Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Serwer i zaklęcie DRĘTWOTA

jlv
post 18.02.2004 16:00
Post #1 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 23
Dołączył: 02.02.2004




Czyżby ktoś późno w nocy albo wcześnie rano rzucał na serwer SQL zaklęcie DRĘTWOTA? Bo jakoś od kilku dni, nie wiedzieć czemu, próba wybrania strony rano (od 7 do tak mniej więcej 12) skutkuje komunikatem, że nie może się połączyć (strona) z bazą i może spróbować później.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
jlv
post 19.02.2004 19:29
Post #2 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 23
Dołączył: 02.02.2004




To się nazywa leczenie kataru cholerą. Jeszcze wczoraj był komunikat, że nie może się połączyć z bazą, i żeby spróbować później. Czyli stało wszystko na skraju przepaści.
Dzisiaj zrobiło istotny krok do przodu. W ogóle nic nie ładowało (strona niedostępna lub nie istnieje). Za to teraz mamy takie piękne robaczki zamiast polskich liter. A co będzie jutro?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
dementorek
post 20.02.2004 20:55
Post #3 

Don Dementore


Grupa: wiecznie żywi...
Postów: 1137
Dołączył: 04.04.2003
Skąd: Caer Deithwen

Płeć: kaloryfer



mamy apacza 2.* i odrobine nowsza baze, wiec moze to cos da. na moja prosbe limity jednoczesnych polaczen do bazy rowniez zostaly drastycznie podniesione. Miejmy nadzieje, ze bedzie lepiej. Jak nie, to pewnie rzeczywiscie zastanowimy sie nad innym dostawca.


--------------------
ewa tu bylam (krotko acz efektownie)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
jlv
post 20.02.2004 22:28
Post #4 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 23
Dołączył: 02.02.2004




QUOTE (dementorek @ 20-02-2004 19:55)
mamy apacza 2.* i odrobine nowsza baze, wiec moze to cos da. na moja prosbe limity jednoczesnych polaczen do bazy rowniez zostaly drastycznie podniesione. Miejmy nadzieje, ze bedzie lepiej. Jak nie, to pewnie rzeczywiscie zastanowimy sie nad innym dostawca.

1. No cóż, jako powiadają w Rosji: pożywiom - uwidiom.
2. Drastycznie zwiększono ilość jednoczesnych połączeń z bazą danych. No cóż, skoro teraz podnieśli ją drastycznie i starcza, to wniosek oczywisty, że przedtem była drastycznie za mała.
3. Cieszmy się chwilą ("carpe diem"). Robaczki jakoś zdechły, jest po polsku, za co chwała niech będzie niebiosom, moderatorom, adminom i systemslordom, bo przedtem pisało Forum G*ówne (zamiast * była taka 3 w wykładniku), co się paskudnie kojarzyło po pominięciu robaczka.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
dementorek
post 20.02.2004 23:00
Post #5 

Don Dementore


Grupa: wiecznie żywi...
Postów: 1137
Dołączył: 04.04.2003
Skąd: Caer Deithwen

Płeć: kaloryfer



jlv: niezmiernie lubie Twoje komentarze

dobrze wiec, jeszcze raz:
1. pozyjemy zobaczymy, a jakze, sam jestem ciekaw
2. mala jak mala, polaczenia do naszej bazy liczymy w setkach tysiecy na godzine.
3. to forum w swojej oryginalnej wersji nie ma zadnego kodowania znakow, trzeba sie bawic w szukanie szablonow i umiewszczanie tagow "na sztywno". Bylo to zrobione od postawienia forum, a skoro wywolane z bazy zostaly cale szablony, to nie widze powodu dlaczego mialyby byc bez jednej linijki odpowiedzialnej za kodowanie polskich znakow. Tak wiec uwazam, ze w tym przypadku wina nie lezy po naszej stronie


--------------------
ewa tu bylam (krotko acz efektownie)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
jlv
post 20.02.2004 23:25
Post #6 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 23
Dołączył: 02.02.2004




QUOTE (dementorek @ 20-02-2004 22:00)
jlv: niezmiernie lubie Twoje komentarze

dobrze wiec, jeszcze raz:
1. pozyjemy zobaczymy, a jakze, sam jestem ciekaw
2. mala jak mala, polaczenia do naszej bazy liczymy w setkach tysiecy na godzine.
3. to forum w swojej oryginalnej wersji nie ma zadnego kodowania znakow, trzeba sie bawic w szukanie szablonow i umiewszczanie tagow "na sztywno". Bylo to zrobione od postawienia forum, a skoro wywolane z bazy zostaly cale szablony, to nie widze powodu dlaczego mialyby byc bez jednej linijki odpowiedzialnej za kodowanie polskich znakow. Tak wiec uwazam, ze w tym przypadku wina nie lezy po naszej stronie

Dementor(ku). Ponieważ wiem co nieco o bazach danych (20 lat stażu z okładem swoje robi), więc podchodzę do tego z dużą dozą humoru. Sam wiem, ile mnie kosztowało zdrowia i czasu, gdy baza zaprojektowana na 50 tyś. dostępów na godzinę dostała 250 tyś. i też trzeba było sobie z tym poradzić. Nie napiszę Ci, co wtedy mówiłem, bo, jako admin musiałbyś to wykasować, a ponieważ zrobiłbyś to z lekkim opóźnieniem, tedy część forumowiczów poznałaby moje zdolności w kierunku wsadzania "wiązanek słupów telegraficznych", podczas, gdy inna część byłaby tego (nie)wątpliwego zaszczytu pozbawiona.
Tak skądinąd powiem, że dawno się tak nie bawiłem, jak na tym forum. I chyba zauważyłeś, że nikogo z adminów (czyli systemslordów - pojęcie wzięte z historii Chin, gdzie w latach dwodziestych XX wieku pojawiło się pojęcie warlord o lokalnych władcach tej lub innej prowincji) nie atakuję, albo nie mam do nich pretensji. Ale swoje lubię dorzucić.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
dementorek
post 21.02.2004 00:08
Post #7 

Don Dementore


Grupa: wiecznie żywi...
Postów: 1137
Dołączył: 04.04.2003
Skąd: Caer Deithwen

Płeć: kaloryfer



smile.gif

widzisz, tutaj baza jako baza nie zalezy ode mnie, co niestety pozostawia mi rece zwiazane w wiekszosci przypadkow. Mam telefon, gg i kilka innych elokwentnych zagran, ktore czesko sprowadzaja sie do tego, ze najzwyczajniej w swiecie flugam na admina. Jesli stan rzeczy sie utrzyma i miare przebierze, to bedziemy sie zastanawiac nad innymi rozwiazaniami. Ale faktem jest, ze mamy transfer, a ktory innemu operatorowi placilibysmy "nieco" wiecej.


--------------------
ewa tu bylam (krotko acz efektownie)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
jlv
post 24.02.2004 18:14
Post #8 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 23
Dołączył: 02.02.2004




Mamy, zdaje się, sytuację pod nazwą "od nowa po staremu". Chyba dostawca usług strony stosuje a rebous politykę naszego rządu polegającą na obniżaniu podatków poprzez ich podwyższanie. W tym przypadku podnosi ilość równoczesnych dostępów do strony poprzez jego obniżanie (drastyczne cry.gif ). Bo dziś jakoś połączenie niezbyt było wykonalne.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Closed TopicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 29.03.2024 15:46