Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Kuzyn Rowling To Harry Potter?

Piotrek
post 27.09.2004 14:20
Post #1 

Kandydat na Maga


Grupa: slyszacy wszystko..
Postów: 84
Dołączył: 31.08.2004
Skąd: Kraśnik

Płeć: Mężczyzna



Kuzyn J.K. Rowling, Ben, jest wściekły, że autorka cyklu o "Harrym Potterze" nie chce przyznać, iż postać małego czarodzieja jest wzorowana na przeżyciach z jego dzieciństwa. Mężczyzna żąda od pisarki wypłaty procentu od 774 mln dolarów, które zarobiła na serii książek.

Ben (37 l.) wyznał, że on i pisarka byli w dzieciństwie nierozłączni. Na tym właśnie mężczyzna opiera swe twierdzenia, że postać Harry'ego ma wiele jego cech.

"Kiedy przeczytałem pierwszą część książki, opadła mi szczęka" - powiedział Ben.

"Niemożliwe, że podobieństwo jest tylko zbiegiem okoliczności. Wiem, że Jo bazowała na mnie tworząc postać Pottera. Widzę w nim bardzo wiele moich cech z dzieciństwa" - dodał kuzyn pisarki.

"Spędzaliśmy wspólnie weekendy na wymyślaniu historii o dzieciakach w szkole z internatem. Jo uwielbiała, gdy opowiadałem jej o szkolnych eskapadach i bójkach, w które byłem zamieszany" - dodał Ben.

"Byliśmy z Jo nierozłączni. A teraz nawet ludzie zatrzymują mnie na ulicy i mówią, że wyglądam jak Harry Potter" - powiedział kuzyn.

Rzeczywiście zdjęcia Bena z dzieciństwa ujawniają niesamowite podobieństwo do Daniela Radcliffe'a, który zagrał Pottera na dużym ekranie.

J.K. Rowling, która oficjalnie nie zajęła jeszcze stanowiska w sprawie oskarżeń i żądań skierowanych pod jej adresem przez swego kuzyna, twierdziła zawsze, że na pomysł napisania książki wpadła podczas drogi pociągiem z Manchesteru do Londynu.

Źródło: Interia
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Piotrek
post 27.09.2004 14:28
Post #2 

Kandydat na Maga


Grupa: slyszacy wszystko..
Postów: 84
Dołączył: 31.08.2004
Skąd: Kraśnik

Płeć: Mężczyzna



Dodałem, to i przy okazji skomentuję:

Wiele osób uważało i nadal uważa, że postać Harry'ego Pottera jest plagiatem. Nie będę wymieniał tutaj wielu przykładów, posłużę się tylko jednym: ostatnio w Polsce wybuchła "wrzawa" na temat podobieństwa Harry'ego do Pana Kleksa. Moim zdaniem, to kolejna z wielu prób zdyskryminowania książek Rowling i jej samej. To jest głupota!!!

Ten post był edytowany przez Piotrek: 27.09.2004 14:28
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
matbez
post 27.09.2004 16:07
Post #3 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 8
Dołączył: 08.07.2004




do sukcesu kogokolwiek zawsze jak wabione swieza krwia hieny przylatuja zadni pieniedzy ludzie czekajacy tylko na okazje do wzbogacenia sie czyims kosztem !!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Koralina
post 27.09.2004 16:12
Post #4 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 155
Dołączył: 14.02.2004
Skąd: Wenus

Płeć: Kobieta



Pazerność ludzi budzi niesmak. Równie dobrze nie tylko kuzyn Rowling ale i również wiele wiele innych osób może powiedzieć, ze ma cos w sobie z Pottera. Kolejny z tandetnych sposobów jak wzbogacić się o miliony - i sprawa na pewno przegrana. Potter to zbiorowisko zdarzeń i cech charakteru spotykanych na codzień - nienawiść, zazdrość, chęć pomocy innym - nie można powiedzieć, że tylko jedna osoba przeżywa takie emocje bo to absurd. Nie ma po co się wypowiadać, bo założyciel tej rozprawy zamiast wzbogacić się pewnie straci te pary tysięcy na sprawe w sądzie - brak rzeczywistych dowodów.


--------------------
user posted image

Tak, zawsze genialna - idealna, muszę być i muszę chcieć. Super luz i już, setki bzdur i już - to nie ja.
I nawet kiedy będę sama, nie zmienię się - to nie mój świat. Przede mną droga którą znam, którą ja, wybrałam sama.
Myslovitz
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
ANASTAZJA BLACK
post 27.09.2004 16:58
Post #5 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 135
Dołączył: 06.07.2004




oh, mlse, że Jo mogła sie na nim wzorować, tak jak na każdym innym. a ten jej kuzyn to zazdropści jej kasy i tyle. za rzeproszeniem kretn,


--------------------
SADZONKI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (Osioł, "Shrek2")
http://img.photobucket.com/albums/v480/kka...hp/sadzonki.jpg

obrazek w sygnaturce nie przekracza 200x200
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Justusia
post 27.09.2004 18:01
Post #6 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 25
Dołączył: 21.08.2004
Skąd: warszawa




Czasem jest mi żal slawnych ludź.Przez długi czas wszyscy są od ciebie odwruceni,a gdy nagle wygrasz w totka/napiszesz książke która osiągnie sukces/lu co kolwiek innego, co uczyni cię bogatym to nagle WSZYSCY sobie o tobie przypominają i czegoś chcą.To jest strasznie chamskie i w 99% takich przypadkow są to po prostu BZDURY
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
doris
post 27.09.2004 18:17
Post #7 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 29
Dołączył: 19.08.2004




Jaki ma sens wyłodzenie od Jo tej kasy?? Nawet jeśli by tak było, to w końcu to ona wpadła na pomysł opisania tego i to zrobiła! Ludzka chciwość nie zna granić. Teraz nawet próbuje się zarobić na własnej rodzinie (chodzi mi o Bena smile.gif)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ania*
post 27.09.2004 18:35
Post #8 

Unregistered









Nawet, jak to prawda, to co? To nie jej wina, ze ludzie tak czytaja HP. Mogl jeje nie znac i nie opowiadac historii dry.gif . On klamie! a nawet, jesli to prawda, to co?
Go to the top of the page
+Quote Post
Pottero
post 27.09.2004 20:05
Post #9 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 13
Dołączył: 24.04.2003
Skąd: Rybnik




Cóż, sądzę, że możliwym jest wzorowanie Harry’ego na kuzynie Rowling. Ale co z tego? Na jego miejscu cieszyłbym się, że tak popularna postać jest wzorowana na mnie, a nie żądał od rodziny sporych kwot pieniędzy. W końcu to jakieś więzy krwi, kasa nie jest w tym wypadku najważniejsza.

Ten post był edytowany przez Piotrek: 28.09.2004 13:33


--------------------
„Jeden, dwa - Freddy idzie po ciebie.
Trzy, cztery - zarygluj dokładnie drzwi.
Pięć, śześć - krucyfiks w rękę weź.
Siedem, osiem - czuwaj do późna w noc.
Dziewięć, dziesięć - nie zaśniesz nigdy już!”
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Pszczola
post 27.09.2004 21:13
Post #10 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1243
Dołączył: 30.08.2004
Skąd: Sto(L)ica




A noz sie okaze,ze kuzyn rzeczywiscie byl wzorem dla postaci z HP - Profesor Lockhart XD



--------------------
“so far from God and so near to Russia”
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kubik
post 28.09.2004 00:33
Post #11 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1449
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Mężczyzna



i koment na Jk.com - "no i teraz wiecie kim jest prawdziwy Lockhart"
A tak btw: to ja wymysliłem ze dodawanie do serka wiejskiego miodu polepsza jego smak dranie okradli mnie!!! czarodziej.gif


--------------------
...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
HarrOla
post 28.09.2004 14:40
Post #12 

KAFEL


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 36
Dołączył: 07.07.2003




Taak, a Władca Pierścieni to opowieść o mnie i mojej rodzinie! To naciągacz! Zabiłabym takiego tymbardziej że to rodzina... Czego ludzie nie zrobia dla kasy...


--------------------
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Anita
post 28.09.2004 15:37
Post #13 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 88
Dołączył: 13.05.2004
Skąd: (z)myślona




QUOTE(Ania* @ 27.09.2004 18:35)
Nawet, jak to prawda, to co? To nie jej wina, ze ludzie tak czytaja HP. Mogl jeje nie znac i nie opowiadac historii  dry.gif . On klamie! a nawet, jesli to prawda, to co?
*


To nic. Po prostu trochę głupio by było, gdyby się okazało, że Joanne cały czas kłamała - niezbyt dobrze to działa na opinię o niej, nie? Nikt nie lubi być oszukiwany.

Według mnie, ten pomysł naprawdę przyszedł jej do głowy w pociągu. Możliwe jednak, że podświadomość przypomniała jej obraz z dzieciństwa... A potem, przy charakteryzacji postaci, bezwiednie kreowałą postać, którą znała. Ale to już trzeba by oskarżyć jej podświadomość wink.gif

Ciekawe tylko, jakie uczucia rodzinne panują w rodzinie Joanne... Nie mógłby [Ben] zwyczajnie i kameralnie wyjaśnić sprawy, a nie nagłaśniać? B. b. dziwne, zważywszy łączące ich pokrewieństwo... huh.gif


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
vigga
post 28.09.2004 16:15
Post #14 

Szukający


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 489
Dołączył: 06.07.2003
Skąd: Olsztyn




hmmm... a nawet jesli to co...? w sumie to nawet udowodnic tego nie moze. a reszta Jo ma prawo do opisywania kazdego kogo chce [przeciez mowila, ze ktorys z jej znajomych strasznie przypomina Locharta...moze to ten kuzyn XD]. i uwazam, ze na pewno niektore postacie miaja charaktery zapozyczone z jej jakistam znajomych.

klamiesz HarrOla!! to jest moja historia! i ja tak naprawde jestem Frodo! i sie tu ukrywam...=P=P


--------------------
mądrzejsi mówili nie rób
mówili
trzymaj się z daleka
nie pozwalali mi
sam się dowiedziałem
czym jest kłamstwo
zło i krzywda
dziękuje Wam
za okaleczenie mojej duszy...


all we see or seem is but a dream within a dream
*************
nierealne jak bajka...prawdziwe jak bajka...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Anita
post 28.09.2004 21:26
Post #15 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 88
Dołączył: 13.05.2004
Skąd: (z)myślona




QUOTE(vigga @ 28.09.2004 16:15)
hmmm... a nawet jesli to co...? w sumie to nawet udowodnic tego nie moze. a reszta Jo ma prawo do opisywania kazdego kogo chce [przeciez mowila, ze ktorys z jej znajomych strasznie przypomina Locharta...moze to ten kuzyn XD]. i uwazam, ze na pewno niektore postacie miaja charaktery zapozyczone z jej jakistam znajomych.
*



OK. Ma prawo. Ale według jej wersji Harry "narodził się" w pociągu, a nie w kimś z jej znajomych. I nie mówimy o Lockhart'cie, tylko o Harrym, nie odbiegajcie od tematu...
I oczywiste jest, że sprawa sądowa w tym wypadku nie ma sensu, bo dowodów... brak, zbiegi okoliczności, co by o tym nie myśleć, istnieją.
Ale istnieje też coś takiego co się zwie opinią publiczną... Albo jakoś inaczej. Nie ma to skutków prawnych czy materialnych (no chyba, że jacyś buntownicy w stylu: "jak okłamała, to ja nie kupuję!"), jednak... ciągnie się to za człowiekiem i jakiś niesmak, poczucie, że coś tam było nie tak, zostaje...


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
czadowa_
post 30.09.2004 14:23
Post #16 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 225
Dołączył: 21.03.2004
Skąd: Białystok




Sie kurna cieszyc powinien że jakaś jego czastka jest w takiej ksiązce. tongue.gif
To jest odrażającfe, takie próbowanie się wzbogacić za wszelką cenę... a fu


--------------------
Jestem Tobą zafascynowana, M.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
vigga
post 01.10.2004 14:22
Post #17 

Szukający


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 489
Dołączył: 06.07.2003
Skąd: Olsztyn




ale wiesz, to ze ta historia narodzila sie w pociagu wcale nie wyklucza tego, ze Jo wykozystala pare faktow z zycia tego kuzyna. najpierw sobie wymyslila postac Harry'ego Pottra - chlopca, ktory w tragiczny sposob stracil rodzicow i wychowuje sie u wujostwa. a pozniej przypomnialo jej sie, jak ten jej kuzyn opowiadal jej oczyms tam i pomyslala, ze moze to wykorzystac, wplesc w historie Chlopca, Ktory Przezyl.


--------------------
mądrzejsi mówili nie rób
mówili
trzymaj się z daleka
nie pozwalali mi
sam się dowiedziałem
czym jest kłamstwo
zło i krzywda
dziękuje Wam
za okaleczenie mojej duszy...


all we see or seem is but a dream within a dream
*************
nierealne jak bajka...prawdziwe jak bajka...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kkate
post 05.10.2004 15:24
Post #18 

Czarodziej


Grupa: slyszacy wszystko..
Postów: 894
Dołączył: 10.03.2004

Płeć: Kobieta



A pani Rowling na swojej stronie definitywnie zaprzeczyła tym wszystkim doniesieniom. Podobno Harry nie jest wzorowany na nikim... chyba że na niej samej smile.gif

Tamten facet za wszelką cenę chciał się wzbogacić i to zwykły kłamczuch tongue.gif

W takim razie chyba mogę zamknąć temat?


--------------------
just keep dreaming.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Closed TopicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 28.03.2024 12:38