Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

2 Strony  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Żuki

Katon
post 20.11.2006 22:52
Post #1 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



Pretekst mam, to zakładam. Dziś "Love" wyszło i zbiera radykalnie sprzeczne recenzje nt. swojej sensowności artystycznej i wartości remisków tam się znajdujących. Mi się podoba i polecam, żeby sobie posłuchać. I tak sobie myślę, że The Beatles to najbardziej niedoceniany zespół w Polsce. Poza wczesnymi Czerwonymi Gitarami (tylko do kiedy żył Klenczon - Krajewski poszedł w kompletną biesiadę) nie było w Polsce i nie ma żadnej recepcji ich twórczości (no może jeszcze poza Mysłowicami i nowym TCIOFem - późno dość...) i właściwie nikt nie zna w całości "Sierżanta", "Białego albumu", nie mówiąc już nawet o "Abbey Road". Tu się wszyscy modlą do "Dark side'a", ewentualnie do Zeppelinów i całej metalowej tradycji lat 80tych. Bitelsi są fajni i weseli, ale przecież to taki pop dla panienek w sumie. Bigbit, śmieszny już troszkę, gdzie im tam do Black Sabath. Smutne. I zwykle wynikające z bezbrzeżnej ignorancji w dziedzinie ich muzyki. Słuchacie Bitelsów?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hito
post 20.11.2006 22:57
Post #2 

Magik


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 751
Dołączył: 11.10.2005
Skąd: Częstochowa/Wrocław

Płeć: Mężczyzna



Nie.
Za to Black Sabbathu - owszem.


--------------------
Mój nowy fic

One in Fire Two in Blood
Three in Storm Four in Flood
Five in Anger Six in Hate
Seven Fear Evil Eight
Nine in Sorrow Ten in Pain
Eleven Death Twelve Life Again
Thirteen Steps to the Dark Man’s Door
Won’t be turning back no more
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
PrZeMeK Z.
post 20.11.2006 23:11
Post #3 

the observer


Grupa: czysta krew..
Postów: 6284
Dołączył: 29.12.2005

Płeć: wklęsły bóg



Sporadycznie i niektórych kawałków, jak wszystkiego innego. Mój gust muzyczny jest w rozsypce (wersja hard)/ bardzo szeroki (wersja soft).

Nie wyskoczę z niczym oryginalnym, ale podoba mi się Yesterday, She Loves You, Love Me Do czy Help. Lubię taki "pop dla panienek w sumie", za soundtrackiem do Vice City przepadałem i nadal przepadam... ale w sumie to nic z Beatlesami wspólnego nie ma. No, może nastrój ogólny gdzieniegdzie.

Czy to temat z gatunku "ocalić od zapomnienia"? I dlaczego Żuki?

Aha, w sumie do tematu - w zeszłe wakacje odwiedzałem rodzinę w okolicach Buga (po tej polskiej stronie). Na jakiejś miejscowej zabawie w plenerze zjawił się zespół "The Postman" wykonujący (w większości) piosenki Beatlesów - garniturki, okulary, ogólnie Beatlesowy imidż. Bawiłem się świetnie, bawiła się tak samo świetnie cała dzieciarnia pod sceną i kilku tak podgazowanych, że nawet muzyka im nie przeszkadzała w tańcu. A reszta gwizdała i włóczyła się po okolicy, krzywiąc się na naprawdę fajną muzykę. Dlaczego? Bo tamta miejscowość do wg moich obserwacji Polskie Zagłębie Disco Polo. Ech.


--------------------
Hey little train, wait for me
I once was blind but now I see
Have you left a seat for me?
Is that such a stretch of the imagination?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 20.11.2006 23:14
Post #4 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



Ocalić od zapomnienia? The Beatles? Kto o nich zapomina sam jest kiep, ich piosenkom się raczej nic od tego nie podzieje =P Wystarczająco dużo osób pamięta je wystarczająco dobrze. Temat stąd, że to ciągle żywa muzyka. Ciągle ważna i inspirująca. Może najważniejsza w całych dziejach muzyki popularnej.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
PrZeMeK Z.
post 20.11.2006 23:18
Post #5 

the observer


Grupa: czysta krew..
Postów: 6284
Dołączył: 29.12.2005

Płeć: wklęsły bóg



Nie, nie, nie to miałem na myśli. W końcu nawet w Polskim Zagłębiu Disco Polo wiedzieli, kim są Beatlesi, więc nie kwestionuję ich znaczenia. Chodziło mi o fakt, że nigdy nie było tu chyba o nich dyskusji i że temat powstał, żeby odświeżyć pamięć o tym zespole.
Ale dzięki za wyjaśnienie.


--------------------
Hey little train, wait for me
I once was blind but now I see
Have you left a seat for me?
Is that such a stretch of the imagination?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Nimfka
post 20.11.2006 23:19
Post #6 

Ścigający


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 322
Dołączył: 10.08.2004

Płeć: Kobieta



QUOTE
I dlaczego Żuki?

Żuki = beetles, wymawia się tak samo jak Beatles, z tego, co pamiętam.

Nigdy do nich serca nie miałam, czego bardzo żałuje i czego się wstydze, bo bliskie mi te 'klimaty'. Może jak już będę trochę starszą panią to się za nich wezmę, na razie zostają tylko tajemniczą legendą i zespołem młodości moich rodziców.


--------------------
"Without music, life would be a mistake"
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
MisieK
post 20.11.2006 23:21
Post #7 

Chrapiący Mesjasz New Age


Grupa: czysta krew..
Postów: 4619
Dołączył: 27.03.2004

Płeć: Mężczyzna



Bitelsi. Lubię. Nie kocham. Bo ja sie modlę do Dark Side'a i Led Zeppelin tongue.gif


--------------------
QUOTE
MisieK: Ja jepie [pozdro dla matoosa, przyp. red.]
PrZeMeK_Z.: Tak trochę.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 20.11.2006 23:26
Post #8 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



Ale Nimfko, aaa, jak można być fanką Blura i nie słuchać The Beatles?!?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Nimfka
post 20.11.2006 23:32
Post #9 

Ścigający


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 322
Dołączył: 10.08.2004

Płeć: Kobieta



Wstyd, prawda? Często sobie pluje w brodę, że nigdy nie byłam w stanie polubić Beatlesów, w końcu to korzenie wszystkiego, czego teraz słucham.


...aaa, Katon, taką presje na mnie wywrzeć, teraz muszę jakieś ich płyty pościągać, nie da mi to spokoju =P

Ten post był edytowany przez Nimfka: 20.11.2006 23:33


--------------------
"Without music, life would be a mistake"
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 20.11.2006 23:35
Post #10 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



Cieszę się =) Mój post miał na celu wywarcie takiej presji, hihi. Proponuje "Sierżanta". A może "Abbey Road"? Jeśli słuchasz Blura, który łatwy wcale nie jest to myślę, że wszystko Ci się łatwo przyswoi =)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Nimfka
post 20.11.2006 23:37
Post #11 

Ścigający


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 322
Dołączył: 10.08.2004

Płeć: Kobieta



Brzydalu Ty! ;p
Spróbuje. Zdam relacje. Jestem elastyczna, myśle, że znajdziemy z Beatlesami wspólny język ;]


--------------------
"Without music, life would be a mistake"
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Child
post 20.11.2006 23:42
Post #12 

leżący rybak


Grupa: czysta krew..
Postów: 7043
Dołączył: 26.11.2003

Płeć: Mężczyzna



a ja sie nawet do Dark Side i Zeppelinów nie modle. taki jestem wywrotowiec i heretyk wink2.gif


--------------------
user posted image
His power level... It's over ni-- oh, wait. It's only over seven thousand.

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 20.11.2006 23:53
Post #13 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



Ty wogóle uważasz, że rock zaczął się robić ciekawy wtedy, kiedy na jakiś czas ciekawy przestawał być =P No ale przyszedł punk i ocalił świat od tego i owego, hehe.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Child
post 21.11.2006 00:09
Post #14 

leżący rybak


Grupa: czysta krew..
Postów: 7043
Dołączył: 26.11.2003

Płeć: Mężczyzna



Jak dla kogo był nudny :}

Że choćby wspomnę rok 1986 - Master Of Puppets i Reign In Blood. Pozycje równie 'klasyczne' co Sierżant. A że 'nudne'... Dwadzieścia lat przed nimi i dwadzieścia po nikt - imo - nie nagrał kawałka który kopałby po dupie tak jak Angel Of Death ;)

btw - ten sam punk przyczynil sie do rozwoju thrashu. ot paradoks ;P


--------------------
user posted image
His power level... It's over ni-- oh, wait. It's only over seven thousand.

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 21.11.2006 00:15
Post #15 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



No klasyczne, ale czy 'równie'? No śmiem watpić mocno.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Child
post 21.11.2006 09:41
Post #16 

leżący rybak


Grupa: czysta krew..
Postów: 7043
Dołączył: 26.11.2003

Płeć: Mężczyzna



A ja nie :P oba te albumy to 'a-must-have' kazdego sluchacza metalu [ze wskazaniem na MoP. RiB nie wiem czemu jest uznawany czesto za pol godziny bezmyslnej sieki. dyletanci ;)] podobnie jak kazdy inny Beatlesow. Ilosci zespolow i plyt, dla ktorych inspiracja byly MoP, RiB i cokolwiek Beatelsow [wybacz takie jechanie po lebkach, ale ja Żuczki znam wlasnie od tej beztroskiej, popowej strony] ciezko policzyc. Meta, Slayer i Beatles znani sa na caly swiat.
Jedyna przewage Anglikow widze w tym, ze byli pierwsi i zaczynali, kiedy King i Heatfield byli dopiero w planach rodziców ;)


--------------------
user posted image
His power level... It's over ni-- oh, wait. It's only over seven thousand.

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ludwisarz
post 21.11.2006 20:19
Post #17 

Roland Deschain


Grupa: czysta krew..
Postów: 2509
Dołączył: 06.04.2003
Skąd: wastelands

Płeć: Mężczyzna



Ciekawy temat, bo jestem pewien, ze ktos, kto powie zle slowo o Zukach zostanie zniszczony mentalnie przez Katona, a ktos, kto napisze, ze nie przepada lub nie slucha zbytnio - zostanie w pewien delikatny sposob zmuszony (Jedi Mind Trick?) i pokupuje/posciaga i przeslucha az mu bebenki pekna.

Mateusz - klasyka. Choc mnie tez ojciec wychowal na LZ, BS, DP, PF, KC, WA to w pokoju, ktory jest moj, a w ktorym nie mieszkam na kazdej scianie wisza kolejno: The Abbey Road, Jim Morrison, Jimi Hendrix i Sgt. Peppers Lonely Heart Club Band (niezwykla i niesamowita mozaika)


--------------------
CODE
srimi (20:20)
ale jestem pacan.. kto normalny trzyma dezodorant obok myszki ze wskazaniem na upadek na talerz niezjedzonego zimnego budyniu?

Gryffindor

Let's shake some dust, people.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Neonai
post 21.11.2006 20:32
Post #18 

Jolene


Grupa: czysta krew..
Postów: 3818
Dołączył: 20.10.2003
Skąd: z nizin.

Płeć: Kobieta



Mam cala dyskografie Żuczków na jednej płycie ale w życiu jej nie przesłuchałam. Kilka, może kilkanaście kawałków owszem, lubię, jak "She loves you", "I don't want to spoil the party", "A hard day's night" , skoczne i taneczne "Twist and shout" czy nawet instrumentalne "Flying". Zespół - jedna z ikon popkultury. Ale nie porywają mnie do stopnia uwielbienia:P

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
GrimmY
post 21.11.2006 21:50
Post #19 

Potężny Mag


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 2510
Dołączył: 08.07.2004
Skąd: z miejsca, gdzie stało zomo.

Płeć: Mężczyzna



QUOTE(MisieK @ 21.11.2006 00:21)
Bitelsi. Lubię. Nie kocham. Bo ja sie modlę do Dark Side'a i Led Zeppelin tongue.gif
*


ja do dark side'a, do planta i reszty grajkow modli się za mnie mój wspólokator.
beatlesow znam, ale nie podniecam się za bardzo. wlaściwie to wcale, bo nic mnie w ich muzyce nie pociąga.
z tematu 'edukacja zespołów uchodzących za klasyczne' polecam thin lizzy, chociaż nie zdziwię się jeśli nikt nie słyszał żadnej piosenki poza ich wersją 'whiskey in the jar' (wrzucałem do muzki jakiś czas temu).

Ten post był edytowany przez GrimmY: 21.11.2006 21:54


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
MisieK
post 22.11.2006 10:46
Post #20 

Chrapiący Mesjasz New Age


Grupa: czysta krew..
Postów: 4619
Dołączył: 27.03.2004

Płeć: Mężczyzna



to się zdziwisz tongue.gif


--------------------
QUOTE
MisieK: Ja jepie [pozdro dla matoosa, przyp. red.]
PrZeMeK_Z.: Tak trochę.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 27.11.2006 20:51
Post #21 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



Nie no, Thin Lizzy to fajny zespół, klasyka i wogóle, ale gdzie im tam.

Wogóle uważam, że z Beatlesami pod względem potencjało kompozytorskiego można porównać... em... nikogo nie można porównać.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
BlackOmen
post 28.11.2006 20:49
Post #22 

Animag


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1526
Dołączył: 29.05.2004
Skąd: 4chan.org

Płeć: Mężczyzna



Ja jestem niefajny w życiu nie trzymałem dłużej niż parę dni żadnego albumu "Żuków" i dzielą one los większości albumów AC/DC - czeka sobie na swój czas, a znam tylko jakieś ich każdemu znane szlagiery.
Ostatnio to się miałem Dylanem zająć z racji tego, że jego nowy album jest genialnie bluesowo-countryowy w ogóle och, ach i chciałem się zabrać za wcześniejsze osiągnięcia, ale nie mam coś czasu na to.
A co do Dark Side kawał dobrej muzyki, a statsy na Last.fm z Floydami mi rosną :}

Grim -> Thin Lizzy jakoś nie widzialem u Ciebei na dysku jak byłeś na slsk user posted image możesz zyousendowac i miałes zyousendować tego Dio tak btw. : P


--------------------
user posted image
"Czy świat bardzo się zmieni, gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy, wkurwieni?"
Jonasz Kofta
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
GrimmY
post 29.11.2006 01:32
Post #23 

Potężny Mag


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 2510
Dołączył: 08.07.2004
Skąd: z miejsca, gdzie stało zomo.

Płeć: Mężczyzna



QUOTE(BlackOmen @ 28.11.2006 21:49)
Ja jestem niefajny w życiu nie trzymałem dłużej niż parę dni żadnego albumu "Żuków" i dzielą one los większości albumów AC/DC - czeka sobie na swój czas, a znam tylko jakieś ich każdemu znane szlagiery.
Ostatnio to się miałem Dylanem zająć z racji tego, że jego nowy album jest genialnie bluesowo-countryowy  w ogóle och, ach i chciałem się zabrać za wcześniejsze osiągnięcia, ale nie mam coś czasu na to.
A co do Dark Side kawał dobrej muzyki, a statsy na Last.fm z Floydami mi rosną :}

Grim -> Thin Lizzy jakoś nie widzialem u Ciebei na dysku jak byłeś na slsk user posted image możesz zyousendowac i miałes zyousendować tego Dio tak btw. : P
*


dio już Ci wysłałem na gadu we wtorek, ale pewnie g. z tego wyszlo, bo sie nie odezwales wiec mniemam, ze msg nie doszedl.
click [edit: zapomnialem, że wyslijto.pl to 7 dni, trza poczekac bo aktualnie nie wrzuce nic, bo serwer nie dziala].
thin lizzy tez wrzuce jak bedzie okazja, z tym, że nie obiecuje, ze to jutro bedzie (dwuplytowka, 230mb).
edit:


Ten post był edytowany przez GrimmY: 29.11.2006 01:37


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
BlackOmen
post 29.11.2006 17:32
Post #24 

Animag


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1526
Dołączył: 29.05.2004
Skąd: 4chan.org

Płeć: Mężczyzna



ju send it
7 dni trzyma a wrzucac mozna non-stop


--------------------
user posted image
"Czy świat bardzo się zmieni, gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy, wkurwieni?"
Jonasz Kofta
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ahmed
post 09.12.2006 00:22
Post #25 

The Fallen


Grupa: czysta krew..
Postów: 2027
Dołączył: 16.07.2005
Skąd: 20eme arrondissement de Paris

Płeć: Mężczyzna



Love. Piękne. Lepsze niż truskawki w złotej posypce.

Nigdy nie fascynowała mnie muzyka Beatlesów. Zawsze wolałem rozkrzyczanego Jaggera i pozostałych wariatów z The Rolling Stones. Jednakże zapoznając się z "nowym" albumem Żuczków, zostałem bardzo przyjemnie połechtany w czułe, muzyczne punkty. Polecam ten album każdemu bez względu na płeć, wiek czy zainteresowania muzyczne. Kawałek świetnej muzyki, kamień milowy w świecie dźwięków. Gratka dla wielkich fanów liverpoolskiego bandu, ciekawostka dla melomanów, przyjemny album dla każdego słuchacza.


--------------------
w nocy spać i grzecznym być za dnia.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Strony  1 2 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 19.04.2024 19:48