Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

12 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Historia..., Powstanie Warszawskie i inne wydarzenia.

Syriusz_Black
post 31.07.2004 15:00
Post #1 

Cichociemny.


Grupa: czysta krew..
Postów: 1910
Dołączył: 17.08.2003
Skąd: stąd nie widać

Płeć: jedyny w swoim rodzaju



Wiem, że był już taki temat, jednak w związku z 60 - jubileuszową rocznicą warto go powtórzyć.
Dzisiaj zostało otworzone Muzeum Powstania Warszawskiego przy ulicy Przyokopowej.
Dla osób, które interesują wydarzenia 63-dniowego powstania - TVP przygotowało serwis internetowy. Dzisiaj około godziny 17.30 - 18.00 rozpocznie się chat z Normanem Davisem - słynnym historykiem, który wtdał ostatnio książkę "Powstanie' 44".

Interesują mnie również wasze opinie na temat powstania.

Pozdrawiam

Ten post był edytowany przez Syriusz_Black: 03.08.2004 19:47


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
ANASTAZJA BLACK
post 31.07.2004 15:08
Post #2 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 135
Dołączył: 06.07.2004




rozumiem że to bedzie w Warszawie
powiedziałeś ze interesują cie takze nasze opinie, ale gdzie jest twoja??
ja tam nie lubie takich wojennych rzeczy. ani chatów z historykami tym bardziej. no cóż, mam inne zainteresowania.....


--------------------
SADZONKI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (Osioł, "Shrek2")
http://img.photobucket.com/albums/v480/kka...hp/sadzonki.jpg

obrazek w sygnaturce nie przekracza 200x200
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Syriusz_Black
post 31.07.2004 15:15
Post #3 

Cichociemny.


Grupa: czysta krew..
Postów: 1910
Dołączył: 17.08.2003
Skąd: stąd nie widać

Płeć: jedyny w swoim rodzaju



Moja opinia??
Podziwiam postawę powstańców i jestem pełen uznania dla ich dokonań w 1944 roku. Wiem, że wielu ludzi obecnie mówi, że od razu było wiadomo, ze zakończy się klapą... Jednkaże będąc na miejscu ludzi wychowanych w duchu patriotyzmu, zniewolonych przez niemieckiego okupanta od 1939 roku nie można im się dziwić, że postąpili tak, a nie inaczej. Wierzyli, że dzięki odwadze, determinacji i racji zwyciężą.. tak się jednak nie stało, a winą należy obarczyć Rosjan, którzy:
a) stanęli na brzegu Wisły i nie kiwnęli palcem, żeby pomóc mordowanym Polakom
cool.gif nie użyczyli aliantom swoich lotnisk w Rosji dlatego tez Anglicy nie mogli organizować częstych zrzutów, których większośc i tak trafiała w ręce niemieckie...

Tylko proszę nie mówcie, że wy tak nie robilibyści i nie walczylibyście za Warszawę, bo mentalnośc dzisiejszych ludzi jest zupełnie inna, a 3/4 młodziezy nie zna nawet daty wybuchu powstania (jeśli nie więcej)...


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
nadzieja
post 31.07.2004 15:33
Post #4 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 217
Dołączył: 31.08.2003
Skąd: Nibylandia




Propo dzisiejszej młodzieży.
Zabieram się dziś z film na 2TVP coś koło 16.30. Porównanie 20latków, którzy walczyli w powstaniu i naszego pokolenia. Z zapowiedzi wynika, ze wcale sie tak nie różnimy jak sądzą niektórzy. O powstaniu wypowiem się jak znajdę dłuższą chwilkę czasu, teraz jednak jeszcze bez tego filmu, myślę, ze to o czym mówisz, czyli nasza mentalność jest taka sama. Te 60 lat temu, były osoby ( młodzież), które obchodziły losy ich kraju tak jaki i teraz. I byli tacy, którzy mieli to wszystko gdzieś. Tylko, ze o tych drugich nikt już nie pamięta. Nie sądzę, żeby to sytuacja polityczna kreowała ludzi, to wszystko jest już w nas, ona pomaga jedynie pozwala się wykazać.

Ten post był edytowany przez nadzieja: 31.07.2004 15:34
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Syriusz_Black
post 31.07.2004 17:05
Post #5 

Cichociemny.


Grupa: czysta krew..
Postów: 1910
Dołączył: 17.08.2003
Skąd: stąd nie widać

Płeć: jedyny w swoim rodzaju



QUOTE (nadzieja @ 31.07.2004 15:33)
Propo dzisiejszej młodzieży.
Zabieram się dziś z film na 2TVP coś koło 16.30. Porównanie 20latków, którzy walczyli w powstaniu i naszego pokolenia. Z zapowiedzi wynika, ze wcale sie tak nie różnimy jak sądzą niektórzy. O powstaniu wypowiem się jak znajdę dłuższą chwilkę czasu, teraz jednak jeszcze bez tego filmu, myślę, ze to o czym mówisz, czyli nasza mentalność jest taka sama. Te 60 lat temu, były osoby ( młodzież), które obchodziły losy ich kraju tak jaki i teraz. I byli tacy, którzy mieli to wszystko gdzieś. Tylko, ze o tych drugich nikt już nie pamięta. Nie sądzę, żeby to sytuacja polityczna kreowała ludzi, to wszystko jest już w nas, ona pomaga jedynie pozwala się wykazać.

Ciekaw jestem ile było tych osób, które miało to wszystko gdzieś....
Tam walczyły dzieci, gdzie najmłodsze miały po 10 - 13 lat... zginęło ponad 200 tys. cywilów... kilka tysięcy powstańców trafiło do niewoli... no a reszta miała to gdzieś?? No pewnie szpicle, albo cholerni ignoranci... bo nie wyobrażam sobie, żeby normalny Polak chciał żyć w takiej Warszawie, okupowanej, gdzie na porządku dziennym były łapanki i rozstrzeliwanie...
Mój dziadek stryjeczny (brat dziadka, który walczył w AK) był wtedy w Warszawie, gdzie w lipcu 44 roku pojechał do ciotki na wakacje. Dwa razy lewdo uratował się od rozstrzelania, ciotka musiała wykupować jego i siebie za złoto od Niemców. Dzięki Bogu byli przekupni...


Premier: Polska byłaby wdzięczna, gdyby W. Brytania przeprosiła
QUOTE
Marek Belka wypowiadając się w związku z 60. rocznicą Powstania Warszawskiego dla BBC wyraził opinię, że Polska byłaby wdzięczna, gdyby W. Brytania w jakiś sposób przeprosiła za to, że nie zrobiła więcej, by pomóc powstańcom - piszą z Londynu agencje.

Taki gest, zdaniem polskiego premiera, zostałby głęboko doceniony przez niewielu żyjących jeszcze żołnierzy powstania.

Szef rządu polskiego - według relacji agencyjnych - dodał, że nie jest pewien, czy słowo "przeprosiny" jest właściwe, ale powinno się wyjaśniać historyczne kwestie.

Belka podkreślił, iż najważniejsze jest to, aby Europa zachodnia doceniła znaczenie Powstania Warszawskiego i wysiłek tysięcy Polaków, którzy podjęli nierówną walkę z nazistowskimi okupantami


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Syriusz_Black
post 31.07.2004 17:36
Post #6 

Cichociemny.


Grupa: czysta krew..
Postów: 1910
Dołączył: 17.08.2003
Skąd: stąd nie widać

Płeć: jedyny w swoim rodzaju



Oczywiście...
Powstańcom należał się hołd i uznanie, ale niestety Polska w dobie PRL-u, w czasach komuny nie pozwalała na to, a powstańcy byli prześladowani.
Teraz tak naprawdę dopiero Kaczyński się postarał o to, by uczyniono i podjęto jakieś kroki w kierunku wyeksponowania roli powstańców w czasie II wojny światowej.

A to, że kraje europy zachodniej uważają, że byliśmy sojusznikami Niemców, to jakaś bzdura. Wiem, że w stosunku do edukacji w Polsce w krajach Europy zachodniej ludzie uczą się mniej, ale to już jest przesada i nie wierzę w to...

Już po rozmowie - niestety był bardzo krótko sad.gif

QUOTE
31.07, od godz. 17:30 gościem czata będzie Norman Davies.

Tu pojawią się odpowiedzi na pytania tych z Was, którym udało się połączyć z naszą stroną.



Dan: Czy nie uważa Pan, że Powstanie Warszawskie zapobiegło stworzeniu w Polsce 17 republiki ZSRR?

Norman Davies: Dzień dobry witam wszystkich. Z góry przepraszam, ale mam bardzo mało czasu. Nie wiem dokładnie jakie były plany Stalina, ale wiemy że on trzymał wszytskie opcje otwarte do ostatniej chwili np jeszcze w lecie on tajnie się komunikował i nie jest wykluczone, że on by z nimi nie poszedł do umowy. W zasadzie były trzy możliwości albo Polska wejdzie do ZSSR albo powstanie reżim pod kontrolą Sowietów albo będzie umowa między rządem Polskim w Londynie a Stalinem tak jak w wypadku Czechosłowacji. Po Powstaniu Warszawskim Stalin widocznie wybrał druga opcję, ale nie wiem dokładnie dlaczego.

Maciej, 17 lat: Czy Pana książka adresowana jest przede wszystkim do ludzi starszych, czy młodzi historycy z mojego pokolenia mogą się zająć jej lekturą?

Norman Davies: Ja byłem przez 5 lat nauczycielem w szkole ja wierzę, zę każdy skomplikowany temat można wyjaśnić i starszym i młodszym pokoleniom. W Polsce starszy ludzie ogólnie rzecz biorąc lepiej znają historię niż młodsi. byłbym bardzo szczęśłiwy gdyby młody człowiek jak ty mógł skorzystać z mojej książki.

Bartosz Soska: Jak ocenia pan udział Anglików w Powstaniu Warszawskim?? Czy wszystko mogło skończyć się inaczej, gdyby Rosjanie udostępnili aliantom lotniska??

Norman Davies: Panie Bartoszu myślę że ma Pan na myśli nie Brytyjczyków nie tylko Anglików z lotników ktorzy zgineli w trakcie Powstania Warszawskiego i którzy mają groby w Polsce największa grupa to są piloci z Afryki. Dlatego Ambasador z Afryki był na otwarciu muzeum w Polsce. Na pewno mmogło się skończyć inaczej. Przede wszystkim jeśli Brytyjczycy by doszli do dobrej współpracy z Rosjanami.

CHESTER: Jaką swiadomosc mają europejczycy ze starej unii o tym co sie wydarzyło w 1944 roku w sierpniu w Warszawie ?

Norman Davies: Wiedza o drugiej wojnie światowej jest coraz słabsza i coraz bardziej uproszczona mimo to jest dużo zainteresowania. Osobiście się cieszę, że mam telefony z Włoch Francji i Niemiec i Ameryki to znaczy że książka robi swoje w całej Europie.

Maria M.: skąd pan czerpał wiadomosci o powstaniu?

Norman Davies: Warszawa nie jest najlepsze miejsce żeby czerpać wiadomości o Powstaniu Warszawskim, choć rozmowy z luźmi mogą być bardzo owocne. Najlepsze archiwa o działaniu poddziemi Polski SPP jest w Instytucie Sikorskiego w Londynie, ale badająć szerszy kontekst międzynarodowy znalazłem cenne informacje w Stanach Zjednoczonych w Niemczech i w Moskwie.

agnieszka: Jakie błędy popełniło dowództwo podczas powstania?

Norman Davies: Moim zdaniem każdy koalicjant popełnił różne błędy i dowódźtwo AK między innymi na przykład na początku Powstania próbowali szturmować niemieckie bunkry frontowymi atakami. W tych akcjach setki jeśli nie tysiące młodych ludzi zgineli niepotrzebnie, ale dowódźtwo szybko fałszowała takie historie. Armia krajowa błyskawicznie nauczyłą się jak ma walczyć w ruinach przeciwko wrogowi który był lepiej uzbrojony. Kiedy Berlingowcy przepłyneli prze Wisłę oni popełnili ten sam bład.

janusz brodzik: dlaczego na świecie tak małoludzie wiedzą o powstaniu?

Norman Davies: Przez prawie 50 lat władze PRL nie chciały głośno mówić o Powstaniu i propagowały nieuczciwą wersję drugiej wojny światowej. Głos Polski był słaby na arenie międzynarodowej. Kraje zachodnie również nie chętnie mówiły o wielkiej klęsce koalicji alianckiej. NP w Norymberdze Powstanie Warszawskie nie było na wokandzie do tej próżni weszły różne informacje o innych wypadkach wojennych, bo jest nieustanna konkurencja o informacje.

Henryk M.: Czy do książki o Powstaniu korzystał Pan z materiałów sowieckich?

Norman Davies: Tak ale nie w pełni. Główne archiwa dotyczące polityki Stalina są zamknięte ale dotarłem do ciekawych dokumentów z NKWD. Dostałem wrażenie, że wiedza o Powstaniu wśród Sowietów była dosyć bałamutna.

adrian: dlaczego wd Pana alianci bali sie Stalina

Norman Davies: Alianci nie tyle bali się Stalina raczej bali się tego że Stalin przestanie walczyć z Niemcami. Trzeba pamiętać, że Armia Czerwona walczyła prawie sama w Europie przeszło 2 lata. To ona czy chcemy czy nie chcemy pokonała Wermacht Hitlera. ZSSR nic nie miał wspólnego z krajami demokratycznymi,które się bali, że po odzyskaniu terytorium Sowieckiego Moskwa nie będzie chciała współpracować z Zachodem, jeśli Zachód będzie robił przykrości.

Gadzik: Czy powstanie warszawskie można było uratować?

Norman Davies: Owszem można by było ratować powstańców.Pytanie jest takie, że brak pomocyt tłumaczy się przez premedytację czy przez bałagan polityczny i wojskowy. Skłonny jestem wierzyć, że to było wynikiem chaosu. I niekompetencji koalicji alianckiej. Przepraszam, ze tak krótko, ale życie jest za krótkie aby opanować wszytskie ciekawe pytania. Nie mówiąc o pytaniu na które nie odpowiedzieliśmy "czy jesteś głupi"? Będę spotykał się z czytelnikami w różnych miastach i wtedy zapraszam na kontynuowanie rozmów po lekturze książki.


Ten post był edytowany przez Syriusz_Black: 31.07.2004 18:26


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
nadzieja
post 31.07.2004 18:34
Post #7 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 217
Dołączył: 31.08.2003
Skąd: Nibylandia




QUOTE
Ciekaw jestem ile było tych osób, które miało to wszystko gdzieś....
Tam walczyły dzieci, gdzie najmłodsze miały po 10 - 13 lat... zginęło ponad 200 tys. cywilów... kilka tysięcy powstańców trafiło do niewoli... no a reszta miała to gdzieś?? No pewnie szpicle, albo cholerni ignoranci... bo nie wyobrażam sobie, żeby normalny Polak chciał żyć w takiej Warszawie, okupowanej, gdzie na porządku dziennym były łapanki i rozstrzeliwanie...
Mój dziadek stryjeczny (brat dziadka, który walczył w AK) był wtedy w Warszawie, gdzie w lipcu 44 roku pojechał do ciotki na wakacje. Dwa razy lewdo uratował się od rozstrzelania, ciotka musiała wykupować jego i siebie za złoto od Niemców. Dzięki Bogu byli przekupni...


Nie zrozumiałeś mnie. Uogólniłeś. Ty twierdzisz, ze dzisiejsza młodzież ma inną mentalność. Ja, że niekoniecznie. Nie wierzę, ze tamci ludzie od nas się różnili. Ich do czynów zmusiła wojna. Gdyby coś takiego miało się powtórzyć teraz, to jestem przekonana, ze nasza odpowiedz, niezależnie od faktycznego zachowania w dobie pokoju, byłaby taka sama. Ta młodzież, my, też by walczyła. Oni przeszli przez piekło wojny. Ale czysto teoretycznie, jakby wojny nie było, to nie byłoby tez bohaterstwa. Nie chcę im odejmować zasług, podziwiam ich i jestem wdzięczna (bo to powstanie miało jednak znaczenie, nie tylko patryjotyczne), ale gdyby nie tragedia wojny, oni byli by normalnymi, cieszącymi się życiem młodymi ludzmi. I tak jak nasze pokolenie teraz, mieli by inne zmartwienia, niż nauka dat z zamierzchłej historii. Nie twierdzę, ze totalna ignorancja na coś takiego jak powstanie warszawskie, nie jest karygodna. Jest! Ale jest też czymś zwyczajnym dla czasu pokoju.
Bo, jak już pisałam, ludzi nie kształtuje wojna. Wojna wydobywa jedynie cechy, w nas ukryte.

QUOTE
Premier: Polska byłaby wdzięczna, gdyby W. Brytania przeprosiła


Pięknie. Niech przeprasza, powinna!
Ale mnie bardziej ciekawi, kiedy za swoją postwę w PRL-u przeproszą co po niektórzy politycy. Wzruszam się do łez jak widzę przedstawicieli naszej lewicy, wygłaszających achy i ochy nad bohaterską postawą powstańców. Gdzie państwo byli, co myśleli i ważniejsze z kim trzymali przed '89? To komuniści po wojnie mordowali i prześladowali AK-owców, aż mi się nie chce wierzyć, ze tak mało osób o tym pamięta. I rzygać mi się pewnie będzie chciało jutro na widok obłudy na twarzy szacownego Pana Prezydenta, wygłaszającego swoje, jak zwykle szczere płynące z czerwonego serduszka przemówienie do narodu.
Mówcie co chcecie, ale ja grubą kreskę Mazowieckiego, będę zawsze uważać za największy błąd powojennej Polski.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Syriusz_Black
post 31.07.2004 18:41
Post #8 

Cichociemny.


Grupa: czysta krew..
Postów: 1910
Dołączył: 17.08.2003
Skąd: stąd nie widać

Płeć: jedyny w swoim rodzaju



QUOTE (nadzieja @ 31.07.2004 18:34)
QUOTE
Premier: Polska byłaby wdzięczna, gdyby W. Brytania przeprosiła

Pięknie. Niech przeprasza, powinna!
Ale mnie bardziej ciekawi, kiedy za swoją postwę w PRL-u przeproszą co po niektórzy politycy. Wzruszam się do łez jak widzę przedstawicieli naszej lewicy, wygłaszających achy i ochy nad bohaterską postawą powstańców. Gdzie państwo byli, co myśleli i ważniejsze z kim trzymali przed '89? To komuniści po wojnie mordowali i prześladowali AK-owców, aż mi się nie chce wierzyć, ze tak mało osób o tym pamięta. I rzygać mi się pewnie będzie chciało jutro na widok obłudy na twarzy szacownego Pana Prezydenta, wygłaszającego swoje, jak zwykle szczere płynące z czerwonego serduszka przemówienie do narodu.
Mówcie co chcecie, ale ja grubą kreskę Mazowieckiego, będę zawsze uważać za największy błąd powojennej Polski.

Dokłanie... tak się zastanawiałm, dlaczego niektórzy powstańcy nie przyszli biggrin.gif Albo czekałem kiedy jakiś powstaniec powie mu prosto w oczy co myśli o tym cholernym komuchu... to jest dwulicowośc polskiego rządu...
A Rosja nie powinna przeprosić?? Ona ponosi największą winę!! A ten list Putina po prostu mnie rozbroił, kiedy go wczoraj usłyszałem... że polscy powstańcy pozostaną w sercach narodu rosyjskiego!! I co o tym można myłśeć??

Uważasz, że ludzi nie kształtuje wojna?? A wspomnienia z nią związane?? Właśnie to ona miała największy wpływ na ludzi, którzy ją przeżyli. Zgadzam się, że gdyby nie doszło do ataku na Polskę w 1939, gdyby w ogóle Polskę i świat ominął koszmar II wojny ludzie starsi byliby zupełnie inni...

Ten post był edytowany przez Syriusz_Black: 31.07.2004 18:42


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
MisieK
post 31.07.2004 18:46
Post #9 

Chrapiący Mesjasz New Age


Grupa: czysta krew..
Postów: 4619
Dołączył: 27.03.2004

Płeć: Mężczyzna



Ja jestem pelen podziwu dla tych ludzi. Szanuje ich za to co zrobili. A zrobili duzo.

Co do waszej dyskusji o mentalnosci. Ona sie nie zmienia... poprostu pewne sytuacje wymuszaja na ludziach pewne zachowania, ludzie zawsze sie czemus przeciwstawiali. Byl 1944, byly i lata osiemdziesiate... tak to juz jest. Wojny by nie bylo nie bylo by bohaterow... nie bylo by komunizmu w polsce nie byloby lat osiemdziesiatych. A my... moze my tez zostaniemy bohaterami, kto wie... to ie zalezy od nas... tylko od losu, jak nam kaze tak zrobimy... bo czy nie walczycie dy jest wam zle?


--------------------
QUOTE
MisieK: Ja jepie [pozdro dla matoosa, przyp. red.]
PrZeMeK_Z.: Tak trochę.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Yavanna
post 31.07.2004 18:47
Post #10 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 95
Dołączył: 10.04.2003
Skąd: Lubaczów/Kraków

Płeć: Kobieta



Śmiać mi się chciało, jak politycy lewicy mówili z egzaltacją, jakie to powstanie było ważne dla Polaków, jak to trzeba je pamiętać. Jak rząd polski szanuje powstańców. Nie mogę zrozumieć, jak tacy zakłamani ludzie mogą rządzić Polską, o którą kiedyś walczyli właśnie powstańcy. Ale po 1989 roku wszystkim, którzy wcześniej byli komunistami zmieniły się poglądy. Powstańcy urośli teraz w ich fałszywych oczach do rangi bohaterów narodowych. A wcześniej byli to ludzie, których trzeba było uciszyć.
A prezydent, jak wygłasza swoje mowy, to zawsze w moich oczach wygląda obłudnie.


--------------------
"(...) Proszę tylko, żebyście raczyli uważnie przeczytać to, co piszę, zamiast, jak to jest w Polsce we zwyczaju, wydawać opinię nie skażoną znajomością rzeczy".
Rafał A. Ziemkiewicz - "Polactwo"

Ot co.

'What this country really needs... right now... is a Doctor' (;
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
skicia
post 31.07.2004 21:20
Post #11 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 227
Dołączył: 16.11.2003
Skąd: Place where the angels fall...




Na historii, w tym roku, oglądaliśmy dokument o powstaniu warszawskim. Normalnie płakać mi się chciało, gdy to oglądałam. Bohaterska walka o wolność zakonczona niestety klęską. Czytaliście może "Ziele na kraterze"? Tam są przedstawione losy kilku powstańców. Smutne, bardzo smutne.


--------------------
user posted image

user posted image WE ARE ELITA user posted image LEAGUE OF SZYDERCY user posted image
(hm...)Kto nie jest z nami , ten jest przeciwko nam(hm...)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hefaj
post 01.08.2004 10:18
Post #12 

Cenzor


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 851
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Katofaszystów k./ Ciemnogrodu

Płeć: Mężczyzna



QUOTE (Syriusz_Black @ 31.07.2004 18:41)
polscy powstańcy pozostaną w sercach narodu rosyjskiego!! I co o tym można myłśeć??

jak dla mnie
to samo co o cm. Orląt we Lwowie.
jak dla mnie , to to powstanie mogło nawet zakończyć wojnę w '44..


--------------------

Ciemnogrodzkie ogłoszenie:
Jestem strasznym , agresywnym i wojującym katofaszystą , używam nieekologicznego mydła , nienawidzę wszystkiego co się rusza łącznie z Żydami i Arabami , kocham Hitlera i jest on dla mnie Bogiem , biję gejów , lesbijki i murzynów , jestem łysy , mam bejzbola , należę do 8 bojówek neofaszystowsko/nazistowsko/frankistowsko/skinowskich , codzień palę flagę Izraela , kocham Mein Kampf , słucham Radia Maryja , popieram PiS , LPR i PPN , mam moherowy beret , podejdź a odgryzę ci lewe ucho.

W obawie przed życiem i zdrowiem nie klikaj tego linka!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Syriusz_Black
post 01.08.2004 10:29
Post #13 

Cichociemny.


Grupa: czysta krew..
Postów: 1910
Dołączył: 17.08.2003
Skąd: stąd nie widać

Płeć: jedyny w swoim rodzaju



Mogło... Gdyby alianci nie bali się przeciwstawić Stalinowi i potrafili pertraktować...
Polacy zrobili i tak więcej niż zrobiłby każdy inny - miało powstanie trwać 6-7 dni, a trwało 10 razy dłużej...
Zawsze jesteśmy na przegranej pozycji jao naród...
- od początku pomiędzy 2 mocarstwami
- wykorzytsywani i oszukiwani - choćby 1863 r. - odsiecz Wiednia, kiedy cesarz Austrii wezwał J. III Sobieskiego na pomoc, a gdy ten rozgromił Turków, cesarz odesłał polskiego króla do domu, nie pozwalając mu odpocząć i nie wpuszczając go nawet do Wiednia..
- a ile jest takich sytuacji podczas II wojy światowej??
-> enigma - kod złamany przez Polaków, a Brytole zostawili ich i sami uciekli do Anglii pozwalając im zginąć i całą chwałe przypisali sobie...
-> Monte Cassino - zdobyte przez Polaków - już angole pierwsi wtranżalają się ze swoją flagą i nie zapraszają Polaków do parady i uroczystości związanych ze zwycięstwem...
-> polscy piloci latali dla RAFu, uratowali Anglię, a te cioty z Wlk. Brytanii nie pomogły nam w 1944....

Przykładów jest dużo, dużo więcej.... niestety...


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hefaj
post 01.08.2004 10:58
Post #14 

Cenzor


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 851
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Katofaszystów k./ Ciemnogrodu

Płeć: Mężczyzna



jak chociażby Francuzi niechcący umierać za Gdańsk , chociaż i tak w 2-giej koleności sama wojna obróciła się przeciw nim.


--------------------

Ciemnogrodzkie ogłoszenie:
Jestem strasznym , agresywnym i wojującym katofaszystą , używam nieekologicznego mydła , nienawidzę wszystkiego co się rusza łącznie z Żydami i Arabami , kocham Hitlera i jest on dla mnie Bogiem , biję gejów , lesbijki i murzynów , jestem łysy , mam bejzbola , należę do 8 bojówek neofaszystowsko/nazistowsko/frankistowsko/skinowskich , codzień palę flagę Izraela , kocham Mein Kampf , słucham Radia Maryja , popieram PiS , LPR i PPN , mam moherowy beret , podejdź a odgryzę ci lewe ucho.

W obawie przed życiem i zdrowiem nie klikaj tego linka!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
MisieK
post 01.08.2004 12:30
Post #15 

Chrapiący Mesjasz New Age


Grupa: czysta krew..
Postów: 4619
Dołączył: 27.03.2004

Płeć: Mężczyzna



A duzo bylo takich przykladow. A pomyslec ze bylismy kiedys potega.


--------------------
QUOTE
MisieK: Ja jepie [pozdro dla matoosa, przyp. red.]
PrZeMeK_Z.: Tak trochę.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Syriusz_Black
post 01.08.2004 12:45
Post #16 

Cichociemny.


Grupa: czysta krew..
Postów: 1910
Dołączył: 17.08.2003
Skąd: stąd nie widać

Płeć: jedyny w swoim rodzaju



Tak.. wszystko prtzez naszą pobłażliwość i zachłanność sarmacji... niestety...


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hefaj
post 01.08.2004 12:51
Post #17 

Cenzor


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 851
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Katofaszystów k./ Ciemnogrodu

Płeć: Mężczyzna



ile Polska zmarnowała..Grunwald ,gdyby Jag. i Witold ruszyli na Malbork , to nie było by Hołdu Pruskiego - ale i nie miał by kto zająć Śląska , Gdańska i Wielkopolski..
albo choćby Kircholm..
to zemściło się choćby w '39 do '89..a to dlaego , że gdy POLSA była POLSKĄ nie potrafiła nikomu się przeciwstawić , a jak już to nie potrafiła wykorzystać faktu i ruszyć..

Ten post był edytowany przez Hefaj of Gryffindor: 01.08.2004 12:53


--------------------

Ciemnogrodzkie ogłoszenie:
Jestem strasznym , agresywnym i wojującym katofaszystą , używam nieekologicznego mydła , nienawidzę wszystkiego co się rusza łącznie z Żydami i Arabami , kocham Hitlera i jest on dla mnie Bogiem , biję gejów , lesbijki i murzynów , jestem łysy , mam bejzbola , należę do 8 bojówek neofaszystowsko/nazistowsko/frankistowsko/skinowskich , codzień palę flagę Izraela , kocham Mein Kampf , słucham Radia Maryja , popieram PiS , LPR i PPN , mam moherowy beret , podejdź a odgryzę ci lewe ucho.

W obawie przed życiem i zdrowiem nie klikaj tego linka!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Syriusz_Black
post 01.08.2004 13:02
Post #18 

Cichociemny.


Grupa: czysta krew..
Postów: 1910
Dołączył: 17.08.2003
Skąd: stąd nie widać

Płeć: jedyny w swoim rodzaju



QUOTE (Hefaj of Gryffindor @ 01.08.2004 12:51)
ile Polska zmarnowała..Grunwald ,gdyby Jag. i Witold ruszyli na Malbork , to nie było by Hołdu Pruskiego - ale i nie miał by kto zająć Śląska , Gdańska i Wielkopolski..
albo choćby Kircholm..
to zemściło się choćby w '39 do '89..a to dlaego , że gdy POLSA była POLSKĄ nie potrafiła nikomu się przeciwstawić , a jak już to nie potrafiła wykorzystać faktu i ruszyć..

Polacy ruszyli na albork, tylko papież pogrozil ekskomuniką.... i Polacy musieli odstąpić od oblężenia, poza tym zamek był świetni wyposażony i przygotowany do długotrwałego oblężenia. Krzyżacy byli sprytni i oszukiwali przecież całe rycerstwo kraje Europy Zachodniej i oni wierzyli niestety trefnym zakonnikom, a nie nam. Nawet już za Kazimierza Wilekiego przecież sądy papieskie nic nam nie daly, choć wyroki były dla Polski korzystne i przyznawały nam racje... To raz...
Co do hołdu to się zgadzam - Zygmunt Stary nie powinien od Hochenzollerna przyjmować hołdu tylko od razu wcielić Prusy do polski i wybić ich wszytskich, a nie dopuścić do sekularyzacji... wtedy mielibyśmy o jeden problem mniej...

A w '39 to nie była wina Polaków, że Niemcy nas zaatakowali, bo to chyba normalne, że nie chcialiśmy im oddać Gdańska.. no i doszło do prowokacji w Gliwicach... niestety...
Poza tym nie mówi się o tym, że zaatakowano nas również z południa ze strony ówczesnej Czechosłowacji....


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
MisieK
post 01.08.2004 13:03
Post #19 

Chrapiący Mesjasz New Age


Grupa: czysta krew..
Postów: 4619
Dołączył: 27.03.2004

Płeć: Mężczyzna



Syriusz racja... albowiem szlachcic nie kaktus pic musi, a zeby pic musi miec za co... wiec wyzyskiwali panstwo.

Edit:/Co do oldu... no tak... niemcy by sie za wszelka cene polaczyc nie chialy... moze IIWS by nie bylo...

Ten post był edytowany przez MisieK: 01.08.2004 13:06


--------------------
QUOTE
MisieK: Ja jepie [pozdro dla matoosa, przyp. red.]
PrZeMeK_Z.: Tak trochę.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hefaj
post 01.08.2004 13:08
Post #20 

Cenzor


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 851
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Katofaszystów k./ Ciemnogrodu

Płeć: Mężczyzna



wiem że II w. ś. nie była z winy Polaków , no ale gdyby Polska we cześniejszych latach 'nie dawała się' , to kto wie , może nawet dziś była by państwem sięgającym znowu od morza do morza bądź też nawet od gór do gór..


--------------------

Ciemnogrodzkie ogłoszenie:
Jestem strasznym , agresywnym i wojującym katofaszystą , używam nieekologicznego mydła , nienawidzę wszystkiego co się rusza łącznie z Żydami i Arabami , kocham Hitlera i jest on dla mnie Bogiem , biję gejów , lesbijki i murzynów , jestem łysy , mam bejzbola , należę do 8 bojówek neofaszystowsko/nazistowsko/frankistowsko/skinowskich , codzień palę flagę Izraela , kocham Mein Kampf , słucham Radia Maryja , popieram PiS , LPR i PPN , mam moherowy beret , podejdź a odgryzę ci lewe ucho.

W obawie przed życiem i zdrowiem nie klikaj tego linka!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Syriusz_Black
post 01.08.2004 13:11
Post #21 

Cichociemny.


Grupa: czysta krew..
Postów: 1910
Dołączył: 17.08.2003
Skąd: stąd nie widać

Płeć: jedyny w swoim rodzaju



Oj mieli za co pić... mieli...
Polecam posłuchać piosenki Jacka Kaczmarskiego - "Dobre rady pana ojca" - tam jest wspaniale to przedstawione biggrin.gif może jeszcze "Rokosz"...
Ale nie chodzi tylko o pieniądze - w grę wchodzą przywileje...
Poza tym porównaj polskie uzbrojenie i niemieckie - na początku II wojny - a przede wszystkim ilość...
Sądzę również, że gdyby nie 17 września i poprzedzający go pakt Ribbentrop - Mołotow też wszystko skończyłoby się inaczej... gdyby nie nóż w plecy moglibyśmy sobie poradzić....


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
MisieK
post 01.08.2004 13:12
Post #22 

Chrapiący Mesjasz New Age


Grupa: czysta krew..
Postów: 4619
Dołączył: 27.03.2004

Płeć: Mężczyzna



Wiem... to takie wszytko gdybanie.. sa suche fakty .. czasu nie cofniemy. Tak jak gdyby rzad polski nie wybral jako zwierzchnikow rosjan, tylko USA-WB-Fr, to bylibysmy drugimi niemcami, bo przecierz tyle te trzy kraje w niemcy wladowaly.


--------------------
QUOTE
MisieK: Ja jepie [pozdro dla matoosa, przyp. red.]
PrZeMeK_Z.: Tak trochę.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Syriusz_Black
post 01.08.2004 13:14
Post #23 

Cichociemny.


Grupa: czysta krew..
Postów: 1910
Dołączył: 17.08.2003
Skąd: stąd nie widać

Płeć: jedyny w swoim rodzaju



A o czym mówisz??... wybraliśmy....??
Mieliśmy coś do gadania??


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
MisieK
post 01.08.2004 13:15
Post #24 

Chrapiący Mesjasz New Age


Grupa: czysta krew..
Postów: 4619
Dołączył: 27.03.2004

Płeć: Mężczyzna



A zebys wiedzial ze mielsmy .. tez sie zdziwliem jak mi w tym roku facet od histy powiedzial.. chialem o tym pogadac ale powiedzial ze to za rok jak bedziemy mieli ten okres w dziejach...;/


Syriusz... A pamieetniki Paska czytales? biggrin.gif


--------------------
QUOTE
MisieK: Ja jepie [pozdro dla matoosa, przyp. red.]
PrZeMeK_Z.: Tak trochę.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hefaj
post 01.08.2004 13:16
Post #25 

Cenzor


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 851
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Katofaszystów k./ Ciemnogrodu

Płeć: Mężczyzna



Syriusz - a choćby złamanie Traktatu Wersalskiego..
Alianci byli praktycznie obserwatorami , bo gdyby zareagowali to Niemcy nawet by niee zdążyły zaatakować Polski..
Misiek - USA nie obchodziły sprawy europy , co najwyżej ich wyspy i Pearl Harbour.


--------------------

Ciemnogrodzkie ogłoszenie:
Jestem strasznym , agresywnym i wojującym katofaszystą , używam nieekologicznego mydła , nienawidzę wszystkiego co się rusza łącznie z Żydami i Arabami , kocham Hitlera i jest on dla mnie Bogiem , biję gejów , lesbijki i murzynów , jestem łysy , mam bejzbola , należę do 8 bojówek neofaszystowsko/nazistowsko/frankistowsko/skinowskich , codzień palę flagę Izraela , kocham Mein Kampf , słucham Radia Maryja , popieram PiS , LPR i PPN , mam moherowy beret , podejdź a odgryzę ci lewe ucho.

W obawie przed życiem i zdrowiem nie klikaj tego linka!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

12 Strony  1 2 3 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 29.03.2024 17:56