Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

4 Strony < 1 2 3 4 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> iPhone i inne komorki?, Tytul roboczy - ma byc o apple czy komorkach?

owczarnia
post 12.05.2008 01:33
Post #26 

Bagheera


Grupa: czysta krew..
Postów: 4378
Dołączył: 20.07.2005

Płeć: Kobieta



QUOTE(hazel @ 12.05.2008 00:11)
N73 ma coś koło 8MB pamięci wbudowanej...
*


No ma, 42 mb nawet... I co z tego? W sensie tego zgrywania pamięci masowej?... Przecież np. kalendarza już tak nie zgrasz, prawda? Musisz zbackupować PC Suitem. Podobnie smsy i kontakty (kopiowanie na kartę sim to nie to samo). Ja używałam PC Suita do wszystkiego, bo czytelny był, to mu trzeba oddać, a i nie wszystko przez podgląd dysku widać. Tyle że wolny.


--------------------
Welcome back, plus one. we missed you!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
hazel
post 12.05.2008 01:50
Post #27 

czym jest fajerbol?


Grupa: czysta krew..
Postów: 3081
Dołączył: 24.12.2005
Skąd: panic room

Płeć: kaloryfer



Co jakiś czas robię sychronizację kontaktów jedynie i tyle, i jakoś mnie ta powolność nie boli zupełnie. Co innego powolność i wieszanie się softu telefonu - wkurza mnie to straszliwie ale jakoś nie mogę się wybra do serwisu, żeby mi zaktualizowany system wgrali (btw, jak się w nokii zrobi to osobiście to się traci gwarancję, zresztą za gmyranie przy simlocku też.)


--------------------
user posted image
The voice in my head doesn’t think I’m crazy.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
owczarnia
post 12.05.2008 02:00
Post #28 

Bagheera


Grupa: czysta krew..
Postów: 4378
Dołączył: 20.07.2005

Płeć: Kobieta



Kto Ci takich bzdur naopowiadał ohmy.gif?... Nokia wypuściła specjalny soft do samodzielnej aktualizacji oprogramowania, oficjalny, na płycie go dają razem z PC Suitem! Nokia Software Updater toto się chyba nazywa, jakby dobrze popatrzeć po pulpitach moich co to wklejałam w wiadomym temacie, ikonkę widać, zielona taka. Teraz odinstalowałam parę dni temu jako że mi już niepotrzebne, to Ci nie pokażę, ale słowo honoru Ci daję, mój szwagier telefonami handluje i serwis prowadzi, wiadomości mam na ten temat z pierwszej ręki. Wszystko to, co możesz zrobić sama kablem USB dostarczonym przez Nokię i przy użyciu oryginalnego oprogramowania przez Nokię sygnowanego, masz pełne prawo zrobić i żadna gwarancja się nie traci! To tylko w modelach, w których konieczny jest kabel serwisowy do takich rzeczy.

Aczkolwiek rozwieję Twe nadzieje, to nie soft jest do dupy, to ogólnie system S60 tak po prostu ma. Jest wolny i mułowaty. Ja miałam najnowszy soft zawsze i tak samo się mulił jak każdy. No, może zamiast wieszać się w jednym miejscu, wieszał się w innym.


--------------------
Welcome back, plus one. we missed you!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Child
post 12.05.2008 08:29
Post #29 

leżący rybak


Grupa: czysta krew..
Postów: 7043
Dołączył: 26.11.2003

Płeć: Mężczyzna



QUOTE
Ale nawet zwykły kabel nie kosztuje 30 zł oryginalny Nokii. Bliżej stówki raczej.
allegro FTW


--------------------
user posted image
His power level... It's over ni-- oh, wait. It's only over seven thousand.

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
matoos
post 12.05.2008 12:31
Post #30 

Wytyczający Ścieżki


Grupa: czysta krew..
Postów: 1877
Dołączył: 15.04.2003
Skąd: Ztond...

Płeć: Mężczyzna



Owczarnia musisz mieć telefon shackowany z jednego prostego względu. Działa ci karta sim z czegokolwiek innego poza At&T. Iphone w europie wchodzi zdaje się w listopadzie tego roku. Możliwe że dostałaś po prostu już shackowany i dlatego masz installer.app na ekranie i dlatego wszystko instalujesz łatwo. SDK które apple wypuściło do IPhone nie pozwala na dostęp do połowy funkcji. Nie można nim na przykład żadnego VOiPa napisać.

A i ja nie mówię że Nokia produkuje najlepsze telefony, akurat sam osobiście nie bardzo je lubię. Ale ja jeszcze nie znalazłem telefonu który by mi we wszystkim odpowiadał. A N810 jest dokładnie w tej samej klasie urządzeń co IPhone. Jego też chyba zwykłym telefonem byś nie nazwała. Nokia mówi na to Internet Device.

Ten post był edytowany przez matoos: 12.05.2008 12:33


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ludwisarz
post 12.05.2008 12:41
Post #31 

Roland Deschain


Grupa: czysta krew..
Postów: 2509
Dołączył: 06.04.2003
Skąd: wastelands

Płeć: Mężczyzna



W Europie iPhone jest od dawna, nie tylko AT&T, jest wiele innych sieci i oczywiscie możliwość zakupienia iPhone'a bez umowy z operatorem.
A installera rzeczywiscie owca, na to wyglada.

Telefon do dzwonienia to byla nokia 3210.
Ja nie mam nic przeciwko latwemu w obsludze kombajnowi, ktory daje duzo mozliwosci, a jest w cenie innego 'telefonu', nie kombajnu.

A jesli porownujecie to zdaje mi sie, ze iPhone najczesciej porownywany jest do Nokii n95 wersja 8GB.
Ponadto warto zauwazyc, ze iPhone jest protoplasta w tej dziedzinie urzadzen, mam na mysli szeroko pojeta moblinosc i duzy, multitouchowy wyswietlacz. Chyba tylko HTC w miare rowno z nimi cos takiego wpuszczalo na rynek.

Proponuje wydzielic z tego tematu dyskusje dotyczaca iPhone'a LUB ogolnie Apple smile.gif


--------------------
CODE
srimi (20:20)
ale jestem pacan.. kto normalny trzyma dezodorant obok myszki ze wskazaniem na upadek na talerz niezjedzonego zimnego budyniu?

Gryffindor

Let's shake some dust, people.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 12.05.2008 16:41
Post #32 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



Mhm. Jak widać tylko Zetiemu nie wolno zakładać tematów o telefonach. Spoko.
co innego o telefonach i technologii a co innego o tym jaki kto ma szpan.

Ten post był edytowany przez Avadakedaver: 12.05.2008 17:00
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
owczarnia
post 12.05.2008 18:27
Post #33 

Bagheera


Grupa: czysta krew..
Postów: 4378
Dołączył: 20.07.2005

Płeć: Kobieta



QUOTE(matoos @ 12.05.2008 11:31)
Owczarnia musisz mieć telefon shackowany z jednego prostego względu. Działa ci karta sim z czegokolwiek innego poza At&T. Iphone w europie wchodzi zdaje się w listopadzie tego roku. Możliwe że dostałaś po prostu już shackowany i dlatego masz installer.app na ekranie i dlatego wszystko instalujesz łatwo. SDK które apple wypuściło do IPhone nie pozwala na dostęp do połowy funkcji. Nie można nim na przykład żadnego VOiPa napisać.

A i ja nie mówię że Nokia produkuje najlepsze telefony, akurat sam osobiście nie bardzo je lubię. Ale ja jeszcze nie znalazłem telefonu który by mi we wszystkim odpowiadał. A N810 jest dokładnie w tej samej klasie urządzeń co IPhone. Jego też chyba zwykłym telefonem byś nie nazwała. Nokia mówi na to Internet Device.
*


Mój iPhone jest z O2, brytyjskiej sieci smile.gif. Poza terenem USA, firma Apple podpisała dotychczas umowy z operatorami:

* Niemcy: Deutsche Telekom
* Francja: Orange.]
* Wielka Brytania: O2
* Kanada: Rogers
* Irlandia: O2
* Austria: T-Mobile


(z Wikipedii).

Z tego co wiem, nie jest hackowany, chłopaki to robią jakoś tam na pewno, nie mówię że nie, przecież wiadomo że simlocka trzeba zdjąć, no O2 czy nie O2, simlock jest. Ale ponoć dzisiaj to już pesteczka. Co do aplikacji dostępnych z installera no to nie wiem, ale podobnie mnóstwo można znaleźć na stronie Apple, tzw. third-party apps, większość z nich jest darmowa. I wiele się pokrywa z tym, co jest dostępne ode mnie z telefonu, więc jak to?... Nie mogę tego teraz oczywiście znaleźć, ale czytałam na bank, że Apple zmieniło politykę i obecnie każdy ma prawo napisać i udostępnić soft na iPhone'a, z czego część oni trustują a część nie. Widać to zresztą od razu, przy każdej takiej aplikacji jest firma, która ją wypuściła i jest trusted/untrusted. Część robią zwykłe, prywatne osoby, jak np. tematy na telefon z innymi ikonkami. I nie bardzo rozumiem co zdjęcie simlocka z telefonu ma do łatwości/trudności we wgrywaniu oprogramowania?... Prawie wszystkie telefony miałam ze ściąganym simlockiem (a już te na S60, na który to system właśnie dostępne są rozmaite sofciki to 100%) i jak soft był płatny, to był płatny, albo trial albo szukaj cracka...

Co to jest VOiP o0?

A z tą Nokią N810 to ja wcale nie żartowałam, z tego można dzwonić wink2.gif? Bo tak prawdę powiedziawszy to nie wygląda na to cheess.gif.

A iPhonik jest i tak bezkonkurencyjny, i tak. Czujnik ruchu, na ekranie Ci się obraca pion-poziom np. oglądana strona czy zdjęcie, w zależności od tego jak trzymasz telefon. Samo. Albo gaśnie wszystko automatycznie jak zbliżasz telefon do ucha podczas rozmowy (czujnik eeee zbliżeniowy). Raz oszczędność baterii, dwa nic się przypadkowo nie wzbudzi. No i bateria, która trzyma naprawdę ładnie. Przy sporym rozmawianiu (mam do syna, męża i matki darmowe numery - ględzę ile chcę, a że mówić mogę dużo cheess.gif...) i zabawie, trzyma prawie trzy dni. W E65 to było nie do pomyślenia.

Porównanie z N95? Brak porównania. Jak już pisałam, mój husband ma taki telefon. No bieda, bieda z nędzą przy moim cheess.gif. Nawet ten aparat, niby taki lepszy, a w lolkach zaraz dam zdjęcia, jedno z N-ki, a jedno zrobione dziś iPhonem. Nką robił w pięknym świetle, na zewnątrz. iPhonem ja strzeliłam w domu, przy zaciągniętych żaluzjach dziś rano kotu wygrzewającemu się na zlewie w plamie słoneczka. Oba nieco zmniejszyłam, ale zapisałam w tej samej jakości. Sami zobaczycie...



--------------------
Welcome back, plus one. we missed you!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Child
post 12.05.2008 19:34
Post #34 

leżący rybak


Grupa: czysta krew..
Postów: 7043
Dołączył: 26.11.2003

Płeć: Mężczyzna



QUOTE
Co to jest VOiP o0?
voice over internet protocol. znacz telefonia internetowa


--------------------
user posted image
His power level... It's over ni-- oh, wait. It's only over seven thousand.

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
owczarnia
post 12.05.2008 20:29
Post #35 

Bagheera


Grupa: czysta krew..
Postów: 4378
Dołączył: 20.07.2005

Płeć: Kobieta



Znaczy się Skajp w telefonie? Mój to niby ma w swojej N-ce. Cuś nie za bardzo chce działać... Każe mu płacić.


--------------------
Welcome back, plus one. we missed you!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ludwisarz
post 12.05.2008 20:42
Post #36 

Roland Deschain


Grupa: czysta krew..
Postów: 2509
Dołączył: 06.04.2003
Skąd: wastelands

Płeć: Mężczyzna



Ty tez masz Skype w telefonie, owczarnio.
I jest kilka dobrych sposob jak dzwonic za darmo, lub za naprawde bardzo bardzo tanio wykorzystujac voipa w iphone.
ja dlugo myslalem o ipodzie touchu, ale ciezko do niego dostac mikrofon wink2.gif


--------------------
CODE
srimi (20:20)
ale jestem pacan.. kto normalny trzyma dezodorant obok myszki ze wskazaniem na upadek na talerz niezjedzonego zimnego budyniu?

Gryffindor

Let's shake some dust, people.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
PrZeMeK Z.
post 12.05.2008 21:13
Post #37 

the observer


Grupa: czysta krew..
Postów: 6284
Dołączył: 29.12.2005

Płeć: wklęsły bóg



Owca, zajmij się ty reklamą. Nadajesz się do tego.

A ja mam Samsunga, którego nigdy nie używam. Dosłownie. Ostatni raz użyłem telefonu na zjeździe u Katona.

Timmy, od dziś głosuję.


--------------------
Hey little train, wait for me
I once was blind but now I see
Have you left a seat for me?
Is that such a stretch of the imagination?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
matoos
post 13.05.2008 08:02
Post #38 

Wytyczający Ścieżki


Grupa: czysta krew..
Postów: 1877
Dołączył: 15.04.2003
Skąd: Ztond...

Płeć: Mężczyzna



QUOTE(TimmY @ 12.05.2008 21:42)
Ty tez masz Skype w telefonie, owczarnio.
*


No i właśnie o to mi chodzi, możesz mieć, ale nie oficjalnie, bo SDK na to nie pozwala.

Wiecie, tak czy inaczej w ostateczości sprowadza się to do osobistych preferencji, niektórym może IPhone pasować, ja unikam go jak plagi tongue.gif

OpenSource FTW. Czekam na telefony z Androidem. Przynajmniej SDK od googla pozwoli mi robić z telefonem na co tylko będę miał ochotę. (Chociaż przyjdzie mi to z trudem bo jest mało ergonomiczne tongue.gif )

Ten post był edytowany przez matoos: 13.05.2008 08:02


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
owczarnia
post 16.05.2008 15:21
Post #39 

Bagheera


Grupa: czysta krew..
Postów: 4378
Dołączył: 20.07.2005

Płeć: Kobieta



iPhone wchodzi do Polski w Orange'u.

Podobno ma kosztować 1500 zł (plus abonament, i to bynajmniej nie najtańszy). Chyba ich pogięło blink.gif.


--------------------
Welcome back, plus one. we missed you!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Child
post 16.05.2008 16:27
Post #40 

leżący rybak


Grupa: czysta krew..
Postów: 7043
Dołączył: 26.11.2003

Płeć: Mężczyzna



cienki telefon dla cienkiego operatora. w pewnym stopniu logiczne


--------------------
user posted image
His power level... It's over ni-- oh, wait. It's only over seven thousand.

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
matoos
post 16.05.2008 17:28
Post #41 

Wytyczający Ścieżki


Grupa: czysta krew..
Postów: 1877
Dołączył: 15.04.2003
Skąd: Ztond...

Płeć: Mężczyzna



QUOTE(owczarnia @ 16.05.2008 16:21)
iPhone wchodzi do Polski w Orange'u.

Podobno ma kosztować 1500 zł (plus abonament, i to bynajmniej nie najtańszy). Chyba ich pogięło blink.gif.
*


Jak była premiera w usa kosztował 600$ więc to by się zgadzało mniej więcej. Ciesz się że nie zrobili przelicznika 1$=1E jak zazwyczaj tongue.gif


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
owczarnia
post 16.05.2008 17:55
Post #42 

Bagheera


Grupa: czysta krew..
Postów: 4378
Dołączył: 20.07.2005

Płeć: Kobieta



No błagam Cię, przecież za tyle można kupić iPhone bez problemu poza jakąkolwiek siecią!


--------------------
Welcome back, plus one. we missed you!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
GrimmY
post 16.05.2008 18:21
Post #43 

Potężny Mag


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 2510
Dołączył: 08.07.2004
Skąd: z miejsca, gdzie stało zomo.

Płeć: Mężczyzna



QUOTE(Child @ 16.05.2008 15:27)
cienki telefon dla cienkiego operatora. w pewnym stopniu logiczne
*


orange ftw. no dobra, może nie tak zupełnie ftw, bo 'fajność' tej sieci tyczy się tylko długoterminowowiernych klientów.
a sam iphone przy całym moim braku uwielbienia dla produktów z 'aj' w nazwie nie jest takim złym telefonem (oczywiście kulturalnym dopóki ktoś nie zacznie mi wmawiać o przezajebistości tego telefonu jak np. mój przyjaciel, prawdziwy zealot macintoshowania przy którym TimmY to bastion obrony siwych pecetów, a owczarnia wcale nie ma iphone'a!:P), chociaż sprawa sprowadza się do tego czym dla Ciebie jest tudzież ma być telefon komórkowy;) ja do dzisiaj chętnie używałbym nokii 6310i gdyby nie to, że ojciec mi podwędził :S

Ten post był edytowany przez GrimmY: 16.05.2008 18:50


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
owczarnia
post 16.05.2008 20:35
Post #44 

Bagheera


Grupa: czysta krew..
Postów: 4378
Dołączył: 20.07.2005

Płeć: Kobieta



iPhone nie ma dyktafonu, co odkryłam dziś ze zdumieniem. Albo ja jestem przymulona i nie umiem go znaleźć.

Mnie telefon służy przede wszystkim jako telefon, kalendarz + organizator, zegarek i budzik. Notorycznie także odbieram za jego pomocą maile, bo nie chce mi się lecieć za każdym razem do kompa, a przychodzi ich dużo. Stąd wi-fi bardzo bardzo i stąd miłość do iPhone'owej klawiaturki, z którą znacznie łatwiej się odpisuje na te maile smile.gif.

Pierdółki typu World Clock czy tam Pogodynka też się przydają (przynajmniej mnie). Przeglądarka to już głównie dla rozrywki, chociaż, zwłaszcza poza domem, bywa zbawieniem cheess.gif.


--------------------
Welcome back, plus one. we missed you!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
matoos
post 16.05.2008 21:58
Post #45 

Wytyczający Ścieżki


Grupa: czysta krew..
Postów: 1877
Dołączył: 15.04.2003
Skąd: Ztond...

Płeć: Mężczyzna



QUOTE(owczarnia @ 16.05.2008 18:55)
No błagam Cię, przecież za tyle można kupić iPhone bez problemu poza jakąkolwiek siecią!
*


Ale sprowadzany z zagranicy. Większość rzeczy teraz można taniej sprowadzić z USA bo dolar słabo stoi. Jak chcesz mieć normalnie, oficjalnie itd to musisz bulić.

Inny przykład - Rock Band na X360 kosztuje w USA 170$ zestaw bębny gitara mikrofon plus gra. W europie są osobno instrumenty i gra, w sumie cały zestaw taki sam jak w USA będzie kosztować 170 Euro nie mówiąc o tym że w Europie gra będzie z 7 miesięcznym opóźnieniem. Więc z Iphonem nie jest tak źle wink2.gif

A Iphone nie ma też MMSów, co akurat mi by nie przeszkadzało ale wiem że niektórzy lubią.

Ten post był edytowany przez matoos: 16.05.2008 21:58


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Rysiek_Kowal
post 16.05.2008 22:19
Post #46 

Czarodziej


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 984
Dołączył: 12.07.2006

Płeć: Mężczyzna



QUOTE(matoos @ 16.05.2008 21:58)
Jak chcesz mieć normalnie, oficjalnie itd to musisz bulić.

Co znaczy normalnie, oficjalnie? Dla mnie normalne są zakupy na Ebay'u. A co tu musi być oficjalne?
Jak ktoś jest leniwy, nie myśli albo nie potrafi to będzie płacił więcej. Płacenie za coś mniej gdy jest lepsza oferta jest normalne, a nie odwrotnie.

Ten post był edytowany przez Rysiek_Kowal: 16.05.2008 22:20
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
owczarnia
post 16.05.2008 22:38
Post #47 

Bagheera


Grupa: czysta krew..
Postów: 4378
Dołączył: 20.07.2005

Płeć: Kobieta



Mój iPhone został oficjalnie jak najbardziej zakupiony w brytyjskim O2 cheess.gif.


--------------------
Welcome back, plus one. we missed you!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
matoos
post 17.05.2008 08:19
Post #48 

Wytyczający Ścieżki


Grupa: czysta krew..
Postów: 1877
Dołączył: 15.04.2003
Skąd: Ztond...

Płeć: Mężczyzna



I nie używasz go w polskiej sieci? Bo jest jeszcze sporo krajów w których zdejmowanie simlocka poza operatorem jest nielegalne. A hackowanie firmware pozbawia cię gwarancji wszędzie. TO miałem na myśli mówiąc normalnie, oficjalnie.

Ten post był edytowany przez matoos: 17.05.2008 08:20


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
owczarnia
post 17.05.2008 12:16
Post #49 

Bagheera


Grupa: czysta krew..
Postów: 4378
Dołączył: 20.07.2005

Płeć: Kobieta



Używasz, używasz w polskiej sieci. Gwarancję mam w nosie, ale to już inna sprawa. Tak to jest, że jak się coś dla rodziny załatwia, to się to obejmuje dożywotnim patronatem (biedny szwagier) cheess.gif.


--------------------
Welcome back, plus one. we missed you!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ludwisarz
post 09.06.2008 22:27
Post #50 

Roland Deschain


Grupa: czysta krew..
Postów: 2509
Dołączył: 06.04.2003
Skąd: wastelands

Płeć: Mężczyzna



Nowy iPhone jest.

Twice as fast. Half the price.
3g, wiec internet przez komorke superszybki, dwa razy tanszy. Maksymalna cena to 199 euro! GPS, aplikacje, lepsza bateria, geez. Bedzie moj.


--------------------
CODE
srimi (20:20)
ale jestem pacan.. kto normalny trzyma dezodorant obok myszki ze wskazaniem na upadek na talerz niezjedzonego zimnego budyniu?

Gryffindor

Let's shake some dust, people.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

4 Strony < 1 2 3 4 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 16.04.2024 15:35