Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> “Przeszłość nauczycieli Hogwartu”, Drugi artukul od Akraspin

eNoPe
post 14.02.2004 18:14
Post #1 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 105
Dołączył: 25.01.2004
Skąd: Las Venturas

Płeć: Mężczyzna



Zastanawiam się jaka przeszłość mieli czarodzieje, zanim zostali nauczycielami w Hogwarcie.Czy każdy był kujonem, czy każdy był najlepszy w swojej kategorii?Myślę, że raczej musieli być wzorowymi uczniami. Popatrzmy chociażby na Severusa Snape’a.Nawet w książce mamy żywy dowód na to ,że przykładał się do nauki “...jego haczykowaty nos wisiał zaledwie cal nad pergaminem, po który skrobał zawzięcie piórem...(...)...Pisał szybko, zapisał już ze stopę pergaminu więcej niż jego najbliżsi sąsiedzi, a przecież pismo miał drobne i ciasne”.Ciekawe ile zaliczył sum, ale myślę, że raczej zaliczył je wszystkie.Także inni nauczyciele musieli długo dążyć do celu, aż stali się nauczycielami w Hogwarcie.A było to troszkę dawno, bo na podstawie pytań Wielkiego Inkwizytora ( Dolores Umbridge, według mnie jedna wielka miotełka do kurzu) można sądzić, że nauczyciele lat mało nie mają. Ale od dłuższego czasu nie zatrudniają zbyt wielu nauczycieli...”...-Od jak dawna pracuje pani na tym stanowisku?...(...)
-Prawie szesnaście lat (Tralewney)-To długo-zauważyła profesor Umbridge...(..)”Pomijając, oczywiście, tych nauczycieli którzy wytrzymali tylko jeden rok ,tzn. profesorQuirrell (zamordowany przez Voldemorta), profesor Lockhart (stracił pamięć w nieszczęśliwym wypadku), profesor Lupin (wszyscy się dowiedzieli, że jest wilkołakiem) oraz profesor Moody (Troszkę za długo siedział w skrzyni przez Bartiego C.).
Akraspin smile.gif


--------------------
;] wiadomo 24
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Gildesh
post 16.02.2004 13:16
Post #2 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 2
Dołączył: 13.02.2004
Skąd: Śląsk




Cp do prof. Quirrell'a to on uczył dłużej niż 1 rok, a tylko jeden rok Harry'ego.
No cóż miał on jedną wadę "z tyłu głowy wyrastałm mu Lord Voldemort".
A co do innych prof. to pewie musieli ukończyć szkołę z dość dobrymi ocenami, a potem dalej się jakoś kształcić, może na zasadzie: Mistrz=Uczeń, u wielkich Czarowników.


--------------------
"...WEŹMISZ CZARNO KURE JAKO I JA BIERE..."
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Closed TopicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 29.03.2024 11:08