Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

[ Drzewo ] · Standardowy · Linearny+

> Hp I Dylematy Moralne Wśród Uczniów, Potter jako lektura - co wy na to?

kkate
post 05.11.2004 18:01
Post #1 

Czarodziej


Grupa: slyszacy wszystko..
Postów: 894
Dołączył: 10.03.2004

Płeć: Kobieta



Tego się można było spodziewać. Seria książek o Harrym Potterze musiała prędzej czy później stać się tematem lekcji języka ojczystego w wielu krajach. Dla wielu uczniów będzie zapewne jedną z chętniej czytanych lektur, jednak nie dla wszystkich.


Południowoafrykański uczeń złożył zażalenie do szkolnych władz, w związku z jednym z pytań jakie otrzymał na egzaminie. Uczeń odmówił streszczenia jednej z książek Joanne K. Rowling, uznając że seria o małym czarodzieju promuje i uczy czarnoksięstwa.

Osiemnastoletni John Smit nie odpowiedział na opisane pytanie dotyczące książek o Harrym, tracąc w ten sposób 30 procent punktów na egzaminie z angielskiego. Rodzina ucznia napisała już zażalenie na tematykę egzaminu do władz szkolnych, nie otrzymała jednak do tej pory żadnej odpowiedzi.

”- Nie odpowiedział na to pytanie, ponieważ książka ta popiera i promuje czarnoksięstwo. A Biblia jest przeciwna czarom” - oświadczyła matka chłopca. „Mam nadzieję, że John dostanie swoją zwykłą ocenę, a tego typu pytania więcej nie będą zadawane”.

Cheryllyn Dudley (czy to wam czegoś nie przypomina??? biggrin.gif ) z Afrykańskiej Partii Chrześcijańsko-Demokratycznej powiedziała, że Afryka Południowa potrzebuje jasnej polityki w takich sprawach tak, by uczniowie nie byli stawiani przed dylematami moralnymi podczas egzaminów.

”- Przeczytałam książki o Harrym Potterze i przeanalizowałam je uważnie. W mojej opinii to podręczniki czarnoksięstwa” - oświadczyła Dudley.

Źródło: wp.pl

Mój komentarz: No cóż, nieraz już słyszeliśmy, że seria HP uczy dzieci złego, promuje czarnoksięstwo, odwraca od Boga itd. Ale jak dotąd nic się nikomu nie stało przez jej czytanie, czego my jesteśmy przykładem smile.gif Osoby krytykujące Pottera zazwyczaj w ogóle nie miały z nim do czynienia....
Natomiast pani, która jest tu największą przeciwniczką Harry'ego, ma nazwisko Dudley - i czemu tu się dziwić? Mugola łatwo poznać wink.gif


--------------------
just keep dreaming.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Posts in this topic
kkate   Hp I Dylematy Moralne Wśród Uczniów   05.11.2004 18:01
David_Arch   Książka napewno w przyszłości trafi do zbiory ...   05.11.2004 18:32
Kwas   Przecież to kretyństwo... Niektórzy ludzie chy...   05.11.2004 18:39
Tom   Kasia, nie do konca sie z Toba zgadzam... Po1...   05.11.2004 18:41
David_Arch  
  05.11.2004 18:47
ANASTAZJA BLACK   tak zgadzam sie z wami.......
jedna rzec...
  05.11.2004 19:08
malfoyek   Kompletna głupota. Jak przygotowywałem się do ...   06.11.2004 14:56
kubik   i dlatego ludzie wprowadzili aborcje i steryli...   07.11.2004 19:46
Ania*   To wariactwo!Ten chlopak ma coś z mózgiem-...   08.11.2004 14:48
Katon   WY jesteście opetani. WY kompletnie oszaleliśc...   08.11.2004 16:00
Agnessa   ja myślę,ze jednak Harry powinien być lektura....   09.11.2004 16:07
eNoPe   Zgadzam sie z Katon Dla mnie to absolutnie zad...   09.11.2004 16:17
silme   mają prawo nienawidzić ksiązki, ale czy to upo...   09.11.2004 18:12
silme  

Closed TopicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 28.03.2024 15:49