Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

8 Strony « < 6 7 8 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Dwie Noce

Co sądzicie o tym opowiadaniu?
 
Dobre - zostawić [ 20 ] ** [90.91%]
Gniot - wyrzucić [ 2 ] ** [9.09%]
Zakazane - zgłoś moderatorowi [ 0 ] ** [0.00%]
Suma głosów: 22
Goście nie mogą głosować 
Ajihad
post 02.04.2006 11:31
Post #176 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 32
Dołączył: 08.02.2006




UWAGA! Fanfary! Czytelnicy powstają z miejsc!
A tak na serio to był najlepiej napisany ff jaki czytałem.
Tak realny, że gdybym nie wiedział to bym uwierzył, że to początek następnej części HP napisany przez J.K.R.
Masz wielki talent, moje gratulacje. Szkoda tylko, że już to koniec, że nie pozostawiłeś nam nadziei na kontynuację ff. Interesujące byłyby relacje między Hermioną a Harry'm podczas, albo po pokonaniu Voldemorta. Fajnie by było gdybyś napisał także opowiadanie na inny temat niż o HP. Taka moja rada. Pisz, pisz jak najwięcej.
Pozdrawiam, Ajihad.


--------------------
G.R.O.M. Grupa Rosjan Odśnieżających Miasta
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
WeEkEnD
post 02.04.2006 11:50
Post #177 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 103
Dołączył: 29.03.2006
Skąd: Taka dziura nad jeziorem Czos ;P




cry.gif Matko Boska, już koniec... To byl mój ulubiony fick...
Musisz obowiązkowo zająć się pisaniem ficów bo masz do tego smykałkę! Już tam obojętnie jaki parring byle by było, bo <powtórzę raz jeszcze> masz talent. Akcja ciekawie się rozwijała, bez pośpiechu ale i bez spowolnienia. Nie był to <dzieki Bogu> oklepany już parring HG/DM- to także daje ci duży plus. Scena końcowa może być, bez zbędnych wulgaryzmów, wszystko eleganckie opisane.
Ocena Końcowa: 6 < dry.gif nawet znajomym nie daje takich ocen dry.gif za łagodny jestem>


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Skaterin
post 02.04.2006 12:45
Post #178 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 173
Dołączył: 14.11.2004
Skąd: Kraków

Płeć: Kobieta



Ja zapewne jeszcze nie raz i nie dwa będę czytała tego fica... Ale nadal pozostaje pewna załosc, ze nic nowego nie przybedzie. Nie pozostawiles niedosytu i to cenie. Wiekszosc ficow taki pozostawia. Gratuluję smile.gif


--------------------
user posted image

tu płonie lampa wiedzy, tu mędrcem będziesz snadnie...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Tomak
post 02.04.2006 18:53
Post #179 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 116
Dołączył: 12.07.2005
Skąd: Hogwart




Szkoda że taki szybki koniec ale fick był po prostu super. Nie bede się bawił w dłuższą ocene fick był bombowy i koniec.


--------------------
user posted image

S.Z.K.O.Ł.A.- Społeczny Zakład Karno Opiekuńczy Łączący Analfabetów

Kierowanie się logiką przy pracy z komputerem jest nielogiczne
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
nosferatu
post 02.04.2006 18:59
Post #180 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 57
Dołączył: 14.05.2004
Skąd: Skierniewice




cry.gif to cry.gif niemozliwe cry.gif nie moj ulubiony ff Hito pisz dalej cry.gif ptosie wink2.gif a na razie chce ci podziekowac za tego jakze wspanilego ff wink2.gif czarodziej.gif

Ten post był edytowany przez estiej: 03.04.2006 03:31


--------------------
W każdym można zobaczyć coś dobrego !!! 3ba tylko poszukać !!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hermionciaa
post 02.04.2006 19:12
Post #181 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 28
Dołączył: 22.08.2004
Skąd: Nie wie nikt

Płeć: Kobieta



No gratki, gratki... DObrneliśmy do końca... Kurcze, a tak fajnie się czytało... Naprawdę, trzeba ci podziękować głównie za: 1) wspaniałe przerwy [jeszcze się nie spotkałam, aby tak szybko pojawiały się next party ^^], 2) wspaniały pomysł [jako fanka pary HP/HG na dobre i na złe jestem zachwycona twoim wyborem, a i fabuła całkiem, całkiem wink2.gif], 3) twoje piękne pismo. I tu powielam delikatną sugestię: MOże się weźniesz i napiszesz całość siódemki? Byłoby miło...

Pozdrawiam


--------------------
user posted imageuser posted image

"- Estelu! Estelu! - krzyknęła, Aragorn zaś ujął jej rękę, ucałował ją i zasnął. Twarz jego zajaśniała niezwykłą pięknością, tak że wszyscy, którzy weszli potem do Domu Królów, patrzyli na niego z podziwem, ujrzeli bowiem Aragorna w uroku młodości i w sile męskich lat, a zarazem w pełni mądrości i w majestacie sędziwego wieku. Długo spoczywał tak i widzieli w nim obraz chwały królów ludzkich w nieprzyćmionym blasku, jak o poranku świata."

J.R.R. Tolkien, Władca Pierścieni: Powrót Króla, Dodatek A

Wejdź, jeżeli sądzisz, że jesteś osobą o silnych nerwach...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Tasha13
post 03.04.2006 14:20
Post #182 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 30
Dołączył: 25.08.2005
Skąd: Z Otchłani Ciemności

Płeć: Kobieta



Hmmm... Śliczne, piękne i cudowne. Brak mi słów, zauroczyłam się w tym ficku…
Szkoda, że to już koniec...sad.gif
QUOTE
==================================================================
Tak, to już jest koniec. Nie będzie więcej partów (tak na wypadek mówię) 
==================================================================

A może jakiś sequel? biggrin.gif
Pisz Dalej, masz zadatki na znakomitego autora ficków…
Przemyśl, fakt sequela biggrin.gif
Pozdrawiam, Życzę weny…
A takową często masz… Więc nie wiem czy musze Ci jej życzyć biggrin.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Illusion
post 08.04.2006 15:53
Post #183 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 180
Dołączył: 08.04.2006
Skąd: z mamusi ^^

Płeć: Kobieta



Uprzedzam, że się rozpiszę.
Przeczytałam już dawno, ale dopiero teraz zechciało mi się zajerestrować.

Nie mam w zwyczaju katowania siebie czymś, co mnie nie wciąga, a tutaj dotrwałam do końca, tak więc od razu napiszę, że mi się podobało. Fakt, czytałam o wiele lepsze opowiadania, ale porównywać nie będę, bo nie w tym rzecz. Muszę jednak zaznaczyć, że od początku do końca cukierkowo nie było.
Przede wszystkim zacznę od pary - Harry i Hermiona? To zdecydowanie nie mój typ. Mimo, że u Ciebie to wszystko zgrywa się w jakąś logiczną całość i niby doskonale pokazałeś, że jednak jest możliwe pomiędzy nimi coś więcej niż przyjaźń, mnie nie przekonałeś. Pairing mało prawdopodobny, jeżeli wierzyć pani Rowling. Pewnie teraz wywołam u Ciebie reakcję alergiczną, ale już bardziej możliwe jest, że Hermiona będzie z Ronem. Przyjaźń pomiędzy Harry'm a nią jest tak silna (w książce), że traktują się jak rodzeństwo. Z doświadczenia wiem, że jeśli znam się z kimś na wylot, aż do obrzydzenia, szanuję go jako przyjaciela, to NIE POTRAFIĘ patrzeć na niego jak na płeć przeciwną, choćby nie wiem jak wyglądał. To tak jak z bratem - znamy się od urodzenia, relacje między nami są oczywiste i niemożliwe do zmienienia.
No ale nevermind.
Idąc dalej - rodzice Hermiony. Chyba ktoś już wspominał o tym (wybacz, nie czytałam wszystkich postów), że dialogi są sztywne. Ja bym powiedziała - i znów się czepię - mało realistyczne. Horacy jest zbyt "urzędowy", oficjalny, mimo że kochający. W dialogach domowych brak czegoś takiego, co pojawiło się u Ciebie - taka oschłość. Nie. Nie ma etapu przejściowego. Jak ktoś jest zły, to w rodzinnym gronie od razu to widać. Rozumiesz co mam na myśli? Emocje są bardziej wyzwalane. I nie ma to związku z charakterem czy stopniem otwierania się na ludzi. Kurczę, ciężko wytłumaczyć, ale mam nadzieję, że wiesz co mi tutaj nie pasuje.
Dobra, teraz będę chwalić.
Przede wszystkim zakończyłeś. Podjąłeś się pisania i pokazałeś, że z całą odpowiedzialnością możesz doprowadzić to do końca. Może to się wydaje proste komuś z zewnątrz, ale jako osoba coś-tam-pisząca wiem, jak trudno jest dotrwać do końca. Można się pogubić we własnych wątkach, mieć wizje, ale fabuły brak, a Ty napisałeś i zakończyłeś. I to się chwali.
Następna rzecz - dziękuję Ci za Harry'ego. Pokochałam tą postać, dzięki temu, że bardzo od kanonu nie odbiegłeś, a jednocześnie stworzyłeś bardzo sympatyczną aurę wokół niego. Jego osobie nic zarzucić nie mogę, jest taki, jaki powinien być... Słodki wink2.gif
Aha, najważniejsze - bardzo dobrze połączyłeś sferę uczuć z erotyką. Naprawdę niewielu to potrafi, niektórzy autorzy (już nie będę wymieniać), zapominają o tym głębszym podłożu kontaktów fizycznych. No i pokazałeś, że facet jednak myśli o potrzebach kobiety... Choć dalej nie mogę oprzeć się wrażeniu, że Harry to jakiś wyjątek.
Bardzo chętnie poczytałabym sobie coś jeszcze, z Twojej ręki. Nie chcę Cię za bardzo chwalić, bo wiem, że krytyka bardziej buduje, ale muszę przyznać, że już teraz jesteś dobrym pisarzem, a przecież to dopiero początki. Także pisz, pisz i jeszcze raz pisz.

Pozdrawiam.


--------------------
Chociaż oczy bolą, szukam w niebie dna.
- A. Osiecka
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
psawko21
post 09.04.2006 00:29
Post #184 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 16
Dołączył: 28.02.2006




Fajerwerki fanfary i meksykańska fala! Tak, tak uwielbiam ten tekst. W końcu jakaś odmiana bo wałkowanie paringu HG/DM** znudziło mnie/wnerwia mnie/nie daje mi żyć.*
Każda z postaci w tekście m swój wypracowany charakter. Podczas czytania nigdy nie pomyslałem: "kórcze, ja już to chyba gdzieś widziałem". To bardzo dobrze. Jednak te kilka rozdziałów "Dwóch Nocy", zapełniło by ledwie 1(wersja pesymistyczna)*, 2(realistyczna)*, 3(optymistyczna)* rozdziały prawdziwej książki. No Hitio, gdzie ten squel? Nadgryzłeś ten batonik, grzech to go nie skączyć! Mam nadzieję, że go kiedyś napiszesz.
Jakzawsze niecierpliwy, gorąco pozdrawia
psawko21

---------------------------------------------------------------------------------------------------
*-niepotrzebne skreślić
**-jedynym fickiem nienudzącym mnie do tej pory, a zawierającym w sobie wiadomy paring, jest "I belive..." Kitiary. Ehhh, może i ona niegdyś napisze squel!

Ten post był edytowany przez psawko21: 09.04.2006 00:31
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hito
post 09.04.2006 11:47
Post #185 

Magik


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 751
Dołączył: 11.10.2005
Skąd: Częstochowa/Wrocław

Płeć: Mężczyzna



Ej no, ,,Dwie noce'' to 80 stron w Wordzie. Wydaje mi się, że równa się to ponad 100 stronom prawdziwej książki.
Do wszystkich, którzy poruszyli problem sequela - od razu mówię, że takowego nie mam w planach. Ten fic to zamknięta całość, a kontynuacja byłaby już alternatywnym tomem VII. Zanim skończyłbym go pisać, Rowling mnie uprzedzi :]
W każdym razie, nie mówię, że nigdy sequela nie napiszę - ale jest to wątpliwe. Powtórzę - nie mam go w planach.

Co do pisania innych ficów... cóż, zobaczymy. Pomysłów to mam całe mnóstwo (niektóe zdecydowanie nie nadają się do ich rozwinięcia i publikacji), gorzej z chęciami i czasem. Zgodzę się, że byłoby dobrze, gdybym dalej pisał. I to nie tylko fici związane z HP.
Zobaczymy, co przyszłość pokaże.

Dziękuję za komentarze wychwalające moją pracę pod niebiosa - coś czuję, że na to nie zasługuję smile.gif Ale miło wiedzieć, że pewnej części użytkowników tego forum sprawiłem radość moim ficiem smile.gif

Oczywiście również dziękuję za te będące pośrodku (jednoznacznie negatywnych, na szczęście, jeszcze tu nie widziałem). Wszelka krytyka przyjęta i wzięta pod rozwagę.



--------------------
Mój nowy fic

One in Fire Two in Blood
Three in Storm Four in Flood
Five in Anger Six in Hate
Seven Fear Evil Eight
Nine in Sorrow Ten in Pain
Eleven Death Twelve Life Again
Thirteen Steps to the Dark Man’s Door
Won’t be turning back no more
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
WeEkEnD
post 18.04.2006 22:57
Post #186 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 103
Dołączył: 29.03.2006
Skąd: Taka dziura nad jeziorem Czos ;P




Łobosh jaki skromny ;] A mi sie fick bardzo podobał i spróbuj napisać coś innego, być może z innym parringiem, chociaż do tego nie mam zastrzeżeń ;]

Pozdro


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hito
post 19.04.2006 09:56
Post #187 

Magik


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 751
Dołączył: 11.10.2005
Skąd: Częstochowa/Wrocław

Płeć: Mężczyzna



Jest możliwe, że kiedyś napiszę jeszcze jakiegoś fica.
Natomiast jest absolutnie niemożliwe, by w nim Harry lub Hermiona nie byli spairingowani ze sobą. Ale nie wykluczam, że w takim przypadku dodam inne pary, np. Ron/Luna, Ginny/Neville, Ginny/Draco, Ginny/Lucjusz, Crabbe/Goyle, itd.


--------------------
Mój nowy fic

One in Fire Two in Blood
Three in Storm Four in Flood
Five in Anger Six in Hate
Seven Fear Evil Eight
Nine in Sorrow Ten in Pain
Eleven Death Twelve Life Again
Thirteen Steps to the Dark Man’s Door
Won’t be turning back no more
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ajihad
post 19.04.2006 15:02
Post #188 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 32
Dołączył: 08.02.2006




Błagam, tylko nie Ginny/Lucjusz!!! To by było okropne. Za duży przedział wiekowy.
A Crabbe/Goyle to co innego. Mogłoby być nawet ciekawie... biggrin.gif


--------------------
G.R.O.M. Grupa Rosjan Odśnieżających Miasta
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hito
post 23.04.2006 22:26
Post #189 

Magik


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 751
Dołączył: 11.10.2005
Skąd: Częstochowa/Wrocław

Płeć: Mężczyzna



QUOTE
Przede wszystkim, muszę to wszystkim uświadomić, że Hito jest kobietą!
Żaden szanujący się mężczyzna nie zajmowałby się uczuciami, starał się być delikatny w opisach i szczery na osiemdziesięciu stronach Worda. To chyba oczywiste. Ha! Mamy Cię!

Zdemaskowałeś mnie; a myślałam, że się dobrze ukrywam ze swoją płcią sad.gif

QUOTE
Po drugie sceny erotyczne napisane są ze smakiem, bez zbytniej dosłowności, choć realistycznie. No, co tu dużo mówić, działają na wyobraźnię.

Uff, dzięki.
Co do działania na wyobraźnię - taki był mój zamiar. Heh, pisanie takiej długiej sceny erotycznej to jest dopiero zabawa, pobudzająca i w ogóle cheess.gif

QUOTE
Mam nadzieję, że jeśli Hito coś jeszcze napisze, to nie będzie to para Crabbe/Goyle, ale za to coś zwięźliejszego, trochę więcej akcji, więcej pikantnych szczegółów, trochę prostszym, bardziej ekonomicznym językiem.

Po kolei:
1) O taką parę martwić się nie musisz. Nie istnieje w całym świecie HP lepszy pairing niż H/Hr, a pozostałe, które mogłyby u mnie wystąpić, zawsze miałyby co najmniej małe oparcie w kanonie. (hmm, choć możnaby się kłócić - w końcu Crabbe i Goyle zawsze trzymają się razem. To coś musi znaczyć. Hmm...)
2) Zwięźlejszego? No nie wiem, skoro ma być więcej akcji, to i stron byłoby chyba więcej :]
3) Czysto romansowego fica już raczej nie napiszę, zatem... chociaż to znowu zależy, co kto rozumie przez ,,akcję''.
4) Więcej pikantnych szczegółów? No nie, to realistycznie przedstawiona scena erotyczna+wcześniejsze wzmianki o sferze cielesności Ci nie wystarczają? Ech, mężczyźni dry.gif
5) Język - cóż, tu pozostaje mi powtórzyć - oby praktyka doszlifowała moje umiejętności.
O ile, naturalnie, praktyka pójdzie w ruch. Zobaczymy.


--------------------
Mój nowy fic

One in Fire Two in Blood
Three in Storm Four in Flood
Five in Anger Six in Hate
Seven Fear Evil Eight
Nine in Sorrow Ten in Pain
Eleven Death Twelve Life Again
Thirteen Steps to the Dark Man’s Door
Won’t be turning back no more
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

8 Strony « < 6 7 8
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 23.05.2024 05:01