Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

3 Strony < 1 2 3 > 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Papież, TEMAT NIEKONDOLENCYJNY

murof
post 09.04.2005 23:37
Post #26 

Uczeń Hogwartu


Grupa: czysta krew..
Postów: 187
Dołączył: 05.07.2004

Płeć: Mężczyzna



QUOTE(Anya @ 09.04.2005 21:17)
Wierz mi, Rosjanie nie potrzebują byś ich żałował.

Wiadomo - oni nigdy tego nie potrzebują. W końcu mają powody do dumy - ot choćby uroczystości "zakończenia II wojny"....
QUOTE
Nie wiem skąd wziąłeś te dane, kłócą się 'nieco' z moją wiedzą, choć wycięte z kontekstu faktycznie wyglądają imponująco. Możesz być z siebie zadowolony, zjechałeś kościół, którego nie tolerujesz, bo nie rozumiesz, obrażając przy tym nie jego kapłanów, ale religię i wartości jakie reprezentują oraz samych wiernych(mnie przy okazji). Nie odrobiłam lekcji, więc wolę spytać.

Zerem nie jest Kościół Prawosławny. Zerem jest kościół prawosławny w Rosji. Ruscy nie zgadzają się z opinią, że pogrzeb Papieża był największym w nowożytności, bo "największym był pogrzeb Stalina" (czyli osoby, która (nie licząc może Dzierżyńskiego) wymordowała najwiecej Rosjan.).
QUOTE
Tego uczy katolicyzm?
*


Na pewno nie uczy "miernoctwa i obojętniactwa" i ogólnej małości. Rosja znalazła się w zaszczytnym gronie krajów takich jak Chiny i Korea Północna, które udawały obojętność na śmierć Papieża.


--------------------
- Oj, nie wolno rzeczy wielu,
Kiedy celem jest - brak celu...
(Zwłaszcza, jeśli duszy nie ma -
I to wszystko na ten temat).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
matoos
post 10.04.2005 08:06
Post #27 

Wytyczający Ścieżki


Grupa: czysta krew..
Postów: 1877
Dołączył: 15.04.2003
Skąd: Ztond...

Płeć: Mężczyzna



I nie bardzo widzę gdzie Hagrid zjechał kościół prawosławny... Ani w jaki sposób wydedukowałaś na podstawie jego słów, że go nie rozumie i nie toleruje... I gdzie obraził wiernych? Ja się nie poczuję obrażony jak ktoś mi powie że kościół katolicki w Szwecji praktycznie nie istnieje.

Wierz mi, to mądry człowiek jest.


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Alexa666
post 10.04.2005 08:25
Post #28 

Ścigający


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 306
Dołączył: 06.04.2003

Płeć: Kobieta



Chciałam jeszcze dodać, że trochę wkurza mnie ta cała afera i sensacja robiona ze śmierci Papieża. Dużo ludzi dopiero teraz zaczęło przyłazić falami do kościołów, modlić się i płakać, chociaż wcześniej świątynie świeciły pustkami. Czyżby wszyscy się tak nagle nawrócili? Możliwe, że wiele osób tak. Ale napewno jest tam jakiś procencik ludzi, które robią to na pokaz. Bo telewizja przyjechała to może mnie pokażą na wizji, a bo sąsiedzi jak zobaczą, że nie byłam w kościele to mnie zlinczują i obgadają z połową wsi. Poza tym media również robią swoje. Koncentrują się szczególnie na tych płaczących ludziach, a im kto głośniej szlocha tym go więcej pokazują. Mi się wydawało, że żałoba to skupienie, modlitwa w ciszy. A nie medialny show.

Tak wiem, pewnie myślicie - się wypowiada ta trzyszóstkowa antychrystka. Ale powiem wam, ostatnio skłoniłam się do chwili refleksji. Już wcześniej byłam pewna, że się nawrócę. Jeszcze to nie nastąpiło, ale jestem na dobrej drodze. Ostatnio po raz pierwszy od nie wiem jak dawna się modliłam. Bo dla mnie to jest wiara - modlitwa, rozmowa z Bogiem. I kiedy będę gotowa to się nawrócę.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hefaj
post 10.04.2005 10:52
Post #29 

Cenzor


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 851
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Katofaszystów k./ Ciemnogrodu

Płeć: Mężczyzna



QUOTE(matoos @ 10.04.2005 08:06)
I nie bardzo widzę gdzie Hagrid zjechał kościół prawosławny... Ani w jaki sposób wydedukowałaś na podstawie jego słów, że go nie rozumie i nie toleruje... I gdzie obraził wiernych? Ja się nie poczuję obrażony jak ktoś mi powie że kościół katolicki w Szwecji praktycznie nie istnieje.

Wierz mi, to mądry człowiek jest.
*



3x TAK! dla poprzedników. [i na barykady]

co do tego pogrzebu - zapewne większość lub chociażby część słyszała o pogrzebie w tym samym dniu Stalina i Prokofiewa. Za Stalinem szło trzy miliony , za Prokofiewem - tylko milion razy mniej ludzi.

Alexa - wierz mi , jak dla mnie już lepsze jest robienie czegoś na pokaz ańżeli byćie jeszcze bardziej obłudnym i pokazywaniem 'oh mnie to nie rusza'..

owszem , absurdalne niekiedy pomysły uhonorowania 'Papy' ( kopiec na Solwayu w Krakowie za podobno 20 milionów ) czy też GRZEBANIE GO ZA ŻYCIA przez niektóre stacje tv było i jest dla mnie nawet nie dziwne , czy przerażające - to jest poprostu GŁUPOTA.


acha i prośba: zapewne każdy słyszał z ostatnim badaniem numerologii na papieżu. Ten temat również ne jest od tego.

Ten post był edytowany przez Hefaj: 10.04.2005 11:07


--------------------

Ciemnogrodzkie ogłoszenie:
Jestem strasznym , agresywnym i wojującym katofaszystą , używam nieekologicznego mydła , nienawidzę wszystkiego co się rusza łącznie z Żydami i Arabami , kocham Hitlera i jest on dla mnie Bogiem , biję gejów , lesbijki i murzynów , jestem łysy , mam bejzbola , należę do 8 bojówek neofaszystowsko/nazistowsko/frankistowsko/skinowskich , codzień palę flagę Izraela , kocham Mein Kampf , słucham Radia Maryja , popieram PiS , LPR i PPN , mam moherowy beret , podejdź a odgryzę ci lewe ucho.

W obawie przed życiem i zdrowiem nie klikaj tego linka!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
nadzieja
post 10.04.2005 10:55
Post #30 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 217
Dołączył: 31.08.2003
Skąd: Nibylandia




QUOTE
Wierz mi, Rosjanie nie potrzebują byś ich żałował. Nie wiem skąd wziąłeś te dane, kłócą się 'nieco' z moją wiedzą, choć wycięte z kontekstu faktycznie wyglądają imponująco. Możesz być z siebie zadowolony, zjechałeś kościół, którego nie tolerujesz, bo nie rozumiesz, obrażając przy tym nie jego kapłanów, ale religię i wartości jakie reprezentują oraz samych wiernych(mnie przy okazji). Nie odrobiłam lekcji, więc wolę spytać. Tego uczy katolicyzm?

Już mówiłam Nas, weź na wstrzymanie. Nikt tu nikogo nie chciał obrażać, doskonale zresztą o tym wiesz. I zaklinam, nie wyjerzdzaj z wyimaginowaną godnością narodową, bo ja tego siostrzyczko nerwowo nie wytrzymam, a ty napewno nie wygrasz.

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hagrid
post 10.04.2005 11:34
Post #31 

Historyk Forumowy


Grupa: czysta krew..
Postów: 1222
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Szczytno/Olsztyn (Apliakcja Radcowska)

Płeć: Mężczyzna



QUOTE(Anya @ 09.04.2005 21:17)


Wierz mi, Rosjanie nie potrzebują byś ich żałował. Nie wiem skąd wziąłeś te dane, kłócą się 'nieco' z moją wiedzą, choć wycięte z kontekstu faktycznie wyglądają imponująco. Możesz być z siebie zadowolony, zjechałeś kościół, którego nie tolerujesz, bo nie rozumiesz, obrażając przy tym nie jego kapłanów, ale religię i wartości jakie reprezentują oraz samych wiernych(mnie przy okazji). Nie odrobiłam lekcji, więc wolę spytać. Tego uczy katolicyzm?
*



Dziękuje że zwróciłas mi uwagę na parę waznych spraw. Po pierwsze najbardziej martwi mnei to że w Rosyjskiej cerkwi prawosławnej nie ma absolutnie ncizego co można by nie tolerować. Nieważne czy spojrzy się na kaznodzieję z Południa USA, mułłę w Afganistanie czy na bramina z Indii ale zawsze dojrzy się w nich że mają jakieś wartości których bronią. Podobnie swój poziom trzymają prawosławni w Grecji, Bułgarii czy gdzeikolwiek indziej. Natomiast w Rosji logika jest tak (parafrazuję tutaj wypowiedź deputowanego Rosyjskiej Dumy o tym że"zbyt duzo" w mediach mwói się o Papieżu)- Czemu w naszych mediach tyle jest o papiezu który wlaczył z Zwiazkiem Radzieckim?( to prawda)......A pozatym Rosja jest panstwem prawosławnym....\

I tutaj widać ze w Rosji religia jest sprawą pańswtowej formuły. Bo może byc wiara powierzchowna, oficjalna ale tam gdzie ludzie nie potrafią dostrzec sprzeczności miedzy chrześcijaństwem a komunizmem w modelu radzieckim nie ma wiary żadnej.

I właśnie z tego wynika moim zdaniem wynika kryzys "frekwencyjny" w cerkwi. rosyjskiej. U nas przynajmniej prawicowcym oga się identyfikować z nauką Kościoła, w Rosji nikt się nimi nie identyfikuje bo żadnych poglądów na sprawy współczesne tam nie ma. W Polsce w byle wystapieniu Glempa można znaleźć słowa krytki wobec panstwa których w Rosji nie zebrałoby się przez 300 lat.


--------------------
Dobro zawsze zwycięża, bo zło niszczy się samo!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Magya
post 10.04.2005 12:03
Post #32 

Czarodziej


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 874
Dołączył: 01.08.2004

Płeć: Kobieta



O Glempie to ty nawet nie wspominaj. Przecież to jest nienormalne żeby taki człowiek miał cos wspólnego z kościołem blink.gif Aż szkoda słów. Rosja zawsze była oddzielona od reszty świata i nic tego nie zmieni. Jest sprawa, że pogrzeb Papieża był największą uroczystością tego typu. Rosjanie oczywiście wiedzą swoje. Sa PRZEKONANI, że największym pogrzebem w dziejach był pogrzeb Stalina. Oni mają swoją cholerną dumę. Szkoda wypowiadac sie na ten temat


--------------------
Motylem jestem.


user posted image

Członkini The Marauders - fanklubu Huncwotów
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hefaj
post 10.04.2005 12:05
Post #33 

Cenzor


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 851
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Katofaszystów k./ Ciemnogrodu

Płeć: Mężczyzna



QUOTE(Magya @ 10.04.2005 12:03)
O Glempie to ty nawet nie wspominaj. Przecież to jest nienormalne żeby taki człowiek miał cos wspólnego z kościołem blink.gif Aż szkoda słów. Rosja zawsze była oddzielona od reszty świata i nic tego nie zmieni. Jest sprawa, że pogrzeb Papieża był największą uroczystością tego typu. Rosjanie oczywiście wiedzą swoje. Sa PRZEKONANI, że największym pogrzebem w dziejach był pogrzeb Stalina. Oni mają swoją cholerną dumę. Szkoda wypowiadac sie na ten temat
*



wolę Glempa niż Ks. Grzybka z Radio Maryja Fanatic Supporters.


--------------------

Ciemnogrodzkie ogłoszenie:
Jestem strasznym , agresywnym i wojującym katofaszystą , używam nieekologicznego mydła , nienawidzę wszystkiego co się rusza łącznie z Żydami i Arabami , kocham Hitlera i jest on dla mnie Bogiem , biję gejów , lesbijki i murzynów , jestem łysy , mam bejzbola , należę do 8 bojówek neofaszystowsko/nazistowsko/frankistowsko/skinowskich , codzień palę flagę Izraela , kocham Mein Kampf , słucham Radia Maryja , popieram PiS , LPR i PPN , mam moherowy beret , podejdź a odgryzę ci lewe ucho.

W obawie przed życiem i zdrowiem nie klikaj tego linka!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Magya
post 10.04.2005 12:10
Post #34 

Czarodziej


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 874
Dołączył: 01.08.2004

Płeć: Kobieta



Dlaczego schodzimy na temat Radia Maryja? Już wiele się nasłuchałam na ten temat, i jestem uczulona na księdza R. i telewizję "Trwam" dry.gif


--------------------
Motylem jestem.


user posted image

Członkini The Marauders - fanklubu Huncwotów
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hefaj
post 10.04.2005 12:14
Post #35 

Cenzor


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 851
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Katofaszystów k./ Ciemnogrodu

Płeć: Mężczyzna



QUOTE(Magya @ 10.04.2005 12:10)
Dlaczego schodzimy na temat Radia Maryja? Już wiele się nasłuchałam na ten temat, i jestem uczulona na księdza R. i telewizję "Trwam" dry.gif
*


sorry , j nie schodzę na temat radia m. ,tylko - cóż , jeśli uważas że Glemp nie ma nic wspólnego z Kościołem , to spójrz na drugą stronę 'jezdni'..


--------------------

Ciemnogrodzkie ogłoszenie:
Jestem strasznym , agresywnym i wojującym katofaszystą , używam nieekologicznego mydła , nienawidzę wszystkiego co się rusza łącznie z Żydami i Arabami , kocham Hitlera i jest on dla mnie Bogiem , biję gejów , lesbijki i murzynów , jestem łysy , mam bejzbola , należę do 8 bojówek neofaszystowsko/nazistowsko/frankistowsko/skinowskich , codzień palę flagę Izraela , kocham Mein Kampf , słucham Radia Maryja , popieram PiS , LPR i PPN , mam moherowy beret , podejdź a odgryzę ci lewe ucho.

W obawie przed życiem i zdrowiem nie klikaj tego linka!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Alexa666
post 10.04.2005 12:49
Post #36 

Ścigający


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 306
Dołączył: 06.04.2003

Płeć: Kobieta



QUOTE(Hefaj @ 10.04.2005 10:52)
Alexa - wierz mi , jak dla mnie już lepsze jest robienie czegoś na pokaz ańżeli byćie jeszcze bardziej obłudnym i pokazywaniem 'oh mnie to nie rusza'..


A jeżeli naprawdę kogoś to nie rusza? Nie chodzi o mnie, bo już wcześniej zaznaczyłam, do czego mnie to wydarzenie skłoniło. Ale np. są tacy ludzie, których to rzeczywiście nie rusza - czy oni są także obłudni?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Magya
post 10.04.2005 13:14
Post #37 

Czarodziej


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 874
Dołączył: 01.08.2004

Płeć: Kobieta



Ja tam Glempa nie lubię i nie popieram dry.gif


--------------------
Motylem jestem.


user posted image

Członkini The Marauders - fanklubu Huncwotów
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Neonai
post 10.04.2005 20:22
Post #38 

Jolene


Grupa: czysta krew..
Postów: 3818
Dołączył: 20.10.2003
Skąd: z nizin.

Płeć: Kobieta



kiedy zyl, za malo go znalam, za malo sluchalam, za malo o nim wiedzialam.
moze stad te lzy.
ze cos minelo bezpowrotnie.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
GrimmY
post 10.04.2005 22:46
Post #39 

Potężny Mag


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 2510
Dołączył: 08.07.2004
Skąd: z miejsca, gdzie stało zomo.

Płeć: Mężczyzna



wlasnie ogladalem powtorke wydania faktow @ tvn 24. pozdrawiam wszystkich kibicow, 80 minut spokoju i kilkunastu capow rozpetalo przyslowiowa rozpierduche. brawa, polak potrafi, najpierw media rozdmuchaly wielkie nadzieje na pojednanie, teraz bedzie o czym pisac...w zasadzie to mozna bylo sie tego spodziewac.


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Luthien
post 11.04.2005 13:52
Post #40 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 74
Dołączył: 18.01.2004
Skąd: Kraina Zero

Płeć: Kobieta



co do śmierci Świętego - nie dotarło to do mnie jeszcze, naprawdę. wiem, nie ma Go, nie ma Światła i Drogowskazu tak ważnego i wspaniałego ale ja jeszcze sobie tego do końca nie uświadomiłam, bo to wszystko zbyt szybko się stało.
myślę, że dotrze to do mnie gdzieś za miesiąc.

racja, nie słuchałam zbyt dobrze, bo nie dorosłam do tej nauki do końca.
żałuję, ale może to dobrze, bo teraz po Jego stracie lepiej docenię te słowa?

trudno o tym mówić wszystkim, ale wiem teraz jeszcze bardziej, że ta religia ma sens, bo nawet w 'błahych' sytuacjach można zauważyć obecność Boga. i nie martwi mnie to, że teraz mówiąc takie rzeczy jestem niemodna/obłudna/czy coś tam. po prostu tak czuję i myślę i niewiele mnie obchodzi czy ktoś potem będzie ze mnie ironizował.

przypomnieć można to wielkie: 'nie lękajcie się!'

to chyba tyle.

p.s. a sprawa z ważnością pogrzebu to naprawdę przekracza granice dobrego żartu.


--------------------
nie patrz nie patrz w te oczy bez serca.

dobrze by się szło
gdyby nie to szkło.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ciri
post 14.04.2005 22:00
Post #41 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 36
Dołączył: 14.04.2005
Skąd: taka wioska nad strumyczkiem :)




tak więc, jako ja przezylam to nadzwyczaj mocno. Jego smierc, bo odejsc nie odszedl. ja Go caly czas mam przy sobie =) Jego nauki, rady, słowa pociechy. kazdy przyzna, ze to byl wielki czlowiek. ze oddal ludziom całego siebie. tylko czemu akurat teraz doceniamy Jego poswiecenie i sluchamy Jego słow?
obserwując ludzi w dniu smierci Papieza i w okresie załobnym, jestem załamana. juz sie zgubilismy w tym swiecie, jak przedtem. dla ludzi (nie wszystkich oczywiscie) to byl chwilowy zryw.

mam sprzeczne uczucia. jest mi zal, ze zyje w takich czasach jak teraz. wstyd, ze nie robie nic zeby to zmienic, zeby bylo tak jak On chciał. i ciesze sie, ze zyłam w czasach kiedy Jego słowa rozbrzmiewały nad nami. jestem za to wdzieczna Bogu =)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Jutrzenka
post 15.04.2005 14:08
Post #42 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 18
Dołączył: 14.04.2005
Skąd: Woodstockowe miasto Kostrzyn




Na wstępie mówię, że mój post nie ma na celu obrażanie kogokolwiek.

Ja śmierci Papieża nie przeżyłam prawie wcale. Może byłyby jakieś łzy gdyby to się stało nagle. A tak... Przecież wiadome było. Człowiek stary i chory. Dlaczego tak wielkim szokiem dla świata była śmierć Karola Wojtyły? Nikt się nie spodziewał? Czy Papież miał żyć wiecznie?!
Mój brak przeżyć może mieć dwa powody. Niewielką wiarę lub po prostu zniesmaczenie. Nie dali nawet człowiekowi umrzeć w spokoju. Niesmaczne było to, że ludzie budzili się rano, wracali do domów i pytali: I co, umarł już?
Dla mnie te całe łzy, modlitwy, histerie to jedna wielka paranoja i przesada. Mniej ludzi chodziło do kościoła na pasterki niż na msze za Papieża. = /


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
murof
post 15.04.2005 17:44
Post #43 

Uczeń Hogwartu


Grupa: czysta krew..
Postów: 187
Dołączył: 05.07.2004

Płeć: Mężczyzna



QUOTE(Jutrzenka @ 15.04.2005 14:08)
Na wstępie mówię, że mój post nie ma na celu obrażanie kogokolwiek.
Ja śmierci Papieża nie przeżyłam prawie wcale. Może byłyby jakieś łzy gdyby to się stało nagle. A tak... Przecież wiadome było. Człowiek stary i chory. Dlaczego tak wielkim szokiem dla świata była śmierć Karola Wojtyły? Nikt się nie spodziewał? Czy Papież miał żyć wiecznie?!
Mój brak przeżyć może mieć dwa powody. Niewielką wiarę lub po prostu zniesmaczenie. Nie dali nawet człowiekowi umrzeć w spokoju. Niesmaczne było to, że ludzie budzili się rano, wracali do domów i pytali: I co, umarł już?

Może nie o to ci chodzi, a może nie zrozumiałaś, ale ci ludzie nie pytali: "I co? Umarł już? Co za dziad wstrętny, że się tak trzyma", tylko w nadziei, że jeszcze nie.

Fakt, że ludzie "nie dali" umrzeć Papieżowi w normalny sposób wynika z tego, że dla wielu ludzi w przeciwieństwie do chociażby Papieża śmierć nie jest czymś normalnym. No i z tego, że życie Jana Pawła II nie było "normalne" (w znaczeniu - zwyczajne).
QUOTE
Dla mnie te całe łzy, modlitwy, histerie to jedna wielka paranoja i przesada. Mniej ludzi chodziło do kościoła na pasterki niż na msze za Papieża. = /
*


I? Najwyraźniej Bóg doszedł do takiego samego wniosku jak ty. Dla mnie na przykład fakt, że śmierć Papieża spowodowała takie tłumy w niedzielę Miłosierdzia Bożego jest swego rodzaju cudem. W końcu jedną z najważniejszych myśli, które głosił Ojciec Święty jest Boże Miłosierdzie.


--------------------
- Oj, nie wolno rzeczy wielu,
Kiedy celem jest - brak celu...
(Zwłaszcza, jeśli duszy nie ma -
I to wszystko na ten temat).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hefaj
post 15.04.2005 21:09
Post #44 

Cenzor


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 851
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Katofaszystów k./ Ciemnogrodu

Płeć: Mężczyzna



tu , 2 posty wyżej , był mój post , nistety najprawdopodobnie został skasowany. hmmm?

Jutrzenka - wiesz , też mnie wkurza grzebanie kogoś za życia , ale pararazując:

Dlaczego tak wielkim szokiem dla Polski była śmierć Niemena , Jeziorańskiego czy Kuronia? Czy mieli żyć wiecznie?!


--------------------

Ciemnogrodzkie ogłoszenie:
Jestem strasznym , agresywnym i wojującym katofaszystą , używam nieekologicznego mydła , nienawidzę wszystkiego co się rusza łącznie z Żydami i Arabami , kocham Hitlera i jest on dla mnie Bogiem , biję gejów , lesbijki i murzynów , jestem łysy , mam bejzbola , należę do 8 bojówek neofaszystowsko/nazistowsko/frankistowsko/skinowskich , codzień palę flagę Izraela , kocham Mein Kampf , słucham Radia Maryja , popieram PiS , LPR i PPN , mam moherowy beret , podejdź a odgryzę ci lewe ucho.

W obawie przed życiem i zdrowiem nie klikaj tego linka!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ciri
post 15.04.2005 22:03
Post #45 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 36
Dołączył: 14.04.2005
Skąd: taka wioska nad strumyczkiem :)




Ludzie kochali Jana Pawła II i chcieli miec Go jak najdłuzej. Czy to takie dziwne? Modliliśmy się o Jego zdrowie, gdy dowiedzielismy sie w jakim jest stanie, bo zrobił tak wiele dla nas... Chcieliśmy dać Mu cos od siebie. Prosił nas o to.

Spodziewaliśmy się Jego smierci, oczywiscie. Ale kazdy mial nadzieje, ze to jeszcze nie teraz.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kkate
post 16.04.2005 13:10
Post #46 

Czarodziej


Grupa: slyszacy wszystko..
Postów: 894
Dołączył: 10.03.2004

Płeć: Kobieta



Zgadzam się z Ciri. Chyba każdy czuł gdzieś w głębi serca, że Papież kiedyś umrze i go nie będzie z nami. W końcu to człowiek, jak wszyscy inni, nie może żyć wiecznie. Ale jednocześnie baliśmy się, jak to bez niego będzie. I dlatego nie chcieliśmy, by odchodził.

Ja to przeżyłam. Nie aż tak bardzo, jak niektórzy, ale przeżyłam. Teraz nie chodzę do kościoła, bo mama mnie wygania, jak to kiedyś bywało. Idę, bo mam potrzebę, by tam iść.

Jednego żałuję - że nie dane mi było zobaczyć go na własne oczy, posłuchać na żywo. Że w ogóle chyba za mało go słuchałam. I nie pamietam czasów, kiedy był młody, zdrowy, silny. Po prostu mnie wtedy jeszcze nie było na tym świecie. I tego żałuję. Bardzo.



--------------------
just keep dreaming.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ewelka
post 16.04.2005 13:20
Post #47 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 145
Dołączył: 15.05.2004
Skąd: ??




QUOTE(kkate @ 16.04.2005 13:10)
Jednego żałuję - że nie dane mi było zobaczyć go na własne oczy, posłuchać na żywo. Że w ogóle chyba za mało go słuchałam. I nie pamietam czasów, kiedy był młody, zdrowy, silny. Po prostu mnie wtedy jeszcze nie było na tym świecie. I tego żałuję. Bardzo.
*



Tak ja też tego bardzo żałuje. Żaluje że tak mało słuchałam tego co mówił... cry.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
matoos
post 16.04.2005 16:16
Post #48 

Wytyczający Ścieżki


Grupa: czysta krew..
Postów: 1877
Dołączył: 15.04.2003
Skąd: Ztond...

Płeć: Mężczyzna



Nie słyszałeś nigdy o "ślepej" amunicji?


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
vigga
post 16.04.2005 17:51
Post #49 

Szukający


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 489
Dołączył: 06.07.2003
Skąd: Olsztyn




QUOTE
Bo ja słyszałem jakby coś wybuchało a potem gdzieś się włączały alarmy w samochodach. Przecież jak te kule zaczęły spadać to pół miasta zrujnowały... No i chyba pare osób straciło samochody.

o kurde. no tak, jasne, pół miasta rozwalili :/ weż Ty się w ogóle zastanów, co mówisz.

QUOTE
Jednego żałuję - że nie dane mi było zobaczyć go na własne oczy, posłuchać na żywo. Że w ogóle chyba za mało go słuchałam. I nie pamietam czasów, kiedy był młody, zdrowy, silny. Po prostu mnie wtedy jeszcze nie było na tym świecie. I tego żałuję. Bardzo.
a mi jest przykro jeszcze z jednego powodu. ja miałam okazję Go zobaczyć, ponieważ byłam kiedyś na pielgrzymce do Gdańska. lecz było to bodajże w 1999r. i wtedy jedyną myślą jaką zapamiętałam było "co my tu robimy?". znaczy wiedziałam, że przyjechał Papież, ale wtedy, tak naprawdę, nawet nie wiedziałam, kim On jest...


--------------------
mądrzejsi mówili nie rób
mówili
trzymaj się z daleka
nie pozwalali mi
sam się dowiedziałem
czym jest kłamstwo
zło i krzywda
dziękuje Wam
za okaleczenie mojej duszy...


all we see or seem is but a dream within a dream
*************
nierealne jak bajka...prawdziwe jak bajka...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ciri
post 16.04.2005 18:08
Post #50 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 36
Dołączył: 14.04.2005
Skąd: taka wioska nad strumyczkiem :)




ja mialam trzy okazje zeby Go zobaczyc. ale byłam nieco za młoda na to... Papież byl kiedys w Licheniu, niedaleko Konina. Szkoda, ze nie bylam wtedy starsza. Ojciec nie chcial mnie zabrac ze sobą i dobrze zrobil. Do słow Papieza trzeba dojrzec.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Strony < 1 2 3 >
Closed TopicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 13.05.2024 10:05