Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

3 Strony < 1 2 3 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Żałoba, hipokryzja, cierpienie, media...

harolcia
post 19.09.2009 16:22
Post #51 

przerażona


Grupa: Prefekci
Postów: 1425
Dołączył: 30.07.2005
Skąd: wiesz, że żyjesz? <wro>

Płeć: Kobieta



Chodzi niby o kolejną 'wielką' tragedię w kopalni. 13 osób nie żyje, więc dla prezydenta to powód do 'kolejnej wielkiej żałoby narodowej'. Nikt się tym specjalnie nie przejmuje (no, może poza rodzinami zmarłych), ale żałoba oficjalnie jest. Znaczy będzie.


--------------------
Prefekt Gryffindoru Członkini KLL

Tekst do wygrawerowania na nierdzewnej bransoletce, noszonej stale na przegubie na wypadek nagłego zaniku pamięci
Barańczak Stanisław
1.) JEŻELI COŚ CIĘ BOLI: - DOBRA WIADOMOŚĆ: ŻYJESZ. - ZŁA WIADOMOŚĆ: TEN BÓL CZUJESZ WYŁĄCZNIE TY.
2.) TO WSZYSTKO DOOKOŁA, CO CIĘ SZCZELNIE OTACZA NIE CZUJĄC TWEGO BÓLU, JEST TO TAK ZWANY ŚWIAT.
3.) UBAWI CIĘ, ŻE JEST ON REALNY I JEDYNY, A LEPSZEGO NIE BĘDZIE PRZYNAJMNIEJ PÓKI ŻYJESZ.
4.) GDY JUŻ SKOŃCZYSZ SIĘ ŚMIAĆ, ODRZUĆ LOGICZNY WNIOSEK, ŻE TAKI ŚWIAT BYĆ MUSI PRZYWIDZENIEM LUB SNEM.
5.) TRAKTUJ GO CAŁKIEM SERIO, JAK ON PRZED CHWILĄ CIEBIE - DOKONUJĄC WYBORU SPECJALNEJ CIĘŻARÓWKI,
6.) BY W OKREŚLONYM MIEJSCU I UŁAMKU SEKUNDY POTRĄCIŁA CIĘ, KIEDY PRZECHODZIŁEŚ PRZEZ JEZDNIĘ.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Miętówka
post 19.09.2009 16:48
Post #52 

Prefekt Naczelny


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 558
Dołączył: 08.02.2007
Skąd: z górnej półki

Płeć: arbuz



Dobra, to ja w poniedziałek i wtorek nie będę odrabiać lekcji, bo będę zbyt pogrążona w bólu po stracie trzynastu prawych obywateli pracujących w kopalni znajdującej się o setki kilometrów ode mnie.
Co nie znaczy, że nie jest mi przykro.

Dziesięć lat temu po moim ojcu, który zginął w wypadku nie ogłoszono żałoby narodowej. I młodzież świetnie się bawiła na koncertach, dyskotekach, meczach itp. Trochę szkoda, prawda?

Ten post był edytowany przez Miętówka: 20.09.2009 13:56


--------------------
"In the Internet nobody knows you're a dog"
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
em
post 19.09.2009 17:13
Post #53 

ultimate ginger


Grupa: czysta krew..
Postów: 4676
Dołączył: 21.12.2004
Skąd: *kṛ'k

Płeć: buka



o co chodzi to ja se harolciu przeczytałam pod linkami
osochozi to raczej wyraz mojego niezrozumienia

oj tam co rusz kolo mnie kopalnia, co rusz jakies wypadki, a moj wujek jest gorniczym ratownikiem
i co z tego, ja sie nikomu smucic nie kaze z tego powodu :)


--------------------
all you knit is love!
każdy jest moderatorem swojego losu.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
abstrakcja
post 19.09.2009 18:51
Post #54 

Reborned. Siódma z O6.


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 801
Dołączył: 27.07.2007
Skąd: Wszędzie

Płeć: Kobieta



A ja jestem ze Śląska, a moja matka pracuje w Ratownictwie Górniczym... i miałam jechać dzisiaj własnie do tej kopalni na zawody ratownikow ... jak sie wczoraj dowiedzialam, to az mnie zmrozilo.


--------------------
Jedyną stałością jest zmiana.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 19.09.2009 23:24
Post #55 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



Żałoba narodowa jest non stop, ale okazywanie zdystansowania i branie w cudzysłów 'wielkiej' w przypadku wielkiej tragedii to jest jakiś żałosny cyrk, ludzie ogarnijcie się, 13 chłopa się żywcem spaliło! Sama forma żałoby w Polsce zdezawuowała się kompletnie, ale to chyba jeszcze nie znaczy, że fajnie mieć w dupie.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Eva
post 20.09.2009 00:17
Post #56 

nocturnal


Grupa: czysta krew..
Postów: 5438
Dołączył: 10.04.2003
Skąd: Poznań, miasto doznań.

Płeć: Kobieta



Jakoś we mnie ta niedelikatność uderzyła, dzięki Mateusz za sformułowanie tego w ten sposób, bo ja nieszczególnie potrafiłam.

Owszem, codziennie dziesiątki ludzi giną w wypadkach samochodowych i nikt żałoby narodowej z tego powodu nie ogłasza i owszem, mnie się również nie podoba to, że śmierć śmierci nie równa. ALE. Miętówka: Koncert Ci odwołają? To idź się może poskarż żonom tych górników, połączą się z Tobą w bólu z pewnością. Harolcia: I serio, od kiedy to jest takie dżezi i trendi 'specjalnie się nie przejmować' cudzą śmiercią? No dobra, nie znałaś żadnego z nich, kopalnia setki kilometrów od Ciebie, ale na litość Boską, miej trochę przyzwoitości żeby się z tym swoim totalnym brakiem współczucia tak nie obnosić.

Lepiej się oburzać, że w szkole koncert odwołają, no JEZU. Wydarzenie życia z pewnością, o którym pamiętałyby pokolenia, gdyby nie ta 'cholerna żałoba', co nie?


--------------------
“You may be as vicious about me as you please. You will only do me justice."

deviantART
last.fm
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
em
post 20.09.2009 01:53
Post #57 

ultimate ginger


Grupa: czysta krew..
Postów: 4676
Dołączył: 21.12.2004
Skąd: *kṛ'k

Płeć: buka



o paczcie, miętówce i harolci się dostało, a mnie nie
od początku tego topiku się nikomu nie dostawało, a teraz się nagle ruszyło; a taka sama gadka była cały czas

zamknąć temat w cholerę i niech se każdy myśli w zaciszu swojego mózgu co chce, nie będzie obnoszenia się ani z jednym, ani z drugim, tyle


--------------------
all you knit is love!
każdy jest moderatorem swojego losu.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
harolcia
post 20.09.2009 10:57
Post #58 

przerażona


Grupa: Prefekci
Postów: 1425
Dołączył: 30.07.2005
Skąd: wiesz, że żyjesz? <wro>

Płeć: Kobieta



Z mojej strony to nie jest totalny brak współczucia (choć może z mojego postu to wynikało). Raczej chodzi mi o to, że jak pierwszego dnia o tym zdarzeniu usłyszałam, pomyślałam sobie : o kurcze, szkoda ludzi, taki wypadek, mogli jeszcze przecież pożyć. Ale jak słyszę o tym po raz tysięczny, to się zastanawiam ' po jaką cholerę?!' . Gdzie sens tej żałoby, skoro Ci, którzy mieli pożałować i zastanowić się nad śmiercią tych górników, już to zrobili. A ci, którzy nie mieli tego zrobić, to nawet przy okazji ogłoszenia żałoby tego nie zrobią.
I nie jest tredni nie przejmować się, ja po prostu po kilku dniach nie czuję smutku ani głębokiego pożałowania. Owszem, świadomość tragedii jest. Ale prawdziwej żałoby nie ma.


--------------------
Prefekt Gryffindoru Członkini KLL

Tekst do wygrawerowania na nierdzewnej bransoletce, noszonej stale na przegubie na wypadek nagłego zaniku pamięci
Barańczak Stanisław
1.) JEŻELI COŚ CIĘ BOLI: - DOBRA WIADOMOŚĆ: ŻYJESZ. - ZŁA WIADOMOŚĆ: TEN BÓL CZUJESZ WYŁĄCZNIE TY.
2.) TO WSZYSTKO DOOKOŁA, CO CIĘ SZCZELNIE OTACZA NIE CZUJĄC TWEGO BÓLU, JEST TO TAK ZWANY ŚWIAT.
3.) UBAWI CIĘ, ŻE JEST ON REALNY I JEDYNY, A LEPSZEGO NIE BĘDZIE PRZYNAJMNIEJ PÓKI ŻYJESZ.
4.) GDY JUŻ SKOŃCZYSZ SIĘ ŚMIAĆ, ODRZUĆ LOGICZNY WNIOSEK, ŻE TAKI ŚWIAT BYĆ MUSI PRZYWIDZENIEM LUB SNEM.
5.) TRAKTUJ GO CAŁKIEM SERIO, JAK ON PRZED CHWILĄ CIEBIE - DOKONUJĄC WYBORU SPECJALNEJ CIĘŻARÓWKI,
6.) BY W OKREŚLONYM MIEJSCU I UŁAMKU SEKUNDY POTRĄCIŁA CIĘ, KIEDY PRZECHODZIŁEŚ PRZEZ JEZDNIĘ.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Eva
post 20.09.2009 11:47
Post #59 

nocturnal


Grupa: czysta krew..
Postów: 5438
Dołączył: 10.04.2003
Skąd: Poznań, miasto doznań.

Płeć: Kobieta



QUOTE(em @ 20.09.2009 01:53)
o paczcie, miętówce i harolci się dostało, a mnie nie
od początku tego topiku się nikomu nie dostawało, a teraz się nagle ruszyło; a taka sama gadka była cały czas
*


Ale tu nie do końca chodzi o to, CO się tu pisze, ale JAK. Nie podoba mi się, że dyskusja osiągnęła chlubny poziom komentarzy na onecie, a stało się to dzięki tekstom typu 'ale fajnie', 'cyrki', 'wielka tragedia' i 'kolejna wielka żałoba narodowa'. Bo jak napisałam, ja tych żałób również nie rozumiem.


--------------------
“You may be as vicious about me as you please. You will only do me justice."

deviantART
last.fm
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Miętówka
post 20.09.2009 13:55
Post #60 

Prefekt Naczelny


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 558
Dołączył: 08.02.2007
Skąd: z górnej półki

Płeć: arbuz



Okay, miałam zly dzień, Katon mnie na ziemie sprowdził nieco. Dzięki.
Eva ma rację, ja i tak się wkurzam, ale w zaciszu swojego mózgu, fragment o koncercie wywalam z posta i wszyscy są szczęśliwi.
I cicho już.


--------------------
"In the Internet nobody knows you're a dog"
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Strony < 1 2 3
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 16.04.2024 18:21