Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Opowiadania Część Ii

amara
post 23.10.2005 11:54
Post #1 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 2
Dołączył: 20.10.2005
Skąd: Kraków




To samo co w "Pierwszym" opowiadaniu.
JAK USUNĄĆ TEMAT?!

Ten post był edytowany przez amara: 03.12.2005 16:12
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Coyote
post 23.10.2005 12:34
Post #2 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 44
Dołączył: 18.08.2004
Skąd: się wziął Czesio?

Płeć: Kobieta



i wszyscy żyli długo i szczęśliwie... mieli dużo dzieci, Harry zarabiał fortunę i bla bla bla... laugh.gif

wiesz, przeczytałam to z trudem... każde zdanie czytałam kilka razy... nudne, nudne i jeszcze raz nudne...
zero akcji, zero jakiejkolwiek fabuły. z oklepanego tematu da się nawet zrobić coś ciekawego...
nowa dziewczyna, na dodatek z nazwiskiem Black i jeszcze z TYCH Blacków, koleguje się ze "Świętą Trójcą", baa... nawet flirtuje z Harrym (pewnie w dalszej części będą razem się kochać itede)

nie wiem, po prostu nie umiem dobrać słow. a żeby przytoczyć błędy, musiałabym zacytować cały tekst... dry.gif
błędy interpunkcyjne, składniowe, i nawet 1 orta złapałam (wychamować - pisze się samo "h")

poza tym - przydałby ci się lepszy pomysł, ewentualnie talent pisarski... a jak już coś ładnego wymyślisz to przydałaby ci się jakaś poprawka (beta - ktoś, kto przeczyta ten tekst przed wstawieniem go i poprawi błędy)

no nic... więcej siły nie mam pisać... sleeping.gif


--------------------
"Żyjemy w wesołym miasteczku Pana Boga"
"Cokolwiek by się zdarzyło - to tylko życie - wszyscy przez nie przebrniemy"
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
em
post 23.10.2005 16:26
Post #3 

ultimate ginger


Grupa: czysta krew..
Postów: 4676
Dołączył: 21.12.2004
Skąd: *kṛ'k

Płeć: buka



Kiedy dodajesz kolejne części tego samego opowiadania, robisz to w tym samym temacie. Pomijając już wszelkie "walory" tego opowiadania, podstawowych zasad powinno się trzymać.
A teraz przejdę już do rzeczy:
Błędy. Wybacz, ale jestem szczególnie wyczulona na punkcie braku polskich znaków - jeżeli postanawiasz ich nie używać, to bądź konsekwentna w CAŁYM tekście, w przeciwnym wypadku brak np. "ę" w wyrazie "uczeszę" będzie błędem ortograficznym, czego żaden szanujący się pisarz (nawet początkujący) nie powinien popełniać.
Nie wiem dlaczego, ale wydaje mi się, że dla ciebie uwaga, że temat opowiadania jest "oklepany" wcale nie jest wadą. Ale jest to wada, i to bardzo poważna - nikt nie ma ochoty ani czasu na czytanie po raz sto tysięcy pierwszy tego samego, w dodatku nafaszerowanego błędami, literówkami itd.
Taa, zakochana w Harrym już po pierwszym spotkaniu, Ron w jej przyjaciółce -> daruj, ale to wszystko już było i chyba nigdy nie wyszło niczemu na dobre. Przynajmniej ja nie znam jeszcze ani jednego opowiadania, w którym wprowadzanie nowych postaci i natychmiastowe łączenie ich z kanonicznymi okazało się dobrym pomysłem.
Ogólnie, mam dzisiaj zły humor i awersję do tego ficka.

Chcesz usłyszeć inne opinie? Pisz inne (lepsze) opowiadania.
Bez pozdrowień,
em.


--------------------
all you knit is love!
każdy jest moderatorem swojego losu.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Tomak
post 23.10.2005 20:32
Post #4 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 116
Dołączył: 12.07.2005
Skąd: Hogwart




A ja tam błędy ortograficzne i polskie znaki mam głąboko w sami-wiecie-czym. Muszie się zgodzic co do jednego nastepne części pisz w tym samym temacie. Mi sie podoba nie jest tragicznie ale nie jest tez powalająco, jest tak średnio. Wiele ficków które przeczytałem zawsze zaczynały się jakoś dretwie i bez akcji i jak dla mnie tak powinno być. Niektórzy autorzy dla zaciekawienia na początku robią jakąś zadyme i wszyscy myślą o będzie super ze on/ona ma talent do pisania a potem nic, kicha przez kilka wymuszonych rozdziałow i koniec, brak weny i chęci do tworzenia.


--------------------
user posted image

S.Z.K.O.Ł.A.- Społeczny Zakład Karno Opiekuńczy Łączący Analfabetów

Kierowanie się logiką przy pracy z komputerem jest nielogiczne
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Nati
post 01.11.2005 12:39
Post #5 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 108
Dołączył: 09.08.2004
Skąd: Pszów (woj.śląskie)




Hej.

Mam dla ciebie radę. Zamiast w tytule pisać "Moje opowiadanie", "Opowiadania" podaj tytuły tych opowiadań.
Wierz mi to bardziej zaciekawi forumowiczów i będziesz miała więcej komentarzy. smile.gif

Więcej też czytaj innych opowiadań i staraj się wyciągać wnioski z nich i nie popełniać tych samych błędów.

I jeszcze jedno. Najlepiej by było gdybyś nie zamieszczała swoich opowiadań tak często. Przeczytaj komentarze z pierwszego i postaraj się uniknąć tych błędów w następnym opowiadaniu.
To pomoże ci w pisaniu. Lepiej zamieścić jedno opowiadanie, ale dobre, a nie 5, które od razu można wrzucić do kosza (nie dosłownie).



--------------------
Harry Potter wywrócił moje życie do góry nogami ale w takiej pozycji jest ono o wiele cikawsze :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Nati
post 06.11.2005 17:13
Post #6 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 108
Dołączył: 09.08.2004
Skąd: Pszów (woj.śląskie)




Mówię jeszcze raz, tak jak zresztą też inni forumowiczE: OPOWIADANIE OKLEPANE!!!
poza tym od razu wiadomo kto z kim będzie. Zamiast od razu ich ze sobą umawiać mogłabyć napisać niewiem może, że Harry ma już dziewczynę (np. Hermionę) i opisać rywalizację dziewczyn i niezdecydowanie Harry'ego. ?To by nieco ubarwqiło oklepaną fabułę.

Jeszcze jedno. Nazwałaś swoją bohaterkę Amara, tak samo jest twój nick. Przez to opowiadanie wygląda (przynajmniej dla mnie) jakbyś to TY była zakochana w Potterze i wymyśliłaś sobie romantyczną historię tylko dla siebie żeby się trochę pocieszyć, ponieważ z Potterem nigdy nie będziesz, a wyobraźnia pozwala ci na takie rzeczy.

To tyle, ale się rozpisałam smile.gif



Co do usunięcia tematu to nie wiem jak. Musisz trochę poszukać w Pomocy może


--------------------
Harry Potter wywrócił moje życie do góry nogami ale w takiej pozycji jest ono o wiele cikawsze :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Closed TopicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 04.05.2024 06:43