Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

17 Strony < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Kara Smierci, czyli co o tym myslicie

awatar100
post 11.07.2004 21:36
Post #26 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 4
Dołączył: 11.07.2004




QUOTE (Syriusz_Black @ 11.07.2004 21:27)
męczy... należy mu się za to co zrobił.. Śmierć za śmierć?? Co to .. wracamy do praw Hammurabiego??
Nikomu na ziemi (....) nie wolno decydować o życiu innych

:> idea nonsensu , z koro nie mozna to czemu oni to robia ?
a to ze bedzie siedzial 50 lat w wygodnym pokoju z telewizorem i 3 posilkami dziennie , opieka medyczna , masa ksiazke w bibliotece to jest KARA ?
od 17wieku do 19 we francji istnialo wiezienie o ktore bylo najbardziej rygorystycznym wiezieniem na ziemi (legalnym) opis: byly w nim 3 posilki dziennie , 1 godzina spaceru na TYDZIEN , 1cela=1wiezien i co najwazniejsze NIE MIOZNA BYLO SIE ODZYWAC pod grozbia natychmiastowego sciecia glowy pod gilotyna , TAK JA sobie wyobrazam wiezienie za ciekzie przestepstwa , a "glopie" morderstwa powinny byc karane smiercia
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Syriusz_Black
post 11.07.2004 21:41
Post #27 

Cichociemny.


Grupa: czysta krew..
Postów: 1910
Dołączył: 17.08.2003
Skąd: stąd nie widać

Płeć: jedyny w swoim rodzaju



Warunki powinny być podłe, owszem, ale takie, żeby przeżył....
Ale o śmierci nie mam mowy...


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Nemo
post 11.07.2004 21:43
Post #28 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 29
Dołączył: 11.07.2004




Jesli zabil - zabijcie i jego. Ostatnio jestem w szoku, po tym wypadku kiedy to mezczyzni uczcili urodziny kolegi mordujac kobiete.
Mozna by bylo roztrzasac przypadki niepoczytalnosci, dzialania pod wplywem impulsu... W ramach obrony? : (
Chociaz powiem Wam prawde, ze strasznie to wszystko skomplikowane. A kim ja jestem, zeby osadzac?


--------------------
just can't let it go
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Child
post 11.07.2004 21:43
Post #29 

leżący rybak


Grupa: czysta krew..
Postów: 7043
Dołączył: 26.11.2003

Płeć: Mężczyzna



QUOTE
a to ze bedzie siedzial 50 lat w wygodnym pokoju z telewizorem i 3 posilkami dziennie , opieka medyczna , masa ksiazke w bibliotece to jest KARA ? (...) 3 posilki dziennie , 1 godzina spaceru na TYDZIEN , 1cela=1wiezien i co najwazniejsze NIE MIOZNA BYLO SIE ODZYWAC pod grozbia natychmiastowego sciecia glowy pod gilotyna , TAK JA sobie wyobrazam wiezienie za ciekzie przestepstwa

Primo - nie
Dwa - bez przesady, co prawda ta godzina spaceru ale dziennie, cela 2x2m, a niech się odzywają, guano im to da.

roboty - co to niby miałoby być? kamieniołomy odpadają, bo teraz z kamienia dużo się nie robi, roboty społeczne - żeby uciekł? więc co?

a do samej kary - ciekawe, co zrobiliby ci krzykacze którzy pierwsi chcą jej przywrócenia, gdyby do nich ktoś zwrócił się z prośbą o ułaskawienie?


--------------------
user posted image
His power level... It's over ni-- oh, wait. It's only over seven thousand.

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
awatar100
post 11.07.2004 21:46
Post #30 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 4
Dołączył: 11.07.2004




QUOTE (Syriusz_Black @ 11.07.2004 21:41)
Ale o śmierci nie mam mowy...

paradox biggrin.gif wydobywa sie z twoich wywodow
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Syriusz_Black
post 11.07.2004 21:47
Post #31 

Cichociemny.


Grupa: czysta krew..
Postów: 1910
Dołączył: 17.08.2003
Skąd: stąd nie widać

Płeć: jedyny w swoim rodzaju



Mówię skrótem...
O karze śmierci... jeśłi nie zrozumiałeś to sorry, dla tumanak mogę specjalnie pisać na czerwono jeśłi chcesz...


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Nemo
post 11.07.2004 21:54
Post #32 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 29
Dołączył: 11.07.2004




QUOTE (Child of Bodom @ 11.07.2004 21:43)
a do samej kary - ciekawe, co zrobiliby ci krzykacze którzy pierwsi chcą jej przywrócenia, gdyby do nich ktoś zwrócił się z prośbą o ułaskawienie?

Chodzi Ci o tzw. polityków? I o sytuacje, kiedy kara jest już zatwierdzona? Cóż, skoro chcieli jej, to powinni się cieszyć, a jeśli ktoś prosi o ułaskawienie. Jak to szło? Twarde prawo, ale prawo?


--------------------
just can't let it go
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Syriusz_Black
post 11.07.2004 21:55
Post #33 

Cichociemny.


Grupa: czysta krew..
Postów: 1910
Dołączył: 17.08.2003
Skąd: stąd nie widać

Płeć: jedyny w swoim rodzaju



I chciałbym też zobaczyć miny osób skazanych na karę śmierci, które wcześniej o nią walczyły... osoby, które wpadły po kostki w gó**o, które same zrobiły...


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Nemo
post 11.07.2004 21:59
Post #34 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 29
Dołączył: 11.07.2004




Wiesz co, w tym wypadku nie miałyby za wiele do mówienia... I znowu bede nudna: wiedzialy, jakie jest prawo. Prawda? To po co się pchaly w ta qpe?


--------------------
just can't let it go
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Secner
post 11.07.2004 22:04
Post #35 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 118
Dołączył: 05.07.2004
Skąd: Z Nienacka.




QUOTE (Child of Bodom @ 11.07.2004 21:43)
roboty - co to niby miałoby być? kamieniołomy odpadają, bo teraz z kamienia dużo się nie robi, roboty społeczne - żeby uciekł? więc co?

W Stanach sobie z tym radzą, więc u nas trzeba to zorganizować podobnie.


--------------------
Khamulec dał głos.

Syn do ojca:
- tato jestem gejem!
Ojciec spokojnie:
- Synu czy jezdzisz dobrym samochodem?
- No raczej nie, tato
- A czy ubierasz sie w eksluzywne ciuchy od Armaniego?
- No tez nie, tato
- A czy masz dom z wielkim ogrodem w Los Angeles?
- No nie tato a czemu pytasz?
- No widzisz to ty zwykly pedal jestes!

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Syriusz_Black
post 11.07.2004 22:06
Post #36 

Cichociemny.


Grupa: czysta krew..
Postów: 1910
Dołączył: 17.08.2003
Skąd: stąd nie widać

Płeć: jedyny w swoim rodzaju



Niech zajmują sie polami posłów samoobrony...


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Nemo
post 11.07.2004 22:26
Post #37 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 29
Dołączył: 11.07.2004




Jestes strasznie deliktany, Syriuszu. Czemu polami? Nie lepiej sprzataniem ich domu? Tudziez obór?


--------------------
just can't let it go
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
GrimmY
post 11.07.2004 22:38
Post #38 

Potężny Mag


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 2510
Dołączył: 08.07.2004
Skąd: z miejsca, gdzie stało zomo.

Płeć: Mężczyzna



"Kto z was jest bez grzechu niech pierwszy rzuci kamieniem"
Kara śmierci to też morderstwo ale pod płaszczem prawa. To zabijanie za przyzwoleniem wladz a moze nawet (o zgrozo!) spoleczenstwa. Sytuacja komplikuje sie gdy to nam (czego nikomu nie zycze) z rodziny kogos zamorduja. Jak myslicie? Czy wiekszosc z was myslalaby o czyms innym niz zayebaniu klienta? nie sadze ...temat-rzeka jak dla mnie...


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Child
post 11.07.2004 22:38
Post #39 

leżący rybak


Grupa: czysta krew..
Postów: 7043
Dołączył: 26.11.2003

Płeć: Mężczyzna



jak to w historyjce =)
Andrzejek trafił do nieba, do którego stety nie chciano go wpuścić. Św Piotr zabrał go więc do czyśca, gdzie Andzej miał odkupić swoje winy. Stawia go więc przed ogromną górą zboża i wręcza chińskie pałeczki. Przewodniczacy tak patrzy i się pyta:
- I co? Mam to zjeść?
- Nie. Spowrotem do wagonów wrzucić


--------------------
user posted image
His power level... It's over ni-- oh, wait. It's only over seven thousand.

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
GrimmY
post 11.07.2004 22:42
Post #40 

Potężny Mag


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 2510
Dołączył: 08.07.2004
Skąd: z miejsca, gdzie stało zomo.

Płeć: Mężczyzna



QUOTE (Child of Bodom @ 11.07.2004 22:38)
jak to w historyjce =)
Andrzejek trafił do nieba, do którego stety nie chciano go wpuścić. Św Piotr zabrał go więc do czyśca, gdzie Andzej miał odkupić swoje winy. Stawia go więc przed ogromną górą zboża i wręcza chińskie pałeczki. Przewodniczacy tak patrzy i się pyta:
- I co? Mam to zjeść?
- Nie. Spowrotem do wagonów wrzucić

niezle , acz paradoksalnie fajna kara mogla byc byc ;D


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Mira
post 11.07.2004 22:44
Post #41 

Ścigający


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 289
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Kobieta



QUOTE (mayi @ 11.07.2004 16:33)
co myslicie o karze smierci?

z jednej strony jestem za przywróceniem kary śmierci; niech ci co popełnili największą zbrodnie czyli zamordowali kogoś niech również poniosą za to równomierną karę i niech to bedzie przestrogą dla następnych morderców
oko za oko
ząb za ząb
jestem za tym jednak z drugioej strony
jest to przeciwko wiary chrześcijańskiej by nie zabijać swego bliźniego, ale wg mnie człowie który zabił z zimną krwią nie jest człowiekiem tylko zwierzęciem bez uczuć dry.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
voldius
post 11.07.2004 22:51
Post #42 

Unregistered









a mnie wali co inni sądzą, ale po tym jak ojciec zgwałcił 6 miesięczną córkę i jak dwóch kolesi wyrzuciło kobiete z pociągu 'na urodziny', to zaczynam wierzyć w karę śmierci. nie dla przestrogii, nauki kogoś. bo oni zabili, to ja też zabiję. niech poczują coś złego. ale tylko w 100% sytuacjach. o ile takie są.
Go to the top of the page
+Quote Post
BUNTOWINIK
post 11.07.2004 23:02
Post #43 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 104
Dołączył: 01.06.2004
Skąd: Słupca




Bardzo delikatna sprawa ale moim zdaniem powinno być tak
1. Kogoś osądza się na dożywocie
A) jeżeli ten ktoś nie ma okresu żeby "zwolnić się przed czasem" to:
a)może spokojnie odsiadywać wyrok
b)może poprosić o karę śmierci
Ktoś może postukać się w głowę "jak będzie się chciał zabić to zrobi to w celi" ALE
społeczeństwo szokują takie sprawy "X.X zabił się w więzieniu
osoba która powie że "Chcę kary śmierci" była by wtedy skierowana na spotkanie z psychologiem, ale jeżeli osoba była by zkazana na 40 lat więzienia (nie wiem czy taka kara jest) to też mogła by poprosić o karę śmierci, KAŻDY mógłby poprosić o karę śmierci ale żaden sędzia nie mógłby jej wyegzekowować

wink.gif ale to dziwnie brzmii, moim zdaniem to nie jest najgorszy pomysł...


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
BUNTOWINIK
post 11.07.2004 23:06
Post #44 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 104
Dołączył: 01.06.2004
Skąd: Słupca




jeszcze jedno zasada "Oko za oko" moim zdaniem nie zda egzaminu
bo taka sytacja ktos ci napada ty akurat masz noz bronisz sie nozem i powiedzmy ze bandyta dostaje w serce i co??
albo inna sytuacja
jest noc jedziesz samochodem idzie poboczem piany męszczyzna wyskakuję ci przed maskę, okazjue się że po reanimacji umiera!! i co??
albo
Jestes na strzelnicy i nagle wybiega ci male dziecko, niestety ty juz wystrzelisles naboj dziecko dostaje w glowe i??
jest wiele roznych sytuacji w ktorych to nie jest takie oczywiste


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Child
post 11.07.2004 23:13
Post #45 

leżący rybak


Grupa: czysta krew..
Postów: 7043
Dołączył: 26.11.2003

Płeć: Mężczyzna



QUOTE
bo taka sytacja ktos ci napada ty akurat masz noz bronisz sie nozem i powiedzmy ze bandyta dostaje w serce i co??

i zgodnie z polskim kodeksem karnym idziesz do paki na 12 lat, bo się broniłeś [a to że zabiłeś PRZYPADKIEM I NIUMYŚLNIE jest ignorowane]
QUOTE
jest noc jedziesz samochodem idzie poboczem piany męzczyzna wyskakuję ci przed maskę, okazjue się że po reanimacji umiera!! i co??

nic. wyrok w zawiasach albo uniewinnienie
QUOTE
Jestes na strzelnicy i nagle wybiega ci male dziecko, niestety ty juz wystrzelisles naboj dziecko dostaje w glowe i??

każdy sąd cię uniewinni - dzieci na strzelnicy nie powinny przebywać, nie maiałeś zamiaru zabić. Poza tym czas od wystrzału do trafienia w tarcze to ułamek sekudy, więc dzieciak musiałby naprawdę mieć pecha. Nie wspominajac, że pojedyńczym pociskiem śrutowym mimo wszystko cięzko zabić.


--------------------
user posted image
His power level... It's over ni-- oh, wait. It's only over seven thousand.

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
BUNTOWINIK
post 11.07.2004 23:17
Post #46 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 104
Dołączył: 01.06.2004
Skąd: Słupca




QUOTE (Child of Bodom @ 11.07.2004 23:13)
Poza tym czas od wystrzału do trafienia w tarcze to ułamek sekudy, więc dzieciak musiałby naprawdę mieć pecha. Nie wspominajac, że pojedyńczym pociskiem śrutowym mimo wszystko cięzko zabić.

Dobijają mnie te szczegóły smile.gif


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
voldius
post 12.07.2004 07:16
Post #47 

Unregistered









QUOTE (BUNTOWINIK @ 11.07.2004 23:02)
Bardzo delikatna sprawa ale moim zdaniem powinno być tak
1. Kogoś osądza się na dożywocie
A) jeżeli ten ktoś nie ma okresu żeby "zwolnić się przed czasem" to:
a)może spokojnie odsiadywać wyrok
b)może poprosić o karę śmierci
Ktoś może postukać się w głowę "jak będzie się chciał zabić to zrobi to w celi" ALE
społeczeństwo szokują takie sprawy "X.X zabił się w więzieniu
osoba która powie że "Chcę kary śmierci" była by wtedy skierowana na spotkanie z psychologiem, ale jeżeli osoba była by zkazana na 40 lat więzienia (nie wiem czy taka kara jest) to też mogła by poprosić o karę śmierci, KAŻDY mógłby poprosić o karę śmierci ale żaden sędzia nie mógłby jej wyegzekowować

wink.gif ale to dziwnie brzmii, moim zdaniem to nie jest najgorszy pomysł...

wiesz dużo jest sytuacji, jak więźniowie się wieszają, ale nie bez czyjejś pomocy...

a co do tych kar, to za żadną byś nie dostał dożywocia. chodzi o okrucieństwo, cel itp.
Go to the top of the page
+Quote Post
MisieK
post 12.07.2004 08:24
Post #48 

Chrapiący Mesjasz New Age


Grupa: czysta krew..
Postów: 4619
Dołączył: 27.03.2004

Płeć: Mężczyzna



Kara smierci byc powinna w polsce. Jestem za, bo nie bede utrzymywal mordercy, gwalciciela i niewiadomokogo jeszcze za wlasne pieniadze, na jednego wieznia miesiecznie w zakladziekarnym wydaje sie tyle co na dziecko w domu dziecka przez rok. Jesli juz place podatki to niech dziecko oglada sobie telewizje na nowym telewizorku, a nie jakis morderca w pace. Bylem w wiezieniu(jako ze tak powiem gosc oczywiscie:P) i wiem jak to tam wyglada... siedza sobie w ladnych celach, wszystko piknie ladnie... a zarabialby na swoje utrzymanie? Pff.... w polsce jest takie bezrobocie, a morderca ma na siebie pracowac, o napewno. Kara smierci byc powinna, i juz!


--------------------
QUOTE
MisieK: Ja jepie [pozdro dla matoosa, przyp. red.]
PrZeMeK_Z.: Tak trochę.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Khamul
post 12.07.2004 09:00
Post #49 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 198
Dołączył: 27.11.2003
Skąd: Skwierzyna (13267 mieszkańców)




QUOTE ("Syriusz_BLack")
Dożywocie bez prawa amnezji owszem....
o się zgadzam...


Chyba amnestii smile.gif


Ja uważam że kara śmierci powinna być. Ktoś kto zabił drugiego człowieka sam powinien iść na szafot. Oczywiście może być pomyłka, ale jezeli dowodody są za winnym albo winny się przyzna (nie powinna to być okoliczność łagopdząca) to na szubienicę!

Poza tym ludzie odsiadujący dożyywocie siedzą sobie często WYGODNIe w więzieniach za NASZE pieniądze i mają się nie najgorzej - zdarzają się nawet przypadki kiedy bezdomni ludzie, nie mający już za co żyć, podpadają specjlanie i umyslnie pod paragraf. A dożywocie powinno się zamienić na karę śmierci, nie nalezy się przejmowac wyrzutami mordercy. Od razy wykonać wyrok i sprawa załatwion - wszyscy sa zadowoleni.

Zresztą o ile wiem przywrócenia kary chcą Kaczyńscy, a jak na razie nie oni w polsce królują, i chyba długo jeszcze poczekamy..., chociaż? Przecież w każdym kraju może byc kara smierci. Unia Europejska ani NATO tyego nie zakazują. każdym bądź razie przydałaby się ankita, a ja jestem karze śmierci na TAK.

Ten post był edytowany przez Khamul: 12.07.2004 09:02


--------------------
user posted image

Tu cząstkę swą zostawiłem: TW1 | TW2 | bree | hmpge | fantasy frm | quiz | kal-form | twfrm | txt-hitria | lord-tolk | bg-nd | tor-tplta | lynkz | lppl |
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
mayi
post 12.07.2004 09:26
Post #50 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 190
Dołączył: 18.06.2004
Skąd: poznan




QUOTE (kubik @ 11.07.2004 17:26)

QUOTE (mayi)
2.Nie my powinnismy osadzac czyjas wine czy niewinnosc

A kto? Ej bo zaraz się okaze, że ani my [jako społeczenstwo] ani poszkodowani [bo nie moga bys obiektywni] czyli kto Bóg?
[

Wiesz kubik nie wiem czy to znasz ale "Kto jest bez winy niechaj pierwszy zuci kamien"
pozwole tez sobie zacytowac Gandalfa z WP "Wielu zyjacych zasluguje na smierc ,a wielu z tych ktozy zgineli zaslugiwalo na zycie ,jestes w stanie je im wrocic" to nie my powinnismy osadzac o zyciu badz smierci

Pozatym przy kaze smierci moga byc pomylki kilka lat temu byla glosna amerykanska sprawa pewnego faceta sadzona za smierc chyba zony znalezono ja przy nim posiniaczona i martwa sadzono ze ja tak pobil ze zginela na skutek obrazen ,w tym stanie nie bylo kary smierci wiec dostal dozywocie wykonano jakies 10 lat puzniej badania na szczatkach kobiety okazalo sie ze cierpiala na zadka chorobe genetyczna.i co wy na to...


--------------------
szkoła :( :( :(
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

17 Strony < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 02.05.2024 23:19