Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

5 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Polska..., czym dla nas jest?

kelyy
post 27.01.2004 17:50
Post #1 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 202
Dołączył: 23.04.2003
Skąd: Jelenia Góra




Dobra, no to tak, wyobraźcie sobie, że jesteścieza granicą, np. w Anglii i przedstawiacie się;
You: Hello!
My name is...
I'm from Poland.

Ktoś: Poland? How it is in Poland? (za poprwke dziękuję Neonai)

You: Poland is...

No właśnie, chciałabym żebyście zamiast tych kropek wstawili to co byście o Polsce chieli powiedzieć (nie musi być po angielsku wink.gif )

Wchodzimy do Unii, także temat chyba dobry...

Jak byście "zareklamowali Poland"?

Ten post był edytowany przez kelyy: 27.01.2004 18:28


--------------------
Z miłością jest jak z gruszką. Gruszka jest słodka i ma kształt. Spróbujmy zdefiniować kształt gruszki.
Jaskier, "Czas Pogardy"
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Meave
post 27.01.2004 18:01
Post #2 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 127
Dołączył: 07.07.2003
Skąd: Bydgoszcz

Płeć: Kobieta



Kto ty jesteś? - Polak mały
Jaki znak twój? - Orzeł biały
Gdzie ty mieszkasz? - Między swemi
Czym ta ziemia? - Mą Ojczyzną
Czym zdobyta? - Krwią i blizną
Czy ją kochasz? - Kocham szczerze
A w co wierzysz? - W Polskę wierzę...


Ten post był edytowany przez Meave: 27.01.2004 18:01


--------------------
"Nazwanym i bezimiennym, pamiętanym i zapomnianym - wszystkim udała się ta sama sztuczka, niezależnie od tego czy zmarli natychmiast czy minutę czy godzinę póżniej. Hokus-pokus: z żywej istoty w nieboszczyka. Najszybsza przemiana na świecie."
/Robert McLiam Wilson, "Ulica Marzycieli"/

Champagne for my real friends, and real pain for my sham friends!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Neonai
post 27.01.2004 18:21
Post #3 

Jolene


Grupa: czysta krew..
Postów: 3818
Dołączył: 20.10.2003
Skąd: z nizin.

Płeć: Kobieta



przede wszystkim pytanie nie brzmiałoby 'what is poland' tylko 'how it is in poland' czyli jak jest w polsce. hehe. powiedzialabym, ze to ten kraj, w ktorym sie tylko pije, pali, nie pracuje a po kątach chowa prochy XP i jeszcze ze mieszkaja tu same obrzydłe lenie siedzące na kanapie XP no co, taka prawda XP

a tak powaznie - no wiecie: mamy góry, mamy morze, może kraj to nie za piękny, ale ojczyznę trza kochać! ach.

edit: kelyy a ty sie nie wypowiesz??

Ten post był edytowany przez Neonai: 27.01.2004 18:28
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kubik
post 27.01.2004 18:35
Post #4 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1449
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Mężczyzna



a po ulicach niedzwiedzie polarne chadzają XDDDD
dobra bez smichów
Polska... hmmm no ten ... hmmmm O! Mamy morze! Eee ze co ze to nie jest taki ewenement. Dobra cwaniaku! Hmmmm. Góry! Tak mamy piekne góry Karpaty się nazywają. O_O to tez ni taki... oj ty bo... [trza sie uspokoic]. Że co?!? A jacy ludzie są. Hm mili ale uwazaj w ciemnych miejscach bo Polska to pechowy kraj i się przez przypadek komus pałka omsknie i ci na głowe spadnie. Tak ŻE CO! Nie lubisz Polski!!!! Ziutek! Stefan choćta mamy tu heretyka jemu się Polska nie podoba! Dalej go!
"Wyklęty powstań ludu ziemi..."
Oka teraz juz naprawe
kurka chyba poza tymi rzeczami co Nai napisała... aaa mamy ludzi. Wspaniałych kochających swój kraj ludzi.


--------------------
...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Kira
post 27.01.2004 18:42
Post #5 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1312
Dołączył: 15.05.2003
Skąd: Roma, Italia!

Płeć: Kobieta



Popatrz na wspaniałe autostrady
Na drogi, na których nie znajdziesz wybojów
Rosną nowe bloki i nie ma wypadków
W czystych szpitalach ludzie umierają rzadko

Mamy ekstra rząd i super prezydenta
Ci wszyscy ludzie - wspaniali fachowcy
Ufam im i wiem, że wybrałem swoją przyszłość
Za rękę poprowadzą mnie do Europy

Mamy tolerancję wobec innych upodobań
Kościół zaciekle broni najbiedniejszych
Bogaci są fajni i w miarę uczciwi
Policja surowo każe złych przestępców

Jest super, jest super
Więc o co Ci chodzi?


a tak poważnie, co wcale nie znaczy że wyżej żartowałam, dla mnie Polska to po prostu.. kawałek ziemi. i tyle.


--------------------
ogni giorno sempre faccio qualche lotta
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Potti
post 27.01.2004 18:45
Post #6 

Plotkara


Grupa: czysta krew..
Postów: 2140
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Paris or maybe Hell

Płeć: Kobieta



tak, wspaniałych kochających swój kraj ludzi, którzy kiedy tylko zbiorą pieniądze i się usamodzielnią- chcą stąd wyjeżdżać w 'lepszy świat' =)

to chyba najlepiej nas opisuje. chociaż świadczy o naszym kraju nienajlepiej to idealnie ukazuje jak Polacy są otwarci na nowe horyzonty ['wyjadę sobie do Stanów, zarobię 'pare' tysięcy dolarów i wrócę bogaty'] .


--------------------
voir clair dans le ravissement
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Brenda
post 27.01.2004 19:04
Post #7 

realistka


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 288
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: z czocha (:




ja bym powiedziała, ze to przecietny kraj. tyle tylko, że z pięknym morzem i górami, z 'cudownym' rządem ;>, mnóstwem zakłamania, obłudy, kradziezy, morderstw etc, i z mnostwem cudownych ludzi, dzieki ktorym chce sie tu zyc.

o.


--------------------
Nie wierzę w to, że koniec nadejdzie
Nie wierzę w to, że coś rozumiem
Nie wierzę w to, że kochać umiem...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Kira
post 27.01.2004 19:08
Post #8 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1312
Dołączył: 15.05.2003
Skąd: Roma, Italia!

Płeć: Kobieta



QUOTE (Brenda @ 27-01-2004 20:04)
z mnóstwem zakłamania, obłudy, kradziezy, morderstw etc.

noo... z tym mnóstwem morderstw to może lekka przesada.. fakt, pobicia, kradzieże itp. zdarzają się dość często, ale morderstwa? yy.. no nie wiem.


--------------------
ogni giorno sempre faccio qualche lotta
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Meave
post 27.01.2004 19:14
Post #9 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 127
Dołączył: 07.07.2003
Skąd: Bydgoszcz

Płeć: Kobieta



QUOTE (Brenda @ 27-01-2004 18:04)
z 'cudownym' rządem ;>, mnóstwem zakłamania, obłudy, kradziezy, morderstw etc

Zabrzmiało to tak, jakby tylko w Polsce coś takiego miało miejsce...


--------------------
"Nazwanym i bezimiennym, pamiętanym i zapomnianym - wszystkim udała się ta sama sztuczka, niezależnie od tego czy zmarli natychmiast czy minutę czy godzinę póżniej. Hokus-pokus: z żywej istoty w nieboszczyka. Najszybsza przemiana na świecie."
/Robert McLiam Wilson, "Ulica Marzycieli"/

Champagne for my real friends, and real pain for my sham friends!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Paris
post 27.01.2004 19:58
Post #10 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 25
Dołączył: 05.04.2003




no tak, ja nie jestem patriotką. i wyjechałabym w każdej chwili.

Polska? eee. nie wiem o_O <<szukam zalet>> no teges =P powtórzę się: mamy morze. góry. jeziora. lasy. czasami ładne widoki. <<i film się urywa>>


--------------------
Chciano za szczęściem rozpisać listy gończe, lecz nikt nie umiał podać rysopisu. - Wiesław Leon Brudziński
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
voldius
post 27.01.2004 20:27
Post #11 

Unregistered









jak na razie Polska jest dla mnie jedną z ważniejszych spraw w życiu. można mówić 'sialalal, kłamstwo, morderstwa, wspaniały rząd', ale nikt mądry się za to nie weźmie... ważna jest dla mnie historia i szacunek do naszego krju ze strony innych. wg mnie inne kraje histroie mają o wiele mniej ciekawą. musimy popracować nad naszym krajem.
Go to the top of the page
+Quote Post
Pawelord2
post 27.01.2004 20:58
Post #12 

Prefekt Naczelny


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 587
Dołączył: 10.04.2003
Skąd: Przeworsk

Płeć: Mężczyzna



No wiecie, polska co jak co ale piekna faktycznie jest. Cóż ja mogę poradzić na to ze jest kryzys, a rząd to banda debili i złodziejów, nie inaczej. Ludzie zresztą wszędzie są zazwyczaj tacy sami, więc nie ma sie ich co czepiać - głupi są, ale to typowa przypadłość ludzka. Popatrzcie na to jakie ogłupione jest społeczenstwo w takim USA - od razu troszkę weselej się robi nie? :]
Jako ojczyzna -> tak to jest w naszym narodzie, że w chwilach ciężkich autentycznie potrafimy sie zjednoczyć, natomiast nie wychodzi nam to w czasie pokoju. Dlatego ja już nie do końca mogę zrozumieć co znaczy patriotyzm i miłość do ojczyzny.
Polska jako miejsce nie jest taka najgorsza tongue.gif jest nawet niezła
"...P..."


--------------------
now everybody's praying, don't pray on me
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Zwodnik
post 27.01.2004 21:42
Post #13 

Prefekt


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 341
Dołączył: 05.04.2003




Nie zamierzam sie wyklocac z tym, ktorzy chca wyjechac...wasza broszka. Kocha sie nie za cos, ale mimo czegos. Ja kocham Polske, i tu sie zestarzeje...Jestem patriota...Jesli dzieje sie cos, co psuje wizerunek kraju w moich oczach, po prostu olewam to i przenosze sie myslami w najpiekniejsze momenty naszej ponad 1000-letniej historii...

Ten post był edytowany przez Zwodnik: 27.01.2004 21:43


--------------------
AMOR PATRIAE NOSTRA LEX...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
vampirka
post 27.01.2004 22:20
Post #14 

Renia


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 367
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Kobieta



ja patriotka niestety (?) nie jestem
wlasnie chcialam napisac 'Polska jest... krajem z ktorego chce wyjechac'
ale nawet jakbym wyjechala, to cos takiego jak nostalgia wystapi na 100% wiec.. no , nie jest az tak zle.


--------------------
Morning, sunshine. How do you feel?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Brenda
post 27.01.2004 22:59
Post #15 

realistka


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 288
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: z czocha (:




QUOTE (Meave @ 27-01-2004 19:14)
QUOTE (Brenda @ 27-01-2004 18:04)
z 'cudownym' rządem ;>, mnóstwem zakłamania, obłudy, kradziezy, morderstw etc

Zabrzmiało to tak, jakby tylko w Polsce coś takiego miało miejsce...

nie mialo tak zabrzmiec. nie zdarza się to tylko u nas, i nie napisalam, ze zdarza sie tylko u nas.. ale jakis obcokrajowiec zapytałby mnie, jak jest w moim kraju, to tak bym mu wlasnie odpowiedziała..


QUOTE
jak na razie Polska jest dla mnie jedną z ważniejszych spraw w życiu. można mówić 'sialalal, kłamstwo, morderstwa, wspaniały rząd', ale nikt mądry się za to nie weźmie...


a kto ma się wziąść? no bo chyba nie Kwasniewski?





--------------------
Nie wierzę w to, że koniec nadejdzie
Nie wierzę w to, że coś rozumiem
Nie wierzę w to, że kochać umiem...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Kira
post 27.01.2004 23:02
Post #16 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1312
Dołączył: 15.05.2003
Skąd: Roma, Italia!

Płeć: Kobieta



naprawdę uważacie, że w Polsce jest ładnie? hmm... bo moim zdaniem pod względem 'estetyki' [?] Polska pozostawia wiele do życzenia.. wystarczy tylko spojrzeć na te szare, brudne, brzydkie ulice i.. no nie wiem, od razu tak jakoś smutno się robi.. nie twierdzę, że nie ma ładnych miejsc, bo takich na pewno nie brakuje, ale generalnie Polska jest chyba dość brzydkim krajem.. takie odnoszę wrażenie.


--------------------
ogni giorno sempre faccio qualche lotta
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Brenda
post 27.01.2004 23:11
Post #17 

realistka


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 288
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: z czocha (:




ja uwazam, ze jest ładnym krajem. w każdym miescie znajda sie własnie takie szare, brzydkie, zasmiecone ulice.. ale są tez piekne zakatki. no i sa tez miasta, ktore w całosci sa sliczne, jak dla mnie.. sa to m.in. miasta nadmorskie i te w górach, albo te, gdzie znajduja sie Zamki, jak Gniew, Czocha.. Wrocław jest sliczny.. a nie ma chyba kraju, ktory w całosci byłby piekny, zadbany, czysty, kolorowy.. tzn. ze zdjec np. takim krajem jest Irlandia, ale zeby ocenic jakis kraj, trzeba zwiedzic wiele miast i troche w nich poprzebywac..


--------------------
Nie wierzę w to, że koniec nadejdzie
Nie wierzę w to, że coś rozumiem
Nie wierzę w to, że kochać umiem...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Kira
post 27.01.2004 23:27
Post #18 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1312
Dołączył: 15.05.2003
Skąd: Roma, Italia!

Płeć: Kobieta



no więc widzę, że to chyba kwestia gustu=) bo mi tam Polska się nie podoba, a również miałam okazję być tu i tam, zwiedzić trochę.
w tamtym roku byłam np. w Bystrzycy Kłockiej. luuudzie, to chyba najbardziej dołujące, najbrzydsze i najbardziej zaniedbane miasto, jakie kiedykolwiek widziałam.. po prostu... nie da się opisać tego co czułam kiedy tam byłam, chodziłam po ulicach itd. żałosny widok, naprawdę... :( smutne miasto.
podoba mi się tylko morze. to znaczy, może inaczej. nie wiem, czy mi się podoba, ale po prostu lubię morze. choć najprawdopodobniej lubię morze w ogóle, a nie nasze ~ polskie ~ morze, bo zapewne gdybym pojechała nad morze np. do Francji czy gdziekolwiek indziej to nie stanowiłoby to dla mnie różnicy, gdzie jest to morze. po prostu lubię morze generalnie =)


--------------------
ogni giorno sempre faccio qualche lotta
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Potti
post 28.01.2004 00:16
Post #19 

Plotkara


Grupa: czysta krew..
Postów: 2140
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Paris or maybe Hell

Płeć: Kobieta



polska nie jest brzydka, ale nie wyróżnia ją na tle innych państw specjalna uroda. dlatego, gdyby cudzoziemiec mnie zapytał jak jest w polsce, lub czym ona jest- napewno nie odpowiedziałabym, że jest pięknie/ jest piękna. jak Kira zauważyła to kwestia gustu, jednym może się podobać, innym nie. dla jednych piękna może być Wielka Brytania, dla innych Polska, a dla jeszcze innych Norwegia, czy Austria.

a Polacy? uległe, szare społeczeństwo, nie dające sobie dobrze rady w dzisiejszym świecie. przynajmniej z mojej perspektywy. znacie ten kawał? :

Rozmawia trzech prezydentów, Polski, Ameryki i Niemiec. Pada pytanie o zarobki.
Amerykanin odpowiada:
- No, przeciętny Amerykanin zarabia ok. 600 dolarów. 200 wydaje na opłaty, 100 na spłacenie długów, a reszta zostaje mu na życie.
Po nim Niemiec:
- Przeciętny Niemiec zarabia 600 Euro. 250 wydaje na opłaty, 50 na jakieś długi, a resztę ma na życie.
a na końcu Polak:
- Przeciętny Polak zarabia 600 zł. 500 wydaje na opłaty, 150 na długi...
- To z czego żyje, skoro płaci więcej niż zarabia?
- A, to już nieważne.

Doskonale nas to podsumowuje, tak jak to, że kochamy Amerykę bardziej od jej rodaków i fatalnie się prezentujemy w świecie. a kolega mojej mamy ze Szwajcarii zapytał kiedyś, czy w Polsce to sami żydzi żyją.


--------------------
voir clair dans le ravissement
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
daizy
post 28.01.2004 00:25
Post #20 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 15
Dołączył: 08.05.2003
Skąd: z daleka czy z bliska co za różnica




Tak się sklada, że mieszkam sobie chwilowo za granicą. Z przykrością musze stwierdzić, że wiedza geograficzna stoi w Angli na niskim poziomie, nikt nie ma pojęcia gdzie leży Polska. Dla autochtonów za wschodnia niemiecką granicą rozciąga sie nieznany, postkomunistyczny świat gdzie po ulicach przechadzają się polarne niedźwiedzie a i ulic nie ma zbyt wielu, bo wszędzie rozciąga się tajga... Ci którzy mają za sobą wizytę w naszym cudownym kraju wspominają najczęściej balagan, korupcję, niemożność zalatwienia prostej sprawy gdziekolwiek (nikt nie zna języków), calkowite olewanie potrzeb niepelnosprawnych itd. Z drugiej strony uważają Polaków za sympatycznych, umiejących się bawić, otwartych i w ogóle super. Co z tego wynika: "Polacy powinni pozostać pod zaborami, ktoś inny by się martwil organizacją, bo oni się do tego zupelnie nie nadają" (autentyczna opinia, bynajmniej nie moja).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Meave
post 28.01.2004 12:26
Post #21 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 127
Dołączył: 07.07.2003
Skąd: Bydgoszcz

Płeć: Kobieta



Mówicie, że Polska jest brzydka. Żaden inny kraj w Europie nie ucierpiał tak jak Polska. O Warszawie mówi się, że jest najbrzydszą stolicą Europy, tylko, że żadna z nich nie została zrównana z ziemią. Miasta są szare? Owszem... Lata komuny zrobiły swoje: nowe budownictwo... wszystkie zabytki kulturowe niszczone... "Wszystko jest wspólne", czyli niczyje... jak niczyje to czemu ja mam o to dbać, niech zrobią to inni... Takie myślenie przetrwało do dziś.

Nie dawno czytałam pewnien felieton kierowany do młodzieży... trochę tendencyjny, jednak z jednym spostrzeżeniem autora się zgadzam: "[...]lubicie korzystać z tego, co zrobili inni, a nie chce się Wam robić czegoś, z czego korzystać mogliby potem inni. Dlatego, gdy otworzą przed Wami granice Unii, powyjeżdżacie, bo tam już jest wszystko gotowe. W Polsce trzeba jeszcze nad wieloma sprawami popracować, a komu z Was się chce tutaj?"

QUOTE
Dla autochtonów za wschodnia niemiecką granicą rozciąga sie nieznany, postkomunistyczny świat gdzie po ulicach przechadzają się polarne niedźwiedzie a i ulic nie ma zbyt wielu, bo wszędzie rozciąga się tajga...

To i tak dobrze. Gro Amerykanów twierdzi, że Polska jest w Afryce...

QUOTE
"Polacy powinni pozostać pod zaborami, ktoś inny by się martwil organizacją, bo oni się do tego zupelnie nie nadają"

Jeszcze trochę, jakieś... eee... 95 dni. W obecnych czasach zabory zastąpiła globalizacja. biggrin.gif


--------------------
"Nazwanym i bezimiennym, pamiętanym i zapomnianym - wszystkim udała się ta sama sztuczka, niezależnie od tego czy zmarli natychmiast czy minutę czy godzinę póżniej. Hokus-pokus: z żywej istoty w nieboszczyka. Najszybsza przemiana na świecie."
/Robert McLiam Wilson, "Ulica Marzycieli"/

Champagne for my real friends, and real pain for my sham friends!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Bitter
post 28.01.2004 12:55
Post #22 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 87
Dołączył: 21.12.2003
Skąd: najbiedniejszy region UE.




jak...?

Caroline: Poland? Oh, a little, poor and I would say shitty country. Corupcion and crime everywhere, the teenagers are smoking, drinking and taking drugs all the time... But can we change the subject?

; ]


--------------------

and he said 'I got to be honets - I've been waiting for you all my life.'
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ludwisarz
post 28.01.2004 15:13
Post #23 

Roland Deschain


Grupa: czysta krew..
Postów: 2509
Dołączył: 06.04.2003
Skąd: wastelands

Płeć: Mężczyzna



Ja bym link zapodal.

biggrin.gif

http://80.53.8.158/encarta/

ewentulanie zacytowal pare tekstow stamtad.


--------------------
CODE
srimi (20:20)
ale jestem pacan.. kto normalny trzyma dezodorant obok myszki ze wskazaniem na upadek na talerz niezjedzonego zimnego budyniu?

Gryffindor

Let's shake some dust, people.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
daizy
post 28.01.2004 15:19
Post #24 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 15
Dołączył: 08.05.2003
Skąd: z daleka czy z bliska co za różnica




Ha, teraz już wiem czemu angole ciągle pytają mnie co uprawia moja rodzina i jakie mamy zwierzęta gospodarskie no i oczywiście jak wygląda tajga smile.gif.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Kira
post 28.01.2004 17:47
Post #25 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1312
Dołączył: 15.05.2003
Skąd: Roma, Italia!

Płeć: Kobieta



QUOTE (Bitter @ 28-01-2004 13:55)
Poland? Oh, a little country...

czy ja wiem, czy taki mały? Polska ma chyba minimalnie mniejszą powierzchnię od Niemiec i Francji.. poza tym w ogóle na tle większości krajów europejskich nie jest taka mała.. tak mi się wydaje.

TimmY, daizy - no coz, z jednej strony to jest na swój sposób śmieszne [ta, wisielczy humor :], jednak z drugiej smutne, bo podejrzewam, że nawet jeśli ta stronka to jakiś żart, to opinię cudzoziemców o Polsce i Polakach niewiele różnią się od tego, co słyszy się powszechnie.. czyli, sami wiecie, Polak = pijak, złodziej itd., i co najsmutniejsze, takie sądy mają wiele wspólnego z prawdą..

Ten post był edytowany przez Kira: 28.01.2004 18:08


--------------------
ogni giorno sempre faccio qualche lotta
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

5 Strony  1 2 3 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 25.04.2024 11:05