Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

2 Strony  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Saddam Husajn A Sprawa Polska..., Czy cały świat ma go opłakiwać?

Hagrid
post 01.01.2007 17:39
Post #1 

Historyk Forumowy


Grupa: czysta krew..
Postów: 1222
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Szczytno/Olsztyn (Apliakcja Radcowska)

Płeć: Mężczyzna



Oglądając relację telewizyjne w sprawie egzekucji Husajana zaczynam dochodzić do wniosku że "obiektywizm" mediów sprowadza się do najbardziej tępych i tendencyjnych obrazków, kliszy, powtarzalnych i wypranych z myślenia.

Mamy nastepującą sytuację- ktoś zabił dziecko, wydano wyrok -25 lat więźienia. Po czym przed obiektywem migają 2 osoby krzyczace że wąłściwa byłaby kara śmierci.
Powieszono Husajna- wyskaują 2 osoby z jakiś dziwnych organizacji twierdżacych że kara śmierci to największe barbarzyństwo.

Wszystko oparte na teandetnej kontrze, zanika wśród dzienniakrzy jakakolwiek zdolnosć do analizowania faktów. Gdy oskarżano Jacksoan o molestowanie nikt nawet nie zająknął sie o tym że leczenie chopca chorego na raka finasowała fundacja piosenkarza po czym przestała. Matka neidługo potem rozpetała histerię. Media marnowały kilometry taśmy na relację typu "wniesiono oskarżenie" "rozpoćżał sie proces" itp. Zero inwencji.

W tak "sceptycznych" faktach TVN-u wszyscy podniecali się jakimis paroma ptaszkami chorymi na grypę, małpując modę na ten topic ze światowych mediów.
Teraz ptaszki tez chorują, w Azji chorych ptaków sa miliony ale to już nikogo nie interesuje.

Czemu nikt nie ma czasem odwagi powiedzieć "król jest nagi"? Jedyny modny sceptycyzm dotyczy twierdzeń polityków- oczywiscie w sfingowanych sprawach typu oskarzenai Jaruckiej czy seksafera. Mimo całej miernoty jaka prezentuje sobą Lepper ludzie sa gotowi uwierzyć w każde bzdurne oświadczenie i nie mają odwagi oceniać.

Co jest tego wynikiem? Ogłupione społeczeństwo, które boi sie tego co dyktuja media- a to cohroby której nie ma i nigdy nie edzie a to wymiaginowanego terroryzmu. Nikt nie pomaga ofiarom wojen które nie są aktualnie na "topie".

Następuje spłaszczenie spojrzenia, wszystkie światowe media podchwutują główny newsy z CNN i BBC. Absolutnie nie zdziwłbym się gdyby estońskie media ptyrały z wyrzutem "Czemu nasz rząd nie odniósł się do sprawy Husajna?". Tego typu realcje widzieli w kazdym medium więc skopiowali.

Jesteśmy otoczeni odtwórczą miernotą a róznice miedzy faktami i wiadmościami to zwykłe detale, zazwyczaj dotyczą jakiś biedaków z 10-giem dzieci, zwykłe newsy są niemal takie same.

Ile jeszcze będziemy dawali się oszukiwać? Też macie takie odczucia?


--------------------
Dobro zawsze zwycięża, bo zło niszczy się samo!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
PrZeMeK Z.
post 01.01.2007 21:12
Post #2 

the observer


Grupa: czysta krew..
Postów: 6284
Dołączył: 29.12.2005

Płeć: wklęsły bóg



Hm... Czasem miewam podobne odczucia.

Ale właściwie (że tak od końca zacznę) co te biedne media mają pokazywać? Jakoś się tak utarło, że najważniejsze są wszelkiej maści śmierci, katastrofy, wojny, afery, ewentualnie jakieś wielkie międzynarodowe sprawy typu ptasia grypa czy inne loty w kosmos. To błędne koło: ludzie przywykli, że TO jest ważne i chcą to widzieć - media pokazują to, co chcą widzieć ludzie - ludzie chcą widzieć to, co jest ważne itd. Trudno byłoby się z tego wyrwać. I nikt nie próbuje, nie licząc może rozmaitych prywatnych stacji radiowych/ stron internetowych, które mają góra kilka tysięcy słuchaczy/ użytkowników. Nie ma szans na przerwanie tego trendu.

A ogłupione społeczeństwo już jest. Taka jest cena "wolnych mediów", "demokracji" i "kultury masowej". Ale ono chyba zawsze było. Bo, tak naprawdę, czym się różnią widzowie w Koloseum od dzisiejszego "masowego odbiorcy"?



--------------------
Hey little train, wait for me
I once was blind but now I see
Have you left a seat for me?
Is that such a stretch of the imagination?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Skaranie Boskie
post 01.01.2007 21:20
Post #3 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 27
Dołączył: 28.12.2006
Skąd: Z piekła rodem

Płeć: Kobieta



QUOTE(Hagrid @ 01.01.2007 17:39)
W tak "sceptycznych" faktach TVN-u wszyscy podniecali się jakimis paroma ptaszkami chorymi na grypę, małpując modę na ten topic ze światowych mediów.
Teraz ptaszki tez chorują, w Azji chorych ptaków sa miliony ale to już nikogo nie interesuje.
*


Podobną sytuację można było zobaczyć gdy umarł pierwszy polski żołnierz w Iraku(wszystkie stacj nadawały o tym przez parę dni). A o tych wszystkich zabitych Amerykanach jest cicho.

Ten post był edytowany przez Skaranie Boskie: 01.01.2007 21:21


--------------------
Powodem dla którego śmierć tak bardzo trzyma się życia, nie jest biologiczna konieczność, lecz zawiść. Życie jest tak piękne, że śmierć się w nim zakochała zazdrosną, zaborczą miłością, która zgarnia wszystko, co się da.
Yann Martel, Życie Pi
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hagrid
post 01.01.2007 21:23
Post #4 

Historyk Forumowy


Grupa: czysta krew..
Postów: 1222
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Szczytno/Olsztyn (Apliakcja Radcowska)

Płeć: Mężczyzna



Jedyne co mozna zrobić to promować alternatywne źródła informacji, zgadzam się ze tv odpowiada w dużej mierze na oczekiwania widowni. Tym bardziej nie mozna dawac się ogłupić. W kolseum odbywały sie reality shows, to mi nie przeszkadza. Ale programy informacyjne to juz inny standard który kształtuje spojrzenie na świat.


--------------------
Dobro zawsze zwycięża, bo zło niszczy się samo!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Quizer
post 02.01.2007 02:32
Post #5 

Gusrim Gehorertz, Syn Odyna, Wielki Wódz Nordów, Arcykapłan Zakonu Auril


Grupa: kontroler ruchu
Postów: 671
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Wellington

Płeć: Mężczyzna



Wezcie zalozcie jeden temat pt. Media a nie 100 tematow po jednym do kazdego wydarzenia mocno komentowanego przez media skoro i tak w kazdym gadacie to samo tongue.gif:P


--------------------
"We Stand Alone but Stand Together"
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 02.01.2007 15:00
Post #6 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



Ja nie umiem odczuwać satysfakcji ze śmierci człowieka, ale stało się to stać się powinno i nie zaprzątam sobie tym głowy.

Nie wiem czy umiałbym kopnąc stołek gdyby to ode mnie zależało. Ale nie podpisałbym ułaskawienia, gdyby to ode mnie zależało.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kObra.
post 02.01.2007 23:03
Post #7 

Czarodziej


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 928
Dołączył: 15.08.2006

Płeć: Kobieta



Jesteś neutralny i masz to w dupie.


--------------------
she wolf.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 02.01.2007 23:17
Post #8 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



Chyba słabo zrozumiałaś mojego posta. Jestem neutralny emocjonalnie poniekąd. Ale nie światopoglądowo, bo jestem zwolennikiem kary śmierci, szczególnie w takich sytuacjach i uważam, że dobrze się stało.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Potti
post 02.01.2007 23:22
Post #9 

Plotkara


Grupa: czysta krew..
Postów: 2140
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Paris or maybe Hell

Płeć: Kobieta



a ja nie płaczę oczywiście za Saddamem, ale też nie jestem za karą śmierci- nawet dla niego. ja wiem, że na potwierdzenie, że mu się należało, a śmierć w wielu przypadkach jest najbardziej opłacalnym wyjściem... ale nie potrafię myśleć w ten sposób. prędzej podpisałabym ułaskawienie stając przed przytoczonym przez Katona wyborem. tak mi się przynajmniej wydaje.
ale tak sobie tylko piszę, bo ogólnie raczej mam to w dupie.

a co do mediów ogólnie. szczerze mówiąc jest mi dość przykro, że mnie to nie bulwersuje. ale ludzie są tępi, chcą widzieć i czuć ten szum wokół niewartych tego sytuacji. zgadzam się z Przemkiem, że to błędne koło, dlatego trudno coś poradzić. nie umiem wyobrazić sobie wyobrazić mediów jakich chciałbyś, Hagrid, ani za bardzo nie zdaję sobie sprawy z realnej wersji niektórych historii "na topie"- choć traktuję rewelacje typu ptasia grypa z przymruzeniem oka.


--------------------
voir clair dans le ravissement
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Sayaka
post 03.01.2007 00:23
Post #10 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 194
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Poznań

Płeć: Kobieta



A wg mnie należałoby się ogólnie zastanowić nad medialną formą przekazu. Ogólnie chyba normalne i odwieczne jest to, że media podają takie informacje, by wzbudzić sensacje. A teraz politycy im wtórują, więc powstał taki samowystarczalny mechanizm. Bo ostatnio w naszej polityce tylko afery, żadnych konkretnych informacji i działań, tylko ciągłe ataki, a media to podchwytują. Ostatnio w 'Dzienniku' był taki artykuł właśnie o tym, jak to nasza polityka stała się w pewnym sensie serialem, telenowelą, która naprawdę ma nie mniej zaskakujące i absurdalne wątki, jak brazylijskie tasiemce.

A, ze dajemy się oszukiwać, to nie wiem, czy nie z własnej woli. Bo, gdybyśmy chcieli, to mozemy nie oglądać żadnych wiadomości, nie czytać żadnych gazet i voila. Nie będziemy się wtedy martwic zadną ptasią grypą, ani słuchać groteskowych zwrotów akcji w seksaferze.
A jeśli chodzi o to, o czym pisał Hagrid, w kwestii kary śmierci - mnie się wydaje, że po prostu konieczna jest technika kontrastu, żeby wzbudzic zainteresowanie i wynikajacą z niego dyskusję. Zabili Saddama, więc trzeba pokazać osoby, które się burzą; nie zabili mordercy, też trzeba pokazać osoby po przeciwnej stronie barykady.

No, ale tak się nie da, przynajmniej jak w miarę chce się być obecnym w sferze politycznej. Ja tam po prostu czytam kilka gazet, żeby mieć w miarę obiektywne podejście, i nie tylko z tej, wg mnie prawidłowej strony.

Ale co do samego oszukiwania i medialnej manipulacji, trzeba się z tym chyba zgodzić. Tzn może to jest głupie podejscie, ale ja tam osobiście nie widzę jakichś alternatyw, chyba, żeby absolutnie zlikwidować subiektywizm wink2.gif Podawać suche fakty w tabelkach.
Ale i tak by oszukiwano;)
No nic, ciezka dola aligatora.

A z Hussajnem, ja osobiście nie wiem, co by było faktycznie najlepszym wyjściem. Chyba faktycznie śmierć, bo gdyby nie został zabity mogłyby z tego wyniknąc straszne komplikacje.
A sama kara śmierci, dopoki nie jesteśmy pewni co tam jest po śmierci, to mnie się wydaje to taką niezbyt pewna karą.
Ale ja w kwestii kary śmierci nie jestem ani po jednej, ani po drugiej stronie. Po prostu dla mnie to jest zdecydowanie za trudne.

Ten post był edytowany przez Sayaka: 03.01.2007 00:25
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Zwodnik
post 03.01.2007 02:08
Post #11 

Prefekt


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 341
Dołączył: 05.04.2003




QUOTE
A sama kara śmierci, dopoki nie jesteśmy pewni co tam jest po śmierci, to mnie się wydaje to taką niezbyt pewna karą.


Trudno się z tym nie zgodzić, ale groźnie zabrzmiało. Bo jeśli w ten sposób argumentujemy, ktoś może pójść o krok dalej i spytać, dlaczego morderstwo ma być zbrodnią, skoro nie wiemy, czy ofiara nie trafiła do raju (dowolnie zdefiniowanego).

Można się o to spierać w nieskończoność. Można bronić argumentu, że "kara" ma czegoś uczyć - a skoro skazani na dożywocie czy śmierć już do społeczeństwa nie wracają, (więcej - dla kogoś skazanego na śmierć karą jest tylko okres przed wykonaniem wyroku ! ) to i termin "kara" powinien być zastąpiony "izolacją" albo "likwidacją". Ewentualnie "zemstą", której z jakiegoś powodu wszyscy panicznie się boją.

Ale wracając do tej konkretnej sytuacji, po prostu sobie nie wyobrażam, że mogłoby być inaczej. I nie pojmuję głupoty ludzi którzy wyją, że to pod publiczkę, że to wszystko sterowane, i niesprawiedliwe. Może i sterowane. Na pewno dobrze wygląda w telewizji. Ale czy to zmienia fakt, że masowy morderca zasługuje na śmierć, bez względu na to z czyich rąk i w jakiej formie ?


--------------------
AMOR PATRIAE NOSTRA LEX...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
anagda
post 03.01.2007 18:33
Post #12 

Członek Zakonu Feniksa


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1994
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Kobieta



Ja nie interesowałam się aż tak całą sytuacją w Iraku. Tak na dobrą sprawę dopiero atak USA na ten kraj przedstawił moim oczom kogoś takiego jak Saddam Husajn.

Jedni go chwalą, inni nienawidzą. Nie potrafię powiedzieć czy to że go powieszono było dobrą rzeczą czy złą, bo po prostu nie wiem jaka była sytuacja. Teraz to nic nie jest już obiektywne. A żeby interesować się sytuacją Irakijczyków przed atakiem Stanów to byłam ciut za mała...

Skoro go skazali na taki wyrok to widocznie na to zasłużył. Chociaż nawet i sądy się mylą...


PS. Sama kara śmierci jest dość delikatnym tematem, który (przynajmniej jak dla mnie) zależy od zbyt wielu aspektów, żeby ot tak powiedzieć czy jest się ZA czy PRZECIW.


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
murof
post 03.01.2007 20:33
Post #13 

Uczeń Hogwartu


Grupa: czysta krew..
Postów: 187
Dołączył: 05.07.2004

Płeć: Mężczyzna



A jak sobie wyobrażasz obiektywne media? Według mnie każda próba obiektywnego opisania rzeczywistości spełznie na niczym i zawsze będzie jakiś tam poziom zniekształcenia. Chociażby z tego powodu, że nie możemy wejść w czyjąś skórę. A według mnie, gdybyśmy mogli - dość radykalnie zmienilibyśmy zdanie na temat wielu spraw... Także nie widzę sensu w czymś tak bezsensownym (bo pozbawionym możliwości realizacji) jak próba obiektywnego opisu pewnych spraw..


--------------------
- Oj, nie wolno rzeczy wielu,
Kiedy celem jest - brak celu...
(Zwłaszcza, jeśli duszy nie ma -
I to wszystko na ten temat).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 03.01.2007 20:35
Post #14 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



To nie tak. Niemożność nie może wykluczać dążenia. Nigdy nikt nie będzie w stanie dosięgnąć obiektywizmu, ale dążenie do niego wytwarza mnóstwo ubocznych i pozytywnych skutków. Rezygnacja z takiego podejścia doprowadziłaby do kultu skrajnej subiektywizacji przekazu. To i tak się dzieje, ale dopóki się to zauważa nie jest z nami źle. Media nigdy nie będą w pełni obiektywne. Ale dobrze byłoby, gdyby były rzetelne.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Sayaka
post 04.01.2007 00:07
Post #15 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 194
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Poznań

Płeć: Kobieta



Ja zaznaczyłam, że obiektywizm nie jest możliwy, to logiczne.
Tyle, że byłby konieczny jeśli chcielibyśmy dojść do braku oszustw i manipulacji w mediach.
A najtrudniejsze dla mnie jest to, że w sumie gdzie nie spojrzeć, tam oszustwa. Ja się orientuję w polityce powiedzmy, że przeciętnie, więc to, co piszą w gazecie bardzo przyswajam - nie znam się na tyle np w polityce Polski, żeby już na pierwszy rzut oka stwierdzić, czy to prawda, czy jakieś kolejne zagranie.

O np. wczoraj bodajże w wyborczej, na pierwszej stronie pisali o tym, że Giertych postanowił sam rozporządzic pieniędzmi. Jeszcze tego samego dnia okazało się, że to bzdura, ale Giertych już przez to dużo i niedwracalnie stracił.
Nie pochwalam prawie, że w żadnym aspekcie polityki Giertycha, ale robienie czegoś takiego to zwykłe chamstwo. No nic.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
anagda
post 04.01.2007 19:51
Post #16 

Członek Zakonu Feniksa


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1994
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Kobieta



QUOTE(murof @ 03.01.2007 21:33)
A jak sobie wyobrażasz obiektywne media? Według mnie każda próba obiektywnego opisania rzeczywistości spełznie na niczym i zawsze będzie jakiś tam poziom zniekształcenia. Chociażby z tego powodu, że nie możemy wejść w czyjąś skórę. A według mnie, gdybyśmy mogli - dość radykalnie zmienilibyśmy zdanie na temat wielu spraw... Także nie widzę sensu w czymś tak bezsensownym (bo pozbawionym możliwości realizacji) jak próba obiektywnego opisu pewnych spraw..
*



No właśnie nie wyobrażam. Żadne media nie są obiektywne. Nawet my sami nie zawsze potrafimy być obiektywni. Chodzi mi o to, że trzeba byłoby tam żyć dłużej jako mieszkaniec, obywatel, żeby wiedzieć tak na prawdę (ale to i tak nie w 100%) móc powiedzieć coś na temat słuszności (w tym wypadku) akurat wyroku.

Punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia. I tyle.


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kubaj0
post 07.01.2007 19:24
Post #17 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 150
Dołączył: 05.02.2006
Skąd: Mińsk Mazowiecki

Płeć: Mężczyzna



Anagda, śmiesznie napisałaś: "(...)Nawet my sami nie zawsze potafimy być obiektywni(...)" smile.gif Nie dość że napisałaś "my", to wygląda to w taki sposób jakbyś miała bardzo wysokie mniemanie o sobie.

A wracjąc do tematu co to tam dużo gadać, należało mu się. A jak nie wierzycie, to pogadajcie z rodzinami pomordowanych przez niego ludzi.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Vlary
post 08.01.2007 00:51
Post #18 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 129
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Katowice

Płeć: Mężczyzna



Tylko czekać, aż w zamian za Husajna zabiją im Busha. Nie wydaje mi się, że nie pozostawi to po sobie jakiegoś materialnego echa. Może znienacka za ich sprawą runie statua wolności? Poza tym rozgłos medialny w tym przypadku był dosyć niebezpieczny. Sam wyrok i jego wykonanie również. Nikt nie może przewidzieć jego konsekwencji, a Amerykanie pewnie teraz srają pod siebie albo budują przeciwatomowe domki ze strachu przed odwetem.


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Quizer
post 08.01.2007 13:17
Post #19 

Gusrim Gehorertz, Syn Odyna, Wielki Wódz Nordów, Arcykapłan Zakonu Auril


Grupa: kontroler ruchu
Postów: 671
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Wellington

Płeć: Mężczyzna



Nie tyle wyrok śmierci co zachowanie Saddama przed śmiercią było ostatnim i bardzo silnym ciosem jaki zadal Saddam ameryce. Umierajac z honorem, nie zgadzajac sie na zalozenie kaptura skazanca, do konca zlorzeczac amerykanom i iranczykom stal sie kolejnym bohaterem i wzorem do nasladowania dla tysiecy dzieci i kolejnym meczennikiem za wiare z ktora tak naprawde nie mial nic wspolnego.


--------------------
"We Stand Alone but Stand Together"
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
anagda
post 08.01.2007 21:50
Post #20 

Członek Zakonu Feniksa


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1994
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Kobieta



QUOTE(kubaj0 @ 07.01.2007 20:24)
Anagda, śmiesznie napisałaś: "(...)Nawet my sami nie zawsze potafimy być obiektywni(...)" smile.gif  Nie dość że napisałaś "my", to wygląda to w taki sposób jakbyś miała bardzo wysokie mniemanie o sobie.
*




Nie wiem dlaczego tak uważasz. Po prostu stwierdziłam fakt. Kto z nas, użytkowników tego forum może tak w 100% powiedzieć że jest obiektywny w każdej sprawie?


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
owczarnia
post 09.01.2007 15:30
Post #21 

Bagheera


Grupa: czysta krew..
Postów: 4378
Dołączył: 20.07.2005

Płeć: Kobieta



QUOTE(Katon @ 02.01.2007 15:00)
Ja nie umiem odczuwać satysfakcji ze śmierci człowieka, ale stało się to stać się powinno i nie zaprzątam sobie tym głowy.

Nie wiem czy umiałbym kopnąc stołek gdyby to ode mnie zależało. Ale nie podpisałbym ułaskawienia, gdyby to ode mnie zależało.
*


Podpisuję się pod każdą literą.

QUOTE(Katon @ 03.01.2007 20:35)
To nie tak. Niemożność nie może wykluczać dążenia. Nigdy nikt nie będzie w stanie dosięgnąć obiektywizmu, ale dążenie do niego wytwarza mnóstwo ubocznych i pozytywnych skutków. Rezygnacja z takiego podejścia doprowadziłaby do kultu skrajnej subiektywizacji przekazu. To i tak się dzieje, ale dopóki się to zauważa nie jest z nami źle. Media nigdy nie będą w pełni obiektywne. Ale dobrze byłoby, gdyby były rzetelne.
*


Albo z Tobą coś jest nie tak, albo ze mną wink2.gif. W każdym razie kolejny raz w pełni się zgadzam z tym, co piszesz.

QUOTE(kubaj0 @ 07.01.2007 19:24)
Anagda, śmiesznie napisałaś: "(...)Nawet my sami nie zawsze potafimy być obiektywni(...)" smile.gif  Nie dość że napisałaś "my", to wygląda to w taki sposób jakbyś miała bardzo wysokie mniemanie o sobie.
*


Chłopie, za przeproszeniem, pieprzysz od rzeczy. Proponuję wziąć parę dodatkowych lekcji polskiego zamiast się głupio mądrzyć.


W temacie ogólnie: nie wiem, kim jesteś, Hagridzie, ale zakładam że jakąś dużą szychą, skoro wiesz na pewno która sprawa jest sfingowana, a która nie smile.gif? Ja osobiście, wzorem Kazi, uważam że ten cholernik jest ojcem, tylko sprawa została zręcznie zachachmęcona.


--------------------
Welcome back, plus one. we missed you!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 09.01.2007 22:34
Post #22 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



Cóż, Owczarnio. Inteligentni i myślący ludzie zawsze będą się zgadzać od czasu do czasu, ot co =)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hagrid
post 18.01.2007 23:00
Post #23 

Historyk Forumowy


Grupa: czysta krew..
Postów: 1222
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Szczytno/Olsztyn (Apliakcja Radcowska)

Płeć: Mężczyzna






W temacie ogólnie: nie wiem, kim jesteś, Hagridzie, ale zakładam że jakąś dużą szychą, skoro wiesz na pewno która sprawa jest sfingowana, a która nie smile.gif? Ja osobiście, wzorem Kazi, uważam że ten cholernik jest ojcem, tylko sprawa została zręcznie zachachmęcona.
*

[/quote]

To mnie właśnie przeraża, wiara że Lepper jest naprawdę ojcem tego dziecka to dowód na wilką siłę mediów które wmówią ludziom największe bzdury. Jeśli się to okaże prawdą to mogę jakiś kapelusz zjeść, i tak nie ryzykuję tą deklaracją.

Tzw. seksafera to szwindel podobny do sprawy Jaruckiej, obliczony na bardzo krótki okres czasu, co z tego że Jarucka teraz ma kłopoty, ważne że Cimoszka został wyeliminowany a PO sowicie zpewne tą panią wynagrodziło. Krawczyk też pewnie swoje 100 czy 200 tys od PSL-u zainkasowała.
Wskazła na Łyżwińskiego, bo w to wszyscy mogli uwierzyć odrazu, a pozostaiwnie Leppera w obwodzie miało przeciągnąć całą sprawę maksymalnie długo.

Nie lubię tej koalcji ale nie zgadzam się na życie w państwie w którym byle lafirynda wpływa na politykę państwa. Przez 4 lata kasowała duze pieniadze w sejmiku, a 2 tygodnie po przegranych wyborach samorządowych, objawiła swoje "pokrzywdzenie". niewykluczone że przy tej medialnej wrzawie wyszły na jaw jakieś prawdziwe przypadki molestowania, co nie zmienia faktu że Jarucka i Krawczyk powinny siedzieć i być przestrogą dla innych oszustów.


--------------------
Dobro zawsze zwycięża, bo zło niszczy się samo!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Zwodnik
post 19.01.2007 13:08
Post #24 

Prefekt


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 341
Dołączył: 05.04.2003




QUOTE
Nie lubię tej koalcji ale nie zgadzam się na życie w państwie w którym byle lafirynda wpływa na politykę państwa.


IMHO nie jest ważne kto, ale w jaki sposób. Wspominasz Cimoszewicza...czy nie identycznie było z dziadkiem Tuska ? PiS ani Kurski nic na tej zadymie nie stracili, a Tusk (mówię to z pełną odpowiedzialnością) przegrał przez to wybory. To jest właśnie polityka oparta na najniższych emocjach, na mechanizmach kontroli tłumu. Obrzucenie błockiem wywoła pożądany efekt zawsze - nawet, jeśli w końcu będziesz musiał przeprosić i się wycofać, bilans i tak nie wyjdzie na 0. Zresztą w ten sam sposób dzisiaj niszczy się ludzi teczkami - a właściwie artykułami w brukowcach.

Nie jest ważne, czy jesteś uczciwy czy nie. Nie jest istotne, czy mówisz prawdę czy nie. Naród ma krótką pamięć. Kluczem jest, żeby rozbujać to wahadło we właściwym momencie. Bleh.

Ten post był edytowany przez Zwodnik: 19.01.2007 13:10


--------------------
AMOR PATRIAE NOSTRA LEX...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
owczarnia
post 19.01.2007 14:44
Post #25 

Bagheera


Grupa: czysta krew..
Postów: 4378
Dołączył: 20.07.2005

Płeć: Kobieta



QUOTE(Hagrid @ 18.01.2007 23:00)
To mnie właśnie przeraża, wiara że Lepper jest naprawdę ojcem tego dziecka to dowód na wilką siłę mediów które wmówią ludziom największe bzdury. Jeśli się to okaże prawdą to mogę jakiś kapelusz zjeść, i tak nie ryzykuję tą deklaracją.
*


To niech Cię dłużej nie przeraża, bo mnie chodziło o Łyżwińskiego tongue.gif.

Ja nie wiem, Ty naprawdę jesteś tak naiwny, by sądzić że to niemożliwe wink2.gif?


--------------------
Welcome back, plus one. we missed you!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Strony  1 2 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 29.03.2024 03:08