Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

6 Strony « < 4 5 6 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> R.a.b I Medalion

Ahmed
post 27.02.2006 18:46
Post #126 

The Fallen


Grupa: czysta krew..
Postów: 2027
Dołączył: 16.07.2005
Skąd: 20eme arrondissement de Paris

Płeć: Mężczyzna



QUOTE
Regulus był śmierciożercą, więc znał informacje, do których nie mieli dostępu członkowie Zakonu Fenikksa.


A czy naprawdę sądzisz iż Voldemort zdradziłby któremukolwiek ze Śmierciożerćów swoją najpilniej strzezoną tajemnicę? LV jest do końca przekonany,że o Horcruxach nikt nie wie poza nim. Czuje się bezpieczny, bo już dawno podjął kroki, które mają mu zapewnić nieśmiertelność. Zasadniczym pytaniem nie jest już osobowość R.A.B.-a, ale raczej fakt skąd posiadł informacje o horkruksach? Skąd mógł się dowiedzieć o tak zaawansowanej czarnej magii? Wielcy czarodzieje jak Dumbledore, Slughorn posiadają zaledwie namiastki wiedzy w tych dziedzinach, a cień podjerzenia że Voldemort stworzył Horcruxy pada na Dumbledore'a dopiero w HPiKT, bądź też gdy wydobył wspomnienie od Slughorna (nie wiemy które ze zdarzeń wydarzyło się pierwsze). Regulus wiedział o tym wcześniej, nie był tajnym agentem ZF, nie był agentem Dumbledore'a. Więc jak? Jak mógł wykraść największy sekret LV a potem użyć swych sił by zniszcyzć choć część duszy Czarnego Pana?


--------------------
w nocy spać i grzecznym być za dnia.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kubaj0
post 27.02.2006 21:15
Post #127 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 150
Dołączył: 05.02.2006
Skąd: Mińsk Mazowiecki

Płeć: Mężczyzna



Pewnie ten R.A.B. to wydedukował, ponieważ jeżeli Voldemort się chwalił tym że zrobił więcej by być nieśmiertelnym niż wszyscy czarodzieje razem wzięci to napewno ten Regulus mógł coś zacząć podejrzewać.

A ten Horcrux nadal istnieje, i prawdopodobnie jest w rękach Mundugusa.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
EPANS
post 06.04.2006 22:26
Post #128 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 12
Dołączył: 06.04.2006
Skąd: Bełchatów




Pamiętacie jak trzymali ze sobą Syriusz pod postacią psa z Krzywołapem?? może Regulus kryje się własnie pod postacią Krzywołapa?? To chyba mozliwe biorąc pod uwagę inteligencję tego kota, a także kulminacje w 7 części, oraz pomagiera, którego Harry bedzie potrzebował do odnalezenia horcruxów.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Avery
post 06.04.2006 22:37
Post #129 

Ścigający


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 265
Dołączył: 06.07.2005
Skąd: Angband :>

Płeć: Mężczyzna



Proponuje zauważyć że Regulus został zabity na rozkaz Czarnego Pana, a może nawet zginoł z jego własnej ręki. Tak więc o czymś takim mowy być nie może.


--------------------
Quidquid agis, prudenter agas et respice finem

user posted image
Z popiołów strzelą znów ogniska,
I mrok rozświetlą błyskawice,
Złamany miecz swą moc odzyska,
Król tułacz powróci na stolicę




User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
EPANS
post 06.04.2006 23:16
Post #130 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 12
Dołączył: 06.04.2006
Skąd: Bełchatów




1. zginął nie --> zginoł
2. Wydaje mi się, że śmierć to idealna przykrywka dla kogoś kto wie o horcruxach smile.gif
Co do postu Ahmeda:
Zuważ, że ród Blacków to ród z ogormnymi głęziami i wiele czarnoksiężników, śmierciożerców i innych czarnych postaci do niej należa ło/y więc wiedza o horcruxach mogła sie w tej rodzinie znaleźć, a ktos już to pisał, że pomagał mu Stworek smile.gif

estiej edit: jak już poprawiamy cudze błędy, to dobrze jest nie robić ich samej/samemu, bo zaraz będziemy tu mieli flame war i inwazję śmierci z Plutona.

Ten post był edytowany przez estiej: 07.04.2006 07:15
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Lil
post 07.04.2006 11:13
Post #131 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 2
Dołączył: 03.04.2006
Skąd: z zakamarków wyobraźni




Dumbledore mówił Harry'emu, że Voldemort myśli, że nikt poza nim nie wie o Horkruksach, więc wątpie by ta wiedza była przekazywana w rodzie Blacków, bo na pewno by się o tym dowiedział.
Myślę że R.A.B. (jeśli to rzeczywiście jest Regulus, bo nic nie może być pewne do końca biggrin.gif ) musiał się sam o tym dowiedzieć, kiedy był śmierciożercą.
Ja też uważam, że najprawdopodobniej żyje, tylko ukrywa się przed Voldemortem.


--------------------
"Pierwsze westchnienie miłości jest ostatnim westchnieniem rozumu."
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 07.04.2006 12:21
Post #132 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



R.A.Z.? Rafał A. Ziemkiewicz?

A tak apropos tematu, to ja raczej skłaniam się do wiary, że Regulus gryzie ziemię już od dawna.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Avery
post 07.04.2006 14:30
Post #133 

Ścigający


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 265
Dołączył: 06.07.2005
Skąd: Angband :>

Płeć: Mężczyzna



QUOTE
A tak apropos tematu, to ja raczej skłaniam się do wiary, że Regulus gryzie ziemię już od dawna.


Zgadzam się, czy wy myślicie że naprawde udało mu się przetrwać tyle czasu? Musiałby ukrywać się i przed ministerstwem i przed kolegami. Warto też zauważyć że jak Czarny Pan postanowi kogoś zabić to ofiara nie ma praktycznie żadnych szans. Jakby tego bylo mało to ktoś tam jeszcze mówił że śmierciożercy dopadli Regulusa po kilku dniach, czyli najprawdopodobniej znaleźli ciało.


--------------------
Quidquid agis, prudenter agas et respice finem

user posted image
Z popiołów strzelą znów ogniska,
I mrok rozświetlą błyskawice,
Złamany miecz swą moc odzyska,
Król tułacz powróci na stolicę




User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Rimas
post 07.04.2006 22:59
Post #134 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1
Dołączył: 07.04.2006




A może Regalus za pomocą zaklęcia imperius zmusił kogoś do wypicia eliksiru a potem go zabił, rzucił do wody by zając czymś zombie a sam zabrawszy medalion uciekł. Medalion pozostawił w domu a potem dopadli go śmierciorzercy. smile.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
o_cholibka55
post 08.04.2006 14:28
Post #135 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 39
Dołączył: 31.01.2006
Skąd: Bydgoszcz

Płeć: Kobieta



Teoria że Regulus zyje i sie ukrywa jako animag czy cos takiego jest bez sensu! Jak dla mnie to już by bylo strasznie nudne gdyby sie znowu okazało ze ktos jest animagiem. ile juz tego bylo! Skeeter, Peter, Syriusz... przesada dry.gif


--------------------






Earth intruders
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Gem
post 08.04.2006 14:36
Post #136 

Magik


Grupa: Prefekci
Postów: 749
Dołączył: 24.07.2005
Skąd: z oślizłego lochu >:]

Płeć: Kobieta



QUOTE
"Tworząc tę łódkę, Voldemort na pewno nie myślał o ciężarze, ale o ilości magicznej mocy, która ma nią przepłynąć. Sądziłbym raczej, że na tę łódkę rzucono zaklęcie pozwalające skorzystać z niej tylko jednemu czarodziejowi (...) Ty się chyba nie liczysz, Harry. Nie jesteś jeszcze w pełni wykwalifikowanym czarodziejem"


HPiKP str. 606

Tak się zastanawiam co do teorii towarzysza R.A.B.'a. Jeżeli nie mógł tego zrobić jeden czarodziej, ale dwóch, to musiało być z R.A.B.'em stworzenie nim nie będące, a raczej wątpię, żeby to był ktoś młody jak w przypadku Harry'ego. Już nie pamiętam, czy ktoś dawał ten fragment, ale przypominam sobie taką tezę, że był to Zgredek i jego ówczesny pan Regulus Black.

estiej edit: ale to już było, dawno dawno temu, coś nowego proszę

Ok, właśnie dlatego pytam, bo nie byłam pewna :].

Ten post był edytowany przez Gem: 09.04.2006 13:29


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Leszekkk
post 09.04.2006 13:00
Post #137 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 2
Dołączył: 09.04.2006




Witam wszystkich forumowiczów!!!!

Moja teoria jest taka: R.A.B. zdobył co najmniej jednego horkruksa (tego z jaskini), być może także inne. Ukrył je wszystkie w domu przy Grimmuald Place 12 z zamiarem zniszczenia ich. Teraz wciąż one tam leżą, bądź zostały wykradzione przez Dunga... Harry będzie próbował szukać ich po całym świecie, a okaże się, że były tak blisko.. (Wiem że ktoś już pisał coś takiego, ale chciałem powiedzieć że też na to wpadłem, poza tym wtedy nikt za bardzo nie poruszył tej teorii). W końcu, gdyby Harry musiał sam szukać wszystkich horkruksów po kolei, po całym świecie, to ile by mu to zajęło? 5 lat? 10? 20? A ile stron, i to w 90% wypełnionych nudnymi poszukiwaniami? A przecież Voldemort i śmierciojady też by nie próżnowali, tylko wyrzynali wszystkich "dobrych"...

Teoria, że Regulusowi pomagał Stworek, jest wg mnie doskonała. Ale mógł to być też jakiś charłak albo mugol (Imperius?).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
itachi
post 09.04.2006 13:37
Post #138 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 100
Dołączył: 16.07.2005




A Syriusz i reszta nie znaleźliby ich w czasie sprzątania w 5 części?


--------------------
www.animevisions.net
Rivieres pourpres / Oblivion? Bramy otwarte...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Leszekkk
post 09.04.2006 13:54
Post #139 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 2
Dołączył: 09.04.2006




QUOTE(itachi @ 09.04.2006 14:37)
A Syriusz i reszta nie znaleźliby ich w czasie sprzątania w 5 części?
*



Nie, bo nie wiedzieli, że to horkruksy. Wywalali przecież wszystkie czarnomagiczne przedmioty jak leci.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
o_cholibka55
post 09.04.2006 15:12
Post #140 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 39
Dołączył: 31.01.2006
Skąd: Bydgoszcz

Płeć: Kobieta



Leszkkku ty już się nie martw, rowling na pewno nie bedzie nas w 7 czesci zanudzac nudnymi poszukiwaniami ... mam nadzieje tongue.gif
Nie wydaje mi się żeby reszta horkruksow byla w domu syriusza, bo to też takie malo pomysłowe.
A wracając jeszcze do R.A.Z.-a moze po prostu tlumacz stwierdzil ze musi to tak przelożyc bo harry podejrzewal ze to moze byc Regulus. W koncu skad tlumacz mialby wiedziec o co Rowling chodzilo? Tylko jak sie w 7 czesci okaze ze to jednak nie regulus to kolo bedzie miec problem


--------------------






Earth intruders
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ahmed
post 09.04.2006 16:10
Post #141 

The Fallen


Grupa: czysta krew..
Postów: 2027
Dołączył: 16.07.2005
Skąd: 20eme arrondissement de Paris

Płeć: Mężczyzna



RAZ - to nie jest jedyny wyjątek. W każdej wersji HP, gdzie nazwisko Black zostało przetłumaczone na dany język, analogicznie zmieniano RAB-a. Myślę, że to jest niepodważalny dowód, świadczacy o tym, żę Regulus jest naszym tajemniczym łowcą horkruksów. Pewnie gryzie już ziemię, ale jakże interesujące są okoliczności jego śmierci. Zginął próbując zniszczyć medalion czy też śmierciożercy go dopadli? Myślę, że Syriusz mógł być w głebokim błędzie, mówiać o swoim bracie jako o zwykłym pionku. Czekam na jakąś ciekawą teorię regulusocentryczną ;]


--------------------
w nocy spać i grzecznym być za dnia.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
owczarnia
post 10.04.2006 10:53
Post #142 

Bagheera


Grupa: czysta krew..
Postów: 4378
Dołączył: 20.07.2005

Płeć: Kobieta



QUOTE(estiej @ 24.02.2006 16:56)
Nawet gdyby Rowling nie mówiła wyraźnie i wielokrotne, że to nie przeznaczenie, ale nasze wybory się liczą, to i tak puściłbym taką wzmiankę mimo uszu, tuż obok proroctw Trelawney.
*


Ty tak tej Trelawney mimo uszu nie puszczaj kochany, o nie. Nie wiem czy tu, ale gdzieś była na ten temat dyskusja - jak się dobrze przyjrzeć, to póki co każde jedno jej "proroctwo" było prawdziwe. Nawet Ponurak (który okazał się Syriuszem, ale czarnego psa idealnie podobnego do Ponuraka widziała? Widziała. Że to Syriusz wiedzieć nie mogła, za to omen śmierci wyczuła koło niego jak najsensowniej sad.gif...).

Co do R.A.Z.a to już dość dawno było mówione, że w każdym wydaniu przerabiają R.A.B.a jeśli wcześniej tłumaczyli nazwisko Blacków na swój język (i nie zaczynało się u nich od "B"). Dowód to moim zdaniem nie jest, raczej zabezpieczenie na wszelki wypadek. Kim jest R.A.B., wie póki co na sto procent tylko J.K. Rowling, ale jeśli masowe przypuszczenia się potwierdzą, chyba lepiej mieć u siebie właściwego gościa niż jakieś nie wiadomo co cheess.gif.


--------------------
Welcome back, plus one. we missed you!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

6 Strony « < 4 5 6
Closed TopicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 02.05.2024 06:18