Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Piero Scaruffi

Potti
post 01.11.2008 17:02
Post #1 

Plotkara


Grupa: czysta krew..
Postów: 2140
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Paris or maybe Hell

Płeć: Kobieta



strona Scaruffiego
o Scaruffim

na pewno większość będzie miała coś do powiedzenia, bo jego celem życiowym jest zapisanie historii świata, więc robi zestawienia z różnych dziedzin.
ja jeszcze nie do końca wiem co myśleć. z jednej strony oczywiście godne podziwu- był w 120 krajach, przesłuchał z kilkadziesiąt tysięcy płyt, obejrzał mnóstwo filmów i przeczytał mnóstwo książek (przy czym obczajcie kim jest z wykształcenia + jego inne największe pasje). i rzeczywiście, jeśli przyjmiemy, że dyskutować mogą osoby, które widziały/przesłuchały/przeczytały tyle samo, głupio się czepiać. no, nawet jeśli nie do końca tak myślimy, to musi być jedno z kryteriów, więc tak czy inaczej niefajnie. szczególnie, że to naprawdę są różnice w tysiącach i nie przewiduję, żeby kokolwiek z nas miał tyle poznać.
z drugiej strony, dawno nic mnie tak nie denerwowało, jak te jego poglądy i trudno byłoby mi wytrzymać, żeby nie powiedzieć o nich nic złego. nie wiem, kolega mi kiedyś mówił, że wydaje mu się, że kiedy przesłuchał w krótkim czasie x liczbę płyt, wszystko mu się wyzerowało i niewiele z nich pamięta. zresztą właśnie, liczy się też, czy czasem nie poznawał większości ocenianych rzeczy pobieżnie.
no bo co jest, na liście najlepszych powieści w ogóle Dostojewski pierwszy raz dopiero na jedenastym? a wcześniej np. Nienasycenie (też sobie przykład wybrałam). co do filmów, co będę mówić, skoro jeszcze nie uważam zgadnijcie czego za film wszech czasów.
ale spoko, Scaruffi jest znany przede wszystkim jako krytyk muzyczny i dowiedziałam się o nim chyba z wikipedii o Beatlesach. obawiam się jednak, że pomyślałam sobie "są i tacy" i nawet nie przeczytałam co o nich napisał, dopiero kolejne informacje na jego temat zmusiły mnie do przeanalizowania jego poglądów na ten temat.
polecam albo raczej nie polecam zajrzeć na 100 Greatest Rock Albums of all Times. ratunku! fajnie, że lubi Captain Beefheart, ale z żadnej strony nie mogę się zgodzić, że Trout Mask Replica to najlepsza płyta ever. podobnie z pozycją drugą, a trzecia to już w ogóle pomyłka. uwielbiam krautrock, lubię Fausta i bardzo lubię z tej płyty It's a Rainy Day, Sunshine Girl. ona sama może być, ale gdzie jej tam do IV, nie mówiąc o choćby Can?
postanowiłam się po tym przeżyciu wyluzować i kliknęłam na podsumowanie, w którym jest jeden możliwy zwycięzca. nie żadne poważne popy (pierwsze miejsce- The Charm Of The Highway Strip, wiecie, że lubię Magnetic Fields, ale LOL), hip-hopy (Ready to Die czterdzieste piąte, Illmatic cztery miejsca wyżej) czy inne psychodelie. GLAM. no i przed Ziggym m.in.- New York Dolls, dwa Reedy (nieznośna faworyzacja VU i Nico na każdym kroku), Suede (żart jakiś) i (przerwa na śmiech) Marylin Manson (kolejna).
potem okazało się, że Beatles, Elvis i Prince okupują trzy pierwsze miejsca, jeśli chodzi o najbardziej przereklamowanych artystów, a czwarty jest nikt inny jak David Bowie. niby niczego nie odkrył, tylko w sprytny sposób odnosił się do popartu i undergroundu lat sześćdziesiątych. trylogia berlińska udała się (na 7/10), bo był przy narodzinach new wave, posłuchał sobie krautrocka i spotkał Eno. uważa, że Bowie cały czas (do lat dziewięćdziesiątych, kiedy w końcu sobie trochę zasłużył) tylko udawał, że jest muzykiem.
w dwóch słowach niezłe jaja, szczególnie w świetle tego, że w dziesiątce najbardziej niedocenionych artystów jest dla niego Nico, a chyba nie muszę mówić komu i dlaczego zawdzięcza swoją karierę muzyczną. oczywiście jej płyty są niezłe, chociaż nie do końca dzięki niej. mimo to, jeśli Bowie nie był/nie jest muzykiem, ona nigdy nie powinna schodzić z wybiegu i brać się za jakieś śpiewanie.

podsumowując, szanuję i w ogóle, ale nie lubię.

Ten post był edytowany przez Potti: 01.11.2008 17:19


--------------------
voir clair dans le ravissement
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 02.11.2008 17:55
Post #2 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



Ja próbowałem spróbować ogarnąć, ale ta strona jest brzydka, a jego założenia i ambicje chyba mnie śmieszą. A do tego kognitywistyka raczej napełnia mnie takim niepokojem, że nawet nie usiłuję śledzić jej postępów.

Po prostu jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego, hehe.

Ten post był edytowany przez Katon: 02.11.2008 17:58
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 29.03.2024 03:21