Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

11 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> CZY DURSLEYOWIE SĄ DOBRYMI LUDŹMI???, Co sądzicie o Dursleyach??

Neville
post 12.02.2004 14:25
Post #1 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 4
Dołączył: 10.02.2004




Zastanawiam się, co sadzicie o Dursleyach. Nie cierpią oni ani magii ani Harry'ego, ale jednak wzięli go pod swój dach, dzięki czemu jest tam bezpieczny. Zawsze go poniżali, lecz spełniali jego podstawowe potrzeby życiowe (jak np. posiłki, ubranie, miejsce do spania, edukacja). Jedyne co mu brakowało to miłość. Co wy myślicie o Dursleyach???
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Yoolusia
post 12.02.2004 14:51
Post #2 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 4
Dołączył: 10.02.2004




czy Dursleyowie są dobrzy??
hmm... trudno nazwac ich dobrymi... to, że dają jeśc Harry`emu to nie jest przejaw dobroci.. mieliby go zagłodzic?? przyjeli go do domu, bo... no własnie.. najprawdopodobniej zostali zastraszeni:P moze ten wyjec,którego dostała Petunia nie był pierwszym w jej karierze??:p na pewno mają jakies ludzkie odruchy, ale dobre serce, to zbyt wielkie okreslenie... gdyby byli dobrzy, to nie przymykaliby oka na wyczyny Dudleya. coś by zrobili, ten chłopak powoli sie stacza... moze spotkanie z Dementorem powinno go zmienic?? szkoda, ze nie usłyszał np. głosów rodziców Harry`ego... jemu przydaloby sie zeby doznał jakiegos szoku:P J.K.Rowling powinna sprawic, ze Harry miałby jakiegos "przyjaciela" na Privet Drive 4.
Dursleyowie teraz są źli, ale to sie zmieni... za dużo czarnych charakterów jak na jedną ksiązke... te ich "brzydkie cechy" odegraja wg. mnie jakas role... co Was bede zanudzac.. mogłabym snuc jakies wizje baaardzo długo:P ale nie bede...

p.s. dali Harry`emu ubranie... hehe a co, miał chodzić nago?? to zbyt nienormalne jak na szanujaca sie rodzine... a zreszta co to za ubranie?? Dudziaczkowi na pewno dawno sie juz znudziło:P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Elen
post 12.02.2004 15:37
Post #3 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 17
Dołączył: 10.04.2003
Skąd: z najczarniejszej z czarnych dziur




Oni? Hm... Fakt, przyjeli Harry`ego, ale czy mieli jakieś wyjście? Sądze, że nie. A to, że go ubrali i karmili, to inna sprawa. Jak już wcześniej Yoolusia wspomniała, ubrania miał po Dudleyu, no i bylo (chyba, tak mi się wydaje) napisane,że Harry dostawał zawsze mało jedzenia (mniej niż Dudley), co z tego, że dostawał?
Według mnie Dursleyowie nie byli dobrymi opiekunami, ale nad tym, czy byli dobrymi ludźmi... można by nad tym spekulować.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Khamul
post 12.02.2004 15:41
Post #4 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 198
Dołączył: 27.11.2003
Skąd: Skwierzyna (13267 mieszkańców)




Czy ja wiem? W trzecim tomie ciotka Marge powiedziala, ze Dursleyowie sa dobrzy i dlatego wzieli go pod dach, a nie oddali do sierocinca. A potem ze Harry ugryzl sie w jezyk, "bo juz mial powiedziec, ze wolalby mieszk w sierocincu niz w domu Dursleyów". Wiec co go trzyma.


--------------------
user posted image

Tu cząstkę swą zostawiłem: TW1 | TW2 | bree | hmpge | fantasy frm | quiz | kal-form | twfrm | txt-hitria | lord-tolk | bg-nd | tor-tplta | lynkz | lppl |
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Spiżobrzuch - Ironbell
post 12.02.2004 15:42
Post #5 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 81
Dołączył: 01.01.2004
Skąd: z koziej dupy




ja mysle, ze petunia ma jakies odruchy czasami normalne ale jesli chodzi o vernona to skonczona swinia i nic z niego nie bedzie. nie zgadzam sie, ze kiedys sie zmienia


--------------------
They were standing in a large, circular room. Everything in here was black including the floor and ceiling; identical, unmarked, handleless black doors were set at intervals all around the black walls, interspersed with branches of candles whose falmes burned blue; their cool, shimmering light reflected in the shining marble floor mad it look as though there was dark water underfoot..
'Someone shut the door,' Harry muttered....

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Kira
post 12.02.2004 15:58
Post #6 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1312
Dołączył: 15.05.2003
Skąd: Roma, Italia!

Płeć: Kobieta



nie przepadam za Dursley'ami, to fakt [w ogóle nie przepadam za typem ludzi, jakich symbolizują], ale jednocześnie myślę, że nie można ich nazwać "złymi". oni są po prostu bardzo wygodniccy, zadufani, z materialistycznym zapatrywaniem na świat, poza tym nie lubią inności, ale czy to wystarczająco dużo, aby nazwać ich złymi? zły jest Voldemort, śmierciożecy. Dursleyowie z pewnością nie są uosobieniem dobra, ale tez nie są chyba źli. zresztą, wydaje mi się, że nie traktują Harry'ego wcale tak strasznie źle. czy tak bardzo go poniżają? http://softdarek.republika.pl wydaje mi się, że gorszy typ ludzi ucieleśnia rodzina Malfoya. oni za nic mają innych, wyśmiewają, obrażają, nie szanują ludzi. a Durlesyowie są po prostu.. biedni na swój sposób ze względu na swoją skrajną głupotę i ograniczenie.

Ten post był edytowany przez vampirka: 06.10.2016 13:30


--------------------
ogni giorno sempre faccio qualche lotta
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Natalia Potter
post 12.02.2004 16:00
Post #7 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 15
Dołączył: 31.12.2003




niezbyt ich lubie(to samo pewnie sądzi Harry).Dobrymi ludzmi chyba nie sa, ale w końcu wzięli go pod swoj dach...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
dr@gon
post 12.02.2004 16:05
Post #8 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 9
Dołączył: 12.01.2004
Skąd: z Mordoru




hmm... trudne pytanie. Z jednej strony poniżają Harryego i utrudniają mu życie na każdym kroku, a zdugiej strony wychowali go itd. Mimo tych złych rzeczy, które zrobili uważam, że do złych ludzi nie należą. Oni chcą poprostu zawszelką cenę nie wiedzieć, że śwat magii istniej, a obecność Pottera ciągle im o tym przypomina. Ja ososbiście za nimi nie przepadam.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
anagda
post 12.02.2004 16:36
Post #9 

Członek Zakonu Feniksa


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1994
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Kobieta



no wiecie..., może faktycznie (na pewno, a nie faktycznie!) poniżają Harry'ego, znącaj ssię nad nim itd. ale przecież, gdyby nie mieli za grosz serca, nie przyjęli by go pod swój dach...


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Kira
post 13.02.2004 09:34
Post #10 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1312
Dołączył: 15.05.2003
Skąd: Roma, Italia!

Płeć: Kobieta



poniżanie ze strony Dursleyów to nic w porównaniu z zachowaniem rodziny Malfoya.


--------------------
ogni giorno sempre faccio qualche lotta
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Trinity48
post 13.02.2004 12:51
Post #11 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 63
Dołączył: 10.02.2004
Skąd: Cracow




Ogólnie to są dobrzy tylko może nie dla Harryego...., bo co oni zlego na świecie zrobili? A Petunie wyraźnie ciągnie do magii (podsłuchane rozmowy siorki) . Może jest charłakiem??


--------------------

"Zobaczył tę, którą widziało niewielu śmiertelników:
Arwenę, córkę Elronda, w której, jak powiadano,
czar Lútien raz jeszcze zawitał na ziemię,
a którą zwano również Undomiel, jako, że była dla
swojego ludu Gwiazdą Wieczorną."



user posted image
user posted image

Trzy czwarte osób nie nadaje się na świadków bo kłamie lub widzi to co chce zobaczyć

PM'y mile widziane.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Sihaja
post 13.02.2004 14:10
Post #12 

Członek Zakonu Feniksa


Grupa: czysta krew..
Postów: 1716
Dołączył: 12.06.2003
Skąd: Z Nibylandii

Płeć: Kobieta



Dursleyowie są pocieszni... Ja ich wc sumie lubię... Tacy.... prymitywni i zadufani w sobie... Słodcy ;P


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Lousie
post 13.02.2004 14:15
Post #13 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 165
Dołączył: 29.11.2003
Skąd: Z daleka XD




QUOTE
Zastanawiam się, co sadzicie o Dursleyach. Nie cierpią oni ani magii ani Harry'ego, ale jednak wzięli go pod swój dach, dzięki czemu jest tam bezpieczny. Zawsze go poniżali, lecz spełniali jego podstawowe potrzeby życiowe (jak np. posiłki, ubranie, miejsce do spania, edukacja). Jedyne co mu brakowało to miłość. Co wy myślicie o Dursleyach???


Nie wiem jak Vernon i jego syn, ale Petunia jest dobra. Może to zbyt mocne określenie, ale gdyby ona go nie zabrała, to chłopiec by nie żył. Dumbledore powiedział jej, że dopóki ona będzie go trzymała pod swoim dachem, nic mu się nie może stać. No i gdyby nie powiedziała w V tomie, że Harry ma zostać, jak go Vernon chciał wyrzucić, to chłopak nie byłby bezpieczny.


--------------------
One day you will ask
me what's more
important, your life or
mine? And I will say,
my life, then you will
walk away, never
knowing that you are
my life.

----------------------------

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
matematyka
post 13.02.2004 14:43
Post #14 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 71
Dołączył: 12.02.2004
Skąd: Kraków




Hmmmm... nie ma nikogo całkiem złego ani całkiem dobrego, choć są oczywiście równi i równiejsi goście. A swoją drogą z Petunią musiało się coś stać bo zachowała się dość dziwnie, gdy dowiedziała się że Lord V. powrócił. No i mam nadzieję , żę będzie o nich dużó w następnych czesciach i bedą nadal dokuczali Harry'emu bo jest przynajmniej się z czego pośmiać


--------------------
"Gdyby nasz mózg był tak nieskomplikowany, że moglibyśmy go zrozumieć, bylibyśmy wówczas tak głupi, że i tak byśmy go niezrozumieli."
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Tasha
post 13.02.2004 18:40
Post #15 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 8
Dołączył: 10.09.2003




Dursleyowie może i są dziwni, ale przecież to mugole i tak do końca źli to oni nie są, bo przecież wychowywali Harry'ego. cool.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Akanah
post 14.02.2004 02:17
Post #16 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 3
Dołączył: 14.02.2004
Skąd: Wkleić jakiś poetycki kit, czy napisać że Szczecin?




QUOTE
oni są po prostu bardzo wygodniccy, zadufani, z materialistycznym zapatrywaniem na świat, poza tym nie lubią inności

i to jest chyba najgorzy rodzaj zła jaki sobie wyobrażam biggrin.gif Oni nie są lepsi od Voldemorta. Są najwyżej mniej szkodliwi.


--------------------
Musimy krzyczeć...
Bo nie mamy już tematów do milczenia,
Już nie mam z tobą o czym być cicho...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Khamul
post 14.02.2004 09:23
Post #17 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 198
Dołączył: 27.11.2003
Skąd: Skwierzyna (13267 mieszkańców)




QUOTE (Trinity48 @ 13-02-2004 11:51)
Petunie wyraźnie ciągnie do magii (podsłuchane rozmowy siorki) . Może jest charłakiem??

Co??? Ona i magia? laugh.gif laugh.gif laugh.gif to ze zna swiat magii, bo miala siostre czarownice to nie znaczy, ze ja ciagnie do magii.


--------------------
user posted image

Tu cząstkę swą zostawiłem: TW1 | TW2 | bree | hmpge | fantasy frm | quiz | kal-form | twfrm | txt-hitria | lord-tolk | bg-nd | tor-tplta | lynkz | lppl |
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Syriusz_Black
post 14.02.2004 09:58
Post #18 

Cichociemny.


Grupa: czysta krew..
Postów: 1910
Dołączył: 17.08.2003
Skąd: stąd nie widać

Płeć: jedyny w swoim rodzaju



Petunia była zazdrosna o umiejętności Lily, więc teraz niestety zrobiła się jeszcze gorszym mugolem. W ten sopsób odreagowuje za to, że rodzice Evansowie bardziej cenili sobie Lilly niż przyszłą panię Dursley...
Ale mieszkańcy Privet Drive 4 - Dursleyowie to najgorsi mugole jakich możn sobie wyobrazić - szczególnie Vernon. Nie żywię do nich nawet grama sympatii...


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Elanora
post 16.02.2004 19:30
Post #19 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 19
Dołączył: 12.02.2004

Płeć: Kobieta



zgadzam się z Syriuszem, Petunia była zazdrosna o umiejętności siostry, dlatego ja znienawidziła, nielubiła wszystkiego co kojarzyło się z magią. A Vernon na magi się nie znał, wogóle nie wiedziła o jej istnieniu, więc się tak świetnie dobrali że teraz rodzinka Dursley`ów jest na NIE do wszystkiego co magiczne, są porostu normalnymi ludzmi o swoich "zainteresowaniach" i codziennych zajęciach
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Luna Lovegood
post 17.02.2004 18:32
Post #20 

Absolwent Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 673
Dołączył: 16.02.2004
Skąd: wJakimś mieścieNaJakiejśUlicyW jakimśPomieszczeniu

Płeć: Kobieta



No co wy to najlepsi mugole pod słońcem!! Przecież Harry został przygarnięty pod ich dach dostawał jedzenie i ubrania może nie były nowe ale zawsze to coś. Harry po przyjeździe do domu po 1 roku w szkole miał fajną zabawe kiedy stresował Dudleya no może później to się trochę źle potoczyło no ale cóż. Nie ma jak rodzina biggrin.gif


--------------------
...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Holly
post 17.02.2004 19:13
Post #21 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 42
Dołączył: 01.12.2003




dursleyowie na złom !
petunie wzieła go tylko bo nie chciała miec go na sumieniu. NA ZŁOM!!!!!!!!!!!
albo Dumbel ja zaczarował!!!! żeby go przygarnęła!!!!!!!
NA ZŁOOOM !!!!!!!!


--------------------
DZIĘKUJĘ ZA PIĘKNY PODPIS.SZCZERE DZIĘKI.

nazywam się Holly. Jakieś wątpliwości??
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Syriusz_Black
post 17.02.2004 19:17
Post #22 

Cichociemny.


Grupa: czysta krew..
Postów: 1910
Dołączył: 17.08.2003
Skąd: stąd nie widać

Płeć: jedyny w swoim rodzaju



Gdyby rzucili na Dursleyów Imperio biggrin.gif Harry'emu wiodłoby się lepiej biggrin.gif hehe


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Lousie
post 17.02.2004 19:18
Post #23 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 165
Dołączył: 29.11.2003
Skąd: Z daleka XD




QUOTE
dursleyowie na złom !
petunie wzieła go tylko bo nie chciała miec go na sumieniu. NA ZŁOM!!!!!!!!!!!
albo Dumbel ja zaczarował!!!! żeby go przygarnęła!!!!!!!
NA ZŁOOOM !!!!!!!!


Tak czy inaczej, więła go. A co by było, gdyby po prostu zostawiła go tak? No? On już by pewnie nie żył. Spotkałby go jakiś śmierciożerca, albo ktoś, kto jest po stronie Volda, jednak nie chce mu służyć i już po nim.

--------------------
One day you will ask
me what's more
important, your life or
mine? And I will say,
my life, then you will
walk away, never
knowing that you are
my life.

----------------------------

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Dippet
post 18.02.2004 01:32
Post #24 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 15
Dołączył: 17.02.2004
Skąd: gabinet Albusa




TAK, tylko że (kolejne niedociągnięcie Rowling?) w V tomie przecierz trzymanie Harry'ego u Dursleyów było bezsensowne, bo Voldemort odrodził się z krwi Harry'ego i nawet go dotknął, tak więc jakim problemem byłaby jakaś mugolka??


sorx jeśli jush to ktoś mówił.....


--------------------
Ash nazg durbatuluk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatuluk agh burzum - ishi krimpatul.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Khamul
post 20.02.2004 02:48
Post #25 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 198
Dołączył: 27.11.2003
Skąd: Skwierzyna (13267 mieszkańców)




Wielokrotnie mówiono, że Dumbledore użył starożytnej i potężnej magii, aby chronic Harry'ego przed Voldemortem dopóty, dopóty on siedzi u wujostwa na chacie. Kto wie, może zaczarował też Dursleyów?


--------------------
user posted image

Tu cząstkę swą zostawiłem: TW1 | TW2 | bree | hmpge | fantasy frm | quiz | kal-form | twfrm | txt-hitria | lord-tolk | bg-nd | tor-tplta | lynkz | lppl |
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

11 Strony  1 2 3 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 29.03.2024 11:31