Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Recenzja Gry, Recenzja gry HPiWA

Hipopotamus
post 10.07.2004 22:16
Post #1 

Hipo Zawsze Czujny


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 35
Dołączył: 25.01.2004

Płeć: Mężczyzna



O napisanie recenzji gry pokusił się Dawid. Oto co on o niej sądzi:

Grę zaczynamy w pociągu, którym Harry, Ron i Hermiona jadą do Hogwartu. Szczur Rona Parszywek ucieka z przedziału, przyjaciele podążają jego śladem. Już na początku gry możemy zauważyć, że sterujemy nie tylko Harrym, ale też jego przyjaciółmi. Gdy już odnajdziesz Parszywka dowiesz się, że groźny przestępca Syriusz Black uciekł z Azkabanu. Każdy od razu zauważy, że z gry znikły źle dobrane tekstury, zaś wszystkie postacie mają znacznie więcej szczegółów (m.in. poruszające się w czasie mówienia usta). To efekt zastosowania nowego silnika, który pochodzi z najnowszej, drugiej części gry UNREAL. Sama gra na pierwszy rzut oka się nie zmieniła. Znaczy to, że gracz dalej będzie skakał po platformach, chodził niekończącymi się korytarzami, rzucał zaklęcia, otwierał zamknięte drzwi, szukał kufrów, kociołków, walczył z Irytkiem, który bardzo często im dokucza i boginami. Oczywiście nie można zapomnieć o zbieraniu magicznych fasolek wszystkich smaków Bertiego Botta. Teraz możesz te fasolki wymieniać w sklepie Freda i Georgia na dyniowe paszteciki i kociołkowe pieguski.
W dwóch poprzednich grach sterowałeś Harrym i nikim więcej. Już w pociągu gdy podążasz za Parszywkiem wchodzisz do pokoju z księgą potworów. Walczysz z nią nie tylko Harrym ale i także Hermioną i Ronem. Ciekawym i oryginalnym pomysłem jest możliwość przejęcia kontroli nad zwierzęciem. Dzięki opanowaniu tego czaru Hermiona kieruje ruchami króliczka oraz smoczka.
Odpowiednio rzucony czar Glacius zamraża strumień i Harry zjeżdża po nim niczym po śliskiej pochylni. Gra wcale nie jest trudna, choć znalezienie wszystkich fasolek, zebranie wszystkich kart, dostanie się do wszystkich ukrytych komnat wymaga bardzo dużych umiejętności. To już nie przekładanie kamieni za pomocą Wingardium Leviosa, ale sterowanie i lot hipogryfem! Skomputeryzowanym fanom Pottera zostało tylko kupić grę mieć PC lub konsolę i grać!
Gra mi się podoba, zmieniono grafikę i tekstury. Wiadomo nowe gry to nowe pomysły i zmiany! Jak już mówiłem gra jest krótka, i bardziej zaawansowany gracz może ukończyć grę w parę godzin Jednak dwie poprzednie gry Harry Potter były też krótkie.
Myślę, że ta i następne gry z tej serii powinny być znacznie dłuższe. Poziom trudności też nie jest zbyt wysoki. Początkującemu graczowi gra na pewno nie sprawi trudności.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Sunlight Priestess
post 11.07.2004 12:58
Post #2 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 97
Dołączył: 26.06.2004
Skąd: Privet Drive, Surrey




Doprawdy strasznie trudno jest przepisać recenzję z gazety.....


--------------------
Nieśmiertelność. Nie ufam. Nie wierzę. Nie toleruję. To nie istnieje.

user posted image

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
e-ewka
post 11.07.2004 20:42
Post #3 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1
Dołączył: 13.06.2004




tiaaaaaaa....
a to moze ja napishe swoja recenzje po wlasnie ukonczylam gre wink.gif
a wiec tak:
gra zaczyna sie w pociagu do hogwartu. z przedzialu rona hermiony i Harry'ego ucieka parszywek na co cala trojka podaza w pogon za szczurem. aby do odnalezc trzeba walczyc z potworna ksiega potworow a na koncu do przedzialu wtargnie dementor. aby go zatrzymac ron musi zaryglowac drzwi czym sie tylko da.
w hogwarcie trzeba wykonac trzy zadania-lekcje. hermiona naucza sie przemieniac posagi krolika i smoka w parwdziwe zwierzeta. ron uczy sie zawisac na linach za pomoca czarow a harry zamrazac strumienie wody. w kazdej z lekcji trzeba znalezc 10 tarcz. jak sie ich nie znajdzie- nie bedzie mozna ukonczyc 3 roku w hogwarcie. mozna pare razy przystepowac do zadan. jako egzaminy koncowe ron harry i hermiona znowu musza przystapic do sprawdzianow tylko ze o ciut trudniejszych. mi najwiejsza trudnosc sprawil sprzawdzian koncowy hermiony co trzeba sie bylo naglowkowac jak dopbrze poleciec malym smoczkiem ;P aby ukonczyc hogwart trzeba takze bylo walczyc z potworna ksiega potworow w bibliotece. dostaje sie za to 5 kart, trzeba walczyc z chochlikami w lesie(tazke dostaje sie 5 kart)a takze lata sie na hipogryfie. to tazke sprawilo mi duza trudnosc tzn. ostatni lot. tazke dostaje sie 5 kart. za odnalezione fasolki, dyniowe paszteciki i kociolkowe pieguski idziemy do sklepu freda i george'a i kupujemy ptrzebne rzeczy do ukonczenia roku tj. hasla do przejsc za obrazami itepe. w ciagu gry pare razy pojawia siem irytek (ron harry i hermiona musza razem rzucac czary zeby go pokonac). w zadaniach pojawiaja sie czesto tzw. TOPKI. takie male ludziki rzucaja bombami. trzeba je zbierac i tazke w nie rzucac. jak sie pojawia cala zgraja to bardzo trudno to przejsc. a teraz ogolnie o grze:
gra jest bardzo prosta porownojac ja z dwoma poprzednimi czesciami, nawet BARDZO prosta i latwa. I jest bardzo krotka. Przeslam ja w dwa dni. a poprzednie czesci o wiele dluzej mi szly wink.gif no to chyba wszystko ;>
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Kuba (ciara)
post 12.07.2004 19:13
Post #4 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 7
Dołączył: 04.06.2004




Dawid, trzeba było napisać recenzji samemu wink.gif a nie przpisywac "żywcem" z Clicka. Mogłeś się bnardziej postarać. Nie twierdzę, że nie dodaleś tam swoich wątków ale tak ogólnie to recenzja "przekopiowana" wink.gif Tylko tyle chciałem napisać na ten temat smile.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Harry_1
post 16.07.2004 11:30
Post #5 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1
Dołączył: 16.07.2004




No Dawid, ale nie wymieniłeś jednego krytycznego błędu.
JEST STANOWCZO ZA KRÓTKA.
Ja ją przeszłem w tylko 7 godz. ... sad.gif

Załączony/e obraz/y
Załączony obrazek Załączony obrazek
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Closed TopicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 28.03.2024 13:32