Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Co tam w książce piszczy?, Skomentuj to, co napisała Cassia

Hipopotamus
post 18.02.2004 20:40
Post #1 

Hipo Zawsze Czujny


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 35
Dołączył: 25.01.2004

Płeć: Mężczyzna



Zastanawiałam, się kiedyś kim tak naprawdę są Dursleyowie?
Czy Petunia Dursley coś ukrywa? Czy może, ma jakieś powiązania ze światem magii? Wiele spekulacji można podjąć po lekturze 5 tomu.Chciałabym w jakiś sposób uporządkować te fakty.
Wiemy, z pierwszej części jaki stosunek do magii miał Vernon Dursley. Cały pierwszy rozdział, opowiada o jego pogardliwym stosunku do ludzi „tego pokroju”. Jednak myśli on sobie, że tego czy tamtego swojej żonie nie mógłby powiedzieć, bo nie lubi ona słuchać informacji o Sami-wiecie-czym. (dziwny kot na Privet Drive, ludzi w kolorowych pelerynach, deszcz sów). Czy Petunia jest taka sama jak on? (wprawdzie mówi, że nie ma wiadomości o swojej siostrze, są to jednak zdawkowe odpowiedzi) Czy aby na pewno? Ciotka Petunia nie zabiera głosu na ten temat. Zwykle Vernon się odzywa w sprawie MAGII. Nienawidzi Harry’ego i z chęcią by się go pozbył. Prawie wszystkie „szkody” które Harry wyrządza Dursleyom, dotyczą Vernona:
-rozbita legumina- i „wystąpienie” Zgredka- prawdopodobna utrata nadziei na kontrakt dla fabryki świdrów
-napompowana i unosząca się w powietrzu siostra Dursleya, ciotka Marge
-zniszczenie jego pięknego kominka przez Weasleów
-zdewastowane okno w II części, listy w całym domu...
To właśnie ON się najbardziej gorączkował i wściekał na Harry’ego. On wypominał mu jego pochodzenie, i to jak się poświęcił, że może u niego mieszkać. Tylko dlaczego ciotka Petunia się nie odzywa i nie komentuje tych poczynań? Parę razy Harry usłyszał z jej ust słowa na temat Magii:
- „Ona też dostała taki list i zniknęła, żeby pójść do tego... do tej szkoły.... i wracała w każde wakacje do domu z kieszeniami pełnymi żabiego skrzeku, zamieniając filiżanki w szczury. I tylko ja wiedziałam, kim ona jest naprawdę! A była potworem! Ale moja matka i mój ojciec... nic, tylko Lily, to Lily tamto... Oni byli po prostu dumni, że mają w rodzinie czarownicę”
-„A kim do diabła są ci dementorzy? [słowa Vernona] – To strażnicy Azkabanu, więźnia czarodziejów-powiedziała ciotka Petunia.
-Wrócił?- wyszeptała ciotka Petunia. Nagle po raz pierwszy w życiu, Harry zdał sobie w pełni sprawę, że ciotka Petunia jest siostrą jego matki. Nie wiedział, dlaczego ta świadomość tak go w owej chwili ugodziła. Wiedział tylko, że nie jest jedyną osobą w kuchni, która ma jakie takie pojęcie o tym co może oznaczać powrót Lorda Voldemorta. Ciotka Petunia jeszcze nigdy tak na niego nie patrzyła. Jej wielkie blade oczy (tak niepodobne do oczu siostry) nie zwęziły się z odrazy lub gniewu- były szeroko otwarte. I przerażone. Upór, z jakim przez całe życie Harryego twierdziła, że nie ma żadnej magii i świata innego od tego, w którym żyła z wujem Vernonem, nagle się ulotnił”.
Ciotka Petunia całe dzieciństwo Harry’ego walczyła, by nie miał on wiadomości na ten temat. Powtarzała ciągle, by nie zadawał pytań. Czy nie przemawiała przez nią wielka zazdrość o ten świat? O to, że chciałaby tam być? Przecież była ona osobą, która nikomu nie lubiła sprawiać radości. Dlaczego Harry miałby trafić do tego świata i czuć się tam szczęśliwym? Jak ona nie mogła? Zazdrość, o to że Lily była czarownicą, i rodzice byli z niej dumni powodowała, że próbowała w złym świetle pokazać matkę Harry’ego. Jest ona również człowiekiem lubiących wsadzać swój nos w życie innych. (obserwacje sąsiadów) Może właśnie dlatego wie tyle o magii? (Voldemort, śmierciożercy) A może to z listu Dumbledora pozostawionego na ich progu wraz z malutkim Harrym. Spekulacje na temat że może być charłakiem niestety upadają... Wiemy, że Voldemort nazwał Lily „szlamowatą”. Znaczy to, że musiała pochodzić z rodziny mugoli. A jak wiadomo charłak to osoba pochodząca z rodziny czarodziejskiej nie mająca takich zdolności.Co tak naprawdę Harry zrobił ciotce, że go nie cierpi? A może wręcz przeciwnie? Kocha go, tylko bardzo ukrywa to przed Vernonem. On jest nieświadomy „wiedzy” o Sami-wiecie-czym swojej żony. Nie raz odniosłam wrażenie, że Petunia nie mówi, wszystkiego Vernonowi, i gra potulną osobę. Tak naprawdę w wielu sprawach się z nim nie zgadza, tylko boi się odezwać. Raz sprzeciwiła mu się: pozwoliła Harry'emu zostać pod naciskiem wyjca od Dumbledora. Harry tak naprawdę, niczym się nie naraził ciotce. Ona doskonale rozumie, to, ze kocha tamten świat. I chce tam przebywać... Ale... jednocześnie odzywa się w jej ohydna natura mugola. Magia nie istnieje!!! Petunio, przecież wiesz doskonale, że jednak ISTNIEJE!!!
Niestety ciche nadzieje, że ciotka zna innych czarodziejów i utrzymuje z nimi przyjazne stosunki pozostają tylko marzeniami.
Musimy pamiętać, że jest MUGOLEM...
Z paskudnym charakterem...
Ale nie myślicie, że w następnych tomach Petunia zostanie przedstawiona w pozytywnym świetle? Może ona jednak jest we wnętrzu dobrym człowiekiem.... Co do Dudleya i Vernona jakoś nie mam złudzeń.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
a141188
post 19.02.2004 20:11
Post #2 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1
Dołączył: 18.02.2004




[SIZE=1][FONT=Courier]
Zgadzam się całkowicie z tym co napisałaś!!!!!
Nawet nie pomyślałam o tym wszystkiwm w ten sposób!!!!!!!!!!
Może Petunia naprawdę jest związana z światem Magii??????????
Jeszcze raz gratulacje!!!!!!!!!!!!!& #33;!!!!!!!!!!!!!!&# 33;!!!!!!!!!!!!!! 3;! biggrin.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Natka:-)
post 19.02.2004 21:13
Post #3 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 4
Dołączył: 16.02.2004




Całkiem fajnie to napisłaś, ja myśle że petunia ma wiedze na temat wszystkiego bo jednak miała jakis kontak z magią, może zazdrościła siostrze i sama po kryjomy czytała jej książki?? kto wie, pewnie sie wszystko wyjaśni
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
moony
post 19.02.2004 22:15
Post #4 

Unregistered









ja sądzę że jeżeli Petunia mówiła "lily to lily tamto" to była poprostu po mugolsku zazdrosna!!! każde dziecko mugolskie czy czarodziejskie jest zazdrosne jezeli rodzice wywyższają to drugie. a co do znajomosci magii przez petunie to myślę że lily czasem mówiła w domu o sprawach zwykłych dla czarodziejów albo zeczywiszcie dumldore wszystko jej powiedzial. to ze petunia wie o magi to nie znaczy ze chce o niej wiedziec


Go to the top of the page
+Quote Post
Karolinka
post 20.02.2004 12:32
Post #5 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 4
Dołączył: 09.02.2004
Skąd: Wrocław




a ja tam nie wiem co jej dokladnie chodzi... fakt, to z "lilly to, lilly tamto" to po prostu zwykla zazdrosc... :/ ale mysle ze ona zostala uswiadomoina w liscie przez dumbledora i zdaje sobie sprawe ze to wszystko bardzo wazne i Harry'ego trzeba chronic :]


--------------------
Lękliwy stokroć umiera przed śmiercią
Mężny kosztuje jej tylko raz jeden.

Cowards die many tiems before their deaths
The valiant never taste of death but once.

Shakespeare
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Fauna
post 20.02.2004 17:14
Post #6 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 80
Dołączył: 13.02.2004




W sumie, to się zgadzam, ale nie sądzę, żeby c.Petunia miała jakieś ukryte "ja" i tak naprawdę kochała Harry'ego. Na pewno darzy go nieco głębszymi uczuciami niż Vernon (więzy krwi), ale uważam, że w ksiące pokazana jest jej w miarę prawdziwa twarz. Dlaczego tyle wie o magii? Na pewno za każdym razem, gdy Lily wracała do domu na letnie wakacje, czy przerwy świąteczne opowiadała wszystkim z wypiekami na twarzy, jaki wspaniały jest świat magii. Przez jej opowieści Petunia chcąc-niechcąc ( ale czyba raczej chcąc, biorąc pod uwagę jej wścibstwo) chłonęła te informacje. Był przeciez również list, który Dumbledore zostawił przy Harrym, gdy umieścił go u Dursley'ów. Jestem pewna, że znajdowało się w nim mnóstwo informacji.


--------------------
"Połowy z was nie poznałem i w połowie tak dobrze jak bym chciał. A mniej niż połowę chciałbym znać choć w połowie tak dobrze jak na to zasługują."
/Bilbo Baggins/

(\__/) This is Bunny. Copy Bunny into
(O.o ) your signature to help him
(> < ) on his way to world domination
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Martucha_Granger
post 21.02.2004 14:21
Post #7 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 44
Dołączył: 18.02.2004
Skąd: z Gliwic




Nie do końca się z tym zgadzam.
Uważam bowiem, że Petunia nie była zazdrosna i czarodziejski świat tylko o uwagę rodziców. Wiecie jakaa jest chce wszystko doprowadzać do perfekcji, ściany, dom, swoje własne życie. I to chyba jest wynikiem zabiegania o uwagę rodziców. A jak mogła nie wiedzieć o Voldemorcie i dementorach, skoro Lily chodziła do szkoły w czasach największej mocy VCzarnego Pana. Lily musiała coś o tym mówić w domu, a pozatym jeszcze został list od Dumbledore'a przy koszyczku z małym Harrym. Założę się , że wszyscy rodzice rówieśnioków Lily (nawet mugole) musieli dowiedzieć się o obronie uczniów przeciw Voldemortowi i Śmierciożercach. Petunia nienawidzi swojej siostry dlatego że była traktowana jako ta druga. I o to była zazdrosna!!! Więc teraz swoją nienawiść przelewa na Harry'ego. A Vernon także chce wszystko mieć perfekcyjne, zrobić karirę a Harry'ego uważą za dziwaka, który może mu to popsuć. Poza tym jest mugolem z krwi, kości i tłuszczu. Więc w tej sprawie nie ma nic do dopowiedzienia.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Nimfadora_Tonks
post 21.02.2004 16:56
Post #8 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 2
Dołączył: 21.02.2004
Skąd: Suwałki




[B][FONT=Arial][SIZE=7][COLOR=green] CAŁKOWICIE ZGADZAM SIĘ Z CASSIĄ!!! TO JEST BARDZO PODEJRZANE, JAK PETUNIA O WSZYSTKIM WIE... MYŚLĘ, ŻE PETUNIA JEST CZYMŚ POMIĘDZY MUGOLEM, A CZARODZIEJEM... JEST MUGOLEM WTAJEMNICZONYM W ŚWIAT CZARODZIJÓW...JA PRZYNAJMNIEJ TAK UWAŻAM... czarodziej.gif


--------------------
Nimfadora Tonks...Zmieniłam właśnie kolor włosów na zielone...teraz zmieniłam oczy na żółte...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Closed TopicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 28.03.2024 15:38