Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

4 Strony < 1 2 3 4 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Ciemne strony DH 7 tom, co się komu nie podobało

Ginnusia
post 01.08.2007 01:03
Post #51 

Szukający


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 464
Dołączył: 18.07.2007




Skoro mają swoje baśnie, to dlaczego nie Szekspira?
A "Ron erudyta"... wink2.gif Tak mówiła jego mama, więc erudycji nie potrzebował.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Meszaroska
post 04.08.2007 18:10
Post #52 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 40
Dołączył: 12.04.2007
Skąd: z nienacka

Płeć: Kobieta



"Lafiryndo!", ta:D
To mi najbardziej pasuje, tak z kolei mówiła moja mama xd


--------------------
user posted image
Crucio!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Pszczola
post 05.08.2007 00:34
Post #53 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1243
Dołączył: 30.08.2004
Skąd: Sto(L)ica




O nie! "Lafiryndą" za często się u nas w domu rzuca. Tak samo jak "bździągwą" tudzież "bździągwą bździorną". Za sympatyczne jak dla mnie.


--------------------
“so far from God and so near to Russia”
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Zeti
post 10.08.2007 22:29
Post #54 

Potężny Mag


Grupa: Prefekci
Postów: 3734
Dołączył: 13.12.2005
Skąd: Kraków

Płeć: Mężczyzna



1. Zbyt mało Luny
2. Harry jako horcrux
3. Ten czas, kiedy Ron obrażony na Harrego przebywał u Billa. Jakoś to odejście Rona dziwne było.


--------------------
user posted image user posted image
...Prefekt Gryffindoru...
'Friends are angels who lift us to our feet, when our wings have trouble remembering, how to fly.'
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
PrZeMeK Z.
post 10.08.2007 22:31
Post #55 

the observer


Grupa: czysta krew..
Postów: 6284
Dołączył: 29.12.2005

Płeć: wklęsły bóg



Coś chyba przeoczyłeś

Mnie się nie podobało tylko to, że nie mogę zrozumieć, co w końcu planował Dumbledore i co z tego wynikło.


--------------------
Hey little train, wait for me
I once was blind but now I see
Have you left a seat for me?
Is that such a stretch of the imagination?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 10.08.2007 22:33
Post #56 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



A ja chyba nie mogę zrozumieć co masz na myśli...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Zeti
post 10.08.2007 22:35
Post #57 

Potężny Mag


Grupa: Prefekci
Postów: 3734
Dołączył: 13.12.2005
Skąd: Kraków

Płeć: Mężczyzna



Fakt. Mógłby ktoś te tematy połączyć? Tzn, ten zlikwidować, i przenieść posty do tamtego?
Nie zauważyłem wcześniej. A przeglądałem. Tyle, ze jestem dziś już padnięty, rozważam możliwość padnięcia, niby jeszcze wcześnie, ale rano wstałem bardzo wcześnie 8:00 więc padam.


--------------------
user posted image user posted image
...Prefekt Gryffindoru...
'Friends are angels who lift us to our feet, when our wings have trouble remembering, how to fly.'
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
PrZeMeK Z.
post 10.08.2007 22:51
Post #58 

the observer


Grupa: czysta krew..
Postów: 6284
Dołączył: 29.12.2005

Płeć: wklęsły bóg



Katonie - chodzi mi o to, że nie wiem w końcu, jakie Dumbledore miał plany względem Elder Wand. Chciał, by miał ją Snape? A może Harry? A może miała na wieki spocząć w jego grobie? Wiem, co się WYDARZYŁO z tą różdżką, ale co Dumbledore planował?
Dalej: po co przekazał Triu informacje o Deathly Hallows?
No i Harry jako horkruks - czy on naprawdę (przed IV tomem) planował śmierć Harry'ego?


--------------------
Hey little train, wait for me
I once was blind but now I see
Have you left a seat for me?
Is that such a stretch of the imagination?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
voldzia
post 10.08.2007 23:09
Post #59 

Prefekt


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 367
Dołączył: 20.08.2004
Skąd: Łódź

Płeć: Kobieta



QUOTE
Chciał, by miał ją Snape? A może Harry? A może miała na wieki spocząć w jego grobie? Wiem, co się WYDARZYŁO z tą różdżką, ale co Dumbledore planował?

Myślę, że chciał, by pozostała w jego grobie. Był to wybór podobny do tego, którego dokonał harry pod koniec VII tomu. Miał przy tym świadomość, że nawet jeśli Vold ją z grobu wyjmie, nie będzie jej prawdziwym posiadaczem, dzięki czemu ni było większego niebezpieczeństwa w ukryciu jej tam. Nie sądzę, by chciał oddać ją Snape'owi, bo był świadom, że taki podarunek oznaczałby wyrok śmierci, a zależało mu na tym, żeby Severus przekazał Harry'emu potrzebne informacje w odpowiednim czasie. Nagła śmierć nie była tutaj rzeczą pożądaną.

QUOTE
po co przekazał Triu informacje o Deathly Hallows?

Bo były im potrzebne, by zrozumieć działania Voldemorta. Dumbledore domyślał się, że Vold będzie szukał hallowsów i chciał, by Harry był tego świadom. Jednocześnie nie zaufał Potterowi na tyle, by pozwolić mu je wszystkie zdobyć bez wcześniejszego przygotowania mentalnego.

QUOTE
No i Harry jako horkruks - czy on naprawdę (przed IV tomem) planował śmierć Harry'ego?

"Planować" brzmi trochę bezwzględnie, ale coś w tym jest... Wiedział, że to konieczne i chociaż sytuacja nie była dla niego zbyt komfortowa, nie miał zamiaru poświęcać życia wszystkich czarodziejów dla jednego Harry'ego. Wiele razy miłość do niego skazywała innych na niebezpieczeństwo (o czym dowiadujemy się w V tomie), ale myślę, że wiedział, co należy zrobić w ostatecznej walce i nie chciał tego powstrzymywać na siłę.

Ten post był edytowany przez voldzia: 10.08.2007 23:13
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ramzes
post 10.08.2007 23:47
Post #60 

Mistrz Różdżki


Grupa: Prefekci
Postów: 1237
Dołączył: 06.08.2007
Skąd: Cz-wa/Krk

Płeć: Mężczyzna



Nie podoba mi się śmierć Snape'a, a ściślej mówiąc nie sama śmierć, co jej okoliczności. Ja też liczyłem, że zginie np. broniąc Harry'ego albo w pojedynku z Voldemortem pokazując swoją prawdziwą przynależność.

Niespecjalnie też przepadam za motywem ucieczki na smoku, trochę dla mnie naciągany. Z drugiej jednak strony wiem, że w tym fragmencie bardzo trudno byłoby wymyślić alternatywne wyjście z sytuacji, dlatego też przesadnie tego nie krytykuję.

Latający Voldemort!!?? blink.gif nie to, że mi się nie podoba, ale wolałbym, żeby to było jakoś wyjaśnione szerzej (chyba, że nie przeczytałem dokładnie).

No i chyba tyle, a przynajmniej na ten moment 3 tygodnie po jedynym przeczytaniu tongue.gif


--------------------
As the philosopher Jagger once said - "You can't always get what you want"
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
voldzia
post 11.08.2007 00:27
Post #61 

Prefekt


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 367
Dołączył: 20.08.2004
Skąd: Łódź

Płeć: Kobieta



QUOTE
Nie podoba mi się śmierć Snape'a, a ściślej mówiąc nie sama śmierć, co jej okoliczności. Ja też liczyłem, że zginie np. broniąc Harry'ego albo w pojedynku z Voldemortem pokazując swoją prawdziwą przynależność.


Gdyby zginął w ten sposób zostałoby to zaraz ogłoszone wielkim kiczem i tandetą... i muszę przyznać, że moim zdaniem takie głosy byłyby w tym przypadku bardziej uzsadnione niż np. w przypadku epilogu. Mnie śmierć Snape'a bardzo przypadła do gustu. Umarł nagle i po cichu, jak wielu innych Śmierciożerców, których śmierci potrzebował ich Czarny Pan. Jego talent, ogromne umiejętności i wielka wiedza przestały mieć znaczenie, kiedy wąż zbliżał się ku niemu... Chyba jedyna dostępna możliwość uśmiercenia Severusa.

Ten post był edytowany przez voldzia: 11.08.2007 00:37
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 11.08.2007 01:06
Post #62 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



Co do Hallowsów myślę, że się mylisz - Voldziu. Dumbledore wiedział, że Voldemort nie będzie szukał Hallowsów i że go one nie podjarają (poza Elder Wand) - myślę, że chciał, aby znalazł je Harry. W odpowiednim momencie. Deathly Hallows nie okazały się Złe. Jak horktuxy. Nad tym wątkiem ciągle unosi się tajemnica jakiej nie przeniknąłem jeszcze. Ale to nie wada książki lecz zaleta.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ramzes
post 11.08.2007 01:17
Post #63 

Mistrz Różdżki


Grupa: Prefekci
Postów: 1237
Dołączył: 06.08.2007
Skąd: Cz-wa/Krk

Płeć: Mężczyzna



QUOTE
Gdyby zginął w ten sposób zostałoby to zaraz ogłoszone wielkim kiczem i tandetą

Może i racja...w sumie to zginął tak, jak działał cały czas w Zakonie- samotny, nierozumiany indywidualista pozostawiony samemu sobie (hm...masło maślane tongue.gif ), myśląc cały czas o Lily, a przed śmiercią patrząc w jej oczy.
I tak nie podoba mi się, że zginął będąc całkowicie biernym. Zbyt go polubiłem tongue.gif biggrin.gif

EDIT:

QUOTE
Dumbledore wiedział, że Voldemort nie będzie szukał Hallowsów i że go one nie podjarają (poza Elder Wand)

Zacznijmy od tego, że Voldemort nie wiedział o Hallowsach. Dumbledore o tym mówi Harry'emu na King's Cross. Gdyby tak było nie zamieniałby [Voldemort] Hallowsa w horkruks.

Ten post był edytowany przez Ramzes: 11.08.2007 01:19


--------------------
As the philosopher Jagger once said - "You can't always get what you want"
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Zwodnik
post 11.08.2007 01:26
Post #64 

Prefekt


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 341
Dołączył: 05.04.2003




QUOTE(voldzia @ 10.08.2007 22:09)
Bo były im potrzebne, by zrozumieć działania Voldemorta. Dumbledore domyślał się, że Vold będzie szukał hallowsów i chciał, by Harry był tego świadom.


Voldemort nie wiedział o Hallowsach.

QUOTE(voldzia @ 10.08.2007 22:09)
(...)nie miał zamiaru poświęcać życia wszystkich czarodziejów dla jednego Harry'ego(..)
*



A ten fragmencik zacytowałem nie dlatego, żeby z nim polemizować czy prostować.


Dumbledore poświęcił życie całego mnóstwa osób. Mniej lub bardziej świadomie. Ale jednak. I to jest własnie to, co mi się nie podoba w DH. A w zasadzie w całej serii.

Ten post był edytowany przez Zwodnik: 11.08.2007 01:27


--------------------
AMOR PATRIAE NOSTRA LEX...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
voldzia
post 11.08.2007 02:02
Post #65 

Prefekt


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 367
Dołączył: 20.08.2004
Skąd: Łódź

Płeć: Kobieta



Aha, macie rację, popełniłam błąd rzeczowy. Jednak wciąż zastanawia mnie to, czy Dumbledore naprawdę chciał, by Harry miał wszystkie hallowsy. Gdyby tak było, to powinien pozostawić różdżkę Snape'owi z instrukcją, by ten powiedział Potterowi o wszystkim po czym dał się rozbroić - wtedy Harry stałby się posiadaczem różdżki.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Pszczola
post 11.08.2007 04:11
Post #66 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1243
Dołączył: 30.08.2004
Skąd: Sto(L)ica




Nie sądzę, żeby przed śmiercią Dumbledore miał wielki wybór. Poza tym, zgodnie z planem, Snape miał go pozbawić życia i tym samym stałby się właścicielem różdżki. Myślę, że Severus dopilnowałby, żeby różdżka została pochowana razem z Dumbledorem. Nie zapominajmy też o ostatniej woli dyrektora, gdzie zapewne zażyczył sobie, by różdżki nie łamano, a pochowano ją razem z nim.

Snape nie mógł umrzeć gorzej pod względem... życiowym, a lepiej pod względem fabularnym. Tak jak Voldzia powiedziała, wielki czarodziej, a Voldemortowi nawet nie chciało się go osobiście zabić. Żeby jeszcze Snape rzeczywiście był panem Elder Wand, ale nie, zginął zupełnie bez sensu. Myślę, że nawet on się tak zwykłego końca nie spodziewał. W chwili śmierci wszyscy są równi.


--------------------
“so far from God and so near to Russia”
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 11.08.2007 09:13
Post #67 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



Dumbledore prowadził wojnę. Pamiętajmy o tym.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Zeti
post 11.08.2007 11:02
Post #68 

Potężny Mag


Grupa: Prefekci
Postów: 3734
Dołączył: 13.12.2005
Skąd: Kraków

Płeć: Mężczyzna



Dumbledore nie chciał przekazywać nikomu swojej różdżki. Ani Severusowi, ani Draconowi. Chciał, aby wraz z jego śmiercią, różdżka straciła właściciela, chciał być ostatnim panem Elder wand. A po co naprowadzał Harrego na Hallowsy? Bio chciał, aly Harry je zjednoczył? Dał mu znicz z pierścieniem, Harry miał juz Pelerynę, a rózdzkę Harry mógł zabrać z grobu. Jak przypuszczam Dumbledore myślał, ze Elder wand będzie należeć do pierwszej osoby która ją znajdzie, albo do posiadacza reszty relikwii.


--------------------
user posted image user posted image
...Prefekt Gryffindoru...
'Friends are angels who lift us to our feet, when our wings have trouble remembering, how to fly.'
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ramzes
post 11.08.2007 11:13
Post #69 

Mistrz Różdżki


Grupa: Prefekci
Postów: 1237
Dołączył: 06.08.2007
Skąd: Cz-wa/Krk

Płeć: Mężczyzna



Nie sądzę, żeby Dumbledore chciał, żeby Harry niszczył jego grób. Nie sądzę, żeby wierzył, że Harry w ogóle będzie zdolny do czegoś takiego. Poza tym skąd Harry miał się dowiedzieć, do kogo należy różdżka? Chyba, że Albus już wtedy wiedział, że Harry będzie wnikał w głąb umysłu Voldemorta, ale wydaje mi się to mocno podejrzane...


--------------------
As the philosopher Jagger once said - "You can't always get what you want"
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
voldzia
post 11.08.2007 12:54
Post #70 

Prefekt


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 367
Dołączył: 20.08.2004
Skąd: Łódź

Płeć: Kobieta



No właśnie, skoro nie chciał, by ktokolwiek po nim wziął różdżkę, a wszystko na to wskazuje, to nie chciał także, by Harry stał się posiadaczem wszystkich Hallowsów. W takim razie należy ponowić pytanie, w jakim celu przekazał wiedzę o Hallowsach Potterowi. Nie po to, by mógł je wszystkie zdobyć, nie po to, by mógł zrozumieć Voldemorta więc po co?

Dumbledore był zbyt wielkim czarodziejem, by myilć się w takiej waznej kwestii, jaką jest zasada dziedziczenia różdżki. Gdyby teoria, że Dumbledore chciał, by Harry w odpowiednim momencie miał przy sobie wszystkie Relikwie była prawdziwa, to albo zakładał, że Draco przejmie władzę nad różdżką (wobec tego dlaczego nic nie wspomniał Harry'emu o tym, że musi Dracona rozbroić?) albo myślał, że przejmie ją Severus (wtedy Snape spotkałby się z Potterem, przekazał mu swoje wspomnienia i pozwolił Potterowi wygrać niby-pojedynek, tak, by Harry stał się wlaścicielem trzech Hallowsów), jednak niczego takiego nie zrobił. Być może Snape dostał taki rozkaz, ale nie zdążył go zrealizować. Jeżeli tak było, pojawia się następne pytanie: w jakim celu Dumledore zażyczył sobie schowania różdżki do grobu?

Co do nie przełamania różdżki: być może po prostu nie dało się jej przełamać ani zniszczyć w jakikolwiek inny sposób?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Zeti
post 11.08.2007 15:08
Post #71 

Potężny Mag


Grupa: Prefekci
Postów: 3734
Dołączył: 13.12.2005
Skąd: Kraków

Płeć: Mężczyzna



QUOTE
w jakim celu Dumledore zażyczył sobie schowania różdżki do grobu?

A skąd wiadomo, ze on sobie tego życzył? Moze w świecie czarodziejów jest zwyczaj grzebania zwłok wraz z różdżką, tak jak my do trumny wkładamy różaniec zmarłego?


--------------------
user posted image user posted image
...Prefekt Gryffindoru...
'Friends are angels who lift us to our feet, when our wings have trouble remembering, how to fly.'
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Potti
post 11.08.2007 16:14
Post #72 

Plotkara


Grupa: czysta krew..
Postów: 2140
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Paris or maybe Hell

Płeć: Kobieta



życzył sobie, żeby moc różdżki umarła razem z nim. o tym jest mowa.

co do celu (zagmatwane, ale sama nie wiem jak to powiedzieć):
najsłabszym punktem Voldemorta był brak pokory. ignorował on wiele ważnych aspektów magii, ufając swojej mocy. nawet jeśli już raz się na tym przejechał. dążył do władzy nad innymi, nad śmiercią- nic innego się nie liczyło. takie podejście symbolizowały Hallowsy.
ale Dumbledore wiedział, że to słaby punkt wielu ludzi. sam dał się zwieść, co zaważyło na jego całym życiu. nie chciał, żeby to samo spotkało Harry'ego, ale też pewnie miał świadomość, że brak wiedzy go przed tym nie uchroni. może trochę chciał go sprawdzić, zanim życie to zrobi.
w każdym razie przyniosło to cel- Harry, świadom, że Dumbledore chciał, aby ruszył za Horcruxami a nie złudnymi obietnicami wszechmocy, nie polował na różdżkę. zrozumiał o co w tym wszystkim chodzi i wykorzystał to potem przeciw Voldemortowi. przecież nawet gdyby nie był panem różdżki, nie mógłby pokonać Voldemorta ot tak, tradycyjną magią, której uczą w Hogwarcie. to nie on był w te klocki lepszy.
oprócz tego Dumbledore chciał pewnie trochę wynagrodzić nieufność. wiedza o Hallowsach prędzej czy później prowadziła do wiedzy o nim samym.


--------------------
voir clair dans le ravissement
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Zeti
post 11.08.2007 18:38
Post #73 

Potężny Mag


Grupa: Prefekci
Postów: 3734
Dołączył: 13.12.2005
Skąd: Kraków

Płeć: Mężczyzna



QUOTE
życzył sobie, żeby moc różdżki umarła razem z nim. o tym jest mowa.

Jest. To wiemy.
Nawet niezłe wytłumaczenie, uzbrojenie Harrego w Hallows(y)


--------------------
user posted image user posted image
...Prefekt Gryffindoru...
'Friends are angels who lift us to our feet, when our wings have trouble remembering, how to fly.'
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Pszczola
post 11.08.2007 22:16
Post #74 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1243
Dołączył: 30.08.2004
Skąd: Sto(L)ica




Jeżeli moc różdki miała umrzeć z Dumbledorem, ten musiałby umrzeć śmiercią naturalną. http://edukacyjne.5v.pl/smierc.html
Myślę, że Dumbledore wiedział, że Harry, nawet gdyby stał się wsłaścicielem Elder Wand, nie używałby jej i pozwolił by moc, tudzież pamięć o niej, umarła wraz z Potterem.

Ten post był edytowany przez vampirka: 04.02.2019 14:36


--------------------
“so far from God and so near to Russia”
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Potti
post 12.08.2007 00:06
Post #75 

Plotkara


Grupa: czysta krew..
Postów: 2140
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Paris or maybe Hell

Płeć: Kobieta



"(...) Snape never beat Dumbledore! Dumbledore's death was planned between them! Dumbledore intended to die undefeated, the wand's last true master! If all had gone as planned, the wand's power would have died with him, because it had never been won from him!"

różdżka po prostu zrobiła psikusa i wybrała sobie Malfoya.


--------------------
voir clair dans le ravissement
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

4 Strony < 1 2 3 4 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 28.04.2024 09:40