Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

110 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Muzyka

Potti
post 21.01.2004 09:36
Post #1 

Plotkara


Grupa: czysta krew..
Postów: 2140
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Paris or maybe Hell

Płeć: Kobieta



kolejna próba, dyskusji na ten, zawsze na czasie, temat =)

ale nie chodzi mi o to, żebyście napisali kilka tytułów swoich ulubionych piosenek i kilka totalnych dla Was klap, tylko żebyście jeszcze mówili dlaczego tak robicie. dopiero z tego może wywiązać się jakaś dyskusja, bo na wielu innych tematach- kończyła się ona jedynie na kłótni w rodzaju: 'jak możesz nie lubić tego zespołu!', 'ależ mogę!' etc.
liczę, że się zastosujecie i będzie wreszcie muzyczny topic z prawdziwego zdarzenia.
podawajcie teledyski i piosenki nie tylko z tego i ubiegłego roku, poprostu jakie Wam przyjdą na myśl i o jakich naprawdę macie coś do powiedzenia. no.

miłej dyskusji!


--------------------
voir clair dans le ravissement
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Alexa666
post 21.01.2004 11:47
Post #2 

Ścigający


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 306
Dołączył: 06.04.2003

Płeć: Kobieta



Edyta - ja też słucham Nightwisha... Boskie =) Metal operowy jest jakiś taki inny... Ciekawszy. Pozatym bardzo podoba mi się głos wokalistki tejże kapeli.
Marilyn Manson - większość powie, że to komercha. Ale ja lubię jego twórczość. Styl wykonania zmienia się z utworu na utwór. Poprę to przykładem porównania "Rock is dead" z "This is the new shit"... Zupełnie inna muzyka. A przy tym każdy z tych stylów pasi mi jak najbardziej.
P.O.D - uwielbiam. I mam sentyment, bo od nich zaczęła się moja przygoda w świecie Rock&Metal. Po prostu ich uwielbiam i tyle.

A jeszcze jedno, Edyta skąd masz Within Temptation? Bo poluję na to od dłuższego czasu i nie mogę nigdzie znaleźć, a Kazaa to przeżytek i tak nigdy nie działa =='
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Pawelord2
post 21.01.2004 11:56
Post #3 

Prefekt Naczelny


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 587
Dołączył: 10.04.2003
Skąd: Przeworsk

Płeć: Mężczyzna



Alex --> nie sama kaazą człowiek zyje - zaopatrz się w programy takie jak SoulSeek, E-mule lub DC++.

Ja nałogowo słucham melodyjnego punk rock'a w stylu (mojej ulubionej kapeli) Bad Religion. Dlaczego? ano dlatego iz graja melolodycznie, z głową, ciekawe tekxty często powiązane z moimi racjami zyciowymi :] Jak dla mnie ten zespół to ucieleśnienie marzeń :] Piosenki? np. (ulubiony kawałek, najlepszy na swiecie itp) Generator, Pity the dead i naprawdę masa innych - mają naprawdę sporo albumów, kalżdy jest bardzo dobry.

Wymieniacie tutaj np. Within temptation - a miałem i mam kilka mp3, strasznie ta wokalistka wysoko śpiewa, z tendencjami do wycia a'la evanescence. Jednym słowem -> w mały ilościach toleruję.

Nightwish? Tylko wishmaster, reszta powoduje u mnie odruchy wymiotne :] Głownie ze względu na to ze moja siostra słucha tego nałogowo i mam już dość po prostu :]

Ostatnio też zassałem sobie dwie piosenkipana o nicku Andrew WK i stwierdzam że może nie są one jakoś specjalnie inteligentne/wyszukane ale strasznie mi sie podobają - idealne jeżeli potrzebujemy szybkiego relaxu :] kawałki te to : Party hard i She is beautiful.

No :] chyba starczy. Bad Religion to moja ulubiona kapela i tylko ich słucham regularnie. Wiec wiecej zespołów już nie wymieniam :]
"...P..."

Ten post był edytowany przez Pawelord2: 21.01.2004 11:58


--------------------
now everybody's praying, don't pray on me
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Rapsodia
post 21.01.2004 12:08
Post #4 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 52
Dołączył: 28.07.2003
Skąd: Radom

Płeć: Kobieta



Pawerlord2 --> Andrew WK powiadasz? Widziałam no i słyszałam obie te piosenki. Takie do poszalenia. Również uważam je za niezłe piosenki. Ale i tak najbardziej podoba mi sie sama końcówka do teledysku "Party Hard" ^^

Czego to ja ostatnio słucham? Ano tak. Lipnickiej i Portera. :] Mam już ich płyte i puki co słucham jej w kółko. Strasznie mi się podoba choć... wcale nie wiem dlaczego :] Bo za Lipnicką to jakoś nigdy nie przepadałam...

Ostatnio króluje u mnie muzyka filmowa. Zrobila sobie spisik no i wyszło mi, ze chciałabym zdobyć muzyke z 60 (!!) filmów. Normalnie przeżyłam chwilowy szok. Ale ziarnko do ziarnka i uzbiera sie miarka ^^

Zespoły, zespoły... 3 Doors Down - mają spokojne, wpadające w ucho piosenki. Jak zdobędę ich płyte to sie więcej o nich dowiem. Audioslave - mają coś takiego w sobie... i bardzo odpowiada mi głos wokalisty... :]
A w ucho wpadła mi nowa piosenka Nelly Furtado. Bo jest taka swojska... ta... może by jednak warto było zobaczyć, czy ta kaaza to jeszcze działa?? tongue.gif


--------------------
user posted image user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Glinda z Jamajki
post 21.01.2004 12:23
Post #5 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 21
Dołączył: 05.01.2004
Skąd: z brzuszka mamusi, z samolotu, lot nr???? nad Jamajką.




Jamajskie rytmy jak z nicka... czyli reagge w wykonaniu Boba Marleya. Od tego chce się żyć.
Sean Paul? Kto to nazywa REAGGE? ee... to nie ta muzyka! Acz sympatyczna...
Dido... cudeńko na wynajem XD... kocham jej piosenki podczas niemiłosiernych dołów.
Modojo- Lady... ukochana. Genialna. I kompletnie inna niż mój typ.

Ogólnie to słucham tego, co mi wpadnie w ręce... ostatnio Edith Piaf =P.... na winylu.
Ja nie jestem wymagająca, więc jeśli mi ktoś puści muzykę spod Paryża czy jakąś inną piosenkę francuską, to siadam w fotelu bujanym i śpiewam z wykonawcą. Co z tego wychodzi- lepiej nie wiedzcie... biggrin.gif


--------------------
Jestem kobietą która potrafi zdominować. I chyba zbyt często tego używam.
Poznałam kogoś. Ale Jego nie zdominuję. Bo...go kocham?
to do Ciebie. Tak. Do Ciebie.
Wiem o Tobie tylko tyle, że jesteś fajnym chłopakiem, że jesteś Kawalerem do wzięcia...i...że Cię kocham.
ja.
Dla Ciebie.
"mężczyźni pragną być zawsze pierwszą miłością kobiety; kobiety mają subtelniejszy instynkt i chcą być zawsze ostatnią miłością mężczyzny"
Oscar Wilde.
A W WALENTYNKI IDĘ NA "NIGDY W ŻYCIU" do KINA. SAMA!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Pawelord2
post 21.01.2004 12:24
Post #6 

Prefekt Naczelny


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 587
Dołączył: 10.04.2003
Skąd: Przeworsk

Płeć: Mężczyzna



3 doors down - a faktycznie :] zapomniałem do spisu dodać. To jest taki powolny punk rock, zawsze jednak szybszy od Green Day. Podoba mi sie jak grają, w sumie niezłe texty klecą. Szkoda tylko ze teledyski które do tej pory stworzyli są nastawione bardziej na masowy odbiór w jakims MTV czy innym tego typu kanale. To się może kiepsko odbić na ich muzyce, kiedy ich już raz schwycą łapska show biznesu. Jak na razie nie ma sie do czego przyczepić. Ulubione kawąłki - Looser, Kryptonite (call me a supermen) When I'm gone.
Z polskich wykonawców - hmm... sporadycznie Lady Pank - podobaja mi się głownie giotary, chociaz ich piosenki też mnie zawsze jakos tak pozytywnie nakrecały. I chyba tyle :] nie ma w polsce już ciekawszych zespołów :]
"...P..."


--------------------
now everybody's praying, don't pray on me
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Brenda
post 21.01.2004 12:38
Post #7 

realistka


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 288
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: z czocha (:




QUOTE (Pawelord2 @ 21-01-2004 11:56)
strasznie ta wokalistka wysoko śpiewa, z tendencjami do wycia a'la evanescence.

predzej Amy (Evanescence) ma tendencje do spiewania tak jak Sharon (Within), bo z tego, co sie orientuje, do Withini byli duzo wczesniej.


więc tak.. Łzy, Łzy, Łzy.. ale przede wszystkim Łzy. ale czasami jeszcze Łzy. ah, nie zapomniałam o Łzach? ;D

a tak już całkiem serio, to moim ulubionym zespołem są... Łzy ;P. i dla mnie to coś więcej niż zespół.. dzięki Łzom (a raczej dzięki ich forum;D) poznałam wielu świetnych ludzi, na Ich koncertach się genialnie bawie, staram się głosowac na Nich wszędzie, gdzie się da, po 100x oglądam ich występy w tv;D a muzyka.. nie potrafie dnia bez niej wytrzymać. hm, podobnie jak niegdys Draco, prosze nie oceniach zespołu po tych wszystkich "Ankach, Juliach, Agnieszkach, Narcyzach" etc, bo to czyste pastiże.. radzę przesłuchać "Dema" albo "Słonca".. wg mnie - cudowne teksty, róznorodna muzyka - momentami podchodzaca pod gothic rock, poprzez rock, pop-rock, a konczac, niestety, na popie.. no ale cóz. do tego swietny wokal Ani. aaa;D co ja sie bede rozpisywac ;P

Drugim moim ulubionym zespolem jest Closterkeller. Przede wszystkim za wokal Anji - którego wg mnie nikt nie pobije. No i Jej swietne teksty.. Prawdziwe, które czesto mogłabym dopasowac do mojego zycia.. Cenie zespół za to, ze jest wiarygodny, ze sie nie zmienia, nie schodzi na totalną komercje, jak niektore zespoły.. Do tego wszystkiego genialna muzyka. Reasumując, piosenki Clostera trafiają do wnętrza, zostają w Nim na długo, potrząsają.. A poza tym, Anja pisze swietne artykuły, a wywiady z Nia (prasowe czy tez telewizyjne) sa szalenie ciekawe.. No, cudo po prostu, ale znowu nie bede sie rozpisywac ;P

A oprócz tego, słucham przeróznej muzyki, przede wszystkim:
Moonlight, Batalion D'Amour
- własny, niepowtarzalny styl, klimat, swietne teksty i wokale. czego chciec wiecej?
Apogeum - cos nowego, świezego. wokale meski i żenski, co stanowi ciekawe połaczenie. rockowa muzyka. teksty.. proste, mogłoby sie wydawac banalne, ale cos w sobie maja. jakąś.. głębie?
Evanescence - zespol przez wielu uwazany za kicz, komerche etc. ale ja mam do Niego sentyment. podobaja mi sie mroczne teksty, klimat, głos Amy. ale niestety, live wypadaja tragicznie.
Within Temptation - (własnie slucham płyty;)) cos pieknego. w niektorych piosenkach taka delikatnosc, swoboda.. w innych dynamika, 'ostrosc'.. muzyka docierajaca głęboko. i piekny głos Sharon.

No, i jeszcze: Ewelina Flinta, Nirvana, Guano Apes, Stare Dobre Małżeństwo, Tristania, Chłopcy z Placu Broni. ot tak, bez komentarza.

to tyle.


--------------------
Nie wierzę w to, że koniec nadejdzie
Nie wierzę w to, że coś rozumiem
Nie wierzę w to, że kochać umiem...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Kalamburka
post 21.01.2004 14:51
Post #8 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 15
Dołączył: 08.12.2003
Skąd: Z zza rzeki, zza cienia drzew.




Moja ulubiona muzyka, hmm...właściwie to nie mam ulbionego stylu muzycznego, ale za to mam swoje ulubione zespoły i wykonawców, tz. :

DIDO- jest niesamowicie liryczna, jej piosenki przyprawiają mnie o szybsze bicie serca, są takie smutne i wymowne, poprostu wspaniałe ! Najczęściej jej slucham kiedy mam chandrę. Moja ulubione piosenki to 'Here with me"; "Hunter" i "Thank you".

NIRVANA- ich piosenek zaczęłam słuchać stosunkowo nie dawno i od razu bardzo mi się spodobały. Są rockowe, mają w sobie jakąś melancholie, głębię, coś innego.
Na prawde super ! Moja ulubiona piosenka to "Hello"

LINKIN PARK- miłością do tego zespołu zaraziła mnie moja koleżanka. Z początku piosenki wydawały mi się trochę za "ostre" jak na mnie, ale jednak powoli, powoli coraz barzdiej mi się podobały(chociaż nie wszystkie do końca). Ulubiona piosnka to "Numb"

EVANESENCE- smutne, mroczne, melancholijne - to najbarzdiej cenię w jej piosenkach. My favourite songs are "My immortal" and "Hello"

noi to by było na tyle, chociaż lubię jeszcze wiele, wiele inyych piosenek to chyba tych zespołów najbarzdiej zapadły mi w pamięć.


--------------------
Kto żyje nadzieją, umrze głodny.
Pisanie jest obroną przed szaleństwem.
Komputer to logiczne ogniwo w rozwoju człowieka: inteligencja bez moralności.
Człowiek jest tajemnicą, z tajemnicy przybywa i w tajemnicę odcchodzi.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Psychopatka
post 21.01.2004 15:56
Post #9 

Prefekt Naczelny


Grupa: czysta krew..
Postów: 518
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Glajwic

Płeć: Kobieta



heh temat rzeka.

Moonspell... za oryginalne podejscie do muzyki metalowej i ciekawe brzmienie. kazda plyta jest odmienna i kazda ukazuje cos innego. Swietne teksty, czyli albo wampiryczny liryki z Wolfhearta, albo ateistyczne teksty z Sin/Pecado... albo apokaliptyczne butterfly fx... albo antidote... jak mawia sam zespol " dla tych ktorzy wierza w to co jest nie do uwierzenia" - czy jakos tak. =)
Poza tym nie sa to komercyjne stworzenia robiece wszystko na pokaz.
Wokalista tejze grupy jest jedeny w swoim rodzaju, ubustwiam faceta za swietny glos, teksty ( jak wspominalam bardzo dobre) oraz inteligencje =)
W zasadzie o Moonspell moglabym pisac i pisac... a jak sadze tylko niektorzy z was znaja ten zespol.. wiec daruje sobie.

Therion... he he. Mroczne, tajemnicze brzmienie. Ukazał ze mozna grac metal symfoniczny ... i mieszanka ostrego brzmienia i muzyki powazne nie mija sie z celem. Swietne teksty, czesto poruszajace tematu mitologi nordyckiej ( secret of the runes) a takze okultystyczne sprawki. No po prostu cos wartego uwagi... szczegolnie za Theli.

o innych zespolach nie bede pisac bo nie chce mi sie... duzo tego i nie widze sensu.




--------------------
Hey you little Jesus bride why have you smiled to me ?
Hey you little Jesus bride why have you sang to me ?
They say that God is inside us all, and sometimes
He is not in the way that I have preached for to wish to
but God is my lover and I love him too

//F.Ribeiro//
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Natalia-Hermi
post 21.01.2004 16:02
Post #10 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 90
Dołączył: 18.07.2003
Skąd: Hogwart-Gryffindor




No ładnie:) Czekałam na to:) Moimi ulubionymi są: Evanesence-Bring Me To Life,Going Under,My Immortal, The Rasmus-In The Shadows-First Day On My Life:) To by było na tyle:) Lubię te piosenki ze względu na ich dynamiczność,rytm,głos zwłaszcza Amy Lee z Evanesence w piosence My Immortal, poprostu słucham jej cały czas!:)


--------------------
"Odbijam nie Twą twarz, ale Twego serca pragnienia..."
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Mara
post 21.01.2004 16:21
Post #11 

Szukający


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 485
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Słupsk ;D




Ja słucham zasadniczo teraz tylko HH polskiego.
Owal/Emcedwa, MEzo, Pezet, Peja, Liber itp.
Zagraniczny nie bardzo go lubię
Co do tekstów. Nie zawsze są zrozumiałe, ale co szkodzi wejśc na strone z tekstami i sobie go przeczytac.
Słucham jeszcze Rocka:
Linkin Park, Avril, Good Charlote (chociaz to nie do konca rock), Evanescene
Ulubiony zespół to Bro'sis
niemiecki zespół mają piosenk POP-owe, ale gdzieniegdzie jest to poprzeplatane z HH.
Wokalistki: Christina Aguilera, za oyginalna barwe głosu smile.gif

Ten post był edytowany przez _Marcia: 21.01.2004 16:22


--------------------
'Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą'
Profesorze Włodku... na zawsze w naszych sercach ;*


Give me a whisper And give me sigh
Give me a kiss before you tell me godbye
Don't you take it so hard now
And please don't take it so bad
I'll still be thinking of you
And the times we had ... Baby

'Don't cry' Guns N'Roses

"Bo w życiu chodzi o to by być trochę niemożliwym"
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Aniacoolerka
post 21.01.2004 17:04
Post #12 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 20
Dołączył: 31.07.2003
Skąd: Katowice




Ja słucham przede wszystkim rocka, czasem metalu.
Z zespołów moim ulubionym jest Linkin Park. Wiem że teraz prawie wszyscy go słuchają, ale ja zaczełam ich słuchac zaraz po tym jak wydali pierwszą płytę.

Denerwuja mnie osoby którzy słuchają muzyki kogośtam bo np. podoba im sie ten człowiem. Ja słucham muzyki dla muzyki i brzmienia, a nie dlatego bo podoba mi sie wykonawca.

A co do mocniejszego grania to sama ucze się grać na perkusji i mam nadzieje że w przyszłości bede grała z jakimś zespołem... Ale to są dalekie plany.


--------------------
"This is my December
This is my time of the year
This is my December
This is all so clear

This is my December
This is my snow covered home
This is my December
This is me alone"


Linkin Park - My December

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Myśka
post 21.01.2004 17:43
Post #13 

nigeryjski chłopiec


Grupa: czysta krew..
Postów: 1196
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: podróżny busik the kooks

Płeć: Kobieta



Ja obecnie 'testuję' zespół Incubus, który powoli zdobywa listy przebojów...
Zainteresowała mnie nim [a właściwie jego wokalisto - Brandonem] jakiś czas temu Morn i dzięki jej za to=) Świetny, dośc oryginalny wokal no i gitary tez niezłe. Warto posłuchać.


--------------------
she moved so easily all i could think of was sunlight
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hefaj
post 21.01.2004 19:05
Post #14 

Cenzor


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 851
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Katofaszystów k./ Ciemnogrodu

Płeć: Mężczyzna



Dobra - zapewne uznacie mnie za wariata , nawiedzonego i /wpisać cokolwiek/.
Ale - moim ulubionym zespołem jest..
GREGORIAN - poprostu uwielbiam chórały Gregoriańskiej , zwłaszcza w ich wykonaniu - mam wszystkie IV płyty które jak mnie najdzie mogę słuchać jednej 3 dni z rzędu..
Ach , co ja będę gadał. Najlepiej posłuchać , bo to jest wręcz BOSKIE.
Panjabi MC - BHANGRA NADCHODZI! ;-P Dobry wykonawca , powiedziałbym b. dobry. Perfekcyjne połączenie Bhangry i.. Rapu ? No mniejsza , jak błąd to mnie poprawić ;-D
Czasem , ale rzadko słucham też TATU =P.

Ten post był edytowany przez Hefaj of Gryffindor: 21.01.2004 19:05


--------------------

Ciemnogrodzkie ogłoszenie:
Jestem strasznym , agresywnym i wojującym katofaszystą , używam nieekologicznego mydła , nienawidzę wszystkiego co się rusza łącznie z Żydami i Arabami , kocham Hitlera i jest on dla mnie Bogiem , biję gejów , lesbijki i murzynów , jestem łysy , mam bejzbola , należę do 8 bojówek neofaszystowsko/nazistowsko/frankistowsko/skinowskich , codzień palę flagę Izraela , kocham Mein Kampf , słucham Radia Maryja , popieram PiS , LPR i PPN , mam moherowy beret , podejdź a odgryzę ci lewe ucho.

W obawie przed życiem i zdrowiem nie klikaj tego linka!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
loonatyk
post 21.01.2004 19:30
Post #15 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 146
Dołączył: 14.05.2003
Skąd: z manhattanu




Ulubiny zespół- Sigur Rós. Uwielbiam ich za wszytsko. Niecodzienny islandzki język w połączeniu z "lunatycznymi" wokalami powoduje ciarki na plecach. Są coraz bardziej doceniani, ale ciągle robi swoje. Najlepsza piosenka- ny batteri.
Piosenka druga co do kolejności na mojej liście- Battery in your leg ( znowu baterie smile.gif ), tym razem zespołu Blur.
Po za tym przewijają się kompozycje Elbow, Radiohead, Coldplay ,Nory Jones, Mogwai'a, coś Lifehouse'a i Goo Goo Dolls- cenie je wszystkie za cisze, za emocje które wywołują. Ostatnio poznaje The White Stripes , Deftones ,Placebo i Travis , trochę inna muzyka. Czasem przewija się u mnie punk rock i "czarna muzyka"- też lubię.
Co do polskich wykonawców:
Polecam SiStars- niecodzienne głosy jak na nasze warunki.
Z wokalistek cenie Kasie Stankiewicz, nie znam jej całej płyty, ale kompozycje i jej zachowanie sceniczne jakie widziałem, budzą we mnie... pozytywne uczucia.
Oczywiście moim ulubionym, polsim zespołem jest Myslovitz, dobrze że robią kariere za granicą.
Polscy wykonawcy maja naprawdę talent. Jest wielu, którzy nie mają szans, zeby większa część społeczeństwa mogła się o nich dowiedzieć, a naprawdę na to zasługują. Są czasami o wiele lepsi, niż ci, których słucamy w telewizji. Szkoda.
Oczywiście musiałem o czymś zapomnieć. Dopisuje Eweline Flinte i Hey.

Ten post był edytowany przez loonatyk: 21.01.2004 19:34


--------------------
yesterday i woke up sucking a lemon
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Triad
post 21.01.2004 19:46
Post #16 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 180
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Kobieta



Po raz kolejny...może być..co człowiekowi zależy...

W tej chwili np:słucham sobie starego dobrego Guano Apes..a tak,dla przyjemności...
Głównymi ulubionymi zespołami będzie jednak Apocalyptica,Tool,A perfect circle,Smashing Pumpkins...
Heh,oczywiście o połowie zapomniałam..w praniu wychodzi...
Zespół na ostatni tydzień (czyli czym męcze od rana do wieczora sąsiadów)to Closterkeller...
Słuchane często zależnie od nastroju: Radiohead,Blur,KoRn,Röyksopp,Cranberries..
Kiedyś bardzo często:Deftones,Disturbed,Saliva,Enigma,Clannad...

Teraz,choć tylko przy odpowiednim nastroju:Slipknot,Slayer,Rammstein ...

Z polskich wykonawców/zespołów oprucz wyżej wymienionego: Kasia Nosowska/Hey, Pigment, Myslovitz, i bardzo szanuje panią Kasie Stankiewicz...od tak po prostu...

Skleroza bardzo boli...


--------------------
wybawca much.


User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Brenda
post 21.01.2004 20:24
Post #17 

realistka


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 288
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: z czocha (:




QUOTE
Słucham jeszcze Rocka:
Linkin Park, Avril, Good Charlote (chociaz to nie do konca rock), Evanescene


co do tego "chociaz to nie do konca rock" - ja bym powiedziała, ze z tych zespolow i wykonawcow, ktore wymienilas, to TYLKO Good Charlote to Rock wink.gif


--------------------
Nie wierzę w to, że koniec nadejdzie
Nie wierzę w to, że coś rozumiem
Nie wierzę w to, że kochać umiem...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Child
post 21.01.2004 20:30
Post #18 

leżący rybak


Grupa: czysta krew..
Postów: 7043
Dołączył: 26.11.2003

Płeć: Mężczyzna



Children of Bodom - od Something Wild po Hate Crew Deatroll chłopaki przeszli niezłą metamorfozę, ale nadal trzymają poziom - zawsze ten sam, perfekcja w każdym calu... Solówki na klawiszach np. w Downfall. Lake Bodom, wspaniałe riffy np. Every Time I Die, wokal, perkusja np. Silent Night, bodom Night... Ale dajmy już Dzieciakom spokój, bo pomyslice, ze się ograniczam. Zapomniałbym: covery w ich wykonaniu to cudo! (Shot in the Dark, The Trooper)
Sentenced - a tą grupę odkryłem przypadkowo, i nie powiem przypadła mi bardzo do gustu. Graja lżej od CoB, ale nie oszczędzają sprzętu. Co jeszcze... teksty - od bardzo ekscentrycznych (Grave, Sweet Grave) po wspaniałe ballady, ze tak powiem (Killing Me, Killin You; Dead Moon Rising). I wokal. Zmieniał się już, ale "stary" i "nowy" prezentuja się identycznie dobrze.
Audioslave - stare, dobre RATM w połączeniu z Soundgarden - to musiało wypalić.
RATM - dla mnie legenda, nie wymagająca rekomendacji
In Flames - przede wszystkim płyty"Colony" i "Clayman". Agresywnie, ale nie bezsensownie. Dobra technicznie perkusja, teksty... Posłuchajcie.
SOAD - do nich mam największy sentyment. Od tych panów zaczęła się mojaznajomość z mocniejszym brzmieniem. Niech za rekomendacje służy to, że zostali okrzyknięci największym odkryciem zanim jeszcze wydali pierwszą płytę.
Poza tym przewijają się: Hammerfall, ktory został nazwany najbardziej kiczowatym zespołem grającym metal, Radiohead, Nirvana, Kazik, Metallica i kilka bardziej "egzotycznych" zespołow np. Rotting Christ.

Na razie tyle, ale wciąz poszukuje nowych scieżek.


--------------------
user posted image
His power level... It's over ni-- oh, wait. It's only over seven thousand.

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Neonai
post 21.01.2004 21:03
Post #19 

Jolene


Grupa: czysta krew..
Postów: 3818
Dołączył: 20.10.2003
Skąd: z nizin.

Płeć: Kobieta



Kiedy mówię o swoich ulubionych wykonawcach, zawsze czuję pewien niedosyt, byc może dlatego, że świat muzyki jest tak rozległy, że nigdyy nie poznamy go w całości. Dlatego słucham, "testuję" jak najwięcej utworów. A nuż spodoba mi się coś nowego? Muzyka, której słucham, to rock, hard rock, metal. Tak ogólnikowo, bo to pojęcia względne. Jak na razie moim ulubionym zespołem jest Metallica. Mają niecodzienne brzmienie, oryginalne. I ostre kawalki, o melancholijne ballady. Nie podoba mi się za bardzo ich nowa płyta, ale za to dali cudowny koncert z orkiestrą symfoniczną (!) , bodajze gdzies w Anglii. Druga ulubiona kapela to SOAD. Mają ostrzejsze brzmienie, słucham ich kiedy mam dbry humor (: W ich utworach podoba mi się, że nie skladają się z samego, jak to nazywają zlosliwcy, 'zygania kota', ale mają tesh fajne, melodyjne party. I ostatni...Wilki (: Jedyny polski zespół, który naprawdę lubię. Fantastyczne, rockowe ballady. Takie melancholijne. Uwielbiam stare kawalki, jak "Sid i Nancy', czy "trzy noce z deszczem'. Poza tym...uwielbiam utwory z wstawkami saksofonu (: ten instrument ma fantastyczne brzmienie, jak zaden inny. Na drugim miejscu gitara (: Chcialabym umiec grac chociaz na jednym..Inne zespoły, które lubię: Linkin Park, Reamonn, 3 Doors Down, Nickelback. No i muzyka filmowa z HP i z LOTR (:

Ten post był edytowany przez Neonai: 21.01.2004 21:12
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Layla (Draconka)
post 21.01.2004 21:07
Post #20 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 52
Dołączył: 13.07.2003
Skąd: z paradise city




QUOTE (Brenda @ 21-01-2004 20:24)
QUOTE
Słucham jeszcze Rocka:
Linkin Park, Avril, Good Charlote (chociaz to nie do konca rock), Evanescene


co do tego "chociaz to nie do konca rock" - ja bym powiedziała, ze z tych zespolow i wykonawcow, ktore wymienilas, to TYLKO Good Charlote to Rock wink.gif

ja bym powiedziala ze jesli to cholerne szufladkowanie jest naprawde takie niezbedne, to zadna z tych wymienionych kapeli nie nalezy do rocka.

czego slucham juz kiedys pisalam. za dluga lista i nie chce mi sie jej przepisywac znowu. powiem moze czego slucham OSTATNIO najwiecej

- Type O Negative. ostatnio ukochana kapela i tak już pewnie pozostanie. poznalam ich dawno temu, dzieki bratu. potem jakos zapomnialam. teraz wrocilam do ich sluchania i jest niesamowicie. swietne teksty, genialna muzyka i jeden z najbardziej oryginalnych wokali- jak dla mnie peter steele to ideal meskiego glosu.

- Yngwie Malmsteen. ten gitarzysta o smiesznym imieniu i nazwisku gra naprawde pieknie. moze i jest nadetym bufonem, bo uwaza sie za najlepszego i nie toleruje innych gitarzystow- ale ja sie patrze na jego muzyke, ktora jest swietna.

- Marillion. wspaniała kapela. jedna z niewielu znanych mi kapel ktorym nie zaszkodzila zmiana wokalisty [no bo np. takie Iron Maiden- jak nagrali z Paulem Di Anno płytę KILLERS ... to było coś totalnie innego, ale wcale nie lepszego]. zarowno Fish jak i Steve Hogarth sa znakomici.

- Dream Theater. kto zna, ten wie, ze sa genialni. w koncu ukonczenie podobno najlepszej szkoly muzycznej swiata zobowiazuje. a wszyscy z kapeli ukonczyli owa szkole. nie mowiac o panu J. Petruccim, ktory uznawany jest aktualnie za jednego z najlepszych gitarzystow swiata.

- Dimmu Borgir. zaczyna mnie wciagac ich muzyka. nowa plyta jest swietna, wczesniejsze zreszta tez. z nowej plyty pochodzi genialny kawalek "progenies of the great apocalypse". uwielbiam. z tym ze nie przepadam za wokalista, Shagrathem. jakos tak po wywiadach z nim uznalam, ze mi on nie podchodzi. ale chyba najwazniejsza jest w koncu muzyka.

no i to przede wszystkim (:


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Pawelord2
post 21.01.2004 21:24
Post #21 

Prefekt Naczelny


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 587
Dołączył: 10.04.2003
Skąd: Przeworsk

Płeć: Mężczyzna



Bede rzucał zarzutami tongue.gif

Brenda --> nie pisałem że Evanescence jest w jakis sposób starsze od WT, ale nvm... kogo to obchodzi. Obie wokalistki maja sklonnosci do wycia a ja tylko je porównałem tongue.gif

No w kazdym razie -> Evanescence to zespol o tyle kiepski że monotonny. Przysłuchajcie się gitarze - kiepska jednym zdaniem, gośc się wcale nie wysila. Bas bez urozmaiceń, perkusja bez zadnych niesamowitosci... Czyli nic absolutnie nic specjalnego. Co więcej -> ich wizerunek sceniczny mocno plastikowy, cos jak Nickelback. Wystarczy zeby gitarzysta był duzy i wygladał na "tego złego". Jeszcze co by im tu wyrzucić - a tak, strasznie kiepskie teledyski. Bez tego pana ktory troszke sie udzielał przy Bring me to live, ten zespół by nie zaistniał. W sumie to by wtedy było lepiej ;p

Linkin park -> podobne zarzuty - gitarzysci łapia chwyty i graja praktycznie nie zmieniajac akordów. Straszne. Nudne i wogole. Z tym ze LP jeszcze się w małych dawkach da słuchać.

Good Charlote --> własciwie to jest to taki lekki punk rock, w stylu Blink 182 (ktorego tez lubie w małych dawkach :})
Cóz - chyba wszystko :}

A i jeszcze dodam SOAD -> nie da się ich nigdzie zaklasyfikowac, za to ich lubie. Świetny wokal, gitary i wogole klimatyczni są.
"...P..."

Ten post był edytowany przez Pawelord2: 21.01.2004 21:25


--------------------
now everybody's praying, don't pray on me
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
voldius
post 21.01.2004 21:58
Post #22 

Unregistered









QUOTE
Yngwie Malmsteen

o taak. ten gość jest dooobry ;] szczególnie z Ozzym, a kto słuchał ten wie.
ostatnio trochę posłuchałem:
Sigur Rós- nie mogę uznać za ulubiony zespół, ale bbardzo mi się spodobał
J. Hendrix- wirtuoz gitary. na prawdę wielki.
Kult & Kazik- najważniejszy polski twórca. dla mnie ofkrz. niesamowity.
Maleńczuk i Homo Twins, Pudelsi- ważna postać w polskiej muzyce
Kury- hehe sentyment tongue.gifP piosenki Tomna Tymińskiego mają to 'coś'
Kasia Nosowska- niepowtarzalny głos z świetnymi gitarami z HEY!
Akurat- "bujać to my panowie szlachta"... poezja ska-kana ;]
Rage Against The Machine- po moim aviku można było się czegoś domyślać. najważniejsza muzyka w mym krótkim i głupim i chamskim i zjebanym i w syfie wielkim życiu. wokół szkoły, religi (czy jej braku), 'kumpli' i reszty zasranego syfu. choć to wszystko ich jest pewnie kłamstwem to i tak muszę w swoje kłamstwo powierzyć. tak to jest...
Slipknot kiedyś był dla mnie ważny 'fuck it all' jejej heheh tongue.gif
Muzyka z Hair i kilku innych hipisowskich filmow.
O-Mega- Dziewczyna o perłowych włosach- zakochany jestem w tym ;]
muzyka z 28 days later. ahhh te oczy
jeszcze cos...
Incubus- na pewno moge powiedziec ze sa swietni i jedyni w swoim rodzaju
The Doors a szczególnie 'The End'. jak z Czasu Apokalipsy. ahh zapach napalmu ;]
piosenki:
Sztany Glany:P tekst tak jakoś leci :]
'Sztany glany- ch** złamany,
zęby wybite, łeb urwany.
Sztany-szkity- ch** przebity,
siedmiu rannych, dwóch zabitych'
to tylko refer, ale tak czy siak piosenka wymiata. to zresztą Kury są tongue.gif

pewnie jeszcze będę coś dopisywał. ;]

ahhh oczywiście zapomniałem o System Of A Down... to nie jest u mnie chwilowe słuchanie i słucham ich od początku. wielcy są.

Jane's Addiction- kupiłem płytkę ijestem zadowolony z zakupu. niezłe gitarowe granie i fajny wokal
Audioslave- Soundgarde + RATM musi wyjść coś dobrego, acz bez Zacka nie jest to to samo tongue.gif
Soundgarden- Black Hole Sun to jedna z najlepszych piosenek jakie słyszałem. jeszcze wybitny teledysk ahhh
Łona- polski hip hopowiec, który robi sobie niezłe jaja z wszystkkiego. poza tym nagrywa trochę 'zwyczajnej' porządnej muzyki.
no dobra Zeppami też jestem zauroczony. szczególnie Moby Dick... ale Robert Plant, pisał takie chłamowate teksty, że hejejeje ;]
A Floydów to High Hopes bardzo lubię. Another Brick In The Wall. ahh wybitne
hmm
coś jeszcze...
Bob Dylan. człowiek wieków. najbardziej ciekawy muzyk, którego miałem okazję słyszeć.
Nick Cave- podziwiam go za jego CHORY talent. na prawdę. warto spojrzeć w teksty.
Rolling Stones- nie wiem czemu ich lubię. Mick z teamem są po prostu inni. mają ostro niepoukładane w głowach. oby tylko się jeszcze długo trzymali.
Judas Priest- Judasi z Metal Mesiahem aaahh... Breakin' The Law, Breakin' The Law ... jejeje. i może jeszcze Paint It Black w ich wykonaniu. śmietana.
zaraz będzie pewnie jeszcze więcej.

Ten post był edytowany przez voldius: 21.01.2004 22:22
Go to the top of the page
+Quote Post
Janiska
post 21.01.2004 22:05
Post #23 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 52
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: posen.




no. to ja przedstawię.
janis joplin ten głos. emocje. uczucia. każda piosenka w Jej wykonaniu to perła. ciary, ciary, ciary na plecach.
the doors mroczne i niemroczne teksty jima morrisona + klawisze organkowe raya manzarka + bębny johna densmore'a + jedynawswoimrodzaju gitara robbie'ego kriegera = miłość od pierwszego wejrzenia po wieki wieków. nic mną bardziej nie wstrząsnęło.
rage against the machine wybuch przy pierwszej piosence. świetna kapela. oryginalna. bardzo. mieszanka wszystkich styli.
radiohead płakać - chcę. coś tak przepięknego, zapiera dech w piersiach. niesamowite teksty.
led zeppelin tu mnie zachwycił głos planta. świetne kompozycje. legenda.
pink floyd a to dopiero! usłuszałam 'time' i się zakochałam.
sigur rós dopiero poznaję ale już mnie trzyma za serce.


--------------------
i'm not here
this isn't happening
i'm not here
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Mara
post 21.01.2004 22:10
Post #24 

Szukający


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 485
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Słupsk ;D




Oki jak chcecie moge to dokładnie opisać:
Linkin Park- nu metal
Evanescene- nu metal
Good Charlotte- punk rock
Avril- punk rock..


teraz pasuje?


--------------------
'Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą'
Profesorze Włodku... na zawsze w naszych sercach ;*


Give me a whisper And give me sigh
Give me a kiss before you tell me godbye
Don't you take it so hard now
And please don't take it so bad
I'll still be thinking of you
And the times we had ... Baby

'Don't cry' Guns N'Roses

"Bo w życiu chodzi o to by być trochę niemożliwym"
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Potti
post 21.01.2004 22:26
Post #25 

Plotkara


Grupa: czysta krew..
Postów: 2140
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Paris or maybe Hell

Płeć: Kobieta



no to i ja się wypowiem, najpierw o waszych typach.

Evanescence -> 'Bring me to life' z wielkim impetem wpadło na kanały muzyczne, listy przebojów i stacje radiowe, opanowało także czasopisma powiązane z muzyką. i to od totalnych brukowców, których wg. wielu z Was nie wypada czytać, takich jak Bravo, do Teraz Rocka. wychodzę z założenia, że jeśli ktoś tak zafascynował wszystkich to nie może być kiepski. najpierw ludzie znali tylko z widzenia blok i jakąś wariatkę z niego spadającą, a piosenkę na forum kojarzyłyśmy jedynie ja i Nari, a chwilę potem wsty było nie wiedzieć co to Evanescence i kim jest Amy Lee. zrobili coś niesamowitego, podczas swojego pięć minut, zaczarowali jednocześnie mnie, w okresie kiedy uwielbiałam rocka i moje kumpele, które do tej pory w życiu nie przyznałyby się, że słuchają jakiejkolwiek odmiany rocka. jednak kiedyś mój numer jeden, a raczej dwa... teraz nie słucham. okazjonalnie 'Hello', 'Lies' czy 'Whisper'.
btw, Bren, jak się nazywała piosenka od Amy dla przyjaciół? nie mogę sobie przypomnieć, a mimo wszystko chciałabym ją usłyszeć.

Sistars -> klęska polskiej muzyki. kiedy po raz pierwszy usłyszałam 'Spadaj', myślałam, że ten zespół będzie zaliczał się do grupy najgorszych, a tymczasem miedia go rozsławiły i wg. mnie wyidealizowały. kto mi wytłumaczy, jaki sens ma powtarzanie w kółko w/w słowa [spadaj] i pokazywanie fatalnego teledysku kilka razy dziennie na jednym z najpopularniejszych w polsce kanałów muzycznych?

Metallica -> klasyka już jak dla mnie. no i w pełni zasłużony, pełny sukces: grono fanów na całym świecie [ogromne zresztą], mnóstwo gadżetów w sklepach, niemały dorobek. stare płyty to naprawdę kawał dobrej muzyki. natomiast ostatnia nie była najlepsza, ale dla mnie Metallica i tak mnóstwo już zrobiła i choć jestem prawie pewna, że stać ich na coś świeżego i równie wspaniałego jak ich dawne wydanie, to nie potrzebuję nic więcej. i tak strasznie szanuję ten zespół i chyba nigdy nie przestanę.
a koncerty Metallici, to jedyne koncerty gdzie zdecydowanie wszyscy mają jej koszulki. i nie nazwałabym tego komercją, chyba.




--------------------
voir clair dans le ravissement
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

110 Strony  1 2 3 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 28.03.2024 11:26