Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

6 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Ufo, Czy wierzycie w zycie poza ziemskie?

Eowina
post 01.09.2004 19:59
Post #1 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 200
Dołączył: 09.03.2004
Skąd: Lublin




Czy wierzycie ze nie jestesmy sami we wszechswiecie ? Czy uwazacie ze kosmici naprawde istnieją ? Chcialabym poznac wasze zdanie na ten temat.
Temat wydawal mi sie pasujący do Talk Show,wiec forumowicze - Co naprawde myslicie o zielonych ludzikach ?

Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji tongue.gif


--------------------
"Nie każdy bładzi,kto wędruje..." J.R.R Tolkien

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Sumiko
post 01.09.2004 20:09
Post #2 

>>blondynki są głupie.<<


Grupa: czysta krew..
Postów: 876
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: z dupy.

Płeć: Mężczyzna



wierzyłam w ufo jak oglądałam namiętnie Z Archiwum X, teraz nie oglądam to nie wierze. proste.

a wierzycie w podwodne cywilizacje?


--------------------
dupa.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ludwisarz
post 01.09.2004 20:17
Post #3 

Roland Deschain


Grupa: czysta krew..
Postów: 2509
Dołączył: 06.04.2003
Skąd: wastelands

Płeć: Mężczyzna



Po przeczytaniu dwoch ksiazek Ericha von Danikena, wierze w to, ze sa inne inteligetne cywilizacje we Wszechwiecie oporcz homo sapiens sapiens zamieszkujacych ta planete.
A szczegolnie Wspomnienia z przyszlości, wprowadzenie i pierwsze trzy rozdzialy. Jak bede mial czas to przepisze fragment.


--------------------
CODE
srimi (20:20)
ale jestem pacan.. kto normalny trzyma dezodorant obok myszki ze wskazaniem na upadek na talerz niezjedzonego zimnego budyniu?

Gryffindor

Let's shake some dust, people.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
GrimmY
post 01.09.2004 20:21
Post #4 

Potężny Mag


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 2510
Dołączył: 08.07.2004
Skąd: z miejsca, gdzie stało zomo.

Płeć: Mężczyzna



QUOTE (TimmY @ 01.09.2004 20:17)
Po przeczytaniu dwoch ksiazek Ericha von Danikena, wierze w to, ze sa inne inteligetne cywilizacje we Wszechwiecie oporcz homo sapiens sapiens zamieszkujacych ta planete.
A szczegolnie Wspomnienia z przyszlości, wprowadzenie i pierwsze trzy rozdzialy. Jak bede mial czas to przepisze fragment.

ta? ja przeczytalem siedem i chyba juz sam jestem kosmita %)

a tak na powazniej - nie wierze, zeby w ogromie wszechswiata, niko ,oprocz nas, nie bylo. a nie poznalismy jeszcze obcej cywilzacji dlatego ,ze za duzy bordello mamy na ziemi.


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hermiona13
post 01.09.2004 20:24
Post #5 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 113
Dołączył: 14.05.2004
Skąd: Sosnowiec




Wiecie może to głupie ale wierzę w inną cywilizację...


--------------------
user posted imageuser posted imageuser posted image





Let's go the library! Let's go crazy and omit words to show off how good our English really is! Also, let's put a lot of shiny pictures to irritate the s... out of modem users.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
murof
post 01.09.2004 20:24
Post #6 

Uczeń Hogwartu


Grupa: czysta krew..
Postów: 187
Dołączył: 05.07.2004

Płeć: Mężczyzna



QUOTE (GrimmY @ 01.09.2004 20:21)
a tak na powazniej - nie wierze, zeby w ogromie wszechswiata, niko ,oprocz nas, nie bylo. a nie poznalismy jeszcze obcej cywilzacji dlatego ,ze za duzy bordello mamy na ziemi.

A te inne cywilizacje? Też bordello mają i dlatego nas nie znajdują?


--------------------
- Oj, nie wolno rzeczy wielu,
Kiedy celem jest - brak celu...
(Zwłaszcza, jeśli duszy nie ma -
I to wszystko na ten temat).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hefaj
post 01.09.2004 20:26
Post #7 

Cenzor


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 851
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Katofaszystów k./ Ciemnogrodu

Płeć: Mężczyzna



wziuu! a te kręgi to zrobiłem właśnie ja!

było.

dt: wolę teorie spiskowe wink.gif


--------------------

Ciemnogrodzkie ogłoszenie:
Jestem strasznym , agresywnym i wojującym katofaszystą , używam nieekologicznego mydła , nienawidzę wszystkiego co się rusza łącznie z Żydami i Arabami , kocham Hitlera i jest on dla mnie Bogiem , biję gejów , lesbijki i murzynów , jestem łysy , mam bejzbola , należę do 8 bojówek neofaszystowsko/nazistowsko/frankistowsko/skinowskich , codzień palę flagę Izraela , kocham Mein Kampf , słucham Radia Maryja , popieram PiS , LPR i PPN , mam moherowy beret , podejdź a odgryzę ci lewe ucho.

W obawie przed życiem i zdrowiem nie klikaj tego linka!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Mellisa
post 01.09.2004 20:32
Post #8 

Czarodziej


Grupa: fikcyjnie głodni
Postów: 911
Dołączył: 29.06.2003
Skąd: gd

Płeć: Mężczyzna



nie mozliwe, ze jestesmy sami w kosmosie...
nawet na logike nie moze tak byc...

nasza galaktyka ma ma specyficzny kształt. Uklad sloneczny jest na jej jednym koncu...
na drugim koncu panuja podobne warunki, takze nie ma przeciwwskazan na istnienie rowniez podobnej cywilizacji...

oczywiscie do powstania zycia musi zlozyc sie wiele czynnikow, takze to wszystko tylko przypuszczenia...

ja osobiscie wierze w zycie pozaziemskie...
może nie od razu w zielone ludki,
ale napewno w jakies prymitywniejsze formy...

ale ewolucja...




--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Evana
post 01.09.2004 20:52
Post #9 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 20
Dołączył: 14.02.2004




QUOTE (Mellisa @ 01.09.2004 19:32)
ja osobiscie wierze w zycie pozaziemskie...
może nie od razu w zielone ludki,
ale napewno w jakies prymitywniejsze formy...

Ja też mówiąc o życiu pozaziemskim mam na myśli raczej inne prymitywne stworzenia, na pewno nie ufoludki itp. Wszechświat istnieje tak długo i jest tak ogromny, że niemożliwym jest poznać jego tajemnice. Być może kiedyś dowiemy się jak jest naprawdę.


--------------------
Dwie rzeczy nie mają granic: wszechświat i głupota ludzka.
Einstein

Albo znajdziemy drogę, albo ją wytyczymy.
Hannibal
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kubik
post 01.09.2004 20:54
Post #10 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1449
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Mężczyzna



"Nie wierze w zielone ludziki, nie dlatego że są zielone tylko dlatego, że to ludziki"


--------------------
...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hefaj
post 01.09.2004 21:00
Post #11 

Cenzor


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 851
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Katofaszystów k./ Ciemnogrodu

Płeć: Mężczyzna



dobra dobra , nie gadajcie tu o przymitywnych , bo jak 'zapukają' , to.. a czemu życie na innych planetach nie miało by się zacząć wcześniej ?


te 'pymitywne formy życia' ogły by mnieć taką broń - nie mówię o pizdoletach laserowych i tego typu błyskaczach , lecz wyobrażcie sobie - śmigłowiec z nieznanego surowca - lekki , sterowny a zarazem mogący pomieścić cały jeden pułk , zaś 'prymitywy' z ów śmigłowca 'destantują' specjalne jednostki - być może minimalne , 'kamienne' czołgi posiadające broń biologiczną/ładuniek mogący zmieść budowlne w obrębie 300 km./pociski mogące wyżreć człowieka od środka* - wiem że 'poniosło' , ALE..

* niepotrz. skreślić.


--------------------

Ciemnogrodzkie ogłoszenie:
Jestem strasznym , agresywnym i wojującym katofaszystą , używam nieekologicznego mydła , nienawidzę wszystkiego co się rusza łącznie z Żydami i Arabami , kocham Hitlera i jest on dla mnie Bogiem , biję gejów , lesbijki i murzynów , jestem łysy , mam bejzbola , należę do 8 bojówek neofaszystowsko/nazistowsko/frankistowsko/skinowskich , codzień palę flagę Izraela , kocham Mein Kampf , słucham Radia Maryja , popieram PiS , LPR i PPN , mam moherowy beret , podejdź a odgryzę ci lewe ucho.

W obawie przed życiem i zdrowiem nie klikaj tego linka!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Eowina
post 01.09.2004 21:01
Post #12 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 200
Dołączył: 09.03.2004
Skąd: Lublin




Dobry tekst,kubik tongue.gif

Ja uwazam ze nawet jezeli "COŚ" istnieje to nie dowiemy się o jego(a raczej ich) istnieniu.


--------------------
"Nie każdy bładzi,kto wędruje..." J.R.R Tolkien

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hefaj
post 01.09.2004 21:02
Post #13 

Cenzor


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 851
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Katofaszystów k./ Ciemnogrodu

Płeć: Mężczyzna



no ba.

to 'oni' dowiedz się o nas , młehehe wink.gif


--------------------

Ciemnogrodzkie ogłoszenie:
Jestem strasznym , agresywnym i wojującym katofaszystą , używam nieekologicznego mydła , nienawidzę wszystkiego co się rusza łącznie z Żydami i Arabami , kocham Hitlera i jest on dla mnie Bogiem , biję gejów , lesbijki i murzynów , jestem łysy , mam bejzbola , należę do 8 bojówek neofaszystowsko/nazistowsko/frankistowsko/skinowskich , codzień palę flagę Izraela , kocham Mein Kampf , słucham Radia Maryja , popieram PiS , LPR i PPN , mam moherowy beret , podejdź a odgryzę ci lewe ucho.

W obawie przed życiem i zdrowiem nie klikaj tego linka!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Eowina
post 01.09.2004 21:02
Post #14 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 200
Dołączył: 09.03.2004
Skąd: Lublin




QUOTE (Hefaj of Gryffindor @ 01.09.2004 20:00)



te 'pymitywne formy życia' ogły by mnieć taką broń - nie mówię o pizdoletach laserowych i tego typu błyskaczach , lecz wyobrażcie sobie - śmigłowiec z nieznanego surowca - lekki , sterowny a zarazem mogący pomieścić cały jeden pułk , zaś 'prymitywy' z ów śmigłowca 'destantują' specjalne jednostki - być może minimalne , 'kamienne' czołgi posiadające broń biologiczną/ładuniek mogący zmieść budowlne w obrębie 300 km./pociski mogące wyżreć człowieka od środka* - wiem że 'poniosło' , ALE..


* niepotrz. skreślić.

To na tej samej zasadzie mogli przekroczyc prędkosc swiatla.


--------------------
"Nie każdy bładzi,kto wędruje..." J.R.R Tolkien

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kubik
post 01.09.2004 21:15
Post #15 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1449
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Mężczyzna



zadziwiające według mnie jest przeswiadczenie jakoby:
a) obcy byli jakas zaawansowana technicznie rasa o inteligencji nie mówiac
B) rasa ludzka jest rasa o niezwykłych wprost mozliwosciach rozwoju, mogaca w przyszłosci zawładnac galaktyka [słowem genialna rasa jedyna w swoim rodzaju]
Nie, nie nie. Ludzie maja wrodzony talent do autosestrukcji i pewnego dnia zrobią za dużo i znikną jako nieudany eksperyment.
Wiecie jak długo potrzeba aby z poczatkowego zycia wyewoluowała istota inteligentna? [na ziemi trwało to 3mld lat!] Oczywiscie odpowiednie warunki musza zostac spełnione.
QUOTE
To na tej samej zasadzie mogli przekroczyc prędkosc swiatla.

Oczywiscie ze mozna. [tak samo jak podróż w czasie] Oczywiscie nie realnie, ale znajdzie sie sposób. ;)


Ten post był edytowany przez kubik: 01.09.2004 21:16


--------------------
...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Eowina
post 01.09.2004 21:24
Post #16 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 200
Dołączył: 09.03.2004
Skąd: Lublin




QUOTE (kubik @ 01.09.2004 20:15)


Oczywiscie ze mozna. [tak samo jak podróż w czasie] Oczywiscie nie realnie, ale znajdzie sie sposób. wink.gif

No wiesz, moze kiedys ksiązki Lema(tak jak Verne'a) okażą sie w jakims stopniu rzeczywistoscią... hehe,wszystko przed nami.Nie wiadomo co przyniesie jutro(moze inwazje kosmitów?zartuje wink.gif )

pozdrawiam,nie wiedzialam ze tak szybko przyjdzie tyle odpowiedzi na moj temat ohmy.gif


--------------------
"Nie każdy bładzi,kto wędruje..." J.R.R Tolkien

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ludwisarz
post 01.09.2004 21:28
Post #17 

Roland Deschain


Grupa: czysta krew..
Postów: 2509
Dołączył: 06.04.2003
Skąd: wastelands

Płeć: Mężczyzna



Wlasnie problem tkwi w tym, ze my zaraz bysmy chcieli ludzikow. i laserow. i czegos do nas podobnego. w jakikowliek sposob. czegos co mysli jak my, czegos co ma na pewno statki powietrzne.


a gdyby to dzdzownice mialy inteligencje na naszym swiecie - inaczej by wygladal.trzeba miec elastyczny umysl.


--------------------
CODE
srimi (20:20)
ale jestem pacan.. kto normalny trzyma dezodorant obok myszki ze wskazaniem na upadek na talerz niezjedzonego zimnego budyniu?

Gryffindor

Let's shake some dust, people.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kubik
post 01.09.2004 21:35
Post #18 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1449
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Mężczyzna



własnie dżdżownice -> owady. jak wygladałby swiat gdyby to owady były inteligentne? [rozprawka na 4 str. A4 matura 2005 XPPP]


--------------------
...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Neonai
post 01.09.2004 21:54
Post #19 

Jolene


Grupa: czysta krew..
Postów: 3818
Dołączył: 20.10.2003
Skąd: z nizin.

Płeć: Kobieta



ja uwazam podobnie jak większosc. ze gdzies tam, w nieskonczonym wszechswiecie istnieje inna cywilizacja, moze mniej, moze bardziej rozwinieta od naszej. i śmiem przypuszczać, że za bliżej i dalej nieokreśloną ilość lat, ludzie, dla ktorych my bedziemy juz pra razy miliard przodkami, poznają je. ot i jest.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
MisieK
post 01.09.2004 21:57
Post #20 

Chrapiący Mesjasz New Age


Grupa: czysta krew..
Postów: 4619
Dołączył: 27.03.2004

Płeć: Mężczyzna



Idiotyzmem jest sadzic ze jestesmy sami we wszechswiecie, jesli na ziemi sa sprzyjajace warunki do zycia to czemu na innej planecia mialo by ich nie byc... nawet z rachunku prawdopodobienstwa wynika ze "ufo" istnieje=)

Co do posuniecia technologicznego innych form zycia, to pewnie niektore najwyzsze formy zycia na dajenj planecie sa od nas pare rzy lepiej rozwiniete, inne moze dopiero osiagnely status jaskiniowca, wszystko zalezy od tepa rozwoju.

A btw. my tez jestesmy kosmitami...


--------------------
QUOTE
MisieK: Ja jepie [pozdro dla matoosa, przyp. red.]
PrZeMeK_Z.: Tak trochę.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
murof
post 01.09.2004 22:18
Post #21 

Uczeń Hogwartu


Grupa: czysta krew..
Postów: 187
Dołączył: 05.07.2004

Płeć: Mężczyzna



QUOTE (Eowina @ 01.09.2004 21:24)
No wiesz, moze kiedys ksiązki Lema(tak jak Verne'a) okażą sie w jakims stopniu rzeczywistoscią... hehe,wszystko przed nami.Nie wiadomo co przyniesie jutro(moze inwazje kosmitów?zartuje wink.gif )

Wyobraźcie sobie powieść sf z roku 1900 dziejącą się w roku 2000. Cały świat opleciony jest siecią superszybkich telegrafów, pozwalających na przekazywanie obrazu, a nawet całych filmów gramopatefonowych. 90 procent ruchu to gołe baby i narzędzia nielegalnej rozrywki, specyficzna odmiana opium bez narkotyku - zamiast halucynacji są nieziemskie krainy pokazywane na ekranie urządzenia. Ludzie dyskutują o potwornych duperelach. Główny bohater uczestniczy w jednej z takich dyskusyjnych list, która - zaznacza to na samym początku powieści - i tak trzyma najwyższy poziom intelektualny. To znaczy, ze gada się tam - jak wszędzie - o żarciu, seksie i polityce, ale przynajmniej bez błędów ortograficznych.

Ludzie mieszkają w ogromnych miastach o zatrutym środowisku i potwornej przestępczości, ale nie chcą się wyprowadzać, bo się przyzwyczaili. Pędzą supernowoczesnymi automobilami, trzy razy szybszymi od produkowanych obecnie, i zabijają się w wypadkach oraz sterczą w korkach. Używają tak zwanych telewizorów do przekazywania obrazów, w których na zmianę ktoś z zatroskaniem mówi o narastającej fali przemocy, a potem puszczają film o wypruwaniu flaków.

Na samym początku XX wieku w Rosji wynaleziono upiorną ideologie, w imię której podbito i spustoszono kawał świata. Pod koniec XX wieku nagle ta ideologia upadła, ale ludzie prawie tego nie zauważyli, zapatrzeni w telewizory. Pokazują w nich potwornie krwawe wojny. Ludzkość bardzo rozwinęła swoje humanitarne nastawienie - ale bardzo lubi oglądać realistyczne przedstawienia zbrodni wojennych w telewizorach.

Już widzę siebie jako recenzenta tej powieści w roku 1900: Nadmiar fantazji i eskapizm. Autor nie rozwinął szeregu interesujących pomysłów - np. wspomina mimochodem o tym, że w 1969 roku 'trzech ludzi polecialo na Księżyc'. I co potem? Ano nic. A przecież logiczne chyba jest to, że po wyprawie na Księżyc powinny być następne, na Marsa, Wenus i dalej. Autor ani nic nie pisze o dalszych wyprawach, ani nie wyjaśnia, czemu ich zaprzestano (jakis kataklizm?). Wymyślone przez niego zbrodnicze ideologie są trudne do pomyślenia w XX wieku, który przecież rozpoczynamy pod znakiem międzynarodowych konwencji o zapobieganiu niewolniczej pracy i o godziwych metodach prowadzenia wojen. W Europie nie było żadnej wojny od 30 lat i na nowe się nie zanosi - tymczasem autor kreśli nam wizje dwóch potwornych kataklizmów z lat 1914-18 i 1939-1945 - nie bardzo wyjaśniając zresztą, o co te wojny toczono (można odnieść wrażenie, że bohater sam nie wie). Sugeruje, jakoby nieszczęsny wynalazek z toczącej się właśnie wojny burskiej - obóz koncentracyjny - miał być powszechnie stosowany w Europie, i to już za kilkanaście lat! Nawet w Rosji to trudne do pomyślenia.

Pomysł telewizorów (rodzaju fotoplastykonu działającego na odległość) jest nawet zabawny, ale autor rozbudował go daleko poza granice zdrowego rozsądku. Wyobrażają sobie państwo kogoś spędzającego pięć godzin dziennie przed fotoplastykonem? A tak to właśnie ma wyglądać - według autora - w roku 2000. A pomysł zbudowania wielkiej sieci służącej tylko do przekazywania obrazków nagich niewiast jest już kompletnym absurdem (przecież gdzie indziej autor pisze o całkowitym rozluźnieniu obyczajów w erotyce - kto by chciał oglądać niewiastę w fotoplastykonie, gdyby żadne ograniczenia moralne ani religijne nie zabraniały mu oglądać prawdziwej?). Krótko mówiąc, nie jest to uczciwe science-fiction, tylko fantastyka czysto rozrywkowa.

Re: Fantastyka-Prowokacja
Autor: igel@gazeta.pl (Wojciech Orliński)
pl.rec.fantastyka.sf-f

Ten post był edytowany przez murof: 01.09.2004 22:18


--------------------
- Oj, nie wolno rzeczy wielu,
Kiedy celem jest - brak celu...
(Zwłaszcza, jeśli duszy nie ma -
I to wszystko na ten temat).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Eowina
post 02.09.2004 16:45
Post #22 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 200
Dołączył: 09.03.2004
Skąd: Lublin




A co sądzicie o kręgach w zbozu ?
Ja będe za teorią spiskową wink.gif


--------------------
"Nie każdy bładzi,kto wędruje..." J.R.R Tolkien

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Syriusz_Black
post 02.09.2004 16:56
Post #23 

Cichociemny.


Grupa: czysta krew..
Postów: 1910
Dołączył: 17.08.2003
Skąd: stąd nie widać

Płeć: jedyny w swoim rodzaju



Sądzę, że może istnieć... wszechświat jest tak ogromny, że nic nie jest pewne...
Ale nigdy nie spotkamy cywilizacji pozaziemskiej..


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Kira
post 02.09.2004 16:58
Post #24 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1312
Dołączył: 15.05.2003
Skąd: Roma, Italia!

Płeć: Kobieta



QUOTE (Sumiko @ 01.09.2004 21:09)
wierzyłam w ufo jak oglądałam namiętnie Z Archiwum X, teraz nie oglądam to nie wierze. proste.

a ja nadal namiętnie oglądam, ale nie wierzyłam i nie wierzę;]

nie no, faktem jest że życie potrafi wykształcić się w niemal każdych warunkach, ale trochę irytuje mnie to, że nasze wyobrażenie o kosmitach zupełnie nie odbiegają od nas samych. 'obcy' są do nas podobni; mają głowe, dwoje oczu, dwie ręce i nogi, różnią się praktycznie tylko kolorem skóry. podobnie jak ludzie bywają dobrzy i źli. a tymczasem oni mogą przecież kompletnie nie przypominać żadnego stworzenia, która znane jest z Ziemi. mogą istnieć jako myślący ocean jak w jakiejś-tam powiesci Lema czy coś w tym stylu.

tak czy inak mało prawdopodobne jest to, że kiedyś uda nam sie nawiązać kontakt z jakimiś istotami pozaziemskimi. do tej pory nie udało nam się porozumieć ze zwierzętami, nawet tak inteligentnymi jak np. delfiny. a co tu dopiero mówić o organizmach, które żyją miliony lat świetlnych stąd...


--------------------
ogni giorno sempre faccio qualche lotta
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
hiob27
post 02.09.2004 17:04
Post #25 

Prefekt


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 379
Dołączył: 28.05.2004

Płeć: Mężczyzna



Wiecie co? Większość osób mówiąc o UFO ma na myuśli albo zielonych ludzików albo jakieś inne "prymitywne" istoty... -to świadczy raczej o ograniczeniu naszego gatunku. wink.gif
1. Odnośnie prawdopodobności. Kiedyś Einstein się nad tym zastanawiał i obliczył, że szansa że jesteśmy sami we wszechświecie, (który cały czas się powieksza) jest tak mała, że aż znikoma.
2. Dlaczego zawsze mówimy o zilenoych ludkach? Jeśli był ktoś w Kabadzie a dokładnie w Ottawie i był w muzeum w którym znajduje się projekt istoty która mogła by zastąpić miejsce człowieka w dzisiejszym świecie, gdyby nie wyginęły dinozaury. ->> Ta istota jest niesamowita i bynajmniej nie wygląda jak jakaś małpka, albo "prymitywna" istota. Oczywiście jest gadem ale gadem o bardzo wysokim stopniu ewolucji.
3. Na ziemi występują owady, ryby, płazy, gady, ptaki, ssaki itd. a jest to sprawa specyficznego charaketru naszej planety, jej burzliwej pszeszłości itp.
Dlaczego gdzie indziej nie miałoby być inaczej?
4. Kręgi w zbożu w wielu przypadkach są fascynujące - nie mówię tylko o kształtach ale o specyficznym typie wygięcia(przygniecenia) tak zboża że on się nia nie złamało, a najlepsze jest to że jak np na zbożu jest koło to na jego obrzeżach zboża są tak "wygniecione", że różnica od "idealnego" koła wynosi mniej niż 1 cm!!!
Ja osobiście wierzę w pozaziemskie nacje, ale nie takie jaki nam świat ukazuje w postaci filmów itp.


--------------------
Prefekt Hufflepuff
user posted image ...... user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

6 Strony  1 2 3 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 28.03.2024 18:25