 3 4 5 6 7 > 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> The Future Of, the boy who lived.

hiob27
post 03.08.2005 13:04
Post #101 

Prefekt


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 379
Dołączył: 28.05.2004

Płeć: Mężczyzna



QUOTE(estiej @ 03.08.2005 07:24)
Moaning Myrtle czyli Jęcząca Marta została zabita zanim Voldemort dowiedział się o horcruxach.


A mógłbyś mi podać w której klasie był Tom Marvolo Riddle gdy komnata została otwarta po raz pierwszy (gdy Marta zostałą zabita) jedynie co pamiętam to to, że Hagrid był na 3 roku,a le na którym był wtedy Czarny Pan nie wiem. -Będę wdzięczny wtedy za info.
P.S -> nie możesz mówić że śmierć marty nie ma żadnego związku z Horcruxes. Nikt z nas nie wie na jakiej zasadzie one powstają. Jaką masz gwarancje że tuż po zabiciu osoby powstaje Horcrux? Być może wystarczy zabić kogoś odebrać w jakiś sposób jego cząstkę -> może nawet kawałek duszy albo ciała i dopiero potem podczas rytuału oddzielania duszy wystarczy użyć to coś z zabitej osoby. (to jest tylko nie potrzebna spekulacja, która ma na celu uświadomić że JKR może wymyśleć wszystko i nie nam decydować co jest możliwe a co nie.)


--------------------
Prefekt Hufflepuff
user posted image ...... user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
owczarnia
post 03.08.2005 13:41
Post #102 

Bagheera


Grupa: czysta krew..
Postów: 4378
Dołączył: 20.07.2005

Płeć: Kobieta



QUOTE(estiej @ 03.08.2005 12:55)
QUOTE(owczarnia @ 03.08.2005 19:49)
Estiej, jak pragnę zdrowia - co najmniej honorowego moda powinni Ci dać tongue.gif.

No to mention że ja cały czas jeszcze to tej Myrtle nie jestem przekonana *zwiewa zanim ją uduszą* blink.gif...
*


A dasz mi u siebie? To się przeniosę. Mi nie chodzi o to, że Myrtle mamy na pewno z głowy, tylko żeby znowu ktoś nie wysuwał teorii wysuniętych już trzy razy.
*


A chcesz?! Zabiłabym za porządnego moda, bo ta dwójka co tam ma mi niby pomagać to się obija tak niemiłosiernie, że w końcu na zbity pysk wywalę, słowo honoru shutup.gif.


I nie powiem, zaczynam Cię rozumieć tongue.gif...


--------------------
Welcome back, plus one. we missed you!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
hiob27
post 03.08.2005 13:43
Post #103 

Prefekt


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 379
Dołączył: 28.05.2004

Płeć: Mężczyzna



Mam nadzieje że wiesz, że mi nie chodzi o to aby komuś coś udowodnić, poprostu ciekawi mnie jedna sprawa:
QUOTE(estiej @ 03.08.2005 14:17)
Tom zabiera pierścień i dowiaduje się o Horcruxach dopiero po śmierci Myrtle.

Skąd wiesz kiedy Czarny Pan dowiedział się o Horcruxes? Ja nie znalazłem informacji w potterze która mówi kiedy on się o nich dowiedział poraz pierwszy. Chyba nie sądzisz że Czarny Pan podczas rozmowy ze Slughornem nic nie wiedział o Horcruxes, że tak w jednej sekundzie wypalił z 7 Horcruxes? Mnie się wydaje że to wszystko o nich wcześniej wiedział tylko tyle że chciał się dowiedzieć czegoś więcej o tym jakie mogą być następstwa (zdaniem Slughorna) odnośnie rozdzielenia duszy na wiele części.
A cała rozmowa (przynajmniej początek) były grą w podchody i tyle... (sam to nawet zauważył harry)

P.S. :
QUOTE(estiej @ 03.08.2005 14:17)
A nie mówiłem? uduszę, uduszę. Hiob padasz trupem i trądem i szarańczą biblijną dosłownie:
Cały się tzręsę smile.gif A tak wogóle to z tą plagą to trafiłeś -> kiedyś nazywano mnie "Siódmą plagą" (egipską) tongue.gif


--------------------
Prefekt Hufflepuff
user posted image ...... user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
hiob27
post 03.08.2005 18:11
Post #104 

Prefekt


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 379
Dołączył: 28.05.2004

Płeć: Mężczyzna



QUOTE(estiej @ 03.08.2005 15:38)
QUOTE(hiob27)
kiedyś nazywano mnie "Siódmą plagą" (egipską)  tongue.gif
To znaczy którą, gradobiciem? Dlaczego? Biłeś gradem? wink.gif
*


Nie gradobiciem -> "siódmą plagą" tongue.gif
Ale dlaczego nie odpowiem, zbyt osobiste pytanie:D
Dobra już nie będę takich postów pisać bo mnie kubik opieprzy że Chat robię tongue.gif


--------------------
Prefekt Hufflepuff
user posted image ...... user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Potti
post 10.08.2005 21:39
Post #105 

Plotkara


Grupa: czysta krew..
Postów: 2140
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Paris or maybe Hell

Płeć: Kobieta



to, żeby blizna była horcruxem, jest dobrym pomysłem, ale z technicznego pkt widzenia- niemożliwym.
harry nie może najpierw zabić siebie, a potem voldemorta. a żeby go zabić, musi najpierw zniszczyć wszystkie horcruxy- w tym ew. swoją bliznę. logiki brak.
a jeśli voldemort zabije harry'ego? po prostu wygra. dumbledore powiedział, że nawet jeśli zniszczą wszystkie horcruxy, czarny pan będzie nadal potężnym czarodziejem. znajdzie sobie nowe przedmioty, w których ukryje swoją duszę i tyle. tutaj też zdrowego rozumowania brak.
bo przecież Rowling napewno nie zapętli Pottera tak, że nie będzie on miał żadnych szans. Twoje teorie są boskie Kubik, ale ta wg. mnie nie wypaliła :]


--------------------
voir clair dans le ravissement
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Lupek
post 11.08.2005 00:06
Post #106 

Forumowy Śmierciożerca


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 580
Dołączył: 08.07.2005

Płeć: Mężczyzna



A ja bym powiedział że ostatnio rozmyślałem nad tym i to mi się wydaje dobrym pomysłem (np. Tom znalazł tylko 5 przedmiotów w którym schował dusze i szukał ostatniego ale nie mógł znależć wten jednak pojawiła się inna misja zabić Harry'ego i przypadkowo ale jednak Voldemort dał swoją dusze w blizne Harry'ego) nie oznacza to jednak że Harry jest na straconej pozycji pamiętacie co mówił do Voldemorta Dumbledore że dla niego śmierć Toma to za mało (a myśle że Albus miał już trochę zaplanowane jak będzie wyglądać ostateczna walka) i może Czarny Pan nie zginie dosłownie ale w przenośni (może stanie się coś niekonwecjalnego np. Tom będzie uwięziony w czymś magicznym.... i tak zginie potęga Czarnego Pana hehe tongue.gif )sam nie wiem ale przepowiednie można interpretować różnie!!! dry.gif trochę zagmatwane ale myśle że i końcówka HP taka zagmatwana będzie!!!

Ten post był edytowany przez Lupek: 11.08.2005 00:07
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ahmed
post 11.08.2005 00:18
Post #107 

The Fallen


Grupa: czysta krew..
Postów: 2027
Dołączył: 16.07.2005
Skąd: 20eme arrondissement de Paris

Płeć: Mężczyzna



QUOTE
#
Źródło: www.hp-lexicon.org
Horcruxes are key, and Voldemort apparently made six of them (not counting the bit left inside of him):
    * Tom Riddle's diary - destroyed by Harry
    * locket - traced to a hidden cavern, guarded at the center of an underground like by Inferi, but it was actually a dummy placed by a mysterious "R.A.B." - my guess is that Harry will have to shake down Mundungus for that one.
    * Nagini
    * Hufflepuff's cup
    * Slytherin's ring
    * and the last one...is it Harry himself? Or maybe the Sorting Hat, which is also a relic of Gryffindor?


Teoria o tym, ze blizna Harry'ego jest Horcruxem wydaje mi się mało prawdopodobna. Moim zdaniem Horcruxy zostały stworzone po tym jak Riddle opuszcza Hogwart, ale gdy do niego wraca z prośbą o posadę DADA jest bardzo zmieniony. Musiał włożyć sporo siły i energii w stworzenie tych Horcruxów.


--------------------
w nocy spać i grzecznym być za dnia.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Potti
post 11.08.2005 10:01
Post #108 

Plotkara


Grupa: czysta krew..
Postów: 2140
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Paris or maybe Hell

Płeć: Kobieta



a ja mysle, ze Potter to jednak nie jest skomplikowana ksiazka. i nigdy nie stalo sie tam nic wyjatkowo skomplikowanego, bardziej niz w zwyklej ksiazce przygodowej. dlatego i koncowka bedzie raczej zwyczajna.


--------------------
voir clair dans le ravissement
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Gem
post 11.08.2005 12:21
Post #109 

Magik


Grupa: Prefekci
Postów: 749
Dołączył: 24.07.2005
Skąd: z oślizłego lochu >:]

Płeć: Kobieta



Zwyczajna??? :> Co to znaczy?? Masz na mysli Happy End?? Czy może śmierć bohatera??


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
harolcia
post 11.08.2005 15:47
Post #110 

przerażona


Grupa: Prefekci
Postów: 1425
Dołączył: 30.07.2005
Skąd: wiesz, że żyjesz? <wro>

Płeć: Kobieta



Moim zdaniem wszystko skończy się dobrze, albo zginą obaj tzn. HP iVoldi


--------------------
Prefekt Gryffindoru Członkini KLL

Tekst do wygrawerowania na nierdzewnej bransoletce, noszonej stale na przegubie na wypadek nagłego zaniku pamięci
Barańczak Stanisław
1.) JEŻELI COŚ CIĘ BOLI: - DOBRA WIADOMOŚĆ: ŻYJESZ. - ZŁA WIADOMOŚĆ: TEN BÓL CZUJESZ WYŁĄCZNIE TY.
2.) TO WSZYSTKO DOOKOŁA, CO CIĘ SZCZELNIE OTACZA NIE CZUJĄC TWEGO BÓLU, JEST TO TAK ZWANY ŚWIAT.
3.) UBAWI CIĘ, ŻE JEST ON REALNY I JEDYNY, A LEPSZEGO NIE BĘDZIE PRZYNAJMNIEJ PÓKI ŻYJESZ.
4.) GDY JUŻ SKOŃCZYSZ SIĘ ŚMIAĆ, ODRZUĆ LOGICZNY WNIOSEK, ŻE TAKI ŚWIAT BYĆ MUSI PRZYWIDZENIEM LUB SNEM.
5.) TRAKTUJ GO CAŁKIEM SERIO, JAK ON PRZED CHWILĄ CIEBIE - DOKONUJĄC WYBORU SPECJALNEJ CIĘŻARÓWKI,
6.) BY W OKREŚLONYM MIEJSCU I UŁAMKU SEKUNDY POTRĄCIŁA CIĘ, KIEDY PRZECHODZIŁEŚ PRZEZ JEZDNIĘ.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Nadka
post 11.08.2005 15:55
Post #111 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 87
Dołączył: 17.07.2005
Skąd: zza ściany ;)




Zginą obaj, tak sądze... Harry znajdzie wszystkie horcruxy, zniszczy je... Tak więc, najpierw on zginie, a chwile po tym Voldemort... [Harry będzie ostatnim horcurxem] No chyba, że Harry nie zniszczy wszystkich horcruxów... Wtedy zginie Harry... Bo Voldemort go zabije...

Ten post był edytowany przez Nadka: 11.08.2005 16:24


--------------------
Uwaga! Patrzą na Ciebie szklane oczy wypchanego łosia!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
harolcia
post 11.08.2005 16:15
Post #112 

przerażona


Grupa: Prefekci
Postów: 1425
Dołączył: 30.07.2005
Skąd: wiesz, że żyjesz? <wro>

Płeć: Kobieta



Bardzo prawdopodobna wersja.


--------------------
Prefekt Gryffindoru Członkini KLL

Tekst do wygrawerowania na nierdzewnej bransoletce, noszonej stale na przegubie na wypadek nagłego zaniku pamięci
Barańczak Stanisław
1.) JEŻELI COŚ CIĘ BOLI: - DOBRA WIADOMOŚĆ: ŻYJESZ. - ZŁA WIADOMOŚĆ: TEN BÓL CZUJESZ WYŁĄCZNIE TY.
2.) TO WSZYSTKO DOOKOŁA, CO CIĘ SZCZELNIE OTACZA NIE CZUJĄC TWEGO BÓLU, JEST TO TAK ZWANY ŚWIAT.
3.) UBAWI CIĘ, ŻE JEST ON REALNY I JEDYNY, A LEPSZEGO NIE BĘDZIE PRZYNAJMNIEJ PÓKI ŻYJESZ.
4.) GDY JUŻ SKOŃCZYSZ SIĘ ŚMIAĆ, ODRZUĆ LOGICZNY WNIOSEK, ŻE TAKI ŚWIAT BYĆ MUSI PRZYWIDZENIEM LUB SNEM.
5.) TRAKTUJ GO CAŁKIEM SERIO, JAK ON PRZED CHWILĄ CIEBIE - DOKONUJĄC WYBORU SPECJALNEJ CIĘŻARÓWKI,
6.) BY W OKREŚLONYM MIEJSCU I UŁAMKU SEKUNDY POTRĄCIŁA CIĘ, KIEDY PRZECHODZIŁEŚ PRZEZ JEZDNIĘ.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
crazyloony
post 11.08.2005 17:35
Post #113 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 6
Dołączył: 09.08.2005




Tez jestem za tym że zginą obydwoje. Bo inaczej jak mogłaby sie skonczyc ta seria??Wszyscy fani byliby ciekawi dalszego zycia Harry'ego a jak umrze to nie bedzie nic.Chociaż to było by smutne ale co tam.... w 6 czesci płakałam jak bóbr cry.gif wiec juz mi wisi i powiewa co zrobi Rowling tongue.gif nie no troche żartuje ale nic mnie juz nie zdziwi. smile.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Nadka
post 11.08.2005 17:37
Post #114 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 87
Dołączył: 17.07.2005
Skąd: zza ściany ;)




Wątpie, też tak sobie mówiłam, a Rowling ciągle mnie zaskakuje i chyba nadal zamierza to robić wink.gif


--------------------
Uwaga! Patrzą na Ciebie szklane oczy wypchanego łosia!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
crazyloony
post 11.08.2005 17:44
Post #115 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 6
Dołączył: 09.08.2005




No masz racje ale przeciez kazdy wie ze 7 tom będzie najbardziej zaskakujacy i emocjonujący biggrin.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Lupek
post 11.08.2005 19:11
Post #116 

Forumowy Śmierciożerca


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 580
Dołączył: 08.07.2005

Płeć: Mężczyzna



Myśle że książka zdecydowanie nie skończy się zwycięstwem mojego Pana (Voldemorta)
jeśli coś to skończy się na śmierci obydwóch czyli Harry'ego i Toma dry.gif !!!

Ten post był edytowany przez Lupek: 11.08.2005 19:12
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Potti
post 11.08.2005 20:13
Post #117 

Plotkara


Grupa: czysta krew..
Postów: 2140
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Paris or maybe Hell

Płeć: Kobieta



srutututu, przeceniacie Rowling.
:]

nie wiem, może wydaje Wam się, że ten Potter jest jakąś b. zagmatwaną książką, bo Kubik tak Was zamula swoimi błyskotliwymi teoriami ;p ale to jest zwykła, naprawdę zwyczajna, seria. tylko, że odstępy między kolejnymi książkami są tak długie, że ludzie już niestworzone rzeczy wymyślają, szczególnie jeśli poprzednie im się podobały.
może i zrobiła jakąś mini rewolucję. może zachęciła trochę ludzi do czytania- ja tam nie wiem. ale wydaje mi się, że nawet jeśli teraz autorka trochę zamieszała, to nie jest na tyle doświadczoną pisarką, żeby zakończyć to w dziwny sposób. myślę, że wszystko będzie czarne lub białe. i to ze wskazaniem na białe.

mogę się z kimś założyć, że Potter wygra. schemat wszystkich książek jest taki sam.


--------------------
voir clair dans le ravissement
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
BeBe
post 11.08.2005 22:13
Post #118 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 229
Dołączył: 11.08.2003
Skąd: Gorzów Wlkp. /szary Poznań

Płeć: Kobieta



QUOTE(Potti @ 11.08.2005 21:13)

mogę się z kimś założyć, że Potter wygra. schemat wszystkich książek jest taki sam.
*


Pewnie, że wygra. W końcu jest to książka wpisana do kanonu powieści dla dzieci i młodzieży. A z tego, co pamiętam w takich lekturach dobro zawsze zwycięża więc dlaczego teraz miałoby być inaczej.


--------------------
L'amitie doit etre cultivee comme un grain...

Uczę sie Poznania./ Mam go w dupie i uczyć się go już nie zamierzam.

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Tenebris69
post 13.08.2005 11:29
Post #119 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 228
Dołączył: 05.10.2004




ŻADEN NIE MOŻE ŻYĆ GDY DRUGI PRZEŻYJE...

Zginą obaj.
I myślę, że nie jest to takie złe rozwiązanie.
Chociaż Jo bywa nieprzewidywalna (aczkolwiek 6 tom mnie z nóg nie zwalił).


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Anulcia
post 13.08.2005 13:37
Post #120 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 116
Dołączył: 17.09.2004
Skąd: Radom...->taka dosyć duża wioska




QUOTE
ŻADEN NIE MOŻE ŻYĆ GDY DRUGI PRZEŻYJE...

Zginą obaj.
I myślę, że nie jest to takie złe rozwiązanie.


Też mi się tak wydaje. Powiedziałabym nawet, że zdecydowanie skłaniam się ku takiemu rozwiązaniu. Całkowite zwycięstwo Harry'ego jest zbyt przewidywalne, biorąc pod uwagę teorię ostatecznego zwycięstwa dobra nad złem. No ale cóż... co my możemy na to poradzić wink.gif


--------------------
Facet z natury swej cierpi na nieuleczalne upośledzenie emocjonalne :]

---------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Gem
post 13.08.2005 13:54
Post #121 

Magik


Grupa: Prefekci
Postów: 749
Dołączył: 24.07.2005
Skąd: z oślizłego lochu >:]

Płeć: Kobieta



Taaa..."Potter musi odejść..." tongue.gif...Teoria z Horcruksem jest bardzo prawdopodobna, a biorąc pod uwagę zakończenie(ponoć ma być coś w rodzaju epilogu), nie wyobrażam sobie sceny Pottera siedzącego przy kominku z gromadką dzieciaków. Voldemort musi zostać pokonany na dobre, bo Rowling będzie chciała się ustrzec od pokusy napisania 8 tomu. Skoro Voldemort zniknie na zawsze Śmierciożerców też spotka taki sam los. Zostaną wyłapania, albo wrócą do (w miarę) normalnego życia. Bo cóż im pozostanie!? Voldi nie pozostawił raczej potomka :/, więc tez nie będzie miał godnego następcy. Może ktoś będzie chciał powielić dzieło Toma, ale nikomu nie będzie już dane rozporządzać taka potęgą.


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ahmed
post 13.08.2005 16:17
Post #122 

The Fallen


Grupa: czysta krew..
Postów: 2027
Dołączył: 16.07.2005
Skąd: 20eme arrondissement de Paris

Płeć: Mężczyzna



A ja myśle że Rowling zakończy książkę niejednoznacznie. Mam nadzieję Że Czarny Pan zostanie pokonany, ale zwycięstwo Dobra nie będzie takie oczywiste. W świecie zawsze się gdzieś czai zło...i myślę że JKR to zaznaczy że jeszcze wiele rzeczy jest do naprawienia, że walka między Dobrem a Złem toczy się wiecznie.


--------------------
w nocy spać i grzecznym być za dnia.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Lissy
post 13.08.2005 22:35
Post #123 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 17
Dołączył: 09.08.2005




Ja tam jestem całkowicie pewna, że Voldi przegra, bo przecież Rowling nie napisałaby 7tomowej powieści po to, żeby zło w końcu wygrało...
Tylko zastanawiam się czy Harry przeżyje czy nie. Teoretycznie Dumbledore nawet kilka razy wspominał, że Voldi zostawił w Harrym cząstkę siebie, więc żeby całkowicie go zniszczyć Harry też musiałby zginąć. (I to wcale nie Voldi musi go zabić, tylko właśnie Harry kiedy zniszczy resztę kawałków duszy Voldiego może poprosić nawet Rona czy Hermionę, żeby go zabili, żeby całkowicie pokonać zło i to właśnie w tym objawi się ta jego miłość. smile.gif ). Ale właściwie ten kawałek Voldiego był w Harrym od kiedy skończył roczek (czy coś koło tego smile.gif ) i Harry jakoś z tym żył. Jak powiedział Dumbledore "To nasze decyzje pokazują kim naprawdę jesteśmy." (czy coś takiego smile.gif), a Harry obojętnie czy z cząstką duszy Voldiego czy bez niej był dobry.

Ten post był edytowany przez Lissy: 13.08.2005 22:35


--------------------
user posted imageuser posted imageuser posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Tenebris69
post 14.08.2005 10:19
Post #124 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 228
Dołączył: 05.10.2004




No i tu jest jakiś haczyk.
Może to właśnie Harry jest tym ostatnim... eee... (nie mogę zapamiętać tej nazwy) horcruxem?

Zacytuję (z tłumaczenia AŚ-ów):

QUOTE
- Węża? - spytał zaskoczony Harry. - To zwierząt też można użyć jako horcruxów?
- Cóż, jest to niewskazane - odpowiedział Dumbledore - ponieważ powierzanie części swej duszy czemuś, co samo potrafi myśleć i poruszać się, jest bardzo ryzykowną sprawą. Jednak, o ile moje rachuby są słuszne, Voldemortowi wciąż do sześciu brakowało przynajmniej jednego horcruxu, kiedy wkroczył do domu twoich rodziców z zamiarem zabicia cię. Wygląda na to, że zachował proces tworzenia horcruxów na szczególnie znaczące śmierci. Twoja na pewno by do nich należała. Wierzył, że zabijając ciebie, niszczy niebezpieczeństwo nakreślone przez przepowiednię. Wierzył, że uczyni siebie niepokonanym. Jestem przekonany, że wraz z twoją śmiercią zamierzał stworzyć ostatni horcrux. Jak wiemy, nie udało mu się.


A jeśli się udało? Voldemort przekazał Harry'emu cząstkę siebie. "Naznaczył go jako równego sobie". Może więc Harry po zniszczeniu wszystkich innych horcruxów i samego Czarnego Pana będzie musiał zabić też samego siebie? Albo przynajmniej jakąś cząstke siebie, w której drzemie Voldemort.

I nie zapominajmy o słowach przepowiedni. Znów zacytuję:

QUOTE
- Chciałbym, żeby zginął - odpowiedział cicho Harry. - I chciałbym, żebym to ja tego dokonał.
- Oczywiście, że chciałbyś! - krzyknął Dumbledore. - Widzisz, przepowiednia nie oznacza, że musisz cokolwiek robić! Ale to przepowiednia sprawiła, że Lord Voldemort oznaczył cię, jako równego sobie... Innymi słowy, masz wolną wolę, by wybrać swoją drogę.


Harry już wybrał. Sześć lat temu, kiedy zmierzył się po raz drugi z Vildemortem. Zrobi wszystko żeby go pokonać i gdyby musiał sam przez to zginąć zrobiłby to bez wahania.


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Lissy
post 14.08.2005 10:59
Post #125 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 17
Dołączył: 09.08.2005




QUOTE
A jeśli się udało? Voldemort przekazał Harry'emu cząstkę siebie. "Naznaczył go jako równego sobie". Może więc Harry po zniszczeniu wszystkich innych horcruxów i samego Czarnego Pana będzie musiał zabić też samego siebie? Albo przynajmniej jakąś cząstke siebie, w której drzemie Voldemort.


Ale właściewie nigdzie wcale nie jest powiedziane, że Voldemort oddał Harry'emu cząstkę swojej duszy, tylko część swojej mocy. A to podobno jest co innego. smile.gif Tak myślę w zwiąsku z tym fragmentem:

QUOTE
"Without his Horcruxes, Voldemort will be a mortal man with a maimed and diminished soul. Never forget, though, that while his soul may be damaged beyond repair, his brain and his magical power remain intact. It will take uncommon skill and power to kill a wizard like Voldemort, even without his Horcruxes."

str. 475 (HBP)

Więc jak Voldemort tworzy to Horcruxes wcale nie oddaje cząstki swojej mocy tylko po prostu chowa gdzieś kawałek swojej duszy i nawet istota w której go schował może nawet o tym nie wiedzieć. A Harry wiedział, że ma część mocy Voldiego i teoretycznie mógłby z niej nawet korzystać, więc to zupełnie coś innego.

QUOTE
- Węża? - spytał zaskoczony Harry. - To zwierząt też można użyć jako horcruxów?
- Cóż, jest to niewskazane - odpowiedział Dumbledore - ponieważ powierzanie części swej duszy czemuś, co samo potrafi myśleć i poruszać się, jest bardzo ryzykowną sprawą. Jednak, o ile moje rachuby są słuszne, Voldemortowi wciąż do sześciu brakowało przynajmniej jednego horcruxu, kiedy wkroczył do domu twoich rodziców z zamiarem zabicia cię. Wygląda na to, że zachował proces tworzenia horcruxów na szczególnie znaczące śmierci. Twoja na pewno by do nich należała. Wierzył, że zabijając ciebie, niszczy niebezpieczeństwo nakreślone przez przepowiednię. Wierzył, że uczyni siebie niepokonanym. Jestem przekonany, że wraz z twoją śmiercią zamierzał stworzyć ostatni horcrux. Jak wiemy, nie udało mu się.


No właśnie, nawet jak Voldemort umieścił by w biednym Harrym fragment siebie, to Harry nadal ma wolną wolę i może uda mu się ten fragment duszy Voldiego przeciągnąć na swoją stronę. biggrin.gif
A właściwie jak Voldi w 5 tomie opętał Nagini, dzięki temu że (prawdopodobnie) była Horcruxem, mógł wejść głębiej w jej świadomość. A przecież Harry'ego nie mógł opętać. biggrin.gif
To myślę, że może i Harry jest Horcruxem (czy tam blizna Harry'ego nim jest), ale może, żeby pokonać Voldiego nie musi się od razu zabijać. biggrin.gif Zresztą to by było strasznie okrutne gdyby tak zostawił małą Ginny samą na świecie, jak dopiero przyznał, że ją kocha. biggrin.gif


--------------------
user posted imageuser posted imageuser posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

7 Strony « < 3 4 5 6 7 >
Closed TopicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 22.06.2024 06:50