Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

14 Strony « < 4 5 6 7 8 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Rapy, Hip-hopy I Inne Huncwoty, Czarnuszy rap znaczy się!

Ludwisarz
post 12.08.2004 11:27
Post #126 

Roland Deschain


Grupa: czysta krew..
Postów: 2509
Dołączył: 06.04.2003
Skąd: wastelands

Płeć: Mężczyzna



Uwielbiam to.

Przekreslanie calego gatunku muzyki na podstawie kilku utworow klasy C.
I kto tu jest sterotypowy?

Secner: A ja bym jednak to nazwal kultura, czasem nawet i stylem zycia.
I przyklady jakie podales zupelnie do mnie nie przemawiaja. Podyskutowac bede mogl wtedy tylko gdy zglebisz temat a nie bedziesz hgo znal powierzchownie po teledyskach i radiu.

Buntownik: A ja jestem za Twoim milczeniem. Pieprzysz glupoty i nie potrafisz dyskutowac.
Komercyjny czyli nastawiony na zarobek. Jeszcze raz sie pytam: czy wiesz w jakich nakladach sprzedaje sie polskie rapplyty ?


Megi: Ja mialem szczescie byc na 3 konertach Grammatika i akzdy bardzo porzadny.



--------------------
CODE
srimi (20:20)
ale jestem pacan.. kto normalny trzyma dezodorant obok myszki ze wskazaniem na upadek na talerz niezjedzonego zimnego budyniu?

Gryffindor

Let's shake some dust, people.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
MeGi_16
post 12.08.2004 11:54
Post #127 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 137
Dołączył: 31.12.2003
Skąd: Poznan




Tak,nie ma to jak ocenianie hh po kilku utworkach,które puszczane są Esce,nie ma co....Ale niestety prawda jest taka,że niewiele z tych utworów zachęca do dalszego poznania jakiejś danej płytki,przez kogoś kto nie ma zbyt wielkiego pojęcia o hh.Pewnie,że jest taka "grupa eski",która na podsawie słuchanych tam utworów mówi,że słucha hh.Takich ludzi niestety jest w polsce coraz więcej.Trudno dziś odróżnić kogoś kto idzie za modą(czyt.słucha hh w radiu i tv,bo tak robią teraz wszyscy),od kogoś kto siedzi w tym już trochę czasu.Granica się powoli zaciera,bo każdy może powiedzieć:słucham Owala,Meza,WWO,52Dębiec i tak dalej,bo to wszystko ma na wyciągnięcie ręki.No może nie wszystko,bo wszystko,to jest płyta,a 2 teledyski na vivie to prawie nic i tak naprawdę to większość nie ma pojęcia o chłopakach np.z 52 Dębiec.Taka teraz moda i nic na to nie poradzimy.Może niedługo szał na hh minie i wrócą stare dobre czasy,kiedy słuchanie tego,to było naprawdę "coś".

Hefaj-szykuję się do kupna drugiej płytki Owala,ale jako poznanianka jestem sknera,a trzeba dodać,że chcę kupić oryginalną,więc jakoś jeszcze mi żal tych 30 zeta tongue.gif ale wkrótce sie przelamię i kupię

Timmy-no ja niestety byłam tylko raz i jestem zawiedziona tym,jak poznańska obsługa zjebała Eldo koncert.może jeszcze będę miała okazję go kiedyż na żywo posłuchać...


--------------------
"Czymże jest życie, jeśli nie szeregiem natchnionych szaleństw? Trzeba tylko umieć je popełniać! A pierwszy warunek: nie pomijać żadnej sposobności, bo nie zdarzają się co dzień." George Bernard Shaw (1856 - 1950)


---
"Dla Ciebie mógłbym zrobić wszystko
co zechcesz powiedz tylko...
Naprawdę na dużo mnie stać"
Myslovitz

Dla Ciebie warto żyć =*

Hej Kolejorz,hej Kolejorz,heja heja hej Kolejorz!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
voldius
post 12.08.2004 12:06
Post #128 

Unregistered









a 52 debiec to nie jest sam O_o tak mnie właśnie to ostatnio zastanawia.
Go to the top of the page
+Quote Post
Secner
post 12.08.2004 12:13
Post #129 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 118
Dołączył: 05.07.2004
Skąd: Z Nienacka.




QUOTE
Przekreslanie calego gatunku muzyki na podstawie kilku utworow klasy C.
I kto tu jest sterotypowy?

Te utwory, które przytoczyłem napewno nie są klasą C. Z Hip-hopu nie znam nawet klasy B, więc gdyby to była C, to bym nawet o nich nie usłyszał.
QUOTE

Secner: A ja bym jednak to nazwal kultura, czasem nawet i stylem zycia.

Styl życia może tak. Tylko jaki? Najczęściej właśnie stereotypowy, blok i budka z piwem, bądź na odwrót - "fura i komóra i bmw z muzyką na full". I to jest kultura?
QUOTE

I przyklady jakie podales zupelnie do mnie nie przemawiaja. Podyskutowac bede mogl wtedy tylko gdy zglebisz temat a nie bedziesz hgo znal powierzchownie po teledyskach i radiu.

Swego czasu miałem na dysku (zresztą w głowie też) całą zawartość mp3.wp.pl z działu hip-hop, bo jak wiele osób przechodziłem przez ten, ee, rodzaj muzyki. Natomiast teraz nie znam w zasadzie żadnych tytułów, ale teksty słyszę. Ze starych kawałków podobało mi się kilka (Garbaty Anioł na przykład), ale wspomniałem już, że to tylko kropla w morzu.

Co do powierzchownego odbioru hh - to co serwuje eska to jest to czego słucha większość. To większość decyduje o obrazie i stereotypie hh.


--------------------
Khamulec dał głos.

Syn do ojca:
- tato jestem gejem!
Ojciec spokojnie:
- Synu czy jezdzisz dobrym samochodem?
- No raczej nie, tato
- A czy ubierasz sie w eksluzywne ciuchy od Armaniego?
- No tez nie, tato
- A czy masz dom z wielkim ogrodem w Los Angeles?
- No nie tato a czemu pytasz?
- No widzisz to ty zwykly pedal jestes!

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
voldius
post 12.08.2004 13:06
Post #130 

Unregistered









QUOTE
Temat: Żałosne ślizganie się
Autor: Hex (e-mail: hex@hip-hop.pl) &reg;
Dodany: 2004-04-24 13:53:25  Host: 
W 05/101 numerze Ślizgu, czyli gazety dla $$$$ a do tego o rap, graffiti, breakdance, deskorolka i komiks możecie przeczytać artykuł będący jękiem umierającej redakcji. Aby odnieść się do niego przytoczę go w całości. Robię to dlatego, bo nie uważam, abym musiał coś ukrywać i nie chcę, aby gazeta będąca zdeklarowaną konkurencją dla Pisma Hip-Hop.pl zbijała $$$$ na ewidentnym oczernianiu mnie i mojego przyjaciela - Seby. Artykuł napisał Flinstone, czyli deklarowany heiter. W artykule zresztą publikowane są wyłącznie wypowiedzi naszych konkurentów, bądź skrawki z forum lub wypowiedzi osób z którymi już nie współpracujących.

Oto artykuł pt. "Z kreską, bez sensu"

"Tym razem zaserwuję wam felieton nietypowy, bo złożony głównie z wypowiedzi innych w ten sposób, by stanowił subiektywną historię historię portalu i pisma Hexa i Seby: hip-hop.pl Wielu z was zapyta się pewno, po co o tym mówić - odpowiem prosto, kariera serwisu to prawdziwy "biznes po polsku". Póki co, to co w polskiej (a)feralnej polityce i gospodarce wydaje się normalne, w hip-hopie jest ewenementem. Póki co... Ku przestrodze!
"Ja ich poznałem na imprezie w 'Oszołomie' jak Seba zapierdalał w białej koszuli i cygańskich spodniach i szukał ludzi do redakcji. Nie widział kto jest kto i gdybym mu powiedział, że wydałem trzy płyty rapowe, to by to łyknął" - mówi Kiełpo, szef hiphop.pl. "Chciał, żebym zajął się break dance ponieważ ktoś mu mnie polecił, tylko ja wyczułem gościa od ręki. Zapytałem o stawkę. 'To ty nie robisz tego dla zajafki?' - odpowiedział (...) Istnieli więc sobie oni i istnieliśmy my. Do czasu kiedy okazało się, że Hex sprawdzał nasze IP i IP serwerów gdzie mamy umieszczone pliki, no i doszedł do tego, że część z nich jest na serwerze uczelni; napisał wtedy donos do jej władz. Przechwycił go nasz admin. Później okazało się, że panowie zakazali wpuszczać ludzi z naszej strony na imprezy patronowane przez siebie itp. Starali się nawet nas przejąć. Do dziś nie kumają nic w klimacie i nie zakumają nigdy. Podczas jednego z wywiadów do swojej gazety pomylili Kreta z Eldoką". Jak bez cienia wiedzy hiphopowej zorganizować "dziennikarskie" przedsięwzięcie? Prościej niż myślicie. "Najwyraźniej silne wsparcie finansowe, umożliwiające oferowanie przez portal hostingu innym stronom, pozyskało mu szereg 'współpracowników', piszących najpierw do e-zina, a następnie do ich gazetki" informuje Radek Miszczak z Mtv. Współpraca szybko wychodziła bokiem, a w artykule na purehiphop.pl czytamy: "Już wcześniej 'chłopaki' kontaktowali się z nami e-mailem i proponowali włączenie do swojej 'rodzinki' (...) obiecali bezproblemowe działanie, pomoc techniczną itd. w zamian za prowadzenie strony, przesyłanie niepublikowanych artykułów (które ówcześnie trafiały do ich gazetki e-zine). Wszystko szło dobrze (...)". Koniec nie był jednak taki słodki: "Odeszliśmy od nich, bo robili problemy techniczne, ściemniali, a jak wypowiedziałem im umowę promocyjną, którą podpisaliśmy, zaczęli robić to, co robili z każdym, kto od niego odchodził, czyli pozywać wszystkich do sądu" komentuje związany z PureHH Karnet. "Niegdyś specjalnie wykupili domeny (adresy WWW) takie jak np. www.polskihiphop.pl, aby uniemożliwić powstanie nowym stronom". Zastanawialiście się czemu pod adresem slizg.pl znalazło się przekierowanie na h-h.pl, a następnie na sklep hokejowy?
W czym jeszcze upatrywać powodzenie inicjatywy Hexa i Seby? Miszczak: "W działalności ludzi związanych bezpośrednio z marką portalu, czyli aktywnych forumowiczów, przez co Forum hip-hop.pl stało się najczęściej odwiedzanym w polskim internecie miejscem wymiany zdań na tematy związane z rapem, oraz organizatorom imprez, którzy poprzez regularne zamieszczanie informacji o swoich koncertach przyczynili się do tworzenia bardzo przydatnej bazy wydarzeń muzycznych". W grę weszło też specyficzne ograniczanie kosztów. Prezes, najgłośniejszy recenzent hip-hop.pl: "Wynagrodzenie jest, jakby to ładnie ująć... symboliczne, zdradzę, że za jedną pokaźniej długości recenzję otrzymuję kwotę ledwie ocierającą się o cenę pirackiej płyty, jak więc widać pisanie do rzeczonego periodyku traktuje wyłącznie hobbystycznie, co zawsze podkreślam nim padnie pytanie o zarobki (by nie narazić się na śmieszność chociażby)". Co dalej? PureHH: "Należy zauważyć, że wchodzą w każde wydarzenie, które jakkolwiek ma styczność z hip-hopem niezależnie od prezentowanego poziomu czy rodzaju". Oczywiście, ale dzięki temu można umieścić swoje logo, i tworzyć iluzję supremacji. Miszczak: "Początki hip-hop.pl to także nielegalne umieszczanie a serwerze w całości płyt hiphopowych". Dobrze, że nikt nie napisał donosu...
Saga idzie dalej. Magazyn Hip-Hop.pl zaczął ukazywać się na papierze, po 9 numerze i słynnej, publicznej kłótni (w której Hex ujawnił prywatną korespondencję) nastąpił rozłam na Magazyn Hip Hop (stary wydawca) i Hip-Hop.pl Co wynika z papierowych akcji? Zapytajmy tych, co je współtworzą: "Przez długi czas, jak sam wiesz, poziom był żenujący, z czasem gdy pojawili się tacy ludzie jak np. Elvis, czy Kada, zaczęło się robić ciekawiej" mówi Prezes. Dobry Piotrek jest bardziej wylewny: "Z tego co się orientuję, ten magazyn nie ma żadnego autorytetu. Jest zlepkiem badziewnych tekstów, wśród których plączą się niekiedy zajebiste wywiady czy artykuły, ale to zaledwie kropla miodu w morzu gówna. Nigdy nie ukrywałem, że publikuję tu tylko wyłącznie dlatego, że żaden inny magazyn nie jest zainteresowany tematyką kina czarnych".
Wśród jakże hiphopowej atmosfery donosów pozwów, i wyzysku młodej kadry "dziennikarskiej", której (póki co niewielkiego) potencjału nie ma komu poprowadzić, kwitnie nam alibi dla artystów pokroju Andrzeja Budy, Sylwestra Latkowskiego) czy Krzysztofa Kozaka. Aż trudno czasem nie zrozumieć treściwej opinii WWO: "Pismo chujowe aż do bólu."

.:Flint (CS):.

Znacznie szersza wersja będzie dostępna na www.slizg.com.pl."

Jesteśmy zatem świadkiem narodzin nowej klasy prasowej o tematyce Hip-Hop. Ślizg traci pozycję rynkowego lidera. Do tej pory niekwestionowany lider, traci grunt pod nogami. Nikt do tej pory, w historii wielu gazet nie musiał uciec się do takiej metody. Gratuluję Ci Seba i gratuluję sobie, że udało nam się ruszyć z piedestału króla polskiej prasy hip-hop'owej. Króla, który schodząc z piedestału musiał wpaść w gówno, które nagromadziło się wokół niego przez lata. Oto jak garstka ludzi ze Szczecina, bez pieniędzy i doświadczenia poprowadziła tak swoje przedsięwzięcie, że w przeciągu 4 lat stali się jedną z częściej odwiedzanych stron w polskim internecie (pomijamy kategorię Hip-Hop, bo to było dziecinnie proste) i w ciągu roku zagrażają największemu wydawnictwu do tej pory na rynku. A powyżej mamy właśnie wypowiedzi naszych konkurentów np. Kiełpo wynajmuje Pro-media (Magazyn Hip Hop) domenę. Karnet (purehiphop) - człowiek, któremu się upiekło i nie wytoczyliśmy mu wcale sprawy sądowej ze względu na nikłe rokowania na ściągnięcie należności, którą jest nam winien z tytułu umowy, którą podpisał dobrowolnie. Pojawia się też Miszczak podpisany jako MTV, jednak jeszcze 2 lata temu był pierwszym dziennikarzem hiphop.pl

Hip-Hop.pl stał się liderem - nikt tego nie kwestionuje. Szkoda, że opuszczając piedestał okazało się, że lider ma na pięcie dziurę w skarpecie, a spodnie ma osrane ze strachu.

p.s. temat został przeniesiony z forum o muzyce, bo to właściwsze miejsce




przeczytałem to i jestem zdegustowany. hm, niezłe numery wycnali. Tymon, zakładamy wortal o hip hopie! to nasz cel! bo te dupki, za duże mniemanie o sobie mają ;>
Go to the top of the page
+Quote Post
MeGi_16
post 12.08.2004 13:27
Post #131 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 137
Dołączył: 31.12.2003
Skąd: Poznan




Secner przykłady,ktore przytoczyłeś są jakby ekhm...przestarzałe...To są antyki,a to trzecie to na pewno nie jest "Jak by to było",bo DKA nie rymuje jak mu jest źle,a wręcz przeciwnie,chociaż bez przesady...Nie wiem o co dokładnie ci chodziło.
"Pocałuj mnie w dupę i jak gówno poczuj się,bo ja ze wszystkich sił dzisiaj pierdolę cię.",tak chyba brzmi refren Karramby.Nie wiem gdzie ty to słyszałeś,w esce na pewno nie,ale wiedz,że dziś się już takiego hh nie robi,chyba,że w podziemiu,więc nie rozumiem twoich oskarżeń.Podaj przykłady bardzije na czasie,bo dyskusja toczy się chyba na temat tego co jest teraz.
Mówisz:blok i budka z piwem, bądź na odwrót - "fura i komóra i bmw z muzyką na full". I to jest kultura?...Sorry,ale idąc ulicą nawet nie zdajesz sobie sprawy ilu "normalnie"wyglądających ludzi słucha hh już od dawna.Niekoniecznie są to małolaty!Ludzie dorośli również!Nawet sami raperzy często swoim wyglądem nie potwierdzają tego jaką muzykę robią.Nie trzeba żyć w bloku,żeby słuchać hh!!Poza tym teraz już nieliczni rymują o tym jak im się źle żyje w blokach.Teraz teksty są o wszystkim,niektóre o blokach inne o kobietach,a jeszcze inne wyśmiewają nasz kraj,a śmiać się jest z czego.Jedyna myśl jaka przychodzi mi na temat twojej osoby to to,że żyjesz w świecie schematów.Jak widzis skejta,to myślisz:"albo mu jest źle,albo ma w garażu zajebistą fure",a dopuszczasz w ogólę myśl,że istnieje coś pomiędzy??Na temat działu hip-hop na wp.pl nie będę się wypowiadać,bo brak słów....

Voldius-52Dębiec tworzy dwóch facetów z Dębca(poznańska dzielnicadop.JA).Mianowicie Hans i Ron,tylko że jest tak,że to Hansik gra w składzie pierwsze skrzypce,a Ron ma rolę drugoplanową,ale można go dojrzeć w klipach,ale na koncertach Hans i Ron zawsze razem smile.gif

Ten post był edytowany przez MeGi_16: 12.08.2004 13:31


--------------------
"Czymże jest życie, jeśli nie szeregiem natchnionych szaleństw? Trzeba tylko umieć je popełniać! A pierwszy warunek: nie pomijać żadnej sposobności, bo nie zdarzają się co dzień." George Bernard Shaw (1856 - 1950)


---
"Dla Ciebie mógłbym zrobić wszystko
co zechcesz powiedz tylko...
Naprawdę na dużo mnie stać"
Myslovitz

Dla Ciebie warto żyć =*

Hej Kolejorz,hej Kolejorz,heja heja hej Kolejorz!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
voldius
post 12.08.2004 13:29
Post #132 

Unregistered









a co mślicie o komercyjnej zbrodni? to jest bodajże Maciora and Breku. ksywy mają równie dobre, jak Marian ;>
Go to the top of the page
+Quote Post
Ludwisarz
post 12.08.2004 16:39
Post #133 

Roland Deschain


Grupa: czysta krew..
Postów: 2509
Dołączył: 06.04.2003
Skąd: wastelands

Płeć: Mężczyzna



QUOTE (Secner @ 12.08.2004 11:13)

Te utwory, które przytoczyłem napewno nie są klasą C. Z Hip-hopu nie znam nawet klasy B, więc gdyby to była C, to bym nawet o nich nie usłyszał.

Styl życia może tak. Tylko jaki? Najczęściej właśnie stereotypowy, blok i budka z piwem, bądź na odwrót - "fura i komóra i bmw z muzyką na full". I to jest kultura?

Swego czasu miałem na dysku (zresztą w głowie też) całą zawartość mp3.wp.pl z działu hip-hop, bo jak wiele osób przechodziłem przez ten, ee, rodzaj muzyki. Natomiast teraz nie znam w zasadzie żadnych tytułów, ale teksty słyszę. Ze starych kawałków podobało mi się kilka (Garbaty Anioł na przykład), ale wspomniałem już, że to tylko kropla w morzu.

Co do powierzchownego odbioru hh - to co serwuje eska to jest to czego słucha większość. To większość decyduje o obrazie i stereotypie hh.

Co wiec jest wykladnikiem 'klasy'?
Zauwazalnosc? Popularnosc? Nie powiedzialbym bym.
Przeto Kasztelan jest znany i wielu o nim slyszalo - klasa A wsrod piw tego nie nazwe.
To jaka ja podaje klase jest wedlug jakosci. Wedlug tego czy cos jest obiektywnie dobre.


mp3.wp.pl - kazdy mzoe umiescic tam utwor. dla mnie zenada w okromnej wiekoszosci.

eska serwuje popularne gowna.


--------------------
CODE
srimi (20:20)
ale jestem pacan.. kto normalny trzyma dezodorant obok myszki ze wskazaniem na upadek na talerz niezjedzonego zimnego budyniu?

Gryffindor

Let's shake some dust, people.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
MeGi_16
post 12.08.2004 16:55
Post #134 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 137
Dołączył: 31.12.2003
Skąd: Poznan




Tak nie ma to jak "hip-hop noc w radiu Eska".Pożal sie Boże,same największe "hip-hopowe przeboje",cóż za uczta dla "przwdziwych fanów hh".Cała ta audycja,jeśli w ogólę można to tak nazwać,wywołuje u mnie odruch wymiotny.

Timmy-a ja o Kasztelanie nie słyszałam tongue.gif


--------------------
"Czymże jest życie, jeśli nie szeregiem natchnionych szaleństw? Trzeba tylko umieć je popełniać! A pierwszy warunek: nie pomijać żadnej sposobności, bo nie zdarzają się co dzień." George Bernard Shaw (1856 - 1950)


---
"Dla Ciebie mógłbym zrobić wszystko
co zechcesz powiedz tylko...
Naprawdę na dużo mnie stać"
Myslovitz

Dla Ciebie warto żyć =*

Hej Kolejorz,hej Kolejorz,heja heja hej Kolejorz!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hefaj
post 12.08.2004 18:51
Post #135 

Cenzor


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 851
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Katofaszystów k./ Ciemnogrodu

Płeć: Mężczyzna



a tak Na Temat - słyszał ktoś tórczość pewnej ekipy z ( chyba ) Chełma - Chłopaki Z Szarego Tłumu ? Podobno są dobrzy , tylko nie wiem gdzie poza MERLINEM załatwić płytkę..


--------------------

Ciemnogrodzkie ogłoszenie:
Jestem strasznym , agresywnym i wojującym katofaszystą , używam nieekologicznego mydła , nienawidzę wszystkiego co się rusza łącznie z Żydami i Arabami , kocham Hitlera i jest on dla mnie Bogiem , biję gejów , lesbijki i murzynów , jestem łysy , mam bejzbola , należę do 8 bojówek neofaszystowsko/nazistowsko/frankistowsko/skinowskich , codzień palę flagę Izraela , kocham Mein Kampf , słucham Radia Maryja , popieram PiS , LPR i PPN , mam moherowy beret , podejdź a odgryzę ci lewe ucho.

W obawie przed życiem i zdrowiem nie klikaj tego linka!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
MeGi_16
post 12.08.2004 20:27
Post #136 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 137
Dołączył: 31.12.2003
Skąd: Poznan




Hefaj tak szczerze,to nie...Głupio mówć,ale wiesz czasem tak bywa smile.gif
Za to mam pytanko,czy kojarzycie taki utworek,Pezeta i jeszcze kolesia jakiegoś-nie mogę sobie przypomnieć who is he.W każdym razie refren brzmi coś::Otwieram wino ze swoją dziewczyną....Znacie?Co myślicie?Może to już stare,ale ja miesiąc siedziałam we Francji,wróciłam tydzień temu i chyba mam tyły małe....


--------------------
"Czymże jest życie, jeśli nie szeregiem natchnionych szaleństw? Trzeba tylko umieć je popełniać! A pierwszy warunek: nie pomijać żadnej sposobności, bo nie zdarzają się co dzień." George Bernard Shaw (1856 - 1950)


---
"Dla Ciebie mógłbym zrobić wszystko
co zechcesz powiedz tylko...
Naprawdę na dużo mnie stać"
Myslovitz

Dla Ciebie warto żyć =*

Hej Kolejorz,hej Kolejorz,heja heja hej Kolejorz!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
voldius
post 12.08.2004 20:30
Post #137 

Unregistered









QUOTE (MeGi_16 @ 12.08.2004 20:27)
Hefaj tak szczerze,to nie...Głupio mówć,ale wiesz czasem tak bywa smile.gif
Za to mam pytanko,czy kojarzycie taki utworek,Pezeta i jeszcze kolesia jakiegoś-nie mogę sobie przypomnieć who is he.W każdym razie refren brzmi coś::Otwieram wino ze swoją dziewczyną....Znacie?Co myślicie?Może to już stare,ale ja miesiąc siedziałam we Francji,wróciłam tydzień temu i chyba mam tyły małe....

to Sidney Polak, perkusista T LOVE. świetny koleś, dobre piosenki nagrywa. proste rymy, ale przyjemne.
Go to the top of the page
+Quote Post
Ludwisarz
post 12.08.2004 20:33
Post #138 

Roland Deschain


Grupa: czysta krew..
Postów: 2509
Dołączył: 06.04.2003
Skąd: wastelands

Płeć: Mężczyzna



Hefaj: Nie polecam, dla mnie dno. Jak wiekszosc takiego rapu w Polsce.

Megi: naturalnie Sidney Polak. Sidney Polak feat. Pezet - Otwieram Wino.
E:\My Shared Folder\Sidney Polak - Sidney Polak 2004 Vbr (Osloskop Net)\03-sidney_polak_-_otwieram_wino_(feat_pezet)-sibv.mp3

=)

Takie nawet dobre. Tak miesiac posluchac i zapomniec.


A ja jeszcze moze o freestyle'u.
Secner: Jesli to dla Ciebie nic tworzyc rymy na poczekaniu o tym co Cie otacza to Cie podziwiam.
Bo watpie ze najlepsi z najlepszych z dzialu Poezja potrafili po 10 sekundavch od uslyszenia tematu stworzyc ponad minutowy 'wiersz'. A teamtyka moze byc rozna. Pilot od telewizora, ostatnie zakupy w supermarkecie.
Bitwy na wolno to cos dobrego pod warunkiem, ze sa dobrze zorganizowane.

Kiedys, jakos z dwa lata temu moj dobry znajomy na domowce na ktorej go poznalem, zaczal leciec na free po tym jak wskazalem mu furtke od bramy. I o tej wlasnie furtce lecial z 5 minut. Bylem pod wieeelkim wrazeniem.
Ale dzis dzien wiem, ze jest to mozliwe.
Bedac u szczytu formy potrafilem siedzac na sedesie cos sobie freestylowac. na LSM cos tam rymowalem pod prysznicem - dla kogos kto nie wie o co chodzi moglo to byc dziwne.

=)


--------------------
CODE
srimi (20:20)
ale jestem pacan.. kto normalny trzyma dezodorant obok myszki ze wskazaniem na upadek na talerz niezjedzonego zimnego budyniu?

Gryffindor

Let's shake some dust, people.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
MeGi_16
post 12.08.2004 22:15
Post #139 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 137
Dołączył: 31.12.2003
Skąd: Poznan




Aa thx...Sidney Polak...No 2 razy w życiu to słyszałam,przez tą Francję zapewne.Takie leciutkie,tylko mi się tak śmiechowo skojrzayło.Refner brzmi "Otwieram wino ze swoją dziewczyną(...),a Mezo w "Aniele"-Dziewczyno jak wino uderzasz do głowy tongue.gif Chociaż do "Aniele",to trzeba z dystansem,co niestety niewielu zrobiło,a większość perfidnie go pojechała,że niby jakiś pieprzony lovelas się znalazł i "ułożył piosenkę o lasce".Ja tam,go sobię cenię,bo ma to wszystko gdzieś i robi taki hip-hop jaki chce i zadowolony jest z siebie.

Co do freestylu,to oczywiście mam też kumpli,którzy to praktykują.Z resztą większość raperów,coś tam na szybko umie poskładać.Wrażenie na mnie niesamowite zrobił Oester,na NYHHFII kiedy to odnaleziono pewien potrfel i właścicielka weszła po niego na scenę,a Ostry od tak po prostu zaczął nawijać o niej i o portfelu,a swój tekst"Bujaka Jamajka Ostry na prezydenta",to wciśnie wszędzie tongue.gif .Ale jeszcze większe wrażenie na mnie zrobił,kiedy na NYHHFIII zagrał na skrzypcach,to było coś smile.gif Wracając do freestylu,to mam do ludzi,ktorzy potrafią,respect,bo naprawdę sztuką jest poskładać na szybko wyrazy,tak,żeby utworzyły jakąś wspólną całość.Bywałam swego czasu na wielu koncertach wjednym poznańskim klubie studenckim,gdzie imprezy robiło właśnie UMC Records i tam jako urozmaicenie wielu gości dawało na wolnym,imprezki były kamerlane i fajne.Niestety teraz już tak nie jest.Tłum,ścisk,gorąco...nic przyjemnego...

A beatbox?Ale taki prawdziwy??Kojarzycie może Młodego?Chłopak ma może z 13 lat,a jest chyba jednym z lepszych beatboxerów w Polsce.Uważam,że do freestylu najbardziej pasuje dobry beatbox,wtedy efekt jest lepszy.
Niestety ani nie rymuje,nie freestyluje i nie beatboxuje,bo uważam,że hh w wykonaniu dziewczyn,to nie jest nic dobrego."Paręsłów" po prostu nie trawię.Wydaje mi się,że rymy facetów są o niebo lepsze,może to faceci mają więcej doświadczenia życiowego niż koiety.W każdym razie uważam,że laski nie powinny się za to zabierać,bo nic dobrego według mnie z tego nie wychodzi.

Za to snowbard i basket lubię tongue.gif


--------------------
"Czymże jest życie, jeśli nie szeregiem natchnionych szaleństw? Trzeba tylko umieć je popełniać! A pierwszy warunek: nie pomijać żadnej sposobności, bo nie zdarzają się co dzień." George Bernard Shaw (1856 - 1950)


---
"Dla Ciebie mógłbym zrobić wszystko
co zechcesz powiedz tylko...
Naprawdę na dużo mnie stać"
Myslovitz

Dla Ciebie warto żyć =*

Hej Kolejorz,hej Kolejorz,heja heja hej Kolejorz!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
GrimmY
post 16.08.2004 12:58
Post #140 

Potężny Mag


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 2510
Dołączył: 08.07.2004
Skąd: z miejsca, gdzie stało zomo.

Płeć: Mężczyzna



z beatboxu polecam utwory bladego krisa - powinno byc gdzies na wupe peel

QUOTE
Ale jeszcze większe wrażenie na mnie zrobił,kiedy na NYHHFIII zagrał na skrzypcach,to było coś

z tego co wiem to on ciezko cwiczy plumkanie na skrzypcach...i chwala mu

piosenka polacka i pezeta juz mi sie przejadla, nie mam nic do niej, ot calkiem przyjemny i prosty (prosty nie znaczy prostacki) utwor, ale z racji,ze slyszalem ja po kilka razy dziennie w tivi/radiu/ktos-zaczal-ja-nucic odechcialo mi sie po raz niewiadomo ktory sluchac o tym jak otwieram wino



--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
MeGi_16
post 16.08.2004 14:53
Post #141 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 137
Dołączył: 31.12.2003
Skąd: Poznan




no plumka ciężko,ale jest potwierdzeniem tego,że nie wszyscy raperzy to idioci,tylko mądrzy,uczący się ludzie.no i to znak,że jednak ma coś wspólnego z muzyką...
ja na szczęście się na sydney'a nie często natykam i dobrze,bo taka głupawa ta piosenka jest,prosta,wpadająca w ucho,ale głupawa


--------------------
"Czymże jest życie, jeśli nie szeregiem natchnionych szaleństw? Trzeba tylko umieć je popełniać! A pierwszy warunek: nie pomijać żadnej sposobności, bo nie zdarzają się co dzień." George Bernard Shaw (1856 - 1950)


---
"Dla Ciebie mógłbym zrobić wszystko
co zechcesz powiedz tylko...
Naprawdę na dużo mnie stać"
Myslovitz

Dla Ciebie warto żyć =*

Hej Kolejorz,hej Kolejorz,heja heja hej Kolejorz!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
voldius
post 16.08.2004 19:33
Post #142 

Unregistered









teledyski:
Łona - Rozmowy z Cutem.. hmm taki sobie. ale nie jest najgorszy. piosenka nadrabia ;>
MorWA - Dla słucaczy... ładne panie, ciekawa konwencja. dosyć przyjemne.
Sidney Polak ft. Pezet - Otwieram Wino... no luzik, takie letnie. przyjemne również.
Onar|Lerek - Weż to poczuj... sam ich rap mi niezbyt podchodzi. teledysk ładnie, estetycznie zrobiony.
Trzeci Wymiar - Skamieniali... tak jak nie lubię rapu chłopaków z 3go, również mi teledysk nie podchodzi.
Liber ft. Doniu - Skarby... hm nie lubię ani piosenki, ani teledysk wzbudzający poczucie 'współczucia'.



Ten post był edytowany przez voldius: 16.08.2004 19:34
Go to the top of the page
+Quote Post
MeGi_16
post 16.08.2004 22:14
Post #143 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 137
Dołączył: 31.12.2003
Skąd: Poznan




aa teledyskie biggrin.gif

Złe:
Ascetoholix "Na spidzie"-dawno nie widzłałam,żeby teledysk,tak bardzo kontrastował z utworem.W ogóle do siebie nie pasują.Jakby mnie zmuszali,to wybrałabym radio a nie TV w przypadku tego utworku.

Mezo-"Aniele"-straaszne!I do tego ta Bujakiewicz!!!Głupia historyjka w tym teledysku.

Liber "Skarby-zgodzę się z przedmówcą smile.gif


Dobre-
WWO-Każdy ponad każdym-animowane,powiew świerzości smile.gif

Ascetoholix-Plany-Ciekawy motyw z kamerą na gramofonach"wzystko się kręci" smile.gif

Mes feat.Numer Raz-Oczy otwarte 2 (rok później)-taa fajni tancerze tongue.gif

Oester-Kochana Polsko-świetne!Zajebisty pomysł z kolorami i bardzo dobra spójność utworu z tym co się dzieje na ekranie



--------------------
"Czymże jest życie, jeśli nie szeregiem natchnionych szaleństw? Trzeba tylko umieć je popełniać! A pierwszy warunek: nie pomijać żadnej sposobności, bo nie zdarzają się co dzień." George Bernard Shaw (1856 - 1950)


---
"Dla Ciebie mógłbym zrobić wszystko
co zechcesz powiedz tylko...
Naprawdę na dużo mnie stać"
Myslovitz

Dla Ciebie warto żyć =*

Hej Kolejorz,hej Kolejorz,heja heja hej Kolejorz!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
GrimmY
post 17.08.2004 00:01
Post #144 

Potężny Mag


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 2510
Dołączył: 08.07.2004
Skąd: z miejsca, gdzie stało zomo.

Płeć: Mężczyzna



dobra skoro juz jestesmy przy teledyskach hh to zarzuce czyms

lona - hiphop non stop & nie sluchac przed 2050 r. - ten pierwszy: zarowno text jak i teledysk sa wypasne (szczegolnie moment "wciagania maki" mnie rozbawil) , drugi : traczej taki sobie ze strony wizualnej, ale nadrabia tekstem niebanalnie

the roots - wiekszosc zna zapewne "the seed 2.0" (to jeszcze z "phrenology") i "don't say nuttin"(bo jakby nie patrzec to te najbardziej lansowane przez nich w europie), ale polecam "things fall apart"

beastie boys - sabotage...khm jak ktos przyznajsie do sluchania hh i nie zna "sabotage" to sie zdziwie tongue.gif

nie polecam: teledyskow tedego i wiekszosci tego, co w radiu mozemy uslyszec...a i bylbym zapomnial wspomniec o rapie zza oceanu i bąąąsujacych samochodach i golych dupach (o ile to drugie jeszcze moze cieszyc, to samo "przeslanie" teledysku jest przewaznie khem glupie)



--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
MeGi_16
post 17.08.2004 13:30
Post #145 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 137
Dołączył: 31.12.2003
Skąd: Poznan




A "Pęknięty jeżyk" Tedego słyszeliście ?? Jak nie to nie polecam ludziom,którzy traktują świat zbyt serio tongue.gif

Mi się jeszcze podobał teledysk do "Jak by to było",czarnobiały,oryginalny.I do "U ciebie w mieście".Żałuję,że nie poszłam na koncert sad.gif
Dzisiaj w Polsce to chyba trudno jest zrobić taki naprawdę dobry teledysk.Po pierwsze to pomysły nie te,a po drugie to problemy z kasą.Nie znam się na tym,ale tak uważam,jednak czasem zrodzi się w czyjejś głowie dobry i "tani"pomysł.


--------------------
"Czymże jest życie, jeśli nie szeregiem natchnionych szaleństw? Trzeba tylko umieć je popełniać! A pierwszy warunek: nie pomijać żadnej sposobności, bo nie zdarzają się co dzień." George Bernard Shaw (1856 - 1950)


---
"Dla Ciebie mógłbym zrobić wszystko
co zechcesz powiedz tylko...
Naprawdę na dużo mnie stać"
Myslovitz

Dla Ciebie warto żyć =*

Hej Kolejorz,hej Kolejorz,heja heja hej Kolejorz!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
GrimmY
post 17.08.2004 19:58
Post #146 

Potężny Mag


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 2510
Dołączył: 08.07.2004
Skąd: z miejsca, gdzie stało zomo.

Płeć: Mężczyzna



teledyski łony to dobry przyklad taniego i dobrego teledysku ("rozmowy z cutem wymiataja", ale na przyklad mi sie bardziej podobala "rozmowa" z poprzedniej plyty)
kasa to tez nie wszystko - wystarczy popatrzec na produkcje amerykanskie :P


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
MeGi_16
post 17.08.2004 21:44
Post #147 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 137
Dołączył: 31.12.2003
Skąd: Poznan




aaa "Rozmowa" niesamowity kawałek smile.gif w ogóle Łona,to jest ktoś przez duże K.Tak mi trochę przypomina Fisza z czasów płytki "Polepione dźwięki",ale naprawdę mam do niego (Łony) wielki respect.
Chwilowo przeżywam fascynację kawałkiem WWO "Każdy ponad każdym".Brak mi słów,genialny jest.Opowiedziana hisotria i przesłanie.Muszę przegrać sobie cały Kodex II.
Ja tam z "obcego" hh to oczywiście Nasa preferuję smile.gif W szczegóły się zagłębiać nie będę,ale francuski hh też lubię.Będąc tam w wakację natrafiłam na radio hh i r'n'b non stop i trochę zasmakowałam,ale od dawna słucham Mc Solara.


--------------------
"Czymże jest życie, jeśli nie szeregiem natchnionych szaleństw? Trzeba tylko umieć je popełniać! A pierwszy warunek: nie pomijać żadnej sposobności, bo nie zdarzają się co dzień." George Bernard Shaw (1856 - 1950)


---
"Dla Ciebie mógłbym zrobić wszystko
co zechcesz powiedz tylko...
Naprawdę na dużo mnie stać"
Myslovitz

Dla Ciebie warto żyć =*

Hej Kolejorz,hej Kolejorz,heja heja hej Kolejorz!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
GrimmY
post 18.08.2004 23:16
Post #148 

Potężny Mag


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 2510
Dołączył: 08.07.2004
Skąd: z miejsca, gdzie stało zomo.

Płeć: Mężczyzna



przypomina fisza? hm...jak dla mnie lona to powiew swiezosci (no w kazdym razie byl powiewem:) genialne teksty, cynizm w podejsciu do zycia i przede wszystkim humor, a tak na marginesie slyszalas utwor pt. "kawa"?

wwo - posluchaj ich starych kawalkow, jest kilka lepszych od tego (aczkolwiek sam "kazdy[...]" wymiata i tak)


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Myśka
post 20.08.2004 19:15
Post #149 

nigeryjski chłopiec


Grupa: czysta krew..
Postów: 1196
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: podróżny busik the kooks

Płeć: Kobieta



Dla fanów Ascetoholix i nie tylko. ;]] Nieee, żebym cieszyła się ich nieszczęściem...


--------------------
she moved so easily all i could think of was sunlight
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
GrimmY
post 20.08.2004 23:19
Post #150 

Potężny Mag


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 2510
Dołączył: 08.07.2004
Skąd: z miejsca, gdzie stało zomo.

Płeć: Mężczyzna



QUOTE (Myśka @ 20.08.2004 19:15)
Dla fanów Ascetoholix i nie tylko. ;]] Nieee, żebym cieszyła się ich nieszczęściem...

choc nie trawie ich rapu, to szkoda chlopakow

"Szkoda, szkoda. A mialo byc tak pieknie. Pare km/h wiecej i polska scena Hip Hopowa mialaby wielki dlug wdziecznosci dla tego drzewa." <- poki co duzo podobnych komentatrzy widuje


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

14 Strony « < 4 5 6 7 8 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 06.05.2024 06:12