Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Opowiadanie [ZAK] do LW

Sol z Ludzi Lodu
post 10.08.2003 18:11
Post #1 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 42
Dołączył: 05.04.2003




NO to moje opowiadanko =) A co? Iskra =) nie chciało mi się tego czytać i poprawiać =) Także jest jakie jest =) miłej lektury =)



Deszcz padał od trzech dni. Nie przerwanie krople dudniły w dach. Dziewczyna siedziała na metalowej pryczy i rozmasowywała zziębnięte dłonie. Była późna jesień, koło godziny 23. Świeca stojąca na drewnianej podłodze dogasała tworząc woskowego kleksa. Pod ścianą stała szafka, która ledwo trzymała się na spróchniałych nogach. Na owej szafce znajdowała się metalowa miska, a obok gliniany dzbanek. Cieszyła się, że ma gdzie spać. Że ktoś pozwolił jej spędzić tu parę dni; aż ulewa przejdzie. Zanim ją tu przyprowadzono, do schroniska, które prowadziła babcia w podeszłym wieku, spędzała noce przy fontannie, na ryneczku. Nie wiedziała czemu, nie było tam przecież żadnego zadaszenia, a mimo to czuła się tam dobrze. Pomijając lodowate zimno, przenikające ją do szpiku kości oraz kąśliwe uwagi pijaków. Przebywała tam dwa dni, a następnie pokierowano ją tutaj. Staruszka burzyła się, że nie ma miejsca; nie przyjmie żadnej ladacznicy, która straciło prace. Dziewczyna cały czas stała ze spuszczoną głową, z kosmyków włosów, woda skapywała na wyszorowaną podłogę. Nie odzywała się, nie chciała się narażać. Nie miała też zbytniej ochoty. Nie teraz. Gdyby ktoś znał ją wcześniej, a teraz stałby z boku i obserwował całe zajście, zaklinałby się, że to nie ona. Monika nie siedziałaby cicho zbierając burę, na którą zresztą nie zasłużyła. Staruszkę, udobruchała dopiero sakiewka pełna brzęczących monet. Nie wiedziała, czemu ten mężczyzna okazuje jej takie zainteresowanie i traci na nią pieniądze, ale było jej to obojętne. Chciała się już położyć, chociażby przy fontannie... Naszły ją wątpliwości, teraz nie chciałaby tam wracać, nie po tym jak poczuła ciepło bijące od płomieni, skaczących w kominku i zapraszających zziębniętych, aby się ogrzali. Ona nie chciała, a inni? Gdy mężczyzna wyszedł, staruszka kazała jej iść za sobą. Dotarły na 3 piętro, a następnie właścicielka pokazała jej drzwi, za którymi były schody. Miała iść na górę. Jej mina świadczyła, że powinna się cieszyć, iż coś dla niej ma. Tak, była wdzięczna, ale w inny sposób. Wchodząc po starych dawno nie używanych stopniach, słyszała jak trzeszczą i uginają się pod jej ciężarem. Poręcz była przegniła i wolała jej nie dotykać. Następny krok.
Trzask... następny
Trzask... wiedziała, że to koniec jej uciekania, w jakiś dziwny sposób to czuła.
Trzask...już widziała oczami wyobraźni swój nowy pokoik.
Trzask...marzyła o własnym kącie od małego.
Trzask...widziała już jak go urządzi.
Trzask...uśmiech wpłynął na jej twarz.
Trzask...jak dawno się nie uśmiechała.
Dotarła na sam szczyt schodów. Złapała zimną, mosiężna klamkę. Nacisnęła. Drzwi ani się ruszyły. Naparła mocniej i prawie wypadły z zawiasów. Uśmiech zamarł na ustach. Wyglądał jakby został przyklejony.
A czego się spodziewała? Apartamentu z sofką, na której gościć będą porcelanowe lalki? Ponownie doznała zawodu. Pierwszy raz to był, gdy matka wygnała ją z domu dowiedziawszy się, że jest w ciąży. Zastanawiała się jak długo wytrzyma. Sumienie zżerało ją od środka.


Podeszła do popękanej szyby. Tak szyby, bo oknem nie można nazwać czegoś, co nie ma framugi i jest przyklejone do ścian taśmą. Pomiędzy zbitymi razem belkami rozpościerały się pajęczyny, a na nich pająki ukryte w cieniu, czyhające na swe ofiary. Ale nowa lokatorka nie dostrzegała tego. Ponownie usiadła i zacisnęła ręce na ramionach, kołysząc się przy tym w przód i w tył.. Zaczęła szlochać, sucho płakać, łez jej zabrakło.
Nie znajdowała się już w zniszczone klitce. Świat teraźniejszy przestał istnieć. Stała obok siebie w jej dawnym domu. W gabinecie ojca. Coś pisał. Chyba list. Po czym wstał. Zbliżył się do niej. Nie czuła obawy dlatego nie odsunęła się. Uśmiechała się do ojca, który zawsze sprawiał jej wiele prezentów, niespodzianek. Podszedł na tyle blisko, by położyć dłonie na jej ramionach. Z zaciekawieniem w oczach spojrzała na ojca.
-Chcesz mi coś powiedzieć ojcze? - zawsze troszczyła się o rodziców i zawsze pierwsza najlepiej wiedziała kiedy jest z nimi coś nie tak. Ojciec pochylił głowę i pocałował w czoło. Zrobiło się jej miło, ale gdy ojciec zaczął całować ją po powiekach, szyi i próbował w usta przestała się jej podobać ta zabawa. Chciała się odsunąć, ale silne palce ojca zacisnęły się mocniej.
-Nie odchodź dziecino - mruknął. Monika miała wtedy 13 lat.
-Ojcze - przypomniała mu, ale ten już zdzierał z niej suknię.

Zatrzęsła się na to wspomnienie. Została wykorzystana przez własnego ojca! Kiedy mówiła o tym matce, dostawała po twarzy, dlatego unikała tego tematu. Dopiero kiedy widać było, że jest w ciąży, matka powiedziała, żeby się wynosiła.
-Puściłaś się z jakimś stajennym, a teraz będziesz kazała mi wychowywać jakiegoś bękarta!? - opuszczając dom nawet nie płakała, wbrew oczekiwaniom matki. Ta chciała, aby córka błagała o pozostanie i wylewała litry łez.

Dziecko urodziła w jakiejś karczmie. Nie wiedziała nawet w jakiej. Poród przyjęła żona karczmarza. Odeszła bez słowa następnego dnia. Przed świtem. Dziecko miała zawinięte w kocyk, który ukradła z pokoju, w którym ją zostawili. Wzięła jeszcze lusterko i srebrną miedniczkę z łaźni, którą można było ukryć pod płaszczem. Owszem, była wdzięczna, ale musiała żyć. Weszła do jakiegoś lasu. Szła na ślepo. Nie uczyła się. Była typową córeczką lorda. Dziecko cały czas płakało. Denerwowało ją. Przykucnęła pod jakimś drzewem i udusiła je... Rąbkiem kocyka, który miał ich ogrzewać. Ciałko zostawiła pod drzewem, żeby wilki miały co jeść. Odeszła. Nawet nie płakała...
Drzewa skończyły się równie szybko jak się zaczęły. Gdy miała 15 lat zaczaiła się na ojca. Zemściła się za krzywdę jaką jej wyrządził. Z mordem w oczach uderzyła go jakimś kijem znalezionym w lesie, cios zrzucił go z konia, na którym jechał. Doskonale wiedziała, że na polowania jeździ sam. To był błąd, teraz zapłaci za niego życiem. Na matce także pragnęła się zemścić, a śmierć ojca będzie dla niej najbardziej bolesna. Wyciągnęła z rękawa zaostrzony kij, który bez zastanowienia wbijała ojcu w oczy, usta, na końcu w serce. Zaczęła się śmiać opętańczo, ale głos uwiązł w gardle i przerodził się w szloch. Chwilę klęczała przy ojcu, ale wracając twarz miała uśmiechniętą. Sama o tym nie wiedziała.

Wyjęła kołek, którym zabiła ojca. W nierównościach nadal była jego krew, po dwóch latach... Trzymała go drżącymi dłońmi. Jakiś glos mówił jej żeby go wyrzucić, drugi, aby go spalić, zniszczyć. Trzeci, aby użyła go na sobie.

Posłuchała trzeciego...


That`s all.


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Beja
post 10.08.2003 18:31
Post #2 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 20
Dołączył: 19.06.2003
Skąd: Bełchatów

Płeć: Kobieta



noooooo... ciekawe, ciekawe... smutne ale ciekawe smile.gif bardzo misię podobało ale napisz też coś o szczęsliwym zakończeniu;)


--------------------
The wind is loud, the wind is blowing,
The waves are big, the waves are growing.
What's that? What's that? A dog is crying,
It's in the sea, a dog is crying.
His or hers or yours or mine?
A dog is crying, a dog is crying.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Idusia
post 10.08.2003 20:17
Post #3 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 25
Dołączył: 30.07.2003




bardzo mi się podobało, tylko szkoda ze nie bylo dłuższe. Czekam na jakies inne opowiadanko napisne tym stylem


--------------------
- No, przypatrz się temu, po prostu przypatrz się temu. Dolne warstwy społeczeństwa żyją po to, aby rząd i różni sku****** mogli je eksplatować. Człowieeeku, ludzka bestia to kanibal. Sami jesteśmy swoim bydłem.
Gorzka świadomość, że jego towarzysze byli martwi, a on zadowolony - CHOLERNIE ZADOWOLONY - bo udało mu się uciec.
Sekret polega na kontwoli. Albo ty zjadasz świat, albo świat zjada ciebie. To nie była manipulacja. Natura tak właśnie działa.
Wszystlie cytaty pochodzą z "Debrouiller" Ryck'a Neube
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Vamp
post 10.08.2003 21:12
Post #4 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 2
Dołączył: 17.06.2003




No,no,no... Sol sie przekonala i dala opowiadanie:D
Bardzo dobrze droga Sol.
Opowiadanie bardzo ladne, ale ja pisze lepsze, zartuje oczywiscie;)
Pozdro;)


--------------------
Kiedy zabije w sobie dobro, bede czysta.

Corey Taylor mym Panem...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
iskra
post 10.08.2003 21:54
Post #5 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 207
Dołączył: 06.06.2003

Płeć: Kobieta



Ja Cię tak namawiałam żebys dała to opowiadanie, a Ty je dodałaś podczas mojej neobecności! mad.gif I co teraz? Wpisuje się jako marna piata osoba dry.gif No nic. Zresztą i tak na gadaczu powedziałam Ci co myśle. Dysktowałyśmy o tym więc nie widze powodoof by wytykać Ci błędy, któryc zresztą jush prawie nie widać tongue.gif Opowiadanko mi się podoba. Fajnie się czyta. Może nie jest zbyt oridżinalne, ale czy musi być od razu skrajnie nowatorskie by było dobre? =) Jestem na "TAK" (i to nie dlatego, że siedzimy razem w białym pokoju z laptopami i jesteśmy modemowcami w jedwabnej pościeli tongue.gif ) wink.gif

pozdraffiam
iskra - jedwabny modemowiec w białym wdzianku =)


--------------------
...uuuu, powrót.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Layla
post 10.08.2003 22:28
Post #6 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 28
Dołączył: 06.06.2003




Naprawde dobre opowiadanie. Uważam że długość jest ok, bo gdybyś to rozciągneła to już nie byłoby to samo. Jestem na TAK
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Sol z Ludzi Lodu
post 10.08.2003 23:23
Post #7 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 42
Dołączył: 05.04.2003




Iskra nie złość się, bo to piękności szkodzi ^^ I dziękuję wam wszystkim za ciepłe słowa, pokrzepiają i motywują do następnych prób =)


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Nadine
post 11.08.2003 19:01
Post #8 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 24
Dołączył: 10.04.2003
Skąd: Lublin

Płeć: Kobieta



Smutne, troche przerażające,ale fajne.
Na początku wychwyciłam trochę stylistycznych zgrzytów, ale potem było już ok.
Hmm..nie wiem,co jeszcze napisać. Dawno nie czytałam nic twojego wink.gif
No i całkiem ciekawa długość,przez to opowiadanie jest krótkie,ale tresciwe. Pozdrówka


--------------------
Carry me back to Old Virginny
There's where the cotton and the corn and tatoes grow
There's where the birds warble sweet in the spring time
Carry me back where my heart longs to go
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
ikar
post 12.08.2003 00:38
Post #9 

Mały człowieczek...


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 368
Dołączył: 06.04.2003
Skąd: Wawa :D

Płeć: Mężczyzna



Fajne smile.gif, ale na początku prawie kompletnie zniechęciło mnie zdanie "Nie przerwanie krople dudniły w dach" <- przecież to wcale nie jest po polsku!!! "Krople nieprzerwanie dudniły o dach" <- to jest poprawny wygląd zdania! ... Potem się na szczęście zrobiło lepiej, a i udało ci się stworzyć atmosferę i zaciekawić mnie smile.gif. Długość - zdecydowanie ok - trochę tylko koniec jest wydumany, albo zbyt zbagatelizowany - dałoby się napisać coś więcej i szerzej ^^. No i
QUOTE
nie chciało mi się tego czytać i poprawiać
- to jest twój największy błąd... ... eff wink.gif

Co na koniec? Pisz dalej biggrin.gif Nie jest źle ^^


--------------------
"At least we had a chance to say... Goodbye"
Nie ma opowiadań doskonałych - są tylko takie, w których jeszcze nie znaleziono błędów... (albo już je poprawiono :D)
Tolerancja, Wolna wola, Miłość (:)), Optymizm :)
Największe polskie forum RPG by Forum: Strefa Forumowych RPG ^^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Tajemnicza
post 15.08.2003 12:11
Post #10 

Prefekt


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 385
Dołączył: 06.04.2003
Skąd: Tureeeek/Poznań

Płeć: Kobieta



Na pocztaku tak jabym sie przestraszyła tego opowiadania, ale póxniej mnie wciągło. Podoba mi się. Szkoda ze that is all =) Bardzo ciekawe. Nie widziałam błędów.
QUOTE (Sol z ludzi lodu)
Nie przerwanie krople dudniły w dach.

Nie podoba mi sie uklad wyrazów mi bardziej pasuje
krople nie przerwanie dudniły w dach
ale jak ci tam pasuje. Bardzo m sie podbało Sluś =* Pozdro i pa!


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Abaska
post 19.08.2003 00:15
Post #11 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 240
Dołączył: 06.04.2003
Skąd: a nie wiem, tak z powietrza.

Płeć: Kobieta



Swetne =) Szczegolnie koniec mi sie podobal. Nie powiedzialas wprost: No i sie bidula zalamala, wziela kolek, ktorym ukatrupila ojczulka i sama tez sie zabila. Tylko tak tajemniczo =D Super

Jakies zgrzyty byly czasem, ale to tylko na poczatku, pod koniec bylo ok. Czekam na nastepne ficki Twojego autorstwa, Sol =)


--------------------
uhm.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Rok
post 08.09.2003 18:36
Post #12 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 4
Dołączył: 11.06.2003




A mi umknęło to opowiadanko. Tak sobie przeglądałem starsze i trafiłem na to. Czuję się zaintrygowany i chcem więcej. Fajne.


--------------------
RAMMSTEIN FOREVER!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Rok
post 08.09.2003 18:38
Post #13 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 4
Dołączył: 11.06.2003




Napisz że jakimś cudem trafiła tuż koło serca i w ogóle przeżyła...


--------------------
RAMMSTEIN FOREVER!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Aeth
post 08.09.2003 18:55
Post #14 

Ice Queen


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 97
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: krakowskie czeluście




No, no, Sol, nieźle, całkiem nieźle, powiem więcej - bardzo dobrze smile.gif. Ciekawe studium zrujnowanej dziewczyny. Jedno mam tylko zastrzeżenie fabularne - otóż nie za bardzo wydaje mi się prawdopodobne, że 13-latka zdołała donosić ciążę i urodzić bez komplikacji dla siebie... Ale generalnie jest ok. Tylko na końcu trochę za dużo powtórzeń słowa "ojciec", ale nic to wink.gif. Mroczne opowiadanie jak trza smile.gif


--------------------
"May it be a light for you in dark places, where all other lights go out."
"The dwarf breathes so loud we could have shot him in the dark."
"Haldir o Lórien. Henio aníron, boe ammen i dulu lîn. Boe ammen veriad lîn."
"In the jungle the mighty jungle I've got a lovely bunch of coconuts"!
"Ohana to znaczy rodzina, a w rodzinie nie można nikogo odtrącić ani porzucić."

MovieForum, Strefa Forumowych RPG!!, FanfikPl - Pierwszy Polski Portal Fanfikowy!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Sol z Ludzi Lodu
post 24.03.2004 13:42
Post #15 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 42
Dołączył: 05.04.2003




Jeśli ma ktoś ochotę to niech sobie przeczyta, ot opowiadanko napisane od niechcenia.

Miłego czytania.




Niewyobrażalny ból. I znowu. Czy to kiedykolwiek się skończy? Zamknął oczy w wyrazie bezgranicznej bezradności. Trzeszczenie nie naoliwionych kół zębatych. Ten twardy stół i drzazgi wbijające się w nagie ciało. Skórzane pasy na przegubach dłoni. Delikatny naskórek zdarł się i szczypał przy każdym kontakcie z inną materią niż powietrze. Czuł piach pod powiekami. Ile to już tu leżał? Może dwa dni, może dzień. Stracił rachubę jak tylko opuścił celę. W tej surowej kamiennej komnacie nie było żadnych oznak cywilizacji – jakby wyjęta z dramatu średniowiecznego. Rozskakane światło od żółtej świecy, które swą małą mocą próbowało przebić się przez gąszcz mroku, zostało pochłaniane. Kolejna fala bólu przeszła przez jego ciało. Zostawią go? Zostawią go na kolejne minuty? Na kolejne godziny? Nie, on już nie chce. Pragnąłby ciepłego łóżka i gorącej herbaty. Miał dziwne przeczucie, że pił ją ostatni raz trzy dni temu. Zatęsknił okropnie. Czuł się jak gumowa linka, rozciągnięta do granic wytrzymałości. Znów ta skóra, czy już nie mam tkanek? Tak bardzo je starło? Tylko ciche jęknięcie potwierdzało ciągłą przytomność mężczyzny. Już nie chce, gdzie się to wyłącza? Dlaczego nikogo nie ma w domu... Ach faktycznie, zapomniał...


Wysoka trawa, niebo przesłonięte chmurami burzowymi. Zdenerwowany władca wiatru dął i dmuchał na wszystkie możliwe strony świata z ogromną siłą. Chłopiec, najwyżej 12 letni. Biega. Rozgarnia trawę rękoma i biegnie. Uśmiecha się. Nie.. to nie uśmiech. To skurcz na twarzy powodowany ciągłym płaczem i bólem jaki był mu zadawany. Zaraz potem grad kamieni wystrzelonych z dziecięcych dłoni jak z armat. Chłopiec zasłania głowę ramionami. Łzy bezsilności i niezrozumienia spływają mu po twarzy. Trawa rozsuwa się, wybiegają dzieci tego samego wieku. Ich twarze wykrzywiają wesołe, ale jakże paskudne uśmiechy. Sądzą, że robią coś dobrego. W końcu to sam demon z człowieczej kobiety narodzony. Kolejny grad kamieni, kolejny ból na całym ciele i ból głowy. Jasność przed oczami, potem nagle ciemność. Kolory zmieniały się jak wystrzelone i zmieszane ze sobą od razu. Ciemność...zwyciężyła jednak ciemność.
Odzyskał przytomność. Chmury nadal złowrogo wisiały nad ziemią. Jakby ktoś od góry przyszył je do błękitu kawałkami nici. Świetliki latają nad chłopcem Jezioro... Jezioro? Dlaczego...? Nie rozumiem, przecież ja chcę być z nimi. Być razem z nimi. Chcę się z nimi bawić. Co odważniejsze jarzące się owady siadają obok chłopca by go pocieszyć. Dodać otuchy i nauczyć. Nauczyć, że to co chcemy nie zawsze jest osiągalne. Uczą cierpliwości i zrozumienia. Tolerancji i przede wszystkim uśmiechu. Uśmiechu na tej pięknej aczkolwiek smutnej i zapłakanej twarzy.

Mogliby już skończyć. Nie mam ochoty wegetować do końca życia. Fala bólu? Nie, nie czuje już tego. Umrzeć, umrzeć jak najszybciej. Nie być potępianym i szykanowanym już nigdy. Nagle...
Jasne plamki przed oczami... Pocieszają, uczą...
Świetliki...? Nieśmiało i z nadzieją zadane pytanie...





--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Lousie
post 24.03.2004 13:51
Post #16 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 165
Dołączył: 29.11.2003
Skąd: Z daleka XD




Podoba mi się, nawet bardzo. Ciekawie napisane, błędów nie szukałam, nie mialam ochoty. Zyczę weny i pozdrawiam.


--------------------
One day you will ask
me what's more
important, your life or
mine? And I will say,
my life, then you will
walk away, never
knowing that you are
my life.

----------------------------

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Agrado
post 17.05.2004 22:42
Post #17 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 112
Dołączył: 16.01.2004
Skąd: Bydgoszcz




To mi się podoba. Ciekawe jest i fajnie

napisane.

ona zakończone. ten pierwszy, i ten przedostatni to dwa opowiadania. LW.

Ten post był edytowany przez Avadakedaver: 08.07.2006 22:26


--------------------
"300 Minut" - Amatorski Serial Sensacyjny

Me llaman la Agrado, porque he intentado siempre hacer cada uno ojos formados una almendra más agradable de la vida (...), 80 miles, silicón en labios, frente, mejillas, caderas y el asno... el litro cuesta sesenta mil Pesetas... que usted lo agrega para arriba, porque paré el contar... Tits? Dos. No soy ningún monstruo. Setenta por cada uno, pero éstos se han despreciado completamente. Me costó mucho para ser auténtico. Pero no debemos ser baratos en respeto a la manera que miramos. Porque una mujer es más auténtica más ella mira como qué ella ha sońado para se.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 24.04.2024 07:56