Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

2 Strony  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Komiksy, niemangowe!

BlackOmen
post 18.10.2004 09:11
Post #1 

Animag


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1526
Dołączył: 29.05.2004
Skąd: 4chan.org

Płeć: Mężczyzna



Sądze że na tym forum znajdą się osoby które interesują się innymi komiksami poza mangowymi. Topic będzie ogólnie poświecony komiksom niemangowym (ponieważ manga ma juz swój topic na forum)

Rozdanie nagród K`04 uważam za dobry powód na rozpoczęcie istnienia tego topicu. Co sądzicie o wynikach tego konkursu?? Co do komiksów zagranicznych werdykty wydają mi sie sprawidliwe i zgadzam sie z nimi. Jednak zgarniecie głównych nagród przez Wilq i jego twórce w prawie wszystkich kategoriach i to przegięcie. Nie czepiał bym się zbytnio wyniku jeżeli Wilq nie miał około pięciokrotnej przewagi nad każdym tytułem jaki znajdował się na drugim miejscu np.

Najlepsza seria komiksowa polska

1. 509 "Wilq Superbohater"
2. 96 "48 stron"

Można było by dać więcej przykładów tego typu ale z czystego lenistwa ich już nie wrzuce kto będzie chciał odwiedzi adres http://wrak.pl/index.php3?strona=k_04 i wykuka wyniki.

Osobiscie najwiekszym przegieciem IMHO było to że nagorsze za nejlepszą okładke wygrał Wilq. Ta kreska nie jest wg. mnie świetna. Minkiewicz ma talen a kreska jaka jest w Wilq jest bardzo specyficzna i dawanie jej jako wzór jest debilizmem. Ale niestety tak to już głosowali nasi polscy czytelnicy.

Narazie na więcej nie będe narzekał. Temat ogólnie do dyskutowania onaszych komiksów niemangowych bo czemu mamy być gorsi od mangowców user 

posted image


--------------------
user posted image
"Czy świat bardzo się zmieni, gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy, wkurwieni?"
Jonasz Kofta
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
voldius
post 18.10.2004 15:42
Post #2 

Unregistered









a tam wiesz, chodziło na pewno o basen w suchym borze, którego okładka jest zajebista ;p

a dla mnie Wilq słusznie wygrał, Minkiewicz ma świetną kreskę, co tu dużo mówić, chociaż za rysunek mogliby Adler z Piątkowskim za 48 Stron wygrać.

co ja będę pisał o komiksie? nie wiem, później napiszę długiego posta ;]
Go to the top of the page
+Quote Post
matoos
post 18.10.2004 17:15
Post #3 

Wytyczający Ścieżki


Grupa: czysta krew..
Postów: 1877
Dołączył: 15.04.2003
Skąd: Ztond...

Płeć: Mężczyzna



Dla mnie 48 bije wilka na głowę, ale co tam, obydwa zasłużyły na nagrody biggrin.gif

Trzeba przyznać że wilq jest miodzio, tak samo jak 48 stron, ale strasznie dziwi mnie fakt że coraz mniej jest poważnych komiksów na polskim rynku... No bo tak - mamy wilka, 48 stron (które będzie serializowane) Tanka Emilię i Profesora, wszystko KRLa (nie wiem ile tego wyszło po tym jak przestałem się interesować biggrin.gif), jeża Jerzego i kupę innych zabawnych rzeczy, a z poważnych rzeczy to nic nie potrafię wymienić... Nawet zagraniczne komiksy nie obrodziły, bo wznowienia, choć mniamuśne to nie to samo co nowości... A taki Sandman, czy 100 naboi albo Miasto Grzechu wyszły dobre parę lat temu...

Czyżby polski fandom komiksowy był niepoważny?

A ty voldius, normalnie co masz do mangi co? CO? Jesteś kiepski z historii! Wiesz!? Z historii!!


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
BlackOmen
post 18.10.2004 17:23
Post #4 

Animag


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1526
Dołączył: 29.05.2004
Skąd: 4chan.org

Płeć: Mężczyzna



Matoos co ty? Z pulp fiction sie urwales? Co do powaznych komiksow to raczej polskich powaznych komiksow. Poniewaz znajdzie sie troche tytulow powazniejszych ale produkcji amerykanskiej. Moim faworytem jest oczywiscie Sandman.user 

posted image Chociaz prawda pierwszej mlodosci on juz nie jest ale to jest chyba jeden z najlepszych komiksow jakie keidykolweik mialem w lapkach.

Btw. Wlasnie czytaszm Szinkiela musze przyznac ze nawet nawet.

Ten post był edytowany przez BlackOmen: 18.10.2004 17:26


--------------------
user posted image
"Czy świat bardzo się zmieni, gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy, wkurwieni?"
Jonasz Kofta
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
voldius
post 18.10.2004 18:08
Post #5 

Unregistered









QUOTE(matoos @ 18.10.2004 17:15)


A ty voldius, normalnie co masz do mangi co? CO? Jesteś kiepski z historii! Wiesz!? Z historii!!
*




a Ty miałeś czwórę z geografii, wqiesz, czwórę! bo u nas są czarnuchy ;]
Go to the top of the page
+Quote Post
GrimmY
post 18.10.2004 18:11
Post #6 

Potężny Mag


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 2510
Dołączył: 08.07.2004
Skąd: z miejsca, gdzie stało zomo.

Płeć: Mężczyzna



nie mam czasu na pisanie dluzszego posta wiec siestreszcze maksymalnie, cos dluzszego walne na łikend.
jesli mialbym wymienic jeden komix ktory kazdemu polecilbym w ciemno za kazde pieniadze itd. to bezsprzecznie powiezdzialbym "straznicy" (ang.watchmen) alana moore'a. komiks graficznie to nie mistrzostwo swiata, ale fabularnie to jak...jak...no qrwa nie mam porownania ;D. po prostu miód.


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Eowina
post 18.10.2004 20:57
Post #7 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 200
Dołączył: 09.03.2004
Skąd: Lublin




moze wyjde na kretynke ale ja bardzo lubie Tytusa Romka i A'tomka tongue.gif Bardzo fajny komiks i do tego niemangowy...


--------------------
"Nie każdy bładzi,kto wędruje..." J.R.R Tolkien

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
vigga
post 18.10.2004 21:46
Post #8 

Szukający


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 489
Dołączył: 06.07.2003
Skąd: Olsztyn




a ja bardzo lubiłam kiedyś Thorgala. niestety później jakoś nie mogłam zdobyć nowych części i tak siem to spończyło. a szkoda. fajny komiks. bardzo ciekawy. jak gdzieś u kogo sobie znajdę to do niego powróce. więc szukam =P


--------------------
mądrzejsi mówili nie rób
mówili
trzymaj się z daleka
nie pozwalali mi
sam się dowiedziałem
czym jest kłamstwo
zło i krzywda
dziękuje Wam
za okaleczenie mojej duszy...


all we see or seem is but a dream within a dream
*************
nierealne jak bajka...prawdziwe jak bajka...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
GrimmY
post 22.10.2004 23:23
Post #9 

Potężny Mag


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 2510
Dołączył: 08.07.2004
Skąd: z miejsca, gdzie stało zomo.

Płeć: Mężczyzna



dobra nie czytalem w calosci pierwszego posta omena bom jest czlek leniwy.
lubie wilq'a. moglbym stwierdzic, ze z checia bym dal cala serie jako podrecznik dla szkol (nie wiem jeszcze do jakiego przedmiotu, ale mimo to bym dal). nie pamietam w ktorym produkcie po raz pierwszy widzialem przygody kolesia z nosem jak lechtaczka slonia, ale pamietam, ze rylem ze smiechu i poczulem powiew swiezosci w czyms takim jak komix. potem przyszla oddzielna seria i swiat stawal sie przez chwile lepszy. cenie minkiewiczow i ich dzielo, ba z checia bym im piwo postawil , ale pomimo tego wszystkiego mysle, ze przyznanie wszystkich nagrod (w kat. polskiej ofkorz) to przesada. przypomina mi to troche tegoroczne rozdanie oskarow, kiedy to wszystko zgarnal wladca. watpliwosci zostaja czy wygral zasluzenie. ale juz po ptokach, plumkac nie bede. weź ten pająk i go ugryź!


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Carmen
post 26.06.2005 21:46
Post #10 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 46
Dołączył: 26.06.2005
Skąd: Gdynia




Jesli chodzi o komiksy niemangowe to moja wiedza jest bardzo ograniczona, ale lubie sin city i x-menow, kiedys sentymentem darzylam thorgala, ale juz mi przeszlo, poza tym podobaja mi sie jeszcze dzielka enki bilal ( poluje na trojpak jej komiksow, ale niestety z braku funduszy owe cudo lezy w notabene zapokawne w folie cry.gif o zgrozo !!! )


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
voldius
post 27.06.2005 02:32
Post #11 

Unregistered









hehe, podoba mi się to zamiłowanie do sin city ;]
świetny komiks, Miller jest mistrzem.
Enkiego lubię, jest bardzo specyficzny.
Thorgal mi raczej przeszedl, historia bez dna.
a X-meni... uwielbiam pojedyncze serie, raczej jako calosci to nie znam.
Go to the top of the page
+Quote Post
Bratiin
post 12.07.2005 12:16
Post #12 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 55
Dołączył: 16.02.2004
Skąd: Hammer Bay, Genosha

Płeć: Kobieta



Co do komiksów, to jedyne jakie znam w stopniu zadowalającym są X-meni turned.gif Nie wiem czy jest jakiś sens wypisywania serii które uważam za bardzo dobre, ale skoro ten temat jest, to to zrobie smile.gif
Z serii obecnie wydawanych to za najlepsze uważam Astonishing X-men pana Jossa Whedona, dobry klimat trzyma, podobnie zresztą jak niezbyt rozchwytywany District X, opowiadający o mutantach na ulicach.
Źródłem niezłej rozrywki jest też Ultimate X-Men, jako młody fan X-men moge zapoznać się z początkami tej X-grupy, choć w dosyć zmienionej wersji, która jednak mi sie bardzo podoba turned.gif
W chwili obecnej uważam, że głowny komiks, czyli Uncanny X-men jest na bardzo niskim poziomie dry.gif Ale przynajmniej X-men Petera Milligana trzyma poziom ( nie jak za czasu pana (tfu) Austena smile.gif
Najciekawsze, że tytuuje sie X-fanką a nie posiadam ani jednego komiksu osobiście smile.gif

Wiem, że wszystcy przeczytali ten post z zainteresowniem, a co smile.gif


--------------------
...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
GrimmY
post 12.07.2005 14:08
Post #13 

Potężny Mag


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 2510
Dołączył: 08.07.2004
Skąd: z miejsca, gdzie stało zomo.

Płeć: Mężczyzna



QUOTE(voldius @ 27.06.2005 03:32)
hehe, podoba mi się to zamiłowanie do sin city ;]
świetny komiks, Miller jest mistrzem.
Enkiego lubię, jest bardzo specyficzny.
Thorgal mi raczej przeszedl, historia bez dna.
a X-meni... uwielbiam pojedyncze serie, raczej jako calosci to nie znam.
*


jakis czas temu trafilem na strone o xmenach, gdzie tez znalazlem swego rodzaju artykul streszczajacy wszystkie komiksowe historie mutantow. doszedlem do polowy i zaczalem sie gubic w watkach, jak chcesz to ci linka przesle :>
ostatnio przeczytana pozycja - 'v jak vendetta' a. moore'a. kapitalna historia obsadzona w totalitarnej (!) anglii. kumpel stwierdzil ,ze to komiksowa wersja 'roku 1984' orwella, poglad ciekawy, acz nie do konca sie z nim zgadzam.
ciekawi mnie za to bardzo fakt, ze dzis dowiedzialem sie (refleks), ze owe komiksidło maja zamiar zekranizowac. po 'sin city' trudno mi cos powiedziec, niby film mi sie podobal, ale czegos brakowalo. ale zdurnialem jak zobaczylem ,ze za scenariusz biora sie wachowscy ;0 za rezyserie wzial sie niejaki james mcteigue... nic mi to nazwisko nie mowi.


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
hiob27
post 12.07.2005 22:18
Post #14 

Prefekt


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 379
Dołączył: 28.05.2004

Płeć: Mężczyzna



Mi bardzo przypadły do gusty X-men Ultimate, ale New X-men rónież niczego sobie, jedynie jakie mam zastrzeżenie to, to że za to że nagle przerwano sprzedawać bodajże da ostatnie numery New X-men ktoś powinien zostać ukarany dry.gif


--------------------
Prefekt Hufflepuff
user posted image ...... user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
BlackOmen
post 13.07.2005 01:16
Post #15 

Animag


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1526
Dołączył: 29.05.2004
Skąd: 4chan.org

Płeć: Mężczyzna



Wszyscy sie zachwycaja X-menami to ja sie pozachwycam czyms innym mianowicie
Batman - Arkham Asylum
Komiks jest utrzymany w swietnej konwencji horroru, wszystko wydaje sie psychodeliczne i po prostu straszne. Komiks ma niesamowity klimat i strasznie przytlacza. Mozna poczuc sie jak to jest w Arkham. Komiks ten pokazuje nam inna strone batmana. Czlowieka slabego, zagubionege, walczycym z samym soba i przeszloscia ktora przypomina o sobie caly czas. Jednak obrazy przeszlosci czesto mieszaja sie z innymi nawiazaniami do przeszlosci np. w dziennikach Amadeusa Arkhama. Dlatego nie mozna stwierdzic na 100% ile z tej przeszlosci ma nalezec do Arkhama a ile do Brucea, a moze jest to jedna i ta sama osoba?
Stylem komiks do przypominal mi poniekad Sandmana. Posiada on ze soba bardzo specyficzna kreske co chyba jest jedynum podobienstwem chociaz... jak by ja porownywac adalej do Sandmana to musze stwierdzic ze caly Arkham Asylum jest w konwencji pierwszych stron Sandamana. Kiedy zacznie sie czytac nie ma zamiaru sie odrywac od tej lektury do jej samego konca.
Osobiscie szczerze wszystkim polecam ten komiks. Dla ludzi ktorzy lubia naprawde mocny i dobry komiks jest to pozycja obowiazkowa.
Swoja droga ma ktos Sandmana w orginalnym jezyku albo wie skad mozna sciagnac? Poniewaz ciagnie mnie aby przeczytac wersje orginalna, a nie tlumacozna przez Polakow.


--------------------
user posted image
"Czy świat bardzo się zmieni, gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy, wkurwieni?"
Jonasz Kofta
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Bratiin
post 13.07.2005 09:36
Post #16 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 55
Dołączył: 16.02.2004
Skąd: Hammer Bay, Genosha

Płeć: Kobieta



Ja mam teraz pytanie odnośnie tych, którzy mają jakąś orientację w wydawnictwie DC. Na kilku stronach spotkałam się z opinią, że crossovery, które wydali, czyli: "Identity Crisis" i "Infinite Crisis" są bardzo dobre, nawet świetne i trzymają niezły klimat. Mimo moich najszczerszych chęci nie znalazłam nic o tych crossoverach w polskiej sieci. Czy ktoś może mi powiedzieć na czym polegają te crossovery? Kto z kim? I w ogóle co się stało? Ja jak do tej pory nigdy nie czytałam nic z tego wydawnictwa, ale baardzo ogóle pojęcie o bohaterach DC mam. Tak więc jakby ktoś miał jakieś informacje o tych komiksach, bądź adres do jakiejś dobrej strony internetowej (najlepiej polskiej) byłabym wdzięczna. Bo mnie po prostu ciekawość zżera smile.gif


--------------------
...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Norriśka
post 21.07.2005 17:55
Post #17 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 155
Dołączył: 07.04.2003
Skąd: currently riding the lightning




jak narazie dla mnie istnieją dwa komiksy niemangowe: Wilq Superbohater i Garfield. Oba za humor, który potrafi mnie na kolana powalić.


--------------------
user posted image
hiiil de łooooord, mejkit beter pleeeeejs, for juu end for miii end di entaaaajr hjumyn reejs!

-Zapraszam na moje Forum Motoryzacyjne-

WinAmp zapodaje:
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
BlackOmen
post 21.07.2005 19:42
Post #18 

Animag


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1526
Dołączył: 29.05.2004
Skąd: 4chan.org

Płeć: Mężczyzna



QUOTE(Norriśka @ 21.07.2005 17:55)
jak narazie dla mnie istnieją dwa komiksy niemangowe: Wilq Superbohater i Garfield. Oba za humor, który potrafi mnie na kolana powalić.
*


Calvin & Hobbes bardzo fajny komiks, jak lubisz Garfielda to ten rownie powinien Ci podejsc =]

Ten post był edytowany przez BlackOmen: 21.07.2005 19:43


--------------------
user posted image
"Czy świat bardzo się zmieni, gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy, wkurwieni?"
Jonasz Kofta
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Norriśka
post 21.07.2005 19:56
Post #19 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 155
Dołączył: 07.04.2003
Skąd: currently riding the lightning




taa? wink.gif dzięki, obczaję czy jest w Empiku


--------------------
user posted image
hiiil de łooooord, mejkit beter pleeeeejs, for juu end for miii end di entaaaajr hjumyn reejs!

-Zapraszam na moje Forum Motoryzacyjne-

WinAmp zapodaje:
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
GrimmY
post 21.07.2005 22:48
Post #20 

Potężny Mag


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 2510
Dołączył: 08.07.2004
Skąd: z miejsca, gdzie stało zomo.

Płeć: Mężczyzna



zwolennikom humoru biurowo-abstrakcyjno-sytuacyjnego polecam krotkie historyjki dilberta autorstwa scotta adamsa (znalezc mozna chocby w dodatku 'praca' w gazecie wyborczej w poniedzialki [coz, przynajmniej kiedys tak bylo]). ksiazka s.adamsa 'zasada dilberta' tez jest niczego sobie, ale w polsce raczej malo ludzi o niej slyszalo.


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
BlackOmen
post 21.07.2005 23:20
Post #21 

Animag


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1526
Dołączył: 29.05.2004
Skąd: 4chan.org

Płeć: Mężczyzna



QUOTE(Norriśka @ 21.07.2005 19:56)
taa? ;) dzięki, obczaję czy jest w Empiku
*


Jak kupowalem garfielda w wersj zeszytowej to Calvin & Hobbes zwal sie Kalwin i Celsjusz, czy jakos tak
Dilbert tez jest fajny, niestety nei miaelm przyjemnosci czytac sporej ilosci tych stripow


--------------------
user posted image
"Czy świat bardzo się zmieni, gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy, wkurwieni?"
Jonasz Kofta
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Seleniusz
post 10.12.2005 00:35
Post #22 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 35
Dołączył: 09.12.2005
Skąd: Łódeczka :)




Hejka, coś dawno nie było tu żadnego postu… może więc zabiorę głos smile.gif Uwielbiam „48 stron” (żałuję jednak, że kupiłam poprzednie zeszyty bo wyszło jakiś czas temu wydanko specjalne z dodatkowymi komiksami – np. „The Drągu” – i aby go mieć musiałabym chyba sobie te strony kserować) ale to chyba ich wina :/ mogli by wreszcie wydać coś nowego zamiast tworzyć tylko dodatki.

Moim ulubionym polskim komiksem jest natomiast, oczywiście „Thorgal” – piszę polskim, bo tak uważam smile.gif natomiast jednym z najlepszych według mnie autorów zagranicznych jest Marini – „Cygan” „Drapieżcy” „Skorpion” oraz Crisse - „Kryształowa Szpada” „Atalante”. A wy jak myślicie?

Ten post był edytowany przez Seleniusz: 10.12.2005 00:36


--------------------
Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia - Mark Twain
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
GrimmY
post 28.01.2006 20:38
Post #23 

Potężny Mag


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 2510
Dołączył: 08.07.2004
Skąd: z miejsca, gdzie stało zomo.

Płeć: Mężczyzna



QUOTE
Komix
odc. 36 (93): Jeż Jerzy - "Ścigany"
28.01.2006 (Sobota), godzina: 00:45
program artystyczny, 2005
czas trwania: 15 minut
/dozwolone od lat 16/
Telewizyjna adaptacja antologii komiksu. Obszerne fragmenty prac młodych polskich rysowników komiksu.

:0
dla mnie brzmi przynajmniej ciekawie, tym bardziej, że nie przypominam sobie żebym kiedyś widział cokolwiek w polskiej telewizji o komiksie.

Ten post był edytowany przez GrimmY: 28.01.2006 20:40


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
voldius
post 28.01.2006 20:41
Post #24 

Unregistered









zadam glupie pytanie: a na czym to to?
Go to the top of the page
+Quote Post
GrimmY
post 28.01.2006 23:26
Post #25 

Potężny Mag


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 2510
Dołączył: 08.07.2004
Skąd: z miejsca, gdzie stało zomo.

Płeć: Mężczyzna



ekhm przepraszam ;d
tv kultura.


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Strony  1 2 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 29.03.2024 13:10