Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

35 Strony  1 2 3 > »  
Closed TopicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Wszelkie Teorie Klubu - Zamknięte, Nowa teoria = nowy temat

kubik
post 22.03.2004 19:04
Post #1 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1449
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Mężczyzna



TEORIA 1

Lily jako członek Zakonu była zapewne silna osobowoscia, Ginny wydaje sie miec ta sama siłe [w V t.]. Obrona Snapka przez Lily przypomina mi kiedy Gin broniła kogos...
Wiec tak - Ginny urodziła sie prawdopodobnie blisko czasu smierci Lily. Byc moze istenieje jakas silna więź miedzy duszą Lily, a duszą Ginny...
Jeszcze jedno Tom wybrał Ginny w II tomie... Co jest takiego specjalnego w niej?
Dodam do tego podobieństwo wyglądu Ginny do Lily... makes me think tongue.gif

Ten post był edytowany przez kubik: 20.04.2005 22:06


--------------------
...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Laura_
post 22.03.2004 19:11
Post #2 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 157
Dołączył: 26.11.2003
Skąd: Gdańsk




i co jeszcze? ==' nie bardzo chce mi sie w to wierzyc, jak dla mnie moze i rowling specjalnie w jakis sposob polaczyla te dwie postacie ale pewnie nie maja ze soba nic wspolnego w jakims glebszym sensie, no wiecie =P


--------------------
a czubi czabi cziba a czubi czabi cziba a czubi a czaba a czubi czabi cziba
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
peggy_brown
post 22.03.2004 19:37
Post #3 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 79
Dołączył: 15.12.2003
Skąd: Wałbrzych




Kiedy czytałam wspomnienia Snape'a, to też pomyślałam o podobieństwie fizycznym Evans i Ginny. Ale to chyba wszystko. Nie sądzę, żeby coś więcej je "łączyło". Chyba że...
Ginny jest córką Lilly z pierwszego małżeństwa (ze Snape'em laugh.gif ), z którego na świat przyszedł Mark Evans tongue.gif Oddali dzieci do sierocińca, Gin adoptowali Weasley'owie, a Marka jacyś mugole. No i macie wasze tajemnicze powiązania - Lilly + Snape, Mark + Lilly, Lilly + Ginny. tongue.gif

Ale jestem mądra <dlaczego tu nie ma mojego ulubionego emotka walącego się po głowie młotkiem?? dry.gif >
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Trinity48
post 22.03.2004 19:37
Post #4 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 63
Dołączył: 10.02.2004
Skąd: Cracow




A ja twierdzę, że to jednek jest jakiś pomysł.. chociażbardzomało prawdopodobny....


--------------------

"Zobaczył tę, którą widziało niewielu śmiertelników:
Arwenę, córkę Elronda, w której, jak powiadano,
czar Lútien raz jeszcze zawitał na ziemię,
a którą zwano również Undomiel, jako, że była dla
swojego ludu Gwiazdą Wieczorną."



user posted image
user posted image

Trzy czwarte osób nie nadaje się na świadków bo kłamie lub widzi to co chce zobaczyć

PM'y mile widziane.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
moniczka
post 22.03.2004 19:59
Post #5 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 143
Dołączył: 26.02.2004

Płeć: Kobieta



Pomysl jest niezly, ale nieprawdopodobny. Nie ma sie co nad tym zastanawiac. Wg mnie Ginny i tak zginie.


--------------------

trzaba wiedziec kiedy ze sceny zejsc
niepokonanym
wsrod tandety lsniac jak diament
byc zagadka ktorej nikt
nie zdarzy zgadnac nim minie czas

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Daga
post 22.03.2004 20:19
Post #6 

Ścigający


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 295
Dołączył: 07.03.2004
Skąd: Opalenica




a mnie się wydaje że to naprawdę ciekawe powiązanie Ginny i Lily, ale chociaż są zadziwiająco podobne (i z wyglądu i z charakteru) to jednak niemożliwe żeby miały jakieś powiązania ze sobą. Po prostu zbieg okoliczności.


--------------------
"Jeśli nie masz po co żyć - żyj na złość innym"


user posted image
Główny Alchemik (hehehe)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
moniczka
post 22.03.2004 20:27
Post #7 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 143
Dołączył: 26.02.2004

Płeć: Kobieta



Kubik wg mnie Ginny i Nevill razem z Herrym w VI czesci beda walczyc z Voldemordem i wtedy Ginny zginie. Tylko nie wymyslilam jeszcze wydarzen, ale to da sie zalatwic biggrin.gif


--------------------

trzaba wiedziec kiedy ze sceny zejsc
niepokonanym
wsrod tandety lsniac jak diament
byc zagadka ktorej nikt
nie zdarzy zgadnac nim minie czas

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Paris
post 22.03.2004 20:32
Post #8 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 25
Dołączył: 05.04.2003




wydaje mi się, że fani i 'fani'

doszukują się po prostu dziury w całym. a to Mark powiązany z Lily, a to

Ginny z Lily, a to Snape z Harrym. no ludzie, bez przesady. każdy z każdym

nie może mieć powiązań, ani nie być rodziną itd. a zresztą może dalszy ciąg

Harry'ego Pottera pozostawimy fdo wymyślenia Joaśce, a nie będziemy

głowili się nad tym co się stanie dalej, kto zginie, kto jest z kim

powiązany itd. to się robi nudne.


http://www.tvdarek.republika.pl/settlers.html
Peggy - Lily, a nie Lilly.

Ten post był edytowany przez vampirka: 07.10.2016 14:49


--------------------
Chciano za szczęściem rozpisać listy gończe, lecz nikt nie umiał podać rysopisu. - Wiesław Leon Brudziński
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kubik
post 22.03.2004 20:43
Post #9 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1449
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Mężczyzna



TEORIA 2

Dzisiaj mam wene [khe khe :/] i już drugi temat dzisiaj wam do rozwarzań daję... hm chodzi mi po głowie pewna myśl... niecna heheheh ale do tematu:
I. W tomie 4 Syriusz powiedział: "poniewaz oczy smoka sa jego najsłabszym punktem" - my point: Czy może mieć to jakieś przyszłe znaczenie dla losu Draca? Czy jest to kolejny zostawiony przez JKR ślad?
---
---
II. Którzy bohaterowie których juz poznaliśmy okażą sie w tomie VI smierciozercami? [zakładamy, ze jest jeszcze paru nie odtajnionych]. Oto moi kandydaci:
1. Narcissa - Jest w cieniu podejrzenia ze zwzględu na swojego mezusia. Mysle, że okaze sie ona czarownica o mocy magicznej przewyzszającej moc swojego meza [brak dowodów po rpostu przeczucie]. Po śmierci Belli zostanie prawa reka Volda
2. Percy - JKR potwierdziła, że w V tomie działał z własnej woli... Wiemy, że pożada władzy i że odstaje old reszty rodziny...

Draco and co. sa wciąz zbyt młodzi by zostac DE... Podejrzewam tez, ze ktos z najbliższego otoczenia Harry'ego zostanie przekabacony bądź juz został na ciemna strone... może Seamus?

Ten post był edytowany przez Klaud ze Slytha: 25.03.2004 12:50


--------------------
...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
vigga
post 22.03.2004 21:18
Post #10 

Szukający


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 489
Dołączył: 06.07.2003
Skąd: Olsztyn




ad.I. zalezy czy potraktujemy to doslownie czy tez nie. jesli tak to nie wiem, jak oczy Draco moga byc jego najslabszym punktem...ale jesli to ma byc przenosnia to napewno jest to 'slad' od Rowling. w koncu kazdy czarny charakter ma swoj "slaby punkt".

ad.II. hmmm...Narcissa, zastanawiam sie czy ona juz nie jest smierciozerca..?a co do Percy'ego to sama nie wiem. w koncu przez tyle lat wychowywany byl przez rodzine, ktora nienawidzi Voldemorta...chyba, ze to jest taki 'odchył', czarna owca.

ale Seamus smierciazerca..? przeciez on jest w wieku Harry'ego i chyba raczej nie moze nim byc. ale co do tego, ze ktos z najblizszego otoczenia okaze sie smierciozerca to sie zgadzam. moze to bedzie ktos z Zakonu. to by bylo zaskoczenie...


--------------------
mądrzejsi mówili nie rób
mówili
trzymaj się z daleka
nie pozwalali mi
sam się dowiedziałem
czym jest kłamstwo
zło i krzywda
dziękuje Wam
za okaleczenie mojej duszy...


all we see or seem is but a dream within a dream
*************
nierealne jak bajka...prawdziwe jak bajka...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Voldia
post 22.03.2004 21:27
Post #11 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 10
Dołączył: 12.05.2003
Skąd: Szczecin




Ad. I
Myślę, że Draco, jako chłopak ma słaby punkt od początku tongue.gif
A tak serio, to w czym by to Harry'emu miało pomóc? Najwyżej rąbnie go w oko...
Ad.II
Och, jasne! Jako bliski współpracownik Voldzia happy.gif wiem, że ten mniej inteligentny członek rodziny Weasleyów, Percy, to Śmierciożerca. Albo po prostu setny idiota...


--------------------
I need to lose
To make it right
I'll confront the stars tonight
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
vigga
post 22.03.2004 21:28
Post #12 

Szukający


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 489
Dołączył: 06.07.2003
Skąd: Olsztyn




rzeczywiscie to, ze akurat Ginny zostala wybrany sposrod calej szkoly to chyba nie przypadek... chociaz kto wie. cos w niej musi byc, ale co? nie sadze, zeby byla jakkolwiek powiazana z Lilly, poniewaz wtedy musialaby byc powiazana z wszystkimi Weasley'ami (chyba, ze przyjmiemy teorie Peggy XD). a poniewaz Weasley'owie sa 'czystej krwi', a Lilly pochodzi z mugolskiej rodziny to chyba raczej nie moga byc spokrewnieni.


--------------------
mądrzejsi mówili nie rób
mówili
trzymaj się z daleka
nie pozwalali mi
sam się dowiedziałem
czym jest kłamstwo
zło i krzywda
dziękuje Wam
za okaleczenie mojej duszy...


all we see or seem is but a dream within a dream
*************
nierealne jak bajka...prawdziwe jak bajka...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kubik
post 22.03.2004 21:33
Post #13 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1449
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Mężczyzna



Czytałem pare ficów w których Ginny okazywała się... zdrajczynią. To ona w końcu przechodziła na strone Volda i zostawała DE... z jej talentem i charakterkiem byłaby wysoko w hierarchi Śmierciozerców. Pamietajmy, ze Tom przelał swoja dusze do jej duszy...


--------------------
...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Kajka
post 22.03.2004 22:14
Post #14 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 20
Dołączył: 14.03.2004
Skąd: Gliwice




ja raczej bym obstawaiała że Percy to idiota tongue.gif a co do Draca to popieram, powinno się go porządnie rąbnąć w oko ;-)) to jest kapitalny pomysł biggrin.gif


--------------------
~~Uśmiech jest jak pół pocałunq :)) :*** ~~

Mój, świat, moje myśli... ;)
www.kaarolinkaa.blog.pl
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Bloodlust
post 22.03.2004 22:34
Post #15 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 12
Dołączył: 21.03.2004




Sądzę, że w kontekście całego fragmentu w IV t. dot. smokow, ten cytat ma zupełnie inną wymowę. Po prostu dotyczy zadania Turnieju i tyle. Natomiast w Twoim ujeciu rzeczywiście można sie nad tym zastanowic smile.gif
Natomiast jeśli chodzi o DE- uwazam, ze Narcissa nie jest jedna z nich- wielokrotnie JKR wspominala jaki ma wyraz twarzy , gdy w poblizu znajduje się Draco lub Lucjusz - moze nie pochwalala tego co robia i jak sie zachowuja? Moze nie wyszla za maz z milosci? Oczywiscie, moze to byc moja osobista nadinterpretacja smile.gif


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Syriusz_Black
post 23.03.2004 08:05
Post #16 

Cichociemny.


Grupa: czysta krew..
Postów: 1910
Dołączył: 17.08.2003
Skąd: stąd nie widać

Płeć: jedyny w swoim rodzaju



Lilly - Ginny..
Nie widzę między nimi żadnego pokrewieństwa - żadnego, w dodatku Lilly pochodzi z rodziny mugolskiej... a z Weasley'ami poznali się w szkole, albo dopiero w Zakonie...
Po drugie Ginny nie raz pokazywała, że nie jest po ciemnej stronie, a to, że skorzystał akurat z niej w CoS, to był raczej przypadek...
Kubuś... ja weim, że ty lubisz sensacje, ale nie sądzę, żeby tu coś takiego się wydarzyło...
Pozdrawiam i powodzenia w szukaniu podobnych informacji biggrin.gif


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Neonai
post 23.03.2004 08:57
Post #17 

Jolene


Grupa: czysta krew..
Postów: 3818
Dołączył: 20.10.2003
Skąd: z nizin.

Płeć: Kobieta



Red hair and bravery - to jeszcze ja jestem z nimi spokrewniona na to wychodzi turned.gif

A tak poważnie to faktycznie, szukanie dziury w całym...wybacz, że tak bez entuzjazmu biggrin.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
matoos
post 23.03.2004 11:07
Post #18 

Wytyczający Ścieżki


Grupa: czysta krew..
Postów: 1877
Dołączył: 15.04.2003
Skąd: Ztond...

Płeć: Mężczyzna



Hehehe, ja już dawno twierdziłem że Percy jest śmierciożercą... Gdzieś nawet na FF jest mój fick nieskończony w którym wspominam o tym biggrin.gif A to było przed wydaniem 5 tomu...

Czyżbym jednak był spokrewniony z profesor Trelawney?


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kubik
post 23.03.2004 15:16
Post #19 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1449
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Mężczyzna



Syriusz => ale nie zaprzeczysz, ze Tommy miał na biedaczke [i nadal moze jako ze jego dusza sie z jej dusza zlała] wpływ...
Nai => moja droga policzymy sie na GyGy XPPP


--------------------
...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Potti
post 23.03.2004 16:52
Post #20 

Plotkara


Grupa: czysta krew..
Postów: 2140
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Paris or maybe Hell

Płeć: Kobieta



wypowiem się tylko o przyszłych śmierciożercach, bo co do oczu Dracona, zgadzam się z Bloodlust :]
...
no więc,
Narcissa-> nie wiem czy ma mroczny znak, ale napewno jest mocno powiązana z Voldemortem. jest w końcu ciągle żoną Lucjusza, gdyby nie popierała Czarnego Pana to rzuciłaby męża. a tak- chociażby zgubny wpływ musiał na niej wywrzeć. pozatym ,,jedyną prawdziwą panią Stworka jest Narcyza Malfoy'', więc to ona wyciągnęła te pozornie nic nie znaczące informacje na temat Syriusza. i przekazała je bezpośrednio lub przez Lucjusza Tomowi Riddle'owi.
Percy-> popieram, że będzie śmierciożercą. nie jest nim jeszcze, narazie działa niemoralnie tylko przez ambicje zawodowe. ale Voldemort może go bardzo łatwo wziąć na swoją stronę. np. obiecać władzę w Ministerstwie Magii.
Draco etc.-> no cóż, wszyscy ślizgoni mają wszelkie zadatki na śmierciojadów ;] ale moim zdaniem Rowling właśnie opisze ich wahanie między dobrem, a złem. i ostatecznie, maxymalnie w ostatniej chwili, wybiorą białą stronę mocy.

a nad resztą muszę jeszcze pomyśleć.


--------------------
voir clair dans le ravissement
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Daga
post 23.03.2004 17:00
Post #21 

Ścigający


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 295
Dołączył: 07.03.2004
Skąd: Opalenica




A ja nie całkiem rozumiem tej wzmianki o Draco tzn. niegdy jakoś nie pomyślałam żeby ten tekst miał jakiś z nim związek. Chodziło o prawdziwe smoki i chyba to wszystko. smile.gif
Zgadzam się że na ciemną stronę przejdzie ktoś z bliskiego otoczenia Harry'ego ale raczej nie z Zakonu, bo myślę że te zakazane informacje od Zakonu przekaże Voldemortowi Stworek poprostu.


--------------------
"Jeśli nie masz po co żyć - żyj na złość innym"


user posted image
Główny Alchemik (hehehe)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kubik
post 23.03.2004 18:30
Post #22 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1449
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Mężczyzna



Bloodlust & Potti => nie zabardzo rozumiem co kryje sie pod pojeciem "twoim ujeciu" dlatego spróbuje wytłumaczyc:
JKR zostawia slady dot. przyszłych tomów w przeszłych tomach... to wiemy. Uwazam, że ten niewinny zwrot Syriusza [napisany przecie przez JK] moze [moze] miec jakies znaczenie, szczególnie jeżeli porównamy to do imienia tego Slytherina.
Daga =>
ad1: Nie z Zakonu ależ... prosze:
- Ron Weasley - powod jego "zdrady" jest ponizej
- Hermiona Granger - szantazem Volda
- Ginny Weasley - odegra powazna role i niekoniecznie pozytywna
- Severus Snape - no comment
to tylko pare przykładów [jeszcze Tonks np]
ad2: Stworek nie jest strażnikeim tajemnicy ba! nawet w zakonie nie jest. Poza tym uważam ze jego dni są policzone

TEORIA 3
QUOTE ("JKR")
The one with the power to vanquish the Dark Lord approaches... born to those who have thrice defied him, born as the seventh month dies... and the Dark Lord will mark him as his equal, but he will have power the Dark Lord knows not... and either must die at the hand of the other for neither can live while the other survives...

---
ad1: te znaki: [...] Może sa to miejsca w których Dumbledore nie dosłyszał przepowiedni?
ad2: moja teoria upadła [łeeee] w pierwszej czesci mamy pokonac - zwyciezyc, a dopiero w drugiej ze ma go zabić... damm XD Jezeli jednak ktos bardzo pragnie poznac co głosiła zapraszam tutaj:
http://www.harrypotter.org.pl/board/index....?showtopic=34 29
ad3: skupmy sie na tym kawałku:
QUOTE ("JKR")
and either must die at the hand of the other

I jeden musi zginąc z reki drugiego... zaraz, zaraz niby z jakiej paki??? To znaczy, że Potter jest chroniony jakąś tarczą ochronna którą to tylko Vold moze pokonac?
Mozna iśc dalej i okazuje się, ze [byc moze] to bzdura z tym, ze tylko Harry moze zabić Volda.
Dalej mamy:
QUOTE ("JKR")
for neither can live while the other survives...

Dlaczego obaj przezyli w 1981 roku dowiemy sie w VII tomie pewnie... ale podejrzewam, że i Neville jest tym wybranym a ponieważ Voldno naznaczył tylko Harry'ego to przepowiednia się JESZCZE nie wypełniła [jej pierwsza część] i dlatego przezyli...


--------------------
...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
peggy_brown
post 23.03.2004 21:15
Post #23 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 79
Dołączył: 15.12.2003
Skąd: Wałbrzych




VI tom - Harry Potter i Tęczówka Malfoy'a XP

Percy... właściwie, to by do niego pasowało, chociaż preferowałąbym raczej rozwiązanie typu: Percy najtajniejszym szpiegiem Dumbla w MM, a szpiegiem Volda i śmierciożercom np.... hmmm.... Charlie? Nevill? Luna? Mcgonagall? tongue.gif
Nie no, tak na serio to Narcyza pewnie jeszcz pokaże swój charakterek (aczkolwiek nie wiadomo jaki wink.gif )
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Bloodlust
post 24.03.2004 00:00
Post #24 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 12
Dołączył: 21.03.2004




QUOTE
Bloodlust & Potti => nie zabardzo rozumiem co kryje sie pod pojeciem "twoim ujeciu"

Już śpieszę z pomocą smile.gif Otóż przedstawiając zdanie wyjęte z kontekstu głównego nadajesz mu inny sens, wydźwięk.
"poniewaz oczy smoka sa jego najsłabszym punktem"- w całym fragmencie to zdanko ewidentnie dot. Turnieju, natomiast samo w sobie rzeczywiście skłania do zastanowienia się. Oczywiście możemy rozkładać książkę na czynniki i zastanawiać się na ukrytym, bądź symbolicznym znaczeniem. Tylko po co gdybać?



--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kubik
post 24.03.2004 00:46
Post #25 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1449
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Mężczyzna



Żeby potem odczuwać niesamowitą wręcz satysfakcję z dobrze wywnioskowanych faktów smile.gif ... oczywiscie nie kazdego musi to "jarać" tak ja nie każdego podnieca wspinaczka.
Pozdr i dzieki za wyjasnienie.


--------------------
...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

35 Strony  1 2 3 > » 
Closed TopicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 28.03.2024 11:01