Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

[ Drzewo ] · Standardowy · Linearny+

> Www.muzyczne.pl

Katon
post 08.12.2007 19:22
Post #1 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



Od jakiegoś czasu chciałem się tak pobawić, ale jakoś zawsze wylatywało mi z głowy. Pomysł jest prosty - to pierwsze. Po drugie - jest tak naprawdę pretekstem, gdyż bardziej chodzi mi o to, aby króliczka gonić, niż żeby go schwytać, tym bardziej, że subiektywne to wszystko będzie i tak. Ale do rzeczy.

Proponuję wyłonienie 50 najważniejszych płyt w historii muzyki popularnej, ale nie w formie plebiscytu, tylko przedstawiania umotywowanych długimi i składnymi wypowiedziami tekstowymi propozycji. Ze wszystkich gatunków. Plus linki. Chciałbym to wszystko ograniczyć do grupy ludzi, którzy się generalnie trochę znają, choćby tylko na swoim poletku. Chodzi mi o to, żeby poprzeskakiwać uprzedzenia, gatunki, wysłuchać tego co ma do zaproponowania Child i 'zmusić' Childa do wysłuchania Arcade Fire. Nie chcę głosowania, tylko stopniowego wyłaniania się takiej listy, na której pozycje będziemy się po prostu zgadzać. Lub nie, wtedy veto musi być umotywowane. I tak dalej. O muzyce warto rozmawiać, wie o tym cała rodzina Pospieszalskich, wiemy i my. Jak weryfikować kogoś kto 'się zna'? Nijak, samo wyjdzie. Nie wyznaczam też żadnych ram czasowych takiej zabawy - to i tak zawsze będzie proces bardziej niż rezultat. Ale będzie się można dowiedzieć ciekawych rzeczy, posłuchać ciekawych rzeczy i dać ujście tej najbardziej ludzkiej potrzebie systematyzowania i tworzenia list. Bawi się ktoś?

P.S. Nie widzę sensu w numerowaniu tych 50 pozycji, przynajmniej narazie. Chodzi mi bardziej o wyłonienie ich spośród innych.

Ten post był edytowany przez Katon: 08.12.2007 19:24
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
 
Reply to this topicStart new topicStart Poll
Odpowiedzi
Ludwisarz
post 09.12.2007 01:39
Post #2 

Roland Deschain


Grupa: czysta krew..
Postów: 2509
Dołączył: 06.04.2003
Skąd: wastelands

Płeć: Mężczyzna



Jesli chodzi o Polakow to po prostu nie smiem nie napisac o Grammatiku (pytanie brzmi: EP+ czy Światła Miasta.. ale chyba to drugie, ale o pierwszym TRZEBA wspomniec) oraz Noon - Bleak Output.. Koniecznie trzeba wspomniec o Ostrym.. Ale czy ma byc to '30 minut z zycia' czy jeden z albumow..
A zagranica.. Boze. Duzo.
Ale i tak zaklepuje Sigur Rosow biggrin.gif

I mam propozycje. Bo i tak bedzie milion dyskusji tutaj. Oddzielny temat z recenzjami samymi - a tutaj dysputy.

I co znaczy - link do plyty. Popieramy nielegalnosc, mamy wrzucic na sendita, torrent, emule?


--------------------
CODE
srimi (20:20)
ale jestem pacan.. kto normalny trzyma dezodorant obok myszki ze wskazaniem na upadek na talerz niezjedzonego zimnego budyniu?

Gryffindor

Let's shake some dust, people.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Posts in this topic


Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 29.04.2024 23:27